• פרוג למען העצמאים!

כפורום העצמאים והעסקים הקטנים המוביל בציבור החרדי, אתר פרוג נרתם לעזרתכם. בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והשפעתו על המשק, נגרמים נזקים כלכליים לעצמאים רבים אשר מתמודדים עם מחסור בלקוחות. לכן החלטנו להושיט לכם יד ואנו מעניקים לכם, חברי האתר היקרים, את מערכת הפרסום העצמאית שלנו ב30% הנחה!!!

למימוש ההטבה, אין צורך בהקלדת קוד קופון, פשוט פרסמו!

לתשומת לב! המבצע עד חג הפסח

למעבר ליצירת קמפיין >>>

להתייעצות ועזרה בין חברי הפורום >>>

לחבילת פוש לעסקים לחץ כאן >>>

סיפורי הדבקות

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
אשתדל לקבץ לכאן את הסיפורים של ההדבקות והפצת המגפה בארץ. יש בזה תועלת גדולה להבין איך זה עובד ועד כמה אחריות יש על כל אחד ואחד, אמנם עכשיו קצת מאוחר, אבל טוב מאוחר מכלום.

אשתדל עוד שכל הסיפורים יהיו עד כמה שאפשר מאומתים עם מקור ללא חשש פייק-ניוז.

יהי רצון שיהיה בזה תועלת לשכנע אפילו יהודי אחד (או את עצמי) להקפיד יותר על ההוראות.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה

19/3/20
בית כנסת נחלת עקיבא - גני גאולה- ירושלים.
לאחר שחולה קרונה מחו"ל שהיה חייב בבידוד ונמצא שהוא חולה באמת לא שהה בבידוד אלא היה במנחה בשבת ק' בבית מדרש ולמד אחה"צ שם וגרם להרבה אנשים להיכנס לבידוד החליט הרב ברגר לסגור את הבית מדרש החל מהיום לשעה 4 כדי שכל א' יוכל להוציא את התפילין שלו ואת הספרים
הבית מדרש יהיה סגור עד להודעה חדשה
לשבת יהיה הודעה היכן יתקיימו מנינים באזור
היום בבוקר הרבה מנינם התקיימו בחניון
היום בערב מעריב ברחוב ליד הבית מדרש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
"די להתחכם!": פרסום ראשון: ערכו חתונה ב'סתר' וגרמו להדבקה בקורונה
פרסום ראשון: חולה בקורונה השתתף לפני מספר ימים בחתונה שנערכה בבית פרטי, בעת שלא ידע עדיין על מחלתו, ובהמשך התברר כי הדביק חוגג נוסף שהיה במקום - אליו הוזמנו עשרות רבות של בני אדם, בניגוד להנחיות משרד הבריאות.
בשבועות האחרונים הפכה תופעת החתונות בבתים פרטיים לאחד ממאפייני 'ימי הקורונה' השוררים בישראל ובעולם, בפרט ברחוב החרדי, שמכל פינה בו נשמע קול מצהלות חתנים, כלות ומכריהם.
החשיבות שמייחסת ההלכה היהודית לנישואין, לא מאפשרת את דחייתם אלא במקרים קיצוניים, ובשל כך גם לאחר סגירת האולמות בעקבות ההגבלות שהטיל משרד הבריאות על התכנסות בני אדם במקום אחד, החתונות נותרו במועדן והתקיימו בבתים פרטיים בפורמט מצומצם.
אלא שלא כולם, מתברר, ערכו את שמחותיהם תוך קיום ההנחיות: כך אירע בשבוע שעבר באחת הערים החרדיות, כאשר לחתונה שנחוגה ב'סתר' בבית פרטי, הוזמנו עשרות רבות של בני אדם, אם לא למעלה מכך, שרקדו יחדיו בדבוקה אחת במשך שעות ארוכות.
כעת כאמור נודעו ל'כיכר השבת' השלכותיה של אותה חתונה: תלמיד ישיבה, חברו של החתן, השתתף עמו בשמחתו כמו שאר חבריו, בעוד הוא אינו יודע כי בגופו כבר מקנן הקורונה. לאחר שחש ברע, נבדק מהנגיף, קיבל תשובה חיובית ומיהר לספר על כך לכל מי שבא איתו במגע.
רבים ממשתתפי אותה חתונה נאלצו בעקבות כך להיכנס לבידוד ולהזמין בדיקת קורונה, ואחד מהם כבר קיבל את תוצאותיה, שהורו בבירור כי נדבק מהצעיר החולה שהיה בחתונה רבת המשתתפים. בימים אלו ממתינים רבים שהיו שם כמותו, לבדיקות קורונה עבורם.
ר' ישראל, אברך שנכח במקום, אומר ל'כיכר השבת': "יש אנשים שחושבים שהם 'מערימים על המדינה', מסתתרים כדי ששוטרים לא יאכפו עליהם את החוק ומתנהגים איך שנראה להם, תוך סיכון הכלל".
"הגיע הזמן לשים סוף למראות כאלו. די להתחכמויות!", הוא מסיים בקריאה לעתיד, בתקווה שתתקבל על לבם של כמה שיותר מהציבור.
מקור: כנראה כיכר השבת (חסום לי, קיבלתי במייל)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
באמת?

עובדת סוציאלית הלכה לתומה לעבודה. היה מותר לה. לא היו הגבלות.
בדיעבד היא כבר הרגה שתי זקנים, החלתה עוד כמה והשליכה מעל מאה זקנים לבידוד ואימת מוות. וזה רק מה שאנחנו יודעים, המעגלים הרחוקים יותר לא ידועים.

גברת בת 66 מטופלת בכימו. מתפקדת, סעדה את אביה הקשיש בבית חולים. ישבה לידו יום ולילה ונדבקה מאיש צוות שלא היה מודע למחלתו. היא לא אתנו, אולי היתה מבריאה מהסרטן אולי לא. אבל לקורונה היא לא יכלה. מה מרגיש בימים אלו איש הצוות שהדביק אותה? (ללא כוונה חלילה)

בחור נחמד הלך לשבע ברכות של חברו. לא היו הגבלות אז. וזה היה מותר. הוא הדביק את החתן שנאלץ להפרד מרעיתו הטריה לכחודש ימים. ובע"ה תהיה לו רפואה שלמה.

חתן אחר שנכנס לבידוד מאותו בחור תמים שלא חטא. נאלץ לדחות את החתונה למועד לא ידוע.

גברת חזרה מצרפת, הלכה לאמר שלום לאחיה. אחיה נדבק, אשתו וילדיו. הם בסדר. הם רק חגגו סעודת פורים עם עשרות אנשים (מי חשב על זה?) והדביקו עשרות אנשים כולל יולדת שלא זכתה לחבוק את תינוקה. הופרדה ממנו, לא יכלה לנחמו אחרי הברית. אבל איך אומרים העיקר הבריאות.

את מבינה שהיום אנחנו מכירים רק את הספורים של אלו שלא היה להם מושג? בעוד שבועיים נכיר את הספורים של אלו שלא רצו לדעת.. איך איך הם ישאו פניהם?

תפסיקי לראות את הקורונה כבעיה עולמית. היא טרגדיה אישית. של המון אנשים. ואם לא יקרה נס זה רק ההתחלה. למרות שישראל מעל הטבע, כרגע אנחנו מונהגים בצורה טבעית לחלוטין. גם אם ההשגחה עלינו היא יותר רחומה ורכה. אנחנו בגלות. והרבה אנשים מרגישים וירגישו את זה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
בחור נדבק בישיבה; 10 תושבים חלו בקורונה
מספר החולים ביישוב החרדי מיצד שבגוש עציון, ממשיך לטפס. בחור הלומד בישיבת מקור חיים, הסתובב בפורים ביישוב, ובא במגע עם רבים - שנבדקו אף הם בנגיף (חדשות)
ראש ישיבת מקור חיים, הרב דוב זינגר, נדבק בנגיף הקורונה במהלך ביקורו בארצות הברית. בהמשך התברר כי בישיבה יש מספר חולים נוספים בנגיף הקורונה.
אחד הבחורים, המתגורר ביישוב החרדי 'מיצד' שבגוש עציון, שהה בימי הפורים בביתו, והסתובב ברחובות היישוב - תוך שהוא מגיע במגע, מחבק ורוקד, עם אנשים נוספים.
לאחר שהתברר כי אותו בחור היה אף הוא נשא של הנגיף, נכנסו כמה מתושבי היישוב לבידוד, תוך שמספר החולים ביישוב הקטן, שכעת נמצא בתנופת בנייה והתרחבות, ממשיך לטפס.
נכון לעכשיו, יש כבר עשרה חולים מאומתים, שמונה מהם בני משפחה אחת. ביישוב סבורים כי יש עוד מספר חולים, שטרם קיבלו את התשובות מהבדיקות שערכו להם.
יודגש כי את ההנחיה להיכנס לבידוד, קיבל אותו בחור מישיבת מקור חיים רק אחרי פורים, כך שהוא לא ידע כי הוא מדביק את אביו, וכתוצאה מכך, גם אנשים נוספים.
ביישוב הקימו צוות מיוחד שמנהל את המצב מול משרד הבריאות והרשויות הנוספות, ולמרות אחוז החולים הגבוה, הם אופטימיים. "אנחנו חזקים ביחד. בעז"ה נתמודד - וננצח את הנגיף".
אגב איסור לחיצת ידים (אולי בתחילה רק בתור המלצה) פורסם כבר ב 4/3/20 שזה שבוע לפני פורים.
ראה כאן: https://www.jdn.co.il/breakingnews/1291036/

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
טראמפ: הקורונה היא פחות משפעת עונתית, גם חולי קורונה יכולים ללכת לעבודה כרגיל. "יש לנו תכנית סדורה וברורה כיצד לבלום את הקורונה". וראה עוד ציטוטים בפנים הכתבה. כל זה בזמן שאיטליה בהסגר חמור וכל העולם בפחד.
התוצאות: ארה"ב מתחרה עם איטליה במספר החולים, וה' ירחם מה הולך להיות שם בהמשך.

הכתבה:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה

בועז טופורבסקי מ"כחול לבן" שהתבטא בתחילת משבר הקורונה כי: "מי שלא מפחד משפעת לא צריך לפחד מקורונה", נכנס הערב לבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת.

מצטרפת

משתמש פעיל
אמא שלי עם תסמיני קורונה כבר שבועיים-יום אחרי פורים
שאז בכלל זה לא הגיעה לאזורים ידועים.
לא נפגשה עם חולה מאומת!!!!!
שבוע מתחננת שיבואו לבדוק כדי שכל המשפחה לא תדביק אחרים
והם לא הסכימו.
לבסוף התקשרתי אליהם-והתאמתי אותה לקריטריונים...
כלומר, מצאתי מקום שכביכול היתה עם חולה מאומת.
היום קבלה תשובה חיובית!!!
אין דרך לדעת מאיפה נדבקה כל המשפחה שלנו המונה נפשות רבות
הסתובבו בהרבה מקומות עד כה!!!!

שמחה של מצווה

משתמש פעיל
יולדת חרדית חולת קורונה נמלטה מבית החולים; יולדת נוספת במצב קשה
חרדית שהגיעה בהיריון מתקדם לבית החולים 'תל השומר' זוהתה כחולת קורונה, כששמעה את התוצאות - נמלטה מביה"ח ונכנסה לבי"ח אחר. יולדת נוספת במצב קשה (חרדים)
אשה חרדית שהגיעה בהיריון מתקדם לבית החולים 'תל השומר' זוהתה כחולת קורונה, כששמעה את התוצאות היא נמלטה מבית החולים ונכנסה לבית חולים אחר מבלי להודיע שהיא חולת קורונה. יולדת נוספת אושפזה במצב קשה מאוד, מורדמת ומונשמת.
את האירוע הבלתי נתפס הזה חשפה פרופסור גליה רהב, מנהלת המכון לזיהומים בבית החולים 'תל השומר', בתוכנית 'לבריאות' בהגשת הרב בנימין פישר וישי כהן. הראיון המלא יפורסם בהמשך היום.
פרופסור רהב סיפרה תחילה על יולדת חרדית במצב קשה: "שלשום בלילה, שלא ישנתי רגע, הגיעו אלינו לבית החולים שתי יולדות מאזור חרדי. אחת הגיעה כשהיא מקיאה, והייתה בקוצר נשימה וחשבו שזה בגלל שהיא מקיאה. היא הייתה במצב קשה, צילום חזה הראה דלקת ראות, היא עם קורונה קשה, מורדמת מונשמת בטיפול נמרץ במצב קשה, גם ההורים שלה מאושפזים".
"באותו הזמן", מספרת פרופסור יהב את הסיפור הבלתי נתפס: "הגיעה עוד יולדת, מעיר חרדית, גם עם קורונה. ברגע שאמרנו לה שיש לה קורונה - היא ברחה מבית החולים. האמא שלה אמרה 'זה לא קורונה, אל תאמינו לרופאים', הלכו לבית חולים אחר בלי להגיד שיש קורונה, היא התחילה לזוז עם הקורונה הזו מבית חולים לבית חולים, זו ממש פצצה ביולוגית

הסיפורים הכואבים ממשיכים: בבית שמש יולדת שחששה להתפנות לבית חולים ילדה בבית לידה פרטית ולאחר כשעה כונני הצלה קבעו מות לתינוק שנפטר. הרבו בתפילה וחיזוק. (הקו החרדי).

האם יש קשר בין שני הסיפורים???!!!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
אמא שלי עם תסמיני קורונה כבר שבועיים-יום אחרי פורים
שאז בכלל זה לא הגיעה לאזורים ידועים.
לא נפגשה עם חולה מאומת!!!!!
שבוע מתחננת שיבואו לבדוק כדי שכל המשפחה לא תדביק אחרים
והם לא הסכימו.
לבסוף התקשרתי אליהם-והתאמתי אותה לקריטריונים...
כלומר, מצאתי מקום שכביכול היתה עם חולה מאומת.
היום קבלה תשובה חיובית!!!
אין דרך לדעת מאיפה נדבקה כל המשפחה שלנו המונה נפשות רבות
הסתובבו בהרבה מקומות עד כה!!!!
תוספת לסיפור מאשכול אחר:

אמא שלי שהיתה עם כל התסמינים כבר שבועיים
עם חום גבוה, קשיי נשימה, אבדה את חוש הריח ועוד
לא הסכימו לבוא לבדוק אותה
כי לא היתה בקרבת חולה מאומת
במיוחד שזה התחיל לה יום אחרי פורים שאז עוד בכלל לא הכירו את זה ברחוב החרדי
עד עכשיו אין הסבר מאיפה קיבלה את זה
לאחר שדווחתי שכביכול היתה בקרבת חולה מאומת
הסכימו לבוא לבדוק אותה
כעת התברר שהיא חיובית לנגיף!!!!
ובמשך כל השבועיים שהיתה חולה
כל בני המשפחה הסתובבו בכל בני ברק!!
נכדים היו אצלה כשאמא שלהם עבדה.
בקיצור, ת-ז-ה-ר-ו!!!!!
אין לדעת מאיפה נדבקים!
אבל כבר אלפים ולא יודעים!
אין הסבר מאיפה נדבקה!!!
ת ז ה ר ו !!!
פשוט תשמרו ותהיו בבית!!!
כמעט בטוח שכבר נדבקתם!
כי אין מאיפה לדעת!!!!
אסור לו לצאת מהבית.
אבל המשפחה לא בבידוד וגם הוא לא צריך להיות בבידוד בחדר אחד-
הם שאלו גם את מד"א ואמרו להם לפני זה שהם לא צריכים בידוד.

עליהם בדיוק התכוונתי כשכתבתי אתמול שמתסכל אותי האנשים שלא מבינים שזה רציני
נסיתי להסביר להם הרבה-הם לא חשופים לאינטרנט ואין להם מידע על מה שהולך בעולם
הם בני ברקים שחיים מה שרואים בעיניים ואז בכלל לפני שבוע כמעט ולא היה בבני ברק אז הם לא האמינו
וגם כי הם אמרו שזה לא מסוכן לצעירים
אז הבאתי להם שיש צעירים...
בקיצור, לא רצו לשמוע.
אחותי היה חשוב לה מאד לתפקד את החנות שלה
כי היא לא חשופה ושומעת כלום-ואם היא לא מוכרת בחנות
אז היא עלולה להגיע לפשיטת רגל! (כך היא אמרה לי גם אתמול, שהיא לא יודעת אם תצליח לצאת מזה בשלום...)
ואז הילדים שלה צריכים ביביסיטר וזה המקום היחיד שיש.
וגם....''שטויות, מד"א אמרו שלא צריך, אז אנחנו לא צריכים להחמיר יותר מהם''
וכו' וכו' כמו כל התשובות של בניברקים שעובדים בשיטת ה'סמוך'
עליהם בדיוק התלוננתי וכאבתי אתמול.
ועכשיו, כבר לא עוזר 'אמרתי לכם' כי פשוט מסתמא שהם הדביקו כמויות..
עד לרגע זה גם לא האמינו שיתכן שיצטרכו לעשות פסח לבד....
זה היה נראה להם מנותק ולא מציאותי, וכרגע הם מבינים שזה מה שכנראה הולך להיות כי הם בבידוד....

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
טראמפ: הקורונה היא פחות משפעת עונתית, גם חולי קורונה יכולים ללכת לעבודה כרגיל. "יש לנו תכנית סדורה וברורה כיצד לבלום את הקורונה". וראה עוד ציטוטים בפנים הכתבה. כל זה בזמן שאיטליה בהסגר חמור וכל העולם בפחד.
התוצאות: ארה"ב מתחרה עם איטליה במספר החולים, וה' ירחם מה הולך להיות שם בהמשך.

הכתבה:

עדכון:
ארה"ב מקום ראשון בעולם במספר החולים ומקום שישי במספר המתים.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
כנראה כיכר השבת

החתונה בבית הקברות: אחד מהחוגגים התברר כחולה קורונה
רבים ממשתתפי החתונה שחופתה נערכה בבית קברות, כ'סגולה לעצירת מגפה', נאלצים בשעות האחרונות להיכנס לבידוד, לאחר שאחד מהנוכחים התברר כחולה בקורונה (חרדים)

פרסום ראשון: אחד ממשתתפי החתונה שחופתה נערכה בשבוע שעבר בבית העלמין בבני ברק, התגלה כחולה בקורונה.
ל'כיכר השבת' נודע, כי החל מאמש מקבלים עשרות חרדים שיחת טלפון דחופה ממשרד הבריאות, בה נמסרת הוראה כי עליהם להיכנס לבידוד - כולם מאותה הסיבה: היו באירוע בו שהה אדם שלקה בנגיף.
האירוע המדובר הוא כאמור החתונה שנערכה לפני שבוע, שהתמונות ממנה זכו לפרסום רב, משום שבני הזוג נכנסו מתחת לחופה שמוקמה ב... בית הקברות.
משפחות בעלי השמחה עשו זאת, כך דווח, בהמלצתו של רבם הגר"מ גרוס, שנסמך בכך על המסופר ב'פנקס' של חברא-קדישא 'פרושים', כי במגפה שהכתה בשנת תרס"ה בילדי העדה התימנית בירושלים, נערכה "חופה של ב' תימנים על הר הזיתים, לסגולה של עצירת מחלה".

"מדובר בשילוב של קיום מצוות צדקה, כאשר משיאים יתום ויתומה עניים, ועושים את זה בבית הקברות", מוסבר בהרחבה בספר 'אוצר כל מנהגי', "על מנת להראות לאנשים שאין להם מה לדאוג מן הקבר; אדרבה, כולם ששים במחול בבית הקברות, ועל ידי שמורידים את הפחד מפני המגפה - ניצולים ממנה".

הגר''מ גרוס בחופה הנדירה

הגר"מ גרוס בחופה הנדירה
זמן קצר לאחר החתונה בבית העלמין בבני ברק, מתברר כעת, חש אחד החוגגים ברע, נבדק מקורונה ונמצא אתמול (רביעי) 'חיובי'.
בעקבות כך נאלצים רבים מהנוכחים באירוע המשמח, בו הם שימחו חתן יתום וכלתו, להיכנס לבידוד מוחלט לפי הנחיות משרד הבריאות ולהיבדק אף הם, תוך תקווה שלא נדבקו מהחולה שרקד לצידם.
-

sheen

משתמש פעיל
מוסיפה סיפור על חגיגת אירוסין של משפחה חוכמולוגית אחת בשבוע שעבר,
וניסיונות כושלים לשכנע חלק מהמשתתפים לוותר על הגעתם.
וההמשך הצפוי - אחד מהם חולה, וחוגגים נוספים בבידוד (אחרים אגב טוענים שאינם צריכים להיות בבידוד כי לא היו עימו ממש במגע - צפי להסתעפות העלילה...)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה

בבריטניה עם זאת העניינים כמעט כרגיל. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון החליט לייצר "חסינות קהילתית" על ידי כך שכולם יהיו חולים. ביקורת רבה מושמעת על הצעד הזה, והמומחים שם מקווים שה"ניסוי" הזה ייפסק לפני שהם ימצאו את עצמם במצב של איטליה ואיראן.

לאחר 12 יום בלבד:

בוריס ג'ונסון נדבק בקורונה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
מוסיפה סיפור על חגיגת אירוסין של משפחה חוכמולוגית אחת בשבוע שעבר,
וניסיונות כושלים לשכנע חלק מהמשתתפים לוותר על הגעתם.
וההמשך הצפוי - אחד מהם חולה, וחוגגים נוספים בבידוד (אחרים אגב טוענים שאינם צריכים להיות בבידוד כי לא היו עימו ממש במגע - צפי להסתעפות העלילה...)
הסתעפות העלילה תלויה בכל אחד שמכיר אותם וידווח מיידית לרשויות שיאכפו עליהם בידוד

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
כך איתר השב"כ 500 נדבקים
במסגרת המאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה, הוסמך שירות הביטחון הכללי ע"י ממשלת ישראל לסייע למשרד הבריאות באמצעות יכולותיו הטכנולוגיות המתקדמות, לטובת מניעת התפשטות נגיף הקורונה והצלת חיי אדם.
להסמכה זו קדמה עבודת מטה רחבה, אשר קבעה את גבולותיה של הפעילות האמורה ואת הסייגים אשר יצמצמו הפגיעה בפרטיות ויקיימו מנגנוני פיקוח ובקרה על התהליך.
מזה כשבועיים פועל, מסביב לשעון, צוות של עובדות ועובדי שב"כ על מנת לספק למשרד הבריאות תמונה מדויקת עד כמה שניתן של אותם תושבים אשר שהו בקרבת חולים מאובחנים בקורונה ועלולים היו, בהתאם להגדרות משרד הבריאות, להידבק במחלה ולהדביק רבים נוספים – מבלי שכלל היו מודעים לכך.
נתונים שנמסרו היום, 26.03.20, ממשרד הבריאות מצביעים על כך שלמעלה מ-500 תושבי מדינת ישראל אשר נכנסו לבידוד לאחר שאותרו בעקבות הפעולות הטכנולוגיות של שב"כ, נמצאו לאחר בדיקה – כחולים מאובחנים במחלת הקורונה.
ללא איתורם המהיר וכניסתם לבידוד היו תושבים אלה בוודאות מדביקים רבים נוספים ללא ידיעתם.
גם בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת, עדכנה פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ לא ניתן להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד.
מטעם השב"כ נמסר כי "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בממלכתיות, במקצועיות ותחת מגבלות וריסונים ברורים שהותוו ע"י משרד המשפטים והדרג המדיני, בכדי לסייע במאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ולהצלת חיי אדם. זוהי תכליתה הבלעדית של עשייה זו".

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
מפקד תחנת משטרת בני ברק סנ"צ יאיר ויצנברג נדבק בקורונה ככה"נ לאחר שפגש את חנניה צ'ולק. קצין אג"מ דן סנ"צ הוד לוי שגם נפגש איתו, בבידוד, טרם נבדק.

מפקד משטרת בני ברק לשוטרים: "סביר להניח שנדבקתי באחת מהפגישות או הפעילויות בבני ברק. אנא מכם, שימרו על ההנחיות הבריאותיות, שימרו על עצמיכם. אני מברך כל אחד בכם בברכת ד' ישמרך מכל רע ישמר את נפשך, ד' ישמר צאתך ובואך מעתה ועד עולם"

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
אני רוצה לבקש סליחה מכולכם.

סליחה אבא, שביקשת ממני להתרחק קצת כשדיברתי איתך ולא שמעתי בקולך. סליחה מהשכן, שנכנסתי איתך למעלית אף על פי שהזכרת לי שהדבר עלול להיות מסוכן. סליחה מהחברותא שלי, שהשתעלתי מולך בלי להניח אפילו יד על הפה. סליחה מכל עשרת המתפללים שביקשו ממני להתפלל בחדר הסמוך, ולא נעניתי לבקשה שלכם. סליחה מכם, ילדים קטנים ומסכנים שלי, סליחה מאשתי. סליחה מכל מי שבאתי איתו במגע מבלי לשמור על תקנות הבריאות שנתקנו לאחרונה.

עכשיו אני חולה. אני מבודד, קצת משתעל. אבל על זה אני לא מצטער כל כך. אני כן מצטער על זה שהכנסתי את כולכם לבידוד. חשבתי שאני חכם גדול. חשבתי שלי זה לא יקרה. חשבתי שאני בריא כמו שור וקורונה זו רק התחלה של בדיחה. חשבתי שהרבנים מגזימים קצת. חשבתי שמשרד הבריאות נסחף לגמרי. חשבתי שכולם מסביבי עושים עסק מכלום.

וטעיתי.

עכשיו כולכם סובלים בגללי. עכשיו כולכם מבודדים רק בגלל הטיפשות שלי. עכשיו כולכם בסכנה. עכשיו אולי מקנן בתוככם הנגיף הארור הזה שהגיע בדיוק ממני. עכשיו אתם יושבים לבדכם, ואני כאן, בצינוק שהוקצה לי, מתייסר כפליים. עכשיו אני מתחרט, אבל זה מאוחר מדי. עכשיו לא נותר לי אלא לבקש ממכם סליחה, בתקווה שתיענו לבקשה שלי.

ויש לי עוד בקשה חשובה, ממכם, ובעיקר מריבונו של עולם: אנא, אל תהיו חולים! לא אוכל לשאת את המחשבה שגרמתי למישהו ממכם לחלות בנגיף הזה, שעלול לדרדר את מצבכם עד למקום שאף אחד לא רוצה אפילו לדבר עליו. עשו טובה ותחיו. אתם כן חשובים לי, למרות שאולי ההתנהגות שלי רק לפני יומיים הראתה אחרת. כולכם אהובים, כולכם יקרים לי. זו רק הטיפשות והילדותיות שלי שגרמו לי לעשות מה שעשיתי.

כאן בבידוד יש לי זמן לחשוב. והמחשבות לא נותנות לי מנוח: האם מישהו יחלה, חלילה, בגללי? האם מישהו יהיה בין חיים למוות בגללי? האם מישהו יעזוב את העולם הזה רק בגללי, חלילה וחס? האם אי פעם אסלח לעצמי? האם אי פעם אתם תסלחו לי? האם בכלל אוכל אי פעם להתבונן בעיניכם מבלי להשפיל את המבט בבושה? השאלות הן רבות. ותשובות – אין.

אולם מחשבה אחת נותנת לי שביב של תקווה. אם כולכם שם בחוץ, בעולם החופשי עדיין, תקראו את המכתב שלי ותתחזקו בשמירת התקנות הבריאותיות; אם מישהו מכם יציל נפש אחת מישראל בזכותי; אם יהיה ולו אחד שייזהר יותר מהיום ואילך; אם אדע שלפחות מנעתי כעת עוד כמה מאות ואלפי נדבקים וחולים – והיה זה שכרי.

לא כיף לי כאן, בבידוד. ממש לא כיף. אני לא מאחל זאת לאף אחד מישראל. אבל עוד יותר אני לא מאחל לאף אחד את התחושה שאתה, במו ידיך, במו פיך, במו מעשיך – הכנסת לבידוד הנורא הזה עוד כמה וכמה יהודים תמימי דרך.

אל תעשו את זה לאחרים.

אל תעשו את זה לעצמכם.

(הידברות)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
חילול ה': נעצר חשוד במודיעין עלית שהפעיל חיידר עם 40 ילדים • צפו
ברוך שפירא27.03.202018:17
הקורונה בישראלנגיף הקורונה0 תגובות
המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: משטרת ישראל עצרה חשוד ועיכבה נוסף בעיר מודיעין עלית לאחר שהפעילו תלמוד ישיבה שבה שהו כ 40 ילדים, הורו לילדים לא להתפזר, גרמו לפרובוקציות והתעמתו עם השוטרים

המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: משטרת ישראל עצרה חשוד ועיכבה נוסף בעיר מודיעין עלית לאחר שהפעילו תלמוד ישיבה שבה שהו כ-40 ילדים, הורו לילדים לא להתפזר, גרמו לפרובוקציות והתעמתו עם השוטרים – כך נמסר מדוברות המשטרה.

על פי ההודעה, "במסגרת פעילות האכיפה של משטרת ישראל לסיוע למשרד הבריאות בבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מוקדם יותר היום הגיעו שוטרים לתלמוד תורה בעיר מודיעין עלית בעת שלמדו שם כ 40 ילדים. השוטרים הורו למפעילי התלמוד לפזר במיידית את הילדים החשודים סרבו והחלו מתעמתים עם השוטרים. לאחר שהשוטרים פיזרו את הילדים נרשם קנס למפעיל הישיבה וחשוד נוסף נעצר לחקירה בגין הפרת הוראה חוקית, הכשלת שוטר והפרת צו בהתאם להוראה".

"משטרת ישראל פועלת בכוחות מתוגברים לאכיפת ההגבלות ופרוסה ברחבי העיר לבלימת התפשטות המגיפה. המגזר החרדי ברובו המוחלט שומר ומקפיד על הוראות משרד הבריאות, לצערנו ישנן שאינם נשמעים להוראות שנועדו להציל חיים לכן אם ההידברות לא משכנעת, האכיפה תיהיה פחות סובלנית. נשמעים להנחיות – מצילים חיים", לשון הודעה המשטרה.

בתוך כך, במסגרת סריקות שביצעו הבוקר שוטרי תחנת זבולון על מנת להבטיח שאין התקהלות של ציבור האסורה בחוק ומסכנת את בריאותו, הבחינו בהתקהלות רבה של תושבי שכונה בישוב רכסים, כאשר במקום אתרו "שוק מאולתר" הכולל דוכנים למכירת מוצרים שונים.

שוטרי התחנה כרזו לציבור לשוב לבתיהם וערכו רישום של פרטי בעלי הדוכנים המאולתרים, לצד נקיטת פעולות הסברה בדבר חובת מילוי צו השעה שתכליתו שמירה על שלום כלל הציבור במסגרת המאבק המשותף לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

"כאמור, נוכח החלטת הדרג המדיני ומשרד הבריאות על הרחבת הגבלות התנועה, משטרת ישראל הרחיבה את הפעילות המבצעית בשטח לאכיפת המגבלות החדשות בדגש למאמצי פיקוח, הסברה והכוונת התנהגות האוכלוסייה, למען שלום הציבור וככל שתהא הפרה בוטה המסכנת את הציבור, יירשמו קנסות בהתאם".

לוח דרושים

למעלה