ספרים מומלצים ללימוד Access ו-VB

מאן דאמר

משתמש פעיל
שלום!
יש לי ידע בסיסי בתכנות ובניה בVB ובאקסס, והייתי מעוניין להתקדם בתחום ולרכוש ידע נוסף, על איזה ספרים הייתם ממליצים כדי ללמוד את הנושא בצורה מסודרת וברורה? רצוי בעברית.

תודה מראש!

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
יש את הספר הידוע של אקסס 97 תמיר יואב המדריך השלם לתרגול וללימוד כולל דיסקט.

הוא ענק בעובי של ספרי מ. ארבל, אבל שווה כל רגע.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
למה אתה צריך ללמוד אקסס בשביל אינטרנט?
אם אתה מתכוון ללמוד sql, אתה יכול למצוא את זה באתר של וואבמאסטר, ויש עוד כמה אתרים מצויינים ללמידה.
אם אתה בכל זאת מעוניין במדריך לאקסס עצמו יש להוד עמי סדרת מדריכים מצויינת לכל הגירסאות האחרונות של אקסס...

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
בהמשך לשאלה של drvvv: מדוע ללמוד אקסס? רוץ על מסד חזק יותר כמו SQLServer2005/2008, הוא נוח, יש לו גב חזק, המון תמיכה, מאמרים, הרצאות ותיעוד ברשת בחינם, קל לקבל עבורו תמיכה, יש עליו המון קורסים, בקיצור מוצר פופולרי.
אם אתה רוצה כלי חינמי לך על SQL SERVRER EXPRESS.
עקב החינמיות שלו יש לו כמה מגבלות שצריך לקחת בחשבון:
  • גודל בסיס הנתונים מוגבל ל-4GB.
  • הוא יודע לנצל רק מעבד אחד (גם אם מותקנים במחשב מספר מעבדים).
  • הוא יודע לנצל רק 1GB זכרון.
  • כאשר מספר המשתמשים עולה על 5 מתחילה ירידה בביצועים.
תמיד ניתן לשדרג למוצר יקר יותר במעט תשלום.

לגבי לימוד VB אם אתה רוצה ספר יסודי לך על הספר של סדנת הלימוד מהוצאת הוד עמי. הספר מיועד לכאלו המעוניינים ללמוד את השפה וקצת יותר מהבסיס שלה. הנושאים המתקדמים שם מתאפיינים בנגיעה וקצת יותר אבל בהחלט אפשר ללמוד מהספר הזה המון.

עלה והצלח!

מאן דאמר

משתמש פעיל
נכתב ע"י drvvv;234527:
למה אתה צריך ללמוד אקסס בשביל אינטרנט?
אם אתה מתכוון ללמוד sql, אתה יכול למצוא את זה באתר של וואבמאסטר, ויש עוד כמה אתרים מצויינים ללמידה.
אם אתה בכל זאת מעוניין במדריך לאקסס עצמו יש להוד עמי סדרת מדריכים מצויינת לכל הגירסאות האחרונות של אקסס...

מי אמר אינטרנט?
למעשה אני מעונין ללמוד בעיקר את הVB, אקסס נראה לי גם קשור לענין.
גם בניית אתרים היה מעניין אותי, אבל זה משהו נפרד.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י piku;234586:
בהמשך לשאלה של drvvv: מדוע ללמוד אקסס? רוץ על מסד חזק יותר כמו SQLServer2005/2008

אני דווקא לא התכוונתי רק מבחינת אקסס או sql אלא מבחינת שאקסס עצמו די פשוט ואין ממש צורך ללמוד אותו בשביל בניית אתרים (לפחות ברמה ההתחלתית).
מה שיש צורך ללמוד זה את דרך ההתחברות למסד (ado וכדומה) ואת זה אפשר למצוא במקומות רבים ברשת.

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י drvvv;234702:
אני דווקא לא התכוונתי רק מבחינת אקסס או sql אלא מבחינת שאקסס עצמו די פשוט ואין ממש צורך ללמוד אותו בשביל בניית אתרים (לפחות ברמה ההתחלתית).
מה שיש צורך ללמוד זה את דרך ההתחברות למסד (ado וכדומה) ואת זה אפשר למצוא במקומות רבים ברשת.

טוב, כשיוצרים לי חיבור בין אחת משפות הדוטנט למסד נתונים אני לא רואה צורך להמליץ על השילוב עם אקסס.
בפועל, השילוב הוא בהחלט אפשרי אבל הוא לא מספיק בטוח לכן ההמלצה היא לעבוד עם מסד טוב יותר ואתה יכול לקחת איזה שאתה רוצה.
השילוב הסטנדרטי הוא ל-SQL.
אגב, האקסס בנוי על פקודות SQL טהורות ויש לך אפילו אפשרות להוסיף קוד פתוח שלו.

ולך ה'תלמיד': כמו ש-drvvv אמר, תקשורת בין התוכנה למסד נתונים מכונה בימינו ADO נט(ויש משמעות להדגשה).
בעיקרון תיכנותי ב-VB.Net אין לך שינוי מהותי בין המסדים השונים כי הקונספט הוא אותו דבר ובסה"כ ה-Class-ים שונים.
drvvv צודק. כשאתה מגיע לנושא הזה תתמקד, זהו נושא חשוב מאוד. ו...נכון, אפשר למצוא על כך המון מאמרים ברשת.

אה, תשאלו את מוטיVB בענין התקשורת בין VB לאקסס יש לו נסיון רב ומאוד מצליח.

שלא תחשבו שיש לי משהו נגד האקסס. יש לי אפילו תוכניות שרצות באקסס, רצות גם רצות ואפילו אני מרוצה.

לסיכום: המטרה קובעת.

נ.ב. הנאמר בהסתמך על עולם הדוטנט בלבד ולא על גרסאות קודמות.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י מאן דאמר;234645:
מי אמר אינטרנט?
למעשה אני מעונין ללמוד בעיקר את הVB, אקסס נראה לי גם קשור לענין.
גם בניית אתרים היה מעניין אותי, אבל זה משהו נפרד.
אם ככה אז אתה באמת לא צריך להשקיע באקסס, אלא בvb ועל דרכי העבודה עם אקסס

piku - בכל הנוגע לדוט נט אתה צודק מאוד אולם בעבודה עם asp רגיל יותר קל (באתרים קטנים) להשתמש באקסס, ואני מאמין שלמשתמש שעכשיו מתחיל ללמוד יקח זמן להגיע לado.net.

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
כיוון שאין לי התמצאות גדולה ב-ASP ו-ASP.Net מלבד הידע המקצועי שרכשתי והנסיון המועט בשטח אשאיר למומחים לחוות את דעתם בענין.

נכתב ע"י drvvv;235139:
אני מאמין שלמשתמש שעכשיו מתחיל ללמוד יקח זמן להגיע לado.net.
  1. אם מתחילים בלמידה כדאי ללמוד את הגרסה האחרונה(3.5) של הסטודיו ואם מתחילים מגרסאות קודמות עדיף מתחילת גרסת הדוטנט ולא לפני.
  2. שיטת ה-ado הוכחה כבעיתית ולכן מיהרו לשחרר את שיטת ה-ado.net.
    ישנם החושבים שזו תורה גדולה ללמוד את ה-ado.net אבל בסיכום כללי אפשר לומר שזה נורא פשוט. בגרסה הנוכחית (3.5) של מייקרוסופט הוסיפו את שיטת ה-LINQ שמקלה עוד יותר בנושא.
זו חוות דעתי ואשמח להחכים מכם גם כן.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י piku;235231:
כיוון שאין לי התמצאות גדולה ב-ASP ו-ASP.Net מלבד הידע המקצועי שרכשתי והנסיון המועט בשטח אשאיר למומחים לחוות את דעתם בענין.

1. אם מתחילים בלמידה כדאי ללמוד את הגרסה האחרונה(3.5) של הסטודיו ואם מתחילים מגרסאות קודמות עדיף מתחילת גרסת הדוטנט ולא לפני.
  2. שיטת ה-ado הוכחה כבעיתית ולכן מיהרו לשחרר את שיטת ה-ado.net.
    ישנם החושבים שזו תורה גדולה ללמוד את ה-ado.net אבל בסיכום כללי אפשר לומר שזה נורא פשוט. בגרסה הנוכחית (3.5) של מייקרוסופט הוסיפו את שיטת ה-LINQ שמקלה עוד יותר בנושא.
זו חוות דעתי ואשמח להחכים מכם גם כן.

מבחינת הרצוי וודאי שאתה צודק.
מבחינת המצוי, זה כבר סיפור אחר...
אבל וודאי שהרבה יותר אידיאלי להתחיל ישר מדוט נט ועדיף גירסא כמה שיותר מעודכנת.

Y

yossmor2

אורח
גם VB וגם אקסס הם מוצרי מייקרוסופט,
ועכשיו נעשה סדר, בתוך כל תוכנית ממשפחת ה- Office יש אפשרות לכתוב קוד VB הנקרא VBA שזה (Visual Basic for Applications) כלומר בכל תוכנית Office קיימת אפשרות ליצירת תהליכים כתובים שיפעילו פקודות מורכבות יותר או פחות.

הכלים שהכי משתמשים בזה הם: Excel ו- Access.

למרות שראיתי כבר תוכניות Access ללא מילת קוד אחת שנכתבה ידנית.

לגבי ריבוי משתמשים, גם ב Access הבעיה תופיע אם התוכנית לא נכתבה נכון, צריך לדעת ליצור תוכניות Users וכו'.

אישית, למרות שנים רבות בתכנות ב VB ו- VBA את ה Access אני הכי פחות אוהב.

בהצלחה

מאן דאמר

משתמש פעיל
יוסי, אתה צלם או מתכנת? כזה מין מולטי מוכשר?

תודה על האינפורמציה. אולי תוכל להגדיר לי בערך, בשביל לדעת להיות מתכנת מהסוג הנפוץ היום בשוק, איזה שפות/תוכנות צריכים ללמוד? האם צריך ללמוד את C++ וכדו'? או שדי בVB. ומה עם JS ושאר ירקות?

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י drvvv;235622:
מבחינת הרצוי וודאי שאתה צודק.
מבחינת המצוי, זה כבר סיפור אחר...
אבל וודאי שהרבה יותר אידיאלי להתחיל ישר מדוט נט ועדיף גירסא כמה שיותר מעודכנת.

ברוב המכללות לא ילמדו אותך את האב הקדמון אלא את המוצר העדכני והכי גרוע את האחד לפני(ואין הכוונה לשפות C ו-C++, כאן המטרה מחייבת).
בהוצאות הספרים יהיה קשה יותר להשיג ספרים על גרסאות נושנות. בספריות העירוניות תוכל למצוא אותם בשפע.
בפועל, ההגירה לגרסאות הדוטנט היא עצומה אבל מי שלומד את גרסת הדוט נט יהיה לו הרבה יותר קל(בלי קשר לאכזבה) להתעסק עם גרסאות קודמות.

נכתב ע"י yossmor2;235654:
אישית, למרות שנים רבות בתכנות ב VB ו- VBA את ה Access אני הכי פחות אוהב.

מי שטעם את טעם התיכנות יעדיף את שפות התיכנות המלא. האקסס נועד דוקא למשימות פשוטות שלא מחייבות או לאנשים בלי רקע תיכנותי כבד המסתפקים בזה.

ללמוד תמיד כדאי. להשתמש זו כבר שאלה אחרת.

Y

yossmor2

אורח
עסקתי יותר מעשור בתוכנה ופיתוח, הן כשכיר והן כעצמאי.
בעיקר תכנתתי ב VB6, VBA, פיתוח מוצרים מבוססים מייקרוסופט וכדו', לאחר מכן VB.NET והרבה עבודה מול בסיסי נתונים שונים.

אחרי תקופה ארוכה החלטתי להירגע קצת מחיי ה"היי טק" ולהכניס את הצילום שהיה כתחביב להיות העיקר בחיי.

ועכשיו לעיקר,

אם המטרה בלימוד היא לצורך תעסוקה, VB ואקסס לא יתנו שום יתרון.

היום הדרישה היא ל #C ועוד יותר למכלול שפות ה Java ובעיקר ל J2ee.
ואם במייקרוסופט עסקינן אז רק מה שנמצא מתחת למטריית ה NET.

עולם הסלולר והמכשירים הניידים מבוסס על Java בעיקרו, כמו"כ המיזעור של כל המכשירים לתוך הסלולארי הולך בצעדי ענק ושם דרושים מפתחים לפיתוח אפליקציות מותאמות למכשירים אלו.

לכן, אם המטרה היא לעסוק בתחום, כדאי מאוד להירשם לקורס מסודר במכללה מוכרת כגון ג'ון ברייס, מכללת הי-טק וכדו' ולעבור קורס יסודי, אחר כך אפשר להמשיך וללמוד לבד עוד הרבה דברים.

בהצלחה

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
יוסי,
לא פלשתי במתכוון לנושא זה אלא כהתיחסות לכותרת האשכול.
היטבת להסביר את דרישות השוק הכללי(ועוד קצת).

coursist

משתמש חדש
אני ממליץ לקחת קורס כדי להבין מה זה SQL

ברגע שתלמד את הנושא לעומק תוכל להצליח באמת בתעשייה. בשלב ראשון כדאי לך לקרוא על הנושא בויקיפידיה, ואחר כך תוכל לקבל מידע חינם מכל מיני מוסדות על קורס SQL.

בחברה שלנו מישהו עשה את זה וזה פשוט נתן לו יתרון אדיר!

בהצלחה:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה