סיפורים פיקנטיים על מרן ראש הישיבה זצוק"ל

לרעהו

משתמש מקצוען
לא קשור אבל סיפר לי אדם שחברו הלך עם אשתו לקנות קרמיקה והתווכחו, הבעל אמר שזה מדי מפואר, מה הרב שטיינמן היה אומר ע"ז, המוכר החילוני צחק שאלו אותו מה קרה, אז הוא אמר שבשבועיים האחרונים כל הזוגות החרדיים שואלים מה הרב שטיינמן היה אומר ע"ז, והוא לא מבין מי זה הרב שטיינמן הזה שלא מרשה לכם לקנות קרמיקות

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
סיפרה לי קרובה, שהוריה רכשו לה דירה באחיסמך - בקבוצת רוטשילד.
במשך כל השנים תכננה תוכניות שונות לגבי שידרוג הדירה.
בריצוף בדלתות וכו' וכו'.
בשעה טובה ומוצלחת עכשיו היא קיבלה הודעה לבוא לבחור ריצוף, קרמיקות ועוד.
משהו קרה לה.
וכך היא אמרה לי:
"אחרי שאני שומעת את כל הסיפורים, ורואה את המראות. אני מתביישת לשדרג ולקחת עוד משכנתא לריצוף יותר חדיש ומיוחד. אני הולכת לבחור מתוך הסטנדרט, ולא מוסיפה כלום מעבר. גם הסטנדרט מיוחד ויפה."
באחד ההספדים, אי-שם בארץ, סיים הספדן הבני-ברקים את הספדו באנקדוטה הבאה:
מוכר רהיטים מב"ב אמר לי שהוא מצטער שהרב שטיינמן נפטר.
מה יש ?
יום יום אני מפסיד מכך. נכנס זוג, מבקשים לבחור רהיטים, ולפתע האשה שואלת-אומרת: הרב שטיינמן היה מסכים לזה ? והם עוברים לפשוט יותר.
(יתכן שהדברים נאמרו בהומור בעלמא).

ואגב, חשוב לדעת, שדרכו של רבינו זצוק"ל היתה לחדד נקודות מסוימות, שהשואל, או כלל הציבור לא מודעים להם, או לא מודעים לכך מספיק, או לא מודעים לכך באמת. וזו היתה כוונתו בתשובות רבות, אך לא התכוון בתשובתו שיקחו אותה כסעיף בשולחן ערוך, שכך וכך יש לעשות או לא לעשות. (כמובן שהדברים אמורים גם לגבי דברים מתועדים במכשירי הקלטה למיניהם, וגם לגבי שמועות בע"פ). כמדומני שלגבי הוראה מסוימת שנתן בפומבי (בענין חינוך הילדים ע"י האם) הוא הסביר אח"כ שהוא התכוין רק לחדד נקודה מסוימת שעולה מההוראה הזאת.
והדברים פשוטים למבין.

התנצלות: את הקטע האחרון כתבתי לאחר שקבלתי 2 לייקים (מ- @ממוחשבת ומ- @הסכת ושמע) על כתיבת הדברים שבתחלה. הוספתי את הקטע אח"כ מפני שלא שמתי לב שכבר קבלתי לייקים, מה שלא היה הגון מצדי לעשות אם הייתי מבחין בכך.

נערך לאחרונה ב:

מור100

משתמש מקצוען
יהודי אחד ביקש שיתארו לו מי היה הרב שטיינמן
אמרו לו:

מה שאתה לומד כל החיים , הוא למד ביום אחד,
ומה שאתה אוכל ביום אחד, הוא אכל כל החיים.

זו הגזמה של האימרה המיוחסת לרב עדס שליט"א, ראש ישיבת קול יעקב:
מה שאנחנו לומדים בשבועיים, הוא לומד ביום. ומה שאנו אוכלים ביום, הוא אוכל בשבועיים.

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זו הגזמה של האימרה המיוחסת לרב עדס שליט"א, ראש ישיבת קול יעקב:
מה שאנחנו לומדים בשבועיים, הוא לומד ביום. ומה שאנו אוכלים ביום, הוא אוכל בשבועיים.
מר כדאית ליה ומר כדאית ליה, ולא פליגי

רחשי הלב

משתמש מקצוען
תרשו לי לחלוק.
זה ממש לא הרב שטיינמן. מרן זיע"א כלל לא היה מסתגף! באמת שלא שינה לו על איזה עובי מזרן הוא ישן! הוא פשוט לא הרגיש הבדל בטעם אם האוכל שרוף או לא! האיש פשוט ההביל את העולם זה עד שלא נחשב בעיניו במאומה. אחד מגדולי האדמו"רים היה אצלו והזכיר את הגמ' 'דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם', אמר לו מרן 'הבית שלי הוא דירה נאה'. הוא לא רימה את עצמו. הוא באמת הרגיש מתפנק שיש לו את כל מה שהוא רוצה. הוא פשוט לא רצה יותר מזה!
(ויש את הארורים שבקו שלהם הסבירו שהסיבה שמרן לא אכל כלום היה בגלל מחלת מעיים.... עפ"ל!)

רבנים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הודי אחד ביקש שיתארו לו מי היה הרב שטיינמן
אמרו לו:

מה שאתה לומד כל החיים , הוא למד ביום אחד,
ומה שאתה אוכל ביום אחד, הוא אכל כל החיים.
כך ענה מרן המשגיח רבי דב יפה זצוק"ל לאברך שהעיר על דרכו של רבנו, כאומר, אין לך מנדט לשפוט את דרכו.
ונחזור על המשפט שוב בדיוק:
מה שאתה לומד בחודש מרן לומד ביום אחד ומה שמרן אוכל בחודש אתה אוכל ביום אחד.

רבנים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
פעם אחת הגיעו אליו משלחת מבי"ס של שובו באשקלון לדון איתו לגבי תלמיד ש'הופך' את הבי"ס, מרן שאל את שאולתיו וקיבל את התשובות ונראה היה כי ההכרעה עומדת לצאת מפיו, אך לפתע שאל מרן, האם אתה יודע איזה קבוצת כדורגל הוא אוהד?
אמר המורה: לא! אמר לו מרן, תברר אצלו ואז תבטיח לו שאם הוא יתנהג כיאות, אתה תקנה לו את הבגדים של הקבוצה. ואכן כך הווה, והתלמיד הפתיע לטובה וכמובן בסוף השנה, הוא קיבל את המתנה: בגדי הקבוצה שהוא אוהד.
ומהיכן מרן יודע מה זה קבוצת כדורגל?
בסיפור הבא:
שני בחורים שהיו בדרכם הביתה לאחר שהמשגיח בישיבתם 'שלח' אותם מהישיבה בעוון צפייה במשחק כדורגל, נכנסו למרן וסיפרו לו על מה ולמה הועפו מהישיבה, מרן שמע וחקר אותם על המשחק הלז שבעטיו רצים המוני בני אדם אחרי כדור, והם לעומתו הסבירו וביארו מה כללי המשחק וכו', מרן שאל אותם לבסוף: האם אתם רוצים לחזור לישיבה? כמובן שכן! ענו השניים, האם אתם מבטיחים שלא לצפות במשחקים במשך חודש? כן! הבטיחו. מרן שלח למשגיח בישיבתם שיקבלם בחזרה לאחר שהבטיחו שלא לצפות באלו המשחקים, לאחר שבוע, התקיים משחק עולמי גדול והשניים מאד רצו לצפות במשחק, והלכו לבקש מהמשגיח שלהם רשות, הוא שלח אותם בחזרה למרן, ושוב מרן שומע מקשיב וחוקר במה מדובר, ולבסוף פוסק את פסוקו: אני לא יכול להגיד לכם שלא ללכת הנסיון גדול, אבל אם אתם לא תלכו: "יהיה לכם הצלחה גדולה".
שניהם חזרו לישיבה, האחד לקח את גמרתו ופצח בשקידה עצומה שקיימת עד היום הזה, והשני הלך וקנה סגריות, והיום הוא יבואן מצליח מאד ועשיר גדול.
כל אחד חווה "הצלחה גדולה" - בתחומו הוא.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
פעם אחת הגיעו אליו משלחת מבי"ס של שובו באשקלון לדון איתו לגבי תלמיד ש'הופך' את הבי"ס, מרן שאל את שאולתיו וקיבל את התשובות ונראה היה כי ההכרעה עומדת לצאת מפיו, אך לפתע שאל מרן, האם אתה יודע איזה קבוצת כדורגל הוא אוהד?
אמר המורה: לא! אמר לו מרן, תברר אצלו ואז תבטיח לו שאם הוא יתנהג כיאות, אתה תקנה לו את הבגדים של הקבוצה. ואכן כך הווה, והתלמיד הפתיע לטובה וכמובן בסוף השנה, הוא קיבל את המתנה: בגדי הקבוצה שהוא אוהד.
ומהיכן מרן יודע מה זה קבוצת כדורגל?
בסיפור הבא:
שני בחורים שהיו בדרכם הביתה לאחר שהמשגיח בישיבתם 'שלח' אותם מהישיבה בעוון צפייה במשחק כדורגל, נכנסו למרן וסיפרו לו על מה ולמה הועפו מהישיבה, מרן שמע וחקר אותם על המשחק הלז שבעטיו רצים המוני בני אדם אחרי כדור, והם לעומתו הסבירו וביארו מה כללי המשחק וכו', מרן שאל אותם לבסוף: האם אתם רוצים לחזור לישיבה? כמובן שכן! ענו השניים, האם אתם מבטיחים שלא לצפות במשחקים במשך חודש? כן! הבטיחו. מרן שלח למשגיח בישיבתם שיקבלם בחזרה לאחר שהבטיחו שלא לצפות באלו המשחקים, לאחר שבוע, התקיים משחק עולמי גדול והשניים מאד רצו לצפות במשחק, והלכו לבקש מהמשגיח שלהם רשות, הוא שלח אותם בחזרה למרן, ושוב מרן שומע מקשיב וחוקר במה מדובר, ולבסוף פוסק את פסוקו: אני לא יכול להגיד לכם שלא ללכת הנסיון גדול, אבל אם אתם לא תלכו: "יהיה לכם הצלחה גדולה".
שניהם חזרו לישיבה, האחד לקח את גמרתו ופצח בשקידה עצומה שקיימת עד היום הזה, והשני הלך וקנה סגריות, והיום הוא יבואן מצליח מאד ועשיר גדול.
כל אחד חווה "הצלחה גדולה" - בתחומו הוא.

הסיפור הזה הוא דוגמא קלאסית למה שחששו בתחילת האשכול
אמנם זה סיפור עצום,אבל עלול לתת גושפנקא שהוא התיר כל מיני דברים
בעוד שמי שמכיר את מרן מבין ויודע מה
שברור לכל בר דעת שלא היתה זו כוונתו
אבל לעיתים שזה מגיע לאנשים שלא באמת הכירו את גדלותו וסגפנותו עלולים להסיק מסקנות מרחיקות לכת
ואכן לנו שמכירים את גדולתו העצומה בעוד דברים אחרים ,ברור לנו שלא זו דמותו המשתקפת.

שביעית

משתמש מקצוען
תרשו לי לחלוק.
זה ממש לא הרב שטיינמן. מרן זיע"א כלל לא היה מסתגף! באמת שלא שינה לו על איזה עובי מזרן הוא ישן! הוא פשוט לא הרגיש הבדל בטעם אם האוכל שרוף או לא! האיש פשוט ההביל את העולם זה עד שלא נחשב בעיניו במאומה. אחד מגדולי האדמו"רים היה אצלו והזכיר את הגמ' 'דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם', אמר לו מרן 'הבית שלי הוא דירה נאה'. הוא לא רימה את עצמו. הוא באמת הרגיש מתפנק שיש לו את כל מה שהוא רוצה. הוא פשוט לא רצה יותר מזה!
(ויש את הארורים שבקו שלהם הסבירו שהסיבה שמרן לא אכל כלום היה בגלל מחלת מעיים.... עפ"ל!)

הוא באמת לא חשב שהוא מסתפק במועט או מסתגף...

הגיע אליו אדם שנזקק לקיצור קיבה [או דיאטה חריפה. אני לא זוכרת מדוייק את הפרטים] וביקש עיצה/ברכה. הרב תמה ושאל אותו: 'למה דיאטה? תאכל רגיל, תאכל כמוני'.
למי שלא יודע - האוכל כלל 2 ארוחות ביום שמורכבות מפרוסת לחם ומרק צח עם תפו''א.

שוב. אני לא זוכרת במדוייק אבל זה פחות או יותר הסיפור.

multizoom graphics

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
תרשו לי לחלוק.
ואוו!
כמה נכון!

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
עוד משהו:
שוטה פטור.jpg

חניק

משתמש פעיל
הוא באמת לא חשב שהוא מסתפק במועט או מסתגף...

למי שלא יודע - האוכל כלל 2 ארוחות ביום שמורכבות מפרוסת לחם ומרק צח עם תפו''א.

שוב. אני לא זוכרת במדוייק אבל זה פחות או יותר הסיפור.

ידוע שהגראי"ל לא נטל ידיו באמצע השבוע כשבעים שנה עד שפעם העלה לדיון לגבי אדם כגון הוא שלא רגיל ליטול ידיו לפת באמצע השבוע אם בשבת כשספק אצלו אם אמר רצה או לא האם יצטרך לחזור ולברך ברכת המזון שהרי אין רגילות לשונו לומר ברכת המזון בלי רצה. מדהים.

שמחו

משתמש מקצוען
ידוע שהגראי"ל לא נטל ידיו באמצע השבוע כשבעים שנה עד שפעם העלה לדיון לגבי אדם כגון הוא שלא רגיל ליטול ידיו לפת באמצע השבוע אם בשבת כשספק אצלו אם אמר רצה או לא האם יצטרך לחזור ולברך ברכת המזון שהרי אין רגילות לשונו לומר ברכת המזון בלי רצה. מדהים.
רק להבהיר, הוא כל שבוע נטל ידים לסעודת מלוה מלכה ובירך ברכת המזון בלי רצה. הוא הקפיד על כך מאוד.
אבל 3 מתוך 4 ברכת המזון בשבוע, היו עם רצה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה