סלון נפרד או מרפסת גדולה, מה עדיף ביחי"ד?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה תוסיף תקרה מונמכת? זה שווה את ההרגשה של חדר סוג ב' עם תקרה נמוכה?
הרעיון הוא שזה ייתן לך שטח וחלון לחלל הציבורי. (ביחידות בד"כ מה שהכי חסר זה שטח אחסון, מזוודות, עגלה וכיוצ"ב)
זה רעיון מחוץ לקופסה. סוג של גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה....

נערך לאחרונה ב:

ch miler

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הכוונה לפתוח את המטבח עם חצי קיר? לקצר את הקיר שמצד הכניסה? אבל אם אני עושה דלפק אז גם צריך את הקיר, אולי הכוונה להנמיך בגובה? זה אמצ רעיון טוב.
ואם זה מתוכנן ליותר מ 2 נפשות מה יספיק דלפק עם 2 מקומות?
קיר נמוך למטבח שרק יסתיר את משטחי העבודה.
לכניסה להשאיר קיר גבוה אבל קצר יותר-שיתן מבואה קטנה ולא יותר.
דלפק ל 2 מספיק לארוחת יחיד מהירה/שתיית בוקר וכו ולארוחות מלאות משמשת השולחן של פינת האוכל=סלון.
יח.jpg

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק רציני
זה נחמד ומקסים להפריד בין סלון למטבח
אבל כדאי לעשות הפרדה מינימלית יותר שלא תבוא כ"כ ע"ח הרחבות של החלל
2 שולחנות ודאי שאין צורך, במטבח ניתן להסתפק בדלפק נחמד/ בר היוצא מהשיש
גם בסלון אין צורך בשולחן סלוני גדול, מספיק שולחן 80X120 או דומה לו, אפשר נפתח במידה וירצו לארח
המטרה היא להשאיר חללים פנויים ומרווח נשימה שכ"כ חשוב ביח' לא גדולות.

האופציה בה המרפסת קטנה טובה יותר
המסדרון אכן חשוב בגלל האוורור אבל צריך לחשוב עליו עוד איך ייעשה בצורה שלא תגנוב שטח יקר ועדיין תאפשר אוורור

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אפשר אולי משהו כזה
אך אז בחדר ילדים אין חלון, לא יודעת כמה זה קריטי
אם אני מבינה נכון מדובר על ילדים קטנים
1611736102186.png

או לוותר על המרפסת פתוחה, לעשות מרפסת מקורה, וגג נפתח בחדר שינה
משהו כזה
1611736587536.png

ארישוק

משתמש מקצוען
מה עם סוכה?
מרפסת של רוחב מטר לט יכולה לשמש לסוכה
שואלת כי התשובה תעזור גם לי

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
והמטבח אהבתי שהכיריים מחלקות את הבשרי והחלבי...
יש רבנים שאומרים שזה בעיה מבחינת כשרות, כי כמעט בלתי אפשרי שלא ישפריץ משהו לכיוון החלבי כשמבשלים ובפרט כשמטגנים בשרי או להיפך,
אם היחידה להשכרה יש לקחת בחשבון שזה ימנע מכל מיני אנשים לשכור את הדירה.

ססגון

משתמש צעיר
יש רבנים שאומרים שזה בעיה מבחינת כשרות, כי כמעט בלתי אפשרי שלא ישפריץ משהו לכיוון החלבי כשמבשלים ובפרט כשמטגנים בשרי או להיפך,
אם היחידה להשכרה יש לקחת בחשבון שזה ימנע מכל מיני אנשים לשכור את הדירה.
מעניין. לא שמעתי. אבל תודה על ההערה/הארה.

ססגון

משתמש צעיר
קיר נמוך למטבח שרק יסתיר את משטחי העבודה.
לכניסה להשאיר קיר גבוה אבל קצר יותר-שיתן מבואה קטנה ולא יותר.
דלפק ל 2 מספיק לארוחת יחיד מהירה/שתיית בוקר וכו ולארוחות מלאות משמשת השולחן של פינת האוכל=סלון.

בלת"ק רציני
זה נחמד ומקסים להפריד בין סלון למטבח
אבל כדאי לעשות הפרדה מינימלית יותר שלא תבוא כ"כ ע"ח הרחבות של החלל
2 שולחנות ודאי שאין צורך, במטבח ניתן להסתפק בדלפק נחמד/ בר היוצא מהשיש
גם בסלון אין צורך בשולחן סלוני גדול, מספיק שולחן 80X120 או דומה לו, אפשר נפתח במידה וירצו לארח
המטרה היא להשאיר חללים פנויים ומרווח נשימה שכ"כ חשוב ביח' לא גדולות.

האופציה בה המרפסת קטנה טובה יותר
המסדרון אכן חשוב בגלל האוורור אבל צריך לחשוב עליו עוד איך ייעשה בצורה שלא תגנוב שטח יקר ועדיין תאפשר אוורור

וואו תודה. זה באמת נכון, כי זה באמת מיותר 2 שולחנות אוכל סמוכים במיוחד ביחידת דיור, ומאידך כן משאירים את האפשרות לאכול במטבח, ואת הסלון לשבתות וכו'.
וגם הרעיון של קיר נמוך זה מאוד טוב, נותן יותר מרחב ויותר אור.
תודה.
מעלה שרטוט: העיגול האדון זה קו ביוב
חדש.png

נערך לאחרונה ב:

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתכנון החדר ילדים ליד המרפסת יהיה עם גג נפתח.
אם יש מרפסת ממש לא כדאי לך גג נפתח!!!
העלות שלו יקרה, ואם יש אופציה לסוכה אפילו קטנטנה במרפסת- זה לא מצדיק,
חוץ מזה בדר"כ יש במשך השנים צורך בתחזוק של הגג נפתח, וממש מעצבן להוציא את הכסף הזה על דירה להשכרה..
מכירה כמה שבאיזה שהוא שלב נשבר להם מהגג הזזה בדירה להשכרה ופשוט יצקו אותו...

ססגון

משתמש צעיר
לא מספיק מעובד אבל אולי תחשבו בכוון הזה?
אפשר אולי משהו כזה
אך אז בחדר ילדים אין חלון, לא יודעת כמה זה קריטי
אם אני מבינה נכון מדובר על ילדים קטנים

או לוותר על המרפסת פתוחה, לעשות מרפסת מקורה, וגג נפתח בחדר שינה
משהו כזה
רעיונות יפים מאוד אבל לא ישימים בתנאי השטח שלנו.

ססגון

משתמש צעיר
ככלל, סליחה על הבוטות, אבל בשורה התחתונה מה שמעניין אותי זה הכסף שייכנס מהיחידה, ופחות לנצל את החללים באופן הכי מושלם. כמובן שאני מנסה להיכנס לראש של שוכרים ולהבין מה הכי מעניין אותם ואיזו יחידה תהיה מבוקשת יותר.
לכן כן ארצה מרפסת כי זה מעניין הרבה שוכרים אם יש מרפסת וסוכה, וגם הפרדה בין סלון למטבח זה מעניין הרבה שוכרים, וגם בקשר לחדר ילדים, הרי משפחה עם הרב ילדים כבר לא מסתכלים על יחידות, רק מגיעים זוג צעיר טרי או זוג עם ילד אחד או שתיים ואם הדירה נראית להם נחמדה הם ירצו אותה אפילו שעכשיו החדר ילדים קטן, ומה שאני רוצה זה שהם לא ימהרו לברח ממנה ובשביל זה נראה לי מספיק חדר ילדים שיש שם מקום ל2 מיטות נוער+ ארון 2 דלתות, ואפשר מקסימום אפילו להשכיב לישון בסלון. זה מה שעומד בבסיס התוטכניות.
התגובות של המומחיות פה מוסיפות לנו המון.

ססגון

משתמש צעיר
שולחן סלון ברוחב 80 ס"מ זה לא עלוב קצת?
עריכה - יכול להיות שלא נרהט את היחידה עם שולחן סלון, ואז השורים יביאו שולחן מטבח משלהם וכך החלל באמת יותר מרווח.

נערך לאחרונה ב:

דג סלמון

משתמש פעיל
אני בלי להיות מומחית בעניין (אני לא אדריכלית או מעצבת) אבל שוכרת דירה יש בזה משהו שיש מרפסת וזה כיף אבל לא נראה לי שצריך גדולה מדי אני נהנת ממרפסת יחסית קטנה שאני יכולה לצאת אליה ולנשום אויר אבל שיש סלון ומטבח בנפרד זה מרגיש יותר דירה מאשר שזה ביחד ככה אני חושבת וזה נותן תחושה שאת גרה בדירה ולא ביחידה

ססגון

משתמש צעיר
הרעיון הוא שזה ייתן לך שטח וחלון לחלל הציבורי. (ביחידות בד"כ מה שהכי חסר זה שטח אחסון, מזוודות, עגלה וכיוצ"ב)
זה רעיון מחוץ לקופסה. סוג של גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה....
שטח זה יוסיף לחדר, לא לחלל הציבורי, אם הבנתי נכון מה שהתכונתם

ססגון

משתמש צעיר
אני בלי להיות מומחית בעניין (אני לא אדריכלית או מעצבת) אבל שוכרת דירה יש בזה משהו שיש מרפסת וזה כיף אבל לא נראה לי שצריך גדולה מדי אני נהנת ממרפסת יחסית קטנה שאני יכולה לצאת אליה ולנשום אויר אבל שיש סלון ומטבח בנפרד זה מרגיש יותר דירה מאשר שזה ביחד ככה אני חושבת וזה נותן תחושה שאת גרה בדירה ולא ביחידה
אז מרפסת וחלוקת מטבח יותר מעיינת אתכם מחדר ילדים גדול?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה