שיתוף סקיצה ללחן חדש (ימים נוראים) ועזרה באיתור גנבות

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המלודיה האקורדים והתנועות של הלחן באזורים די מוכרים, ולכן יתכן מאוד שפגעתי באיזה שיר אחר, אני מעביר את זה פה לביקורת ומניח שאם אף אחד פה לא עולה עם איזה דימוי לשיר אחר אני יכול להניח שזה מקורי.
אולי אקליט את זה בצורה קצת יותר רצינית ואוציא כסינגל קרוב יותר לימים נוראים [אחרי ההצלחה המסחררת של הסינגל האחרון... ;)].

נ.ב. למי שיהיה סבלנות להגיע עד דקה 4:28 יש שם בית שלישי.

קבצים מצורפים

• ותשובה ותפילה וצדקה סקיצה.mp3
    5.6 MB · צפיות: 235

eliosadon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
"בגדול" - כל שורה בשיר לקוחה משיר מסויים,
אז נכון שזה לא הופך את זה לגנוב, אבל זה כן הופך את זה ל"שיר צפוי".
שיר צפוי פירושו, שכבר בשורה הראשונה אני יודע לאן אתה מתכונן לשורה הבאה, וכן הלאה...

ולגבי ה C-PART...
מה פתאום החלטת להתחיל עם סולם פריגיש, זה נראה כאילו שיר חדש...כאילו איפה היה מלחין עד עכשיו?
תמוה!

מעבר לזה, לחן חביב, שייך לסביבה ולזאנר....
כאילו סבבה.

עכשיו השאלה האם אתה מסתדר עם "סבבה"? או שאתה פרפקציוניסט...

מיליון הצלחות!

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
דווקא אני אהבתי את הלחן למרות שהוא צפוי...
הלחן מאוד מרגש העיבוד כמובן צריך ליהיות יותר מיוחד ולא כזה מונוטוני אבל זה סקיצה אז סבבה...
אם תעשה לו עיבוד וואקלי טוב ויש לשיר הזה פוטנציאל וואקלי חזק! אז השיר יוכל ליהיות אפילו להיט לעניות דעתי...
בהצלחה וממתינים לעוד חומרים!!!

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
קודם כל תודה,
לגבי הסולם פריגיש, אם הייתי יודע מה זה הייתי יכול להסביר,
הקטע השלישי אמנם התווסף אחרי שהיה ראשון ושני, אבל לא הרגיש לי מודבק. אולי טעיתי?

שמתי לב למשהו מעניין,
הרבה מוזיקאים מחכים משיר שיהיה בו משהו חדש מרענן ולא צפוי, כבר התעייפנו מלטחון את אותו הדבר. אם זה לא קורה זה קצת מאכזב ומעייף אותם.
כשמגיע אלי אברך לאולפן ובא להקליט שיר של AM DM, ואז אומר לי- "נו, מה אתה אומר? אני רואה את מרדכי בן דוד שר את זה..." קשה לי לאכזב אותו. אבל האמת היא שעד שאני לא מנגן את זה כמה פעמים ומתחבר, זה באמת נראה חלש...
לעומת זאת הציבור הרחב מאוד נהנה מהמוכר והאהוב (עליהם...).
אני משער שבאזני חלק מהמוזיקאים הלחן הזה נדוש ולא מעניין, לעומת זאת לאנשים פשוטים [ומוזיקאים מסויימים] זה כן יהיה מעניין והם יהנו מזה.

אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל אני מרגיש שהלחן אמנם קרוב למוכר, אבל הוא חביב ואנשים אולי יהנו. גם חביב זה טוב.
עכשיו אני יצטרך לחשוב אם להקליט אותו או לחכות למשהו מיוחד יותר.
ואז החבר שאוהב מוזיקה אבל לא 'מייבין' יאמר לי "חבל, השיר של ימים נוראים היה יותר יפה..."

טוב, סתם מחשבות...

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
קודם כל תודה,
לגבי הסולם פריגיש, אם הייתי יודע מה זה הייתי יכול להסביר,
הקטע השלישי אמנם התווסף אחרי שהיה ראשון ושני, אבל לא הרגיש לי מודבק. אולי טעיתי?

שמתי לב למשהו מעניין,
הרבה מוזיקאים מחכים משיר שיהיה בו משהו חדש מרענן ולא צפוי, כבר התעייפנו מלטחון את אותו הדבר. אם זה לא קורה זה קצת מאכזב ומעייף אותם.
כשמגיע אלי אברך לאולפן ובא להקליט שיר של AM DM, ואז אומר לי- "נו, מה אתה אומר? אני רואה את מרדכי בן דוד שר את זה..." קשה לי לאכזב אותו. אבל האמת היא שעד שאני לא מנגן את זה כמה פעמים ומתחבר, זה באמת נראה חלש...
לעומת זאת הציבור הרחב מאוד נהנה מהמוכר והאהוב (עליהם...).
אני משער שבאזני חלק מהמוזיקאים הלחן הזה נדוש ולא מעניין, לעומת זאת לאנשים פשוטים [ומוזיקאים מסויימים] זה כן יהיה מעניין והם יהנו מזה.

אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל אני מרגיש שהלחן אמנם קרוב למוכר, אבל הוא חביב ואנשים אולי יהנו. גם חביב זה טוב.
עכשיו אני יצטרך לחשוב אם להקליט אותו או לחכות למשהו מיוחד יותר.
ואז החבר שאוהב מוזיקה אבל לא "מייבין" יאמר לי "חבל, השיר של ימים נוראים היה יותר יפה..."

טוב, סתם מחשבות...
קודם כל אני הייתי מוציא אותו חד משמעית!!!
אולי מקצר או בעצם כן מקצר אותו אבל לא את החלק הסופי כי הוא הפאנץ בעצם...
אני הייתי מביא לו איזה עיבוד של החיים משהו יפה ושובר
ועיבוד ווקאלי כמו שצריך
ויאלה למצעד....
הלחן מאוד מוצלח ולימים נוראים אין על הסגנון הזה!!!

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
"בגדול" - כל שורה בשיר לקוחה משיר מסויים,
אז נכון שזה לא הופך את זה לגנוב, אבל זה כן הופך את זה ל"שיר צפוי".
שיר צפוי פירושו, שכבר בשורה הראשונה אני יודע לאן אתה מתכונן לשורה הבאה, וכן הלאה...

ולגבי ה C-PART...
מה פתאום החלטת להתחיל עם סולם פריגיש, זה נראה כאילו שיר חדש...כאילו איפה היה מלחין עד עכשיו?
תמוה!

מעבר לזה, לחן חביב, שייך לסביבה ולזאנר....
כאילו סבבה.

עכשיו השאלה האם אתה מסתדר עם "סבבה"? או שאתה פרפקציוניסט...

מיליון הצלחות!
מבחינה חוקית, שמונה צלילים רצופים נחשבים לגניבה של מלודיה. בויקיפדיה כתוב שנעמי שמר בדקה בחשש את 'ירושלים של זהב', וב"ה היו שם רק שבעה תווים זהים לשיר כלשהו... תכלס, שלה יותר יפה...

eliosadon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לחן יפה ונוגע מאד!!!
מאד מתאים לימים הנוראים!
בגלל שזה שיר צפוי, נראה לי זה יכול מאד להיכנס לקומזיצים של ערב ר"ה כשמתעוררים לתשובה....
אז תשקיע בקולות ובעיבוד טוב!!!
ועם המון ס"ד תצליח!!!!!!

קלרנית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם אני בתור אחד שעוד לא השתלם בתאוריה,
חושב שהשיר בכללותו לא יכול להיחשב גנוב,
ותוכיח העטבדה שבינתיים אף אחד לא גילה מה גנוב ומאיפה.
ולענ"ד הוא יהיה להיט בישיבות בסעודות שבת באלול ובסעודות ימים נוראים

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
לדעתי לחן יפה.

הייתי מקצר אותו. גם בשביל סקיצה, אתה חייב לחדש בחלק השני ולתת טוויסט.
כמו עליה בסולם או משהו באזור. כדי לא לעייף את המאזין.

את קטע המעבר של "כי כשמך" הייתי מכניס כבר בפעם הראשונה בתור קטע מעבר. עם מקהלות בלבד.
זהו קטע שלא חייב להיות כחלק מהשיר. ובלי מקהלות אוי ליווי שונה, אין בו צורך.

לגבי הקטע של מעבירין. טינאנאניי איי איי.
הייתי הייתי אומר במקום.
עוד פעם. מעבירין.
ומוריד את המעבירין השלישי
ואומר מיד. את רוע הגזירה.

לגבי שאלת הגניבה.
אני לא מכיר שום קטע גנוב. חוץ מהבית השני 'ותשובה ותפילה'.
שמזכיר בתחילתו 'ורק בתחילתו' את השיר בונה ירושלים של גרטנר.
(לא הייתי מחשיב כגנוב, אבל בשיר של גרטנר הוא די הפאנצ')

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לשיר הזה פוטנציאל וואקלי חזק! אז השיר יוכל ליהיות אפילו להיט לעניות דעתי...
נראה לי זה יכול מאד להיכנס לקומזיצים של ערב ר"ה כשמתעוררים לתשובה....
ולענ"ד הוא יהיה להיט בישיבות בסעודות שבת באלול ובסעודות ימים נוראים
הלוואי...
הדרך היחידה שאני יכול לראות את זה קורה, זה אם זמר שיש לו "סיי" בעולם הישיבות, כמו הרצליך או קמפה יוציא את זה. אני סקפטי לגבי האפשרות הזאת, כיון שהם צריכים להאמין שלהוציא את השיר הזה יקדם אותם איכשהו, ואם אין לשיר הזה ברק או חידוש זה כנראה לא השידוך הנכון.
יש לי את המייל של הרצליך, אני ינסה לחשוב אם יש מישהו שאני מכיר שמכיר אותו שיוכל לשלוח לו את זה אישי בווטסאפ או משהו כזה, עדיף ממייל סתמי.

או שאני הקטן יוציא את זה, ויתן לקב"ה לנהל את העולם שלו.
אל תבטחו בנדיבים...

eliosadon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בס"ד

אני רוצה לספר לך סיפור קטן, ואמיתי, כן? לא מעיישה שהויו..אמיתי.
מכלי ראשון.

לפני 20 בערך, ניגש בחור מוכשר למורי ורבי הפסנתרן דניאל בן סמיאן, והציע לו לחן.
הוא ביקש שאם אפשר, שהוא- דניאל, ישמיע את זה לכמה זמרים דאז, מנשה פטמן, וכל מיני,
אבל כולם דחו את הלחן.

אותו בחור אמר לעצמו: טוב, סבבה. אם אפחד לא רוצה את השיר אני יבצע.

לא נמתח אותך יותר מידי אבל אני יגלה לך שהבחור המוכשר היה יהודה דים, והלחן היה לא פחות ולא יותר:

"שובי השולמית".

שיר אחד!
בחור אנונימי אחד!
להיט אחד!
קפיצה מטאורית כזו לא זכורה לזמרים ותיקים ממנו....

אז כן, גם אם כתבתי את מה שכתבתי לעיל, אתה עדיין מוזמן לנסות ולך תדע...אולי זה ה"שובי" הבא...

מיליון הצלחות

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הלוואי...
הדרך היחידה שאני יכול לראות את זה קורה, זה אם זמר שיש לו "סיי" בעולם הישיבות, כמו הרצליך או קמפה יוציא את זה. אני סקפטי לגבי האפשרות הזאת, כיון שהם צריכים להאמין שלהוציא את השיר הזה יקדם אותם איכשהו, ואם אין לשיר הזה ברק או חידוש זה כנראה לא השידוך הנכון.
יש לי את המייל של הרצליך, אני ינסה לחשוב אם יש מישהו שאני מכיר שמכיר אותו שיוכל לשלוח לו את זה אישי בווטסאפ או משהו כזה, עדיף ממייל סתמי.

או שאני הקטן יוציא את זה, ויתן לקב"ה לנהל את העולם שלו.
אל תבטחו בנדיבים...
קודם כל יש לך את הבמה הזו!!!
והיא לא קטנה בלשון המעטה!!!
ככה שאין מה לפחד ... אני לא הייתי רץ לזמרים אלא להיפך חוש שכדיי שאתה תבצע אותו ככה זה מקורי ואמיתי יותר מכל דבר אחר והחשיפה אליך ספציפית תגדל יותר כי תכלס היום את הציבור לא הכי מעניין מי הלחין אלא מי מבצע...
תוסיף איזה מקהלה ככה עם קולות והרמוניות כמו שצריך ויהיה פצצה אין מה לפחד מזה !
רק תתחיל מעכשיו ואל תמתין יותר מדיי שיהיה זמן ליהיות פרפקציוניסט ;) ...
בהצלחה!!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גם קולות ילדים יכולות ללכת פה
אני כבר שומע איזה ילד מתוק שר את הבית הראשון ...או את הפזמון

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
קודם כל יש לך את הבמה הזו!!!
והיא לא קטנה בלשון המעטה!!!
ככה שאין מה לפחד ... אני לא הייתי רץ לזמרים אלא להיפך חוש שכדיי שאתה תבצע אותו ככה זה מקורי ואמיתי יותר מכל דבר אחר והחשיפה אליך ספציפית תגדל יותר כי תכלס היום את הציבור לא הכי מעניין מי הלחין אלא מי מבצע...
רק תתחיל מעכשיו ואל תמתין יותר מדיי שיהיה זמן ליהיות פרפקציוניסט ;) ...
בהצלחה!!!
אתה יודע, העצות של של חרבונא לאחשוורוש במגילת אסתר לא היו מי יודע מה הצלחה, סתאאם... ;)
אני יצטרך להוסיף בקרדיטים "ותודה גדולה לחרבונא על עצותיו".

משמיים היום סבתא של אשתי שלחה לי אמרה יפה מאיינשטיין-
"אני אסיר תודה לכל מי שאמר לי 'לא' – הם הסיבה שעשיתי זאת בעצמי "

האמת היא שיש איזה זמר שאמר שכרגע הוא לא מוציא דיסקים אבל כשהוא יוציא הוא יחשוב על הלחן שלי "פתחי לי", אני מתחיל לחשוב שאולי הגיע הזמן שאני יעשה דברים בעצמי...

אולי זה יקרה, לא יודע "ותקנינו בעצה טובה מלפניך...
לא צריך בכח, צריך לתת לקב"ה לנהל את הדברים,
לבינתיים הוא עושה עבודה טובה

לפני הרבה שנים אמר לי איתן כץ- תנסה להקליט שיר או שניים, תראה אם הקב"ה נותן לך סייעתא דשמיא, אם זה הולך טוב תבין שמעשיך רצויים.
אני מאמין שזה לא לגמרי מדוייק אבל מסתמא יש בזה הרבה אמת.

אומן אחר "גדול" אמר לי- תעצום את העיינים ותן לקב"ה לנהל את העולם, הוא הסביר לי באריכות איך שדיסק אחד הוא השקיע והביא מפיק גדול ואת יצי וולדנר וכו' ובסוף שוואקי הוציא דיסק באותו זמן ו... למעשה הוא הפסיד 30,000$! לעומת דיסק אחר שהוא השקיע הרבה פחות אבל היה לו הרבה ביטחון בקב"ה והיה הרבה יותר הצלחה!

בקיצור יש לנו אבא בשמיים- ממנו הכל ובשבילו הכל.
כל השאר שטויות וזהו.

נערך לאחרונה ב:

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אתה יודע, העצות של של חרבונא לאחשוורוש במגילת אסתר לא היו מי יודע מה הצלחה, סתאאם... ;)
אני יצטרך להוסיף בקרדיטים "ותודה גדולה לחרבונא על עצותיו".

משמיים היום סבתא של אשתי שלחה לי אמרה יפה מאיינשטיין-
"אני אסיר תודה לכל מי שאמר לי 'לא' – הם הסיבה שעשיתי זאת בעצמי "

האמת היא שיש איזה זמר שאמר שכרגע הוא לא מוציא דיסקים אבל כשהוא יוציא הוא יחשוב על הלחן שלי "פתחי לי", אני מתחיל לחשוב שאולי הגיע הזמן שאני יעשה דברים בעצמי...

אולי זה יקרה, לא יודע "ותקנינו בעצה טובה מלפניך...
לא צריך בכח, צריך לתת לקב"ה לנהל את הדברים,
לבינתיים הוא עושה עבודה טובה

לפני הרבה שנים אמר לי איתן כץ- תנסה להקליט שיר או שניים, תראה אם הקב"ה נותן לך סייעתא דשמיא, אם זה הולך טוב תבין שמעשיך רצויים.
אני מאמין שזה לא לגמרי מדוייק אבל מסתמא יש בזה הרבה אמת.

אומן אחר "גדול" אמר לי- תעצום את העיינים ותן לקב"ה לנהל את העולם, הוא הסביר לי באריכות איך שדיסק אחד הוא השקיע והביא מפיק גדול ואת יצי וולדנר וכו' ובסוף שוואקי הוציא דיסק באותו זמן ו... למעשה הוא הפסיד 30,000$! לעומת דיסק אחר שהוא השקיע הרבה פחות אבל היה לו הרבה ביטחון בקב"ה והיה הרבה יותר הצלחה!

בקיצור יש לנו אבא בשמיים- ממנו הכל ובשבילו הכל.
כל השאר שטויות וזהו.
אל תשכח שבסוף בזכות חרבונא תלו את המן כן?!
ככה שבהחלט העצות היו טובות אמנם לא להמן אבל עבורינו כן...
ואני מאמין שבאמת זה יהיה מוצלח הלחן קליט ולא יוצא לי מהראש עד עכשיו ככה שזה יזרום המון הצלחות!!!

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ממש מתפדח מכולם פה... עוד לא שמעתי, למרות דהורדתי אותו לפני כמה ימים.. אבל האמת שלחן טחד של ידידיה הספיק לי כדי להבין שעוד בטרם שמיעה, זה ראוי למה שאומרים עליו... ברכה והצלחה ידידיה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה