סנון אינטרנט - וחיבור לVPN

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
במסגרת עבודתי אני צריכה להתחבר המון בחיבורי VPN שונים .
איזה סינון אינטרנט מאפשר חיבורי VPN באופן חופשי?

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
במסגרת עבודתי אני צריכה להתחבר המון בחיבורי VPN שונים .
איזה סינון אינטרנט מאפשר חיבורי VPN באופן חופשי?
בנטפרי כל חיבור מצריך בדיקה למיטב ידיעתי ונסיוני, ייתכן שזה קשור להגנה של הvpn ובלי זה לא היה צורך

yosi44

משתמש פעיל
אם יתנו חיבור לכל VPN זה אומר שאת הסינון אפשר לעקוף ב 3 שניות
אך יש סינונים פרטיים שאפשר להתקין והם מסננים גם VPN בזמנו K9 עשה זאת ולכאו' גם SURFBLOCKER (לא בדקתי) כי הם עובדים בתצורה שונה

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אם יתנו חיבור לכל VPN זה אומר שאת הסינון אפשר לעקוף ב 3 שניות
אך יש סינונים פרטיים שאפשר להתקין והם מסננים גם VPN בזמנו K9 עשה זאת ולכאו' גם SURFBLOCKER (לא בדקתי) כי הם עובדים בתצורה שונה
ואין איזו חסימה חוץ מהנ"ל שמגדירה שאצל יוזר מסויים תהיה הרשאה לVPN (ברבים- כי יש לי הרבה חיבורים)?
אני משערת שזו בעיה שעלתה אצל עוד אנשים שעובדים עם לקוחות שונים ומקבלים גישה אליהם מרחוק.

bris

משתמש סופר מקצוען
ברימון ברוב הרמות VPN לא חסום

ואני חשוב שנתיב גם יתן לך

• תודה
Reactions: aeb

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה עוזר שיש סינון עם חיבור לvpn אחר? אם רוצים שיהיה גם סינון על חיבורי הvpn האחרים, לכאורה צריך חסימה שפועלת על המחשב, ולא מצד הספק. אולי בנתיב זה כך, לא מכיר.

• תודה
Reactions: aeb

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אם רוצים שיהיה גם סינון על חיבורי הvpn האחרים
לא צריכה סינון על הVPN האחרים.
הגישה שלי היא רק לסביבת העבודה בתוכנה שבה אני עובדת ולא לשום דבר אחר (סביבת עבודה של SAP ) .
אני צריכה סינון רק אצלי, אבל שיאפשר לי את האופציה לגשת לתוכנה במחשבים אצל הלקוחות.

ברימון ברוב הרמות VPN לא חסום
בעבר ניסיתי רימון והם הפעילו לי VPN במחשב שמנע ממני חיבור לVPN האחרים והנציג אמר לי שזה בלתי אפשרי.
אולי יש להם סוגים נוספים של סינון?

כיון שאני עובדת בתכנות , אני זקוקה לחסימה מותאמת ולא נראה לי שנתיב הם הכתובת לזה.

SHALOM33

משתמש פעיל
לא צריכה סינון על הVPN האחרים.
הגישה שלי היא רק לסביבת העבודה בתוכנה שבה אני עובדת ולא לשום דבר אחר (סביבת עבודה של SAP ) .
אני צריכה סינון רק אצלי, אבל שיאפשר לי את האופציה לגשת לתוכנה במחשבים אצל הלקוחות.

בעבר ניסיתי רימון והם הפעילו לי VPN במחשב שמנע ממני חיבור לVPN האחרים והנציג אמר לי שזה בלתי אפשרי.
אולי יש להם סוגים נוספים של סינון?

כיון שאני עובדת בתכנות , אני זקוקה לחסימה מותאמת ולא נראה לי שנתיב הם הכתובת לזה.

כנראה שיש לכם ספק רגיל ןהתוכנה שלהם חיברה אתכם ל VPN של רימון ולכן א"א בו זמנית להיות לשתי VPN
אך אם הספק עצמו יהיה רימון אז ע"ג רימון תוכלו לעשות VPN לאיפה שתרצו
כמו"כ יש ראוטרים שאפשר לעשות את ה VPN לרימון בתוך הרואטר (אע"פ שאין הגיון לקחת ספק אחר ועל גביו לעשות VPN לרימון כי פשוט קח רימון וזהו) ואז במחשב לעשות VPN שמעתי שזה עובד

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כנראה שיש לכם ספק רגיל ןהתוכנה שלהם חיברה אתכם ל VPN של רימון ולכן א"א בו זמנית להיות לשתי VPN
אך אם הספק עצמו יהיה רימון אז ע"ג רימון תוכלו לעשות VPN לאיפה שתרצו
כמו"כ יש ראוטרים שאפשר לעשות את ה VPN לרימון בתוך הרואטר (אע"פ שאין הגיון לקחת ספק אחר ועל גביו לעשות VPN לרימון כי פשוט קח רימון וזהו) ואז במחשב לעשות VPN שמעתי שזה עובד
אבדוק עם רימון -תודה רבה לכל המסייעים.

bris

משתמש סופר מקצוען
אני אחזור על מה שכתבתי

כשאת מחוברת ב VPN , בברית מחדל כל התעבורה שלך עוברת דרך ה VPN.
בחיבורי VPN פשוטים שמבוססים על החייגנים המובנים של ווינדוס (למשל PPTP או L2TP ) אפשר לבטל את זה (בהגדרות החייגן לשנות שער ברירת מחדל ולהגדיר ניתוב ב ROUTE)
בחייגנים ייעודיים כמו FORTICLIENT וכדו לפעמים הצד שמחבר אותך יבטל את האפשרות הזאת מסיבות אבטחה או עצלות של האחראים...

בכל מצב לגבי איזה ספקים/סינונים אפשר להתחבר ל VPN בלי בקשה ספציפית לכל IP

1. נתיב , זה בטוח יעבוד כי הסינון נעשה ברמת המחשב , לכן לא משנה לאיזה VPN תתחברו בכל מצב הסינון אמור לעבוד (על אף שלפעמים ברשתות ארגוניות גדולות , מערכות האבטחה יחסמו את תוכנת נתיב מ״להתקשר הביתה״ לצורך עידכון וכו אבל הסינון ברמת המחשב אמור לעבוד.

2. רימון ברמות הנמוכות שלו לא חוסם בכלל VPN רק צריך להתקשר ולבקש והם פותחים.
אבל כאמור ברגע שאת מחוברת לשרת החיצוני (אאכ שינית את ההגדרה אם היא אפשרית) את גולשת דרך החיבור של השרת שאליו את מחוברת .
אפשר במקביל להתקין תוכנת סינון נוספת על המחשב של צד ג , כמו surfblocker וכו .

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ממש תודה רבה על התשובה המפורטת.
א. אני מתחברת באמצעות חייגנים יעודיים בלבד - מכל הסוגים (CISCO, FORTICLIENT, PULSE SECURE וכו').
ב. לגבי נתיב, אני לא בטוחה שזה יתאים לצרכים המקצועיים שלי.
אבל במידה ואחשוב על זה- האם הכוונה במשפט הזה:
על אף שלפעמים ברשתות ארגוניות גדולות , מערכות האבטחה יחסמו את תוכנת נתיב מ״להתקשר הביתה״- שלמעשה כן יכולה להיות לי בעיה להתחבר לVPN? ( החיבור של הVPN הוא לרשתות ארגוניות גדולות)
ג. אנסה בע"ה להתקין את surfblocker .

bris

משתמש סופר מקצוען
הכוונה היא

תוכנת נתיב צריכה להיות בקשר עם השרתים שלה כדי לקבל עידכונים על אתרים פתוחים/סגורים וכו
אבל היא לא חייבת את זה כל הזמן , יש לה גם רשימה מקומית (שזה אחת החולשות שלה וד״ל )

ברשתות ארגוניות גדולות אם האחראים לא דאגו מראש לפתור ב FW את הכתובות לשרתים של נתיב התוכנה קרוב לודאי תחסם ולא תוכל לעדכן את רשימת הכתובות של המנוי.
זה לא יפריע לך להתחבר רק לעדכן את פרטי המנוי / רשימת אתרים פתוחים וכו כל עוד את מחוברת ל VPN

כמובן שאם אתה מתחברת בטרמינל כל מה שדיברנו לא רלוונטי בכלל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה