סידור מורכב סגנון הוצאת קורן ומחזורים עתיקים

באיזה תוכנה עדיף לעמד סידור מורכב עם הרבה כניסות וטקסטים משתנים

• סה"כ מצביעים
    33

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
גופנים לסידור, שיהיה קריא מצד אחד, וזורם, מתאים ושייך מצד שני, זה או וילנא ישן, או הוילנא הרגיל, שניהם של פלרון.
כל שאר הגופנים מתאימים למי שאוהב סגנון מסוים, ולא לכלל הציבור.
יש עוד עשרות סידורים נפוצים מאוד בגופני פרנק למיניהם. ומלכם בראשם "סידור עבודת ה'" וכו'. "לא תוכל להתעלם"...

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שאלת כמה שאלות נפרדות, ואנסה לענות

א. לגבי תג / אינדיזיין
עדיף לעמד בתג, נקודה.
אולי יש מקרה חריג אחד: אם מדובר בלקוח שיודע בדיוק בדיוק בדיוק מה הוא רוצה, ואתה בטוח שלא יהיו שום דרישות מיוחדות שאין דרך לעשות אותם באינדזיין, וכמו כן החלטתם על הפונט הרצוי לעימוד, והלקוח בודק אותו והניקוד והטעמים יושבים באופן מדוייק לשביעות רצונו המלאה, והלקוח יודע שאין שום אפשרות לטפל במיקום הניקוד - אז יש מקום לשקול לעשות את זה באינדזיין, בתנאי שאתה שולט באינדזיין.

ב. לגבי עימוד מיוחד -
קורן אולי לקחו את הרעיון רחוק מידי, אבל לטעמי יש מקום לעמד תפילות באופן שמקל על הקריאה. דוגמא לכך זה המזמור 'הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו' וכו', שה'כי לעולם חסדו' יש לו רווח מוביל לסוף השורה, וכן ב'אדון עולם' באותו אופן ועוד.

יצא לי לעמד מחזור ספרדי ליום כיפור, שאת כל הפיוטים עימדתי (לפי בקשת הלקוח) באופן שמותאם לצורת האמירה של הציבור. קח בחשבון שזה עבודה שלוקחת שעות, שעות, שעות, ויש לתמחר באופן הנכון.

ג. אם החלטת לעמד בתג - יש הרבה סקריפטים שיכולים לעזור. מצרף תמונה של תפריט הסקריפטים שבו אני משתמש בעימוד סידור.

===============================================================​
מחזור6.jpg

מחזור5.jpg

מחזור4.jpg

מחזור3.jpg

===============================================================

מחזור2.jpg

===============================================================

מחזור1.jpg
סקריפטים לסידור.jpg

נערך לאחרונה ב:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ממש מאיר עיניים, והתפריט - קילורין לעיניים כפליים.

יצא לי לעמד מחזור ספרדי ליום כיפור, שאת כל הפיוטים עימדתי (לפי בקשת הלקוח) באופן שמותאם לצורת האמירה של הציבור. קח בחשבון שזה עבודה שלוקחת שעות, שעות, שעות, ויש לתמחר באופן הנכון.
במחילה, מה החידוש שהמו"ל רצה לעשות בזה שלא עשו אחרים? כבר קדמוהו רבנן ברוב המחזורים הספרדיים שאני מכיר, רוב הפיוטים מסודרים שם בצורת אמירתם.

ואכן, לגופו של עניין, זה באמת לוקח שעות על גבי שעות - ובזה בהחלט עדיפא "תג" כדבריך (זה מוכר לי הן מעימוד של פיוטים, והן מעימוד של כוונות הרש"ש (אבל שם תג פחות מתאימה))

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא בדקתי מחזורים אחרים.
יתכן וחלק מהדוגמאות שהבאתי אכן קיימים בעוד סידורים, לא בדקתי. לכל פיוט עשינו כמה סוגים של דוגמאות, חלקם היו יותר מידי חדשניים, והלקוח בחר לחזור למה שהציבור רגיל.

לדעתי ה'קדוש קדוש וכו'' וכן יג מידות לא קיים בשום מחזור. כמו כן 'אדון הסליחות'.

לצערי אני מתייחס מאבותי לעדות אשכנז, כך שאני לא מכיר יותר מידי מחזורים ספרדיים. סידורים אני מכיר מצויין.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ממש מאיר עיניים, והתפריט - קילורין לעיניים כפליים.

במחילה, מה החידוש שהמו"ל רצה לעשות בזה שלא עשו אחרים? כבר קדמוהו רבנן ברוב המחזורים הספרדיים שאני מכיר, רוב הפיוטים מסודרים שם בצורת אמירתם.

ואכן, לגופו של עניין, זה באמת לוקח שעות על גבי שעות - ובזה בהחלט עדיפא "תג" כדבריך (זה מוכר לי הן מעימוד של פיוטים, והן מעימוד של כוונות הרש"ש (אבל שם תג פחות מתאימה))
עדיף בתג זה פשוט, וכמעט כל ספר לדעתי הדלה עדיף בתג
רק כדי לעשות סידור בתג צריך המון המון נסיון, יש המון דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים עבודה כזאת, והמון סקריפטים טובים שחוסכים שעות של עבודה, ואת זה לצערי רק הזמן והנסיון עושים.
בכל אופן אני שמח שיש לכבודו הרהורי תשובה :cool:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמו כן 'אדון הסליחות'.
....
סידורים אני מכיר מצויין.
יש לי השגה על ה"חטאנו לפניך", רחוק מאוד (עיין רמב"ם הל' ס"ת פ"ז ה"ד).
יצא לי לראות השבת את סידור "לב שלום" שעימדתם, יפה מאד.

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
קח בחשבון שזה עבודה שלוקחת שעות, שעות, שעות, ויש לתמחר באופן הנכון.
במקרה שלי זה באמת עומד לקחת מאות שעות, כי הוא רוצה את כל הסידור בצורה כזאת כמו שהבאת, ואני בעוני אמרתי 15 ש"ח לעמוד לא כולל עריכה, ועכשיו אני מתחרט...
מה עושים במצב כזה?

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כאחד שעימד [וערך] הרבה סידורים - אשכנזים ספרדים ותימנים, אין על תג. סוף פסוק. לדעתי כמובן.

לגבי הפונטים, זה מתחלק יותר בקרב העדות. אמנם לא בהכרח.
אשכנזים, יותר מתחברים לוילנא.
ספרדים, יותר לפרנקריל.
תימנים, יותר לקורן [יותר נכון "קרן"], ולאחרונה גם לספרדי של פונטביט.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
במקרה שלי זה באמת עומד לקחת מאות שעות, כי הוא רוצה את כל הסידור בצורה כזאת כמו שהבאת, ואני בעוני אמרתי 15 ש"ח לעמוד לא כולל עריכה, ועכשיו אני מתחרט...
מה עושים במצב כזה?

חייבים לתמחר לפי שעה. העלות של זה יכולה להגיע גם ל-40 אלף, ויותר.
15 שח זה אולי מחיר לעימוד רגיל של סידור (לא אצלי, אבל אצל אחרים). אם הוא רוצה לשבת על כל פיוט - רק לפי שעה.

אני מציע לעשות מחיר בסיס הכולל 'בנק שעות', ותוספת על כל שעה נוספת.
למשל, 10 אלף עבור עימוד הסידור, הכולל בנק שעות של 30 שעות לעימוד פרטני של קטעים, וכל שעה מעבר לזה, מתומחרת לפי שעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה