סיפור חדש לכבוד לבין הזמנים! מאת קליניקה טיפולית בשיטת מילצ'אייב!! בהגשת ג'ורג' הקזאחי!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפור חדש לכבוד בין הזמנים שלכם! מאת קליניקה טיפולית בשיטת מילצ'אייב!! בהגשת ג'ורג' הקזאחי!

הרעיון הגיע דווקא מבוריס, למרות שהוא היה מוצלח.
בוריס קבע עם כל המטופלים מראש, ואני פתחתי עמדה בפרדס של בני ברק.
בוריס סידר לי שם יופי של פינה:
שתי כורסאות, שולחן מהגוני מכובד בנוסח קזאחי, גנרטור קטן כדי להפעיל שלט מהבהב בעברית ובקזאחית 'קליניקה לטיפול רגשי ג'ורג'', וגם מאוורר חזק שמכוון אליי.
מטופלים באו בזה אחרי זה לאורך כל היום, זה היה ממש ממש נהדר:
ישבתי על כורסא, נהניתי משלווה ומשמש, וטיפולים הצליחו מעל למשוער. האווירה, הנוף, הפסטורליות, הכל ביחד פעל רק טוב בנפש רקובה של מטופלים שחורים מבני ברק.

אבל היום אני מספר אתכם על מטופל הכי טוב שהיה לי, בדיוק בשעה אחת בצהרים.
הוא היה די מבוגר, אולי בגיל שלושים או משו, וראיתי שהוא צריך נענוע קזאחי טוב, ושמחתי שהוא ידע לבוא אליי.
אבחנתי מיידית בעיה שלו: משקל עודף, שמשפיע ישירות על מוטיבציה לעשות משהו מועיל, ובגלל זה התפתחה אישיות בעייתי מאוד של תלונות ונצלנות של כל הסביבה.
אני יודע בדיוק איך עושים סדר עם מטופלים מהסוג הזה.

ברגע שהוא התיישב על כורסא והבין כי המאוורר מגיע רק אליי, הוא פתח פה שלו והתחיל מתלונן, במנגינה מעצבנת:
חם לי, חם לי, למה מאוורר לא מגיע אליי.
זו הייתה הזדמנות נפלאה ללמד אותו את אבן הדרך בשיטת מילצ'אייב:
לעולם לא תאשים מטפל רגשי בצרות שלך!

הצבעתי על השמש, שאלתי:
אני ביקשתי משמש ישראלית להיות רותחת?
הם ענה בעייפות מותשת:
לא.

שאלתי:
אני ביקשתי ממאוורר שלא יאוורר את כל בני ברק?
לא.

שאלתי, קצת בכעס:
אני אשם יש לך משקל עודף בגלל דיאטות גרועות?
הוא אמר לא, והסמיק.

בדיוק לרגע הזה חיכיתי!
ידעתי עכשיו זמן טוב לשחק לו בנפש.

אמרתי לו לעמוד, והוא נעמד. ביקשתי ממנו לכוון טוב יותר את המאוורר עליי, ולהזיז את הכורסא שלו לשמש.
הוא תהה, ועשה את מה ביקשתי, הפנים את ההתדדרות במצבו, ואמר בהלם:
מר ג'ורג', חם לי מאוד! אתה יושב לך בצל, נהנה מהמאוורר, אני יושב בלי כלום, ועוד ביקשת ממני לשבת בשמש.

נעצתי בו את העיניים הכי מאיימות שלי, השתדלתי להיראות פוטין בפגישה עם אובמה. נשפתי אוויר בקול נפץ, והוא נרתע והשתתק מייד, כמו דובון חמוד של בוזי' הרצוג.
דאבורייש! פוטין יודע מה הוא עושה, כנראה.

חיכיתי עוד כמה דקות, עד שנרגעתי לגמרי, בזכות בוריס. איזה מאוורר טוב! שאמנייע, כל הכבוד לו.
שתיתי קצת מים מהצידנית עם הקרח שבוריס הכין לי, וכל פעם שמטופל ניסה לקום מכורסה לוהטת שלו - השמעתי את השריקה של פוטין מתי הוא כועס, ומטופל קפא והפסיק לזוז.

אחרי רבע שעה פלוס מינוס, לא יודע בדיוק כי קצת נמנמתי, ראיתי כי מטופל הגיע למצב בשל: הוא היה אדמוני כולו, והזיל נחלים של זיעה.
קמתי באדיבות, כמו מילצ'אייב לימד אותי.
התקרבתי למטופל שקצת נרתע, התכופפתי אליו, ואמרתי לו את משפט המפתח לחיים טובים:
תפסיק לחשוב ג'ורג' אשם במשהו, צ'יזמאאיק.

הרחבתי:
פעם אתה כועס ג'ורג', פעם אתה כועסת ממשלה, פעם אתה כועסת שכן מוזנח, ופעם אתה כועס אשתך או ילדים ישראליים שלך, רוצ'מאייעק. תתבגר, ותפסיק להתלונן כל כך הרבה.
תשלים ותתמודד עם מה שאלוקים נתן לך, ותלמד שלפעמים אלוקים נותן לאחרים מאוורר ולך אין כלום, ותפסיק לקנא ולהסתכל על כולם בפרצוף עקום.

מטופל כמעט הפסיק לנשום, ואני אמרתי לו לתת לי צ'ק ביד עכשיו, כי טיפול להיות נגמר עכשיו.
הוא נתן, והתרחק בריצה קלה.
צעקתי אחריו:
אם תרצה לקבוע פגישת המשך, דבר עם בוריס.

חזרתי לכורסא שלי, שתיתי עוד קצת מים עם נגיעות של סליבה פאלינקה הונגרית עם 22% אלכוהול טוב, ונמנמתי בצל.
הודיתי לאלוקי היהודים שבנה ארץ כל כך טובה, ונתן לג'ורג' חיים כל כך יפים.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
עורו נא, והגיבו נא.
נענועים חזקים, משיכת שמיכה, ספל מים...
איי! מה זה? מי זה? אני באמצע לישון, תעזבו אותי!

אה, זה נתן? למה לא אמרת?!
אני קופץ!
הופ!!!

כן המפקד!
תגובה?
בבקשה:

ג'ורג' יקירנו - התגעגענו!
טוב שחזרת, ואפילו שעכשיו זה בין הזמנים ואנחנו עסוקים מאד בין תכנון לאי יציאה, ובין דמיונות על נופשים בדרום המוזעק או בצפון הרועד - אנחנו כאן בשבילך, תמיד!

אז ככה, דבר ראשון ד"ש לבוריס, חמוד שכמוהו. רק הוא מבין אותך באמת, ואל תסמוך על אף אחד חוץ ממנו.
שנית, תן כתובת של הפרדס בבני ברק. לא, לא בשביל טיפול, חלילה. אני לא רוצה להכביד עליך. רק בשביל תפוז או שניים, שנותרו מימי הקמת פוניב'ז על הגבעה.
שלישית, לא יפה לצחוק על שמנים, אתה יודע, לא תמיד זה בשליטה... אבל הפעם, ורק הפעם, נוותר לך.
רביעית, שמור לי רביעית משקה.

זהו. מה עוד יש לומר? תמשיך להצליח ולשמח!
מחכים למטופל הבא.

אה, וכמובן, לספר של בוריס:
'ג'ורג', תן לישון!'
.

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
אחרי רבע שעה פלוס מינוס, לא יודע בדיוק כי קצת נמנמתי, ראיתי כי מטופל הגיע למצב בשל: הוא היה אדמוני כולו, והזיל נחלים של זיעה.
חשבתי שההמשך יהיה..
"הזמנתי לו חברא קדישא שלא יגידו ג'ורג לא דואג למטופלים שלו"

משויטט

משתמש מקצוען
מצוין וחולני כהרגלך בקודש.
הנה יש לנו מופת לעניין התלמיד שמחכים את רבו.
שימחתני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה