סלון נפרד או מרפסת גדולה, מה עדיף ביחי"ד?

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ככלל, סליחה על הבוטות, אבל בשורה התחתונה מה שמעניין אותי זה הכסף שייכנס מהיחידה, ופחות לנצל את החללים באופן הכי מושלם. כמובן שאני מנסה להיכנס לראש של שוכרים ולהבין מה הכי מעניין אותם ואיזו יחידה תהיה מבוקשת יותר.
לכן כן ארצה מרפסת כי זה מעניין הרבה שוכרים אם יש מרפסת וסוכה, וגם הפרדה בין סלון למטבח זה מעניין הרבה שוכרים, וגם בקשר לחדר ילדים, הרי משפחה עם הרב ילדים כבר לא מסתכלים על יחידות, רק מגיעים זוג צעיר טרי או זוג עם ילד אחד או שתיים ואם הדירה נראית להם נחמדה הם ירצו אותה אפילו שעכשיו החדר ילדים קטן, ומה שאני רוצה זה שהם לא ימהרו לברח ממנה ובשביל זה נראה לי מספיק חדר ילדים שיש שם מקום ל2 מיטות נוער+ ארון 2 דלתות, ואפשר מקסימום אפילו להשכיב לישון בסלון. זה מה שעומד בבסיס התוטכניות.
התגובות של המומחיות פה מוסיפות לנו המון.

קחו בחשבון שמצד אחד זה כייף שיש שוכרים לזמן ארוך... אבל ככל שיש יותר ילדים בדירה יש יותר בלאי בדירה... (לרוב)
אתה מתכנן לרהט אותה? אם כן כולל חדר ילדים?

ססגון

משתמש צעיר
קחו בחשבון שמצד אחד זה כייף שיש שוכרים לזמן ארוך... אבל ככל שיש יותר ילדים בדירה יש יותר בלאי בדירה... (לרוב)
אתה מתכנן לרהט אותה? אם כן כולל חדר ילדים?
ריהוט בסיסי, חדר ילדים לא. שולחן וכסאות סלון גם ייתכן שלא.

ססגון

משתמש צעיר
הגודל של היחידה עוד יותר עלוב,
צריך פרופורציות,
שולחן 80 על 120 זה מעל ומעבר לכזו יחידה.
יחידה כ- 55 מטר, לא נקראת גודל עלוב למיטב ידיעתי.
אבל על השולחן יכול להיות שנכון יותר שולחן קטן, וכנראה שאת הולחן בסלון נשאיר לשוכרים להביא אם ירצו.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אבל על השולחן יכול להיות שנכון יותר שולחן קטן, וכנראה שאת הולחן בסלון נשאיר לשוכרים להביא אם ירצו.
צחקתי, סליחה אם נפגעת,
55 זה גודל יפה מאד ושולחן בגודל האמור מתאים בדיוק
שולחן סלון גדול יותר, מתאים לדירות רגילות.

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

זה גודל מקסים!!
הרבה יותר מיחידה סטנדרטית.
אם זה בבני ברק זה לא נקרא יחידה ;)

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

FLY HIGH

משתמש מקצוען
לא מבינה למה את קוראת לזה יחידה.
הדירה שלי (דירת 3.5 חדרים) היא כמה מטרים יותר אבל לא הרבה!!!
אם העיצוב הוא עם סלון נפרד זה דירת 3 חדרים לכל דבר! (זה משמעותי לשיווק של הדירה)

C

משתמש מקצוען
אם העיצוב הוא עם סלון נפרד זה דירת 3 חדרים לכל דבר! (זה משמעותי לשיווק של הדירה)
1. לפי המידות המופיעות בשרטוט זה יוצא 48 מ"ר נטו.
2. דירת 3.5 חדרים אמורה להיות מינימום 70 מטר - גם אם הכל מאוד קטן. זה יוצא הפרש של 12 מ"ר! הכמה מטרים האלו מאוד משמעותיים.
3. מדובר על כיוון אויר אחד, דבר שמוריד את אפשרויות ניצול השטח, וגורם לזה שזה יראה יותר כמו יחידה.

נערך לאחרונה ב:

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האופציה השניה!
התכנון שם הרבה יותר נכון, ומרפסת 1*2 זה מספיק נחמד. וככה יש פרופורציה ריבועית ונכונה יותר לסלון- מטבח. צריך לבדוק שם את עניין החלוקה, ייתכן שלא כדאי להפריד ממש אלא יותר עם קיר נמוך, או קיר עם חלון, משרביה וכו'.
חלוקה מסויימת יכול להיות שנותן עוד פינה בבית- לדג' הוא יכול ללמוד כשהיא מבשלת עם הטלפון וכו'. אבל כמו שכבר כתבו- לא צריך יותר מ2-3 מקומות במטבח אם יש גם פינת אוכל נפרדת, וכמה נפשות כבר יגורו שם...
בעניין הכיריים בפינה- שימו לב שזה מאוד מאוד לא נוח! אין אפשרות להגיע ככה ללהבה הפנימית.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש בעיה עם עמודים להרחיב את החדר שינה אבל החדר נראה לי די מרווח גם בשביל עריסה, והארון בתכנון הוא 4 דלתות סה"כ 1.60, נראה לי מספיק בשביל יחידה. מצורפת תוכנית עם מידות

צפה בקובץ המצורף 819408
לדעתי התוכנית הזו מושלמת
היא חושבת על כל הצרכים שזוג צעיר צריך...
חלונות בכל החדרים, גודל יפה עם מרפסת שנותנת את המינימום הנדרש
כל הכבוד
אפשרי גם האופציה השניה שבאופציה 2

ססגון

משתמש צעיר
אם יש מרפסת ממש לא כדאי לך גג נפתח!!!
העלות שלו יקרה, ואם יש אופציה לסוכה אפילו קטנטנה במרפסת- זה לא מצדיק,
חוץ מזה בדר"כ יש במשך השנים צורך בתחזוק של הגג נפתח, וממש מעצבן להוציא את הכסף הזה על דירה להשכרה..
מכירה כמה שבאיזה שהוא שלב נשבר להם מהגג הזזה בדירה להשכרה ופשוט יצקו אותו...
מעניין, כי ידוע לי על משפחות שיש להם גג נפתח כבר 40 שנה ויותר.

ססגון

משתמש צעיר
חן חן, אבל הבה לא נסחף, בכל זאת החדר ילדים, הסלון והמטבח קטנים יחסית לדירה, אכן ליחידה זה יפה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה