סיור לילה

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בדרך לסיור לילה עוצרים רק לרגע בשדרה ...

nikon D5 + 24-70
f/4.5
1/160 s
iso - 3200
פלאש AD-360 עם ג'ל תכלת במרחק של כשלושים מטר מאחורי הרכב.
ספידלייט עם מטריה על חצובה גבוהה מימין

מטרת הפלאש המרוכך מקדימה להאיר את הזוג שעמדו מצידי הרכב.

טרי מהלילה :
DAN_8961-2.jpg

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אההםםם..., דוד כנראה יושן עכשו ...

ג'ל תכלת, זה חתיכת פלסטיק בצבע תכלת ששים על הפלאש מקדימה (על החלק המאיר) ואז האור המוקרן החוצה נצבע בצבע תכלכל (תכלת בהיר ...).

דוגמאות לג'לים והשימוש בהם:

HTB1.SRXFVXXXXXtXFXXq6xXFXXX8.jpg

HTB17YZ_FFXXXXa4aXXXq6xXFXXXe.jpg

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
צילום מדהים!

נ.ב. תריס-160 צמצם 4.5
בחושך כמעט מוחלט נראה לי חשיפה סגורה.
למה לא לפתוח?
בטח אימצת [לשון מאמץ] את הפלאשים כמו שצריך.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תודה רבה

יש שם גם איזו 3200, הפלאש הקדמי לא התאמץ בכלל. האחורי, בגלל המרחק שלו והעובדה שהוא אחורי עבד בעוצמה גבוהה.

מהירות סגר 1/160 כי התריס במילא לא משפיע בפלאשים וצמצם 4.5 כי צריך להכניס את הרכב והזוג לפוקוס. בעדשה רחבה מתקבל עומק שדה מספק במפתח כזה, ב2.8 זה היה צר מידי.

היה אפשר לבחור לצלם גם באיזו הרבה יותר גבוה אבל אז הפנסים הקדמיים היו נותנים אובך ומורידים קונטרסט וזה מיותר כשיש פלאש חזק

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תאורה מצויינת!
(ומילה מהצד כקולגה - דוד צלם תותח! מומלץ ביותר, ואני לא מאלה שמפרגנים סתם..)

למה בחרת את היחס הזה?
כדאי לקרופ כדי לשפר קומפוזיציה + לשמור על 2:3
אני מבין את הצורך לתת יותר מהעצים, אפשר לעשות את זה ע"י זוית נמוכה יותר

DAN_8961-2.jpg

נערך לאחרונה ב:

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תודה רבה מאיר :)
ואם כבר ציינת, תן לי להחזיר ולומר שלחתונה של אחי לקחנו אותך ונעשה את זה גם בעתיד, תוצאה ויחס מצוין ... תעיד העובדה הזאת וכל הלקוחות המרוצים, החוזרים והממליצים פה ובכל מקום.

התמונה צולמה כמובן ביחס 2/3, בצד שמאל העץ היה בלי ענפים למטה ונוצר שם חור שחור, בשביל לחתוך אותו, להשאיר את הרכב במרכז ואת הענפים בחלק העליון של התמונה הייתי צריך לוותר על היחס המקורי.
יש גם תמונות אנכיות שבהם יש הרבה עצים למעלה, האופקי מתקבל טוב יותר.

לגבי הזווית אתה צודק, מלמטה ועם עדשה ארוכה יותר היה נראה טוב יותר אבל טווח הקליטה של המשדר מוגבל. גם במרחק הנוכחי, כשירדתי לזווית נמוכה יותר, הרכב שיבש את התקשורת בין ה-XPRO ל-AD360

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה