דרוש מידע ספר פסיכולוגיה טוב

סמינר דוד

משתמש מקצוען
הספרים המומלצים פה, מתאימים לבחורות חרדיות?

זה מעניין גם אותי, אני רוצה לקנות לבחורה שסיימה סמינר ספר שעוסק בפסיכולוגיה התנהגותית, ניתוח, אפיונים ועוד.
תודה רבה!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הספרים המומלצים פה, מתאימים לבחורות חרדיות?

זה מעניין גם אותי, אני רוצה לקנות לבחורה שסיימה סמינר ספר שעוסק בפסיכולוגיה התנהגותית, ניתוח, אפיונים ועוד.
תודה רבה!

של יהודית הילדסהיימר, כן.
לגבי ההתאמה למה שאת מחפשת לא חושבת שזה מה שאת מחפשת.
(הוא עוסק בפסיכולוגיה התפתחותית)

ממליצה לך לקנות לה את "מודעות" של מרים אדהן.

לבן

משתמש סופר מקצוען
לא בדיוק פסיכולוגיה-
מאד ממליצה על "שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" של סטיבן קובי.
אחד הספרים המעולים למי שרוצה לעשות התקדמות מקצועית, אישית ועסקית.
ספר טוב, נקי כמעט במאה אחוז עד כמה שזכור לי.
מעלה קובץ של סיכום הספר (מהרשת) שווה קריאה בפני עצמו.

קבצים מצורפים

• שבעת ההרגלים.pdf
    KB 497.5 · צפיות: 330

סמינר דוד

משתמש מקצוען
הקישור שהבאת זה לספר שאני כתבתי למעלה, והוא של פרופ' רוזנהיים.
האדם מחפש משמעות זה ספר של ויקטור פרנקל.
אני רואה 2 קישורים, של רוזנהיים ושל פרנקל.

תודה לכולם, אעבור על מה שכתבתם, ואבחר בס"ד את מה שנראה לי הכי מתאים.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. ממליץ בחום על - בוחרים להרגיש טוב,
כמדומני שהספר נקי, אם זה עוזר - אז מוכרים את הספר ב"ספרי אור החיים"...
יש שם פרק קטן על "התמכרות לאהבה וזוגיות", מבחינת צניעות זה נקי, אבל צריך לבדוק גם אם מבחינה השקפתית זה בסדר, (קראתי את זה מזמן ואני לא זוכר...).
ב.
אני רוצה לקנות לבחורה שסיימה סמינר ספר שעוסק בפסיכולוגיה התנהגותית, ניתוח, אפיונים ועוד.

בוחרים להרגיש טוב אינו ספר העוסק בפסיכולוגיה דינאמית "פסיכואנליזה", אלא במה שנקרא "השיטה ההכרנית - קוגנטיבית", (חלק ממה שנקרא cbt שזה שילוב של השיטה ההכרנית עם השיטה ההתנהגותית),
ובכל מקרה אינו עוסק בניתוח ואפיון אנשים ואישיות, אלא רשמית "טיפול בדיכאון וחרדות" אך זה לאו דווקא, אלא הרבה דברים הנגזרים ממה שנקרא - "עיוותי חשיבה" ומטרת הספר היא להביא את השיטה העוזרת ב - שינוי ותיקון עיוותי חשיבה המשפיעים על התנהלותנו והחלטותינו, וכמובן על המחשבות...

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
סליחה שאני קלישאתי,
אבל האמת לפעמים נשמעת כזו.

מה לעשות.
משלי עם ביאור הגר"א זה משלנו וזה הכי טוב.
נכון שבשביל להבין אותו צריך ללמוד כמה דברים מהספרים הרשומים מעלה, וקודם לכן ובעיקר כמה וכמה מתוך ארון הספרים שלנו.
כמו, חובת התלמידים ועלי שור ולמעלה בקודש.

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מודעות של מרים אדאהן אכן מתאים לבחורות סמינר
תוך אזהרה מראש ולבדוק שהיא לוקחת את הספר נכון ...
לא ממליץ על מרים אדהאן בכלל. לא קראתי את זה ספסציפית אבל שאר הספרים שלה ממש לא עושים טוב לאנשים שקוראים אותם. יש לה עוד קולקציה של ספרים שלא כל כך ידועים בציבור שלנו, ולדעתי טוב שכך. הרבה הציצו ונפגעו. אפשר לומר שבסופו של תהליך זה ההפך הגמור מבוחרים להרגיש טוב. אם משהו רוצה לדעת איך להפגע, ולמקסם את הפגיעה אצלו, אני ממליץ לו על קוצים וברקנים.
במקום זה אפשר ללמוד להחליק עינינים ולזרום, טוב להן וטוב לעולם.

לגופה של שאלה, אני ממליץ בחום על האדם מחפש משמעות של ויקטור פרנקל, בפרט בתור מתנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה