סידור מורכב סגנון הוצאת קורן ומחזורים עתיקים

באיזה תוכנה עדיף לעמד סידור מורכב עם הרבה כניסות וטקסטים משתנים

• סה"כ מצביעים
    33

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
קצת מצחיק שאתה רוצה שנמנה חסרונות של פונט בפורום פתוח שכל אחד יכול לראות...

לפיכך אקדים התנצלות, כל אחד יכול להגיד מה לא טוב, החכמה היא לדעת לעשות מה שכן טוב.

לעניות דעתי הפונט מעולה ממש בקרנינג ובניקוד, אבל גוף האותיות עצמם פחות נעים. הוא נוצר בהשראת וילנא ופרנקריהל ואכן נראה ככלאיים..
ישנם כל מיני מקומות שהפרופורציות העדינות זועקות לי ׳תקן אותי'. (הזווית של האל"ף מימין, העובי שלה משמאל, וכן הלאה טיפורפקציוניזם שממש מציק לי אישית)
גם גובה האות טעון טיפול ואולי לאחרים יש פרטים אחרים שמציקים להם, כתבתי על עניות דעתי הלא קובעת בלבד.

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אגב. פונטים.
טיפוגרפיה של פונט קריאה סריפי זה משימה שרבים וטובים נכשלו בה (לעניות דעתי).

ואתנצל שוב, ליצור פונט מוצלח זו משימה קשה מכל בחינה. לשפוט פונט לא מוצלח זה קל. יוּ נוֹאוּ.

אז קצת על פרנקריהל. לדעתי הלא קובעת.

אאא (שאני ממש מעריץ), מוצלחים בעיקר בסנס. הפרנקרי שלהם חמוד אבל פשוט לא זה. הוא אולי מעולה למסך וגם אז כבר יש את של גוגל...

גוגל דאגו לנו לפרנקריהל ליבר חינמי, גבר גבר, קשוח וחד זווית. יש לו חינניות מסוימת, אבל לא קריאות, בטח לא במשקל הרגיל. אז נשתמש במשקל העבה לעיצוב וכותרות. וגם אז יש את הגילדה...

הגילדה (אמנים, לכל הדעות) עשו את המיטב לדעתי, פונט יפהפה. מאוד. בעיקר במשקל העבה. אבל יופי, לא קשור לקריאות. אני יעשה איתו כותרות וכריכות ואפילו טקסטים קצרים, וזהו. אגב, הוא גם לא כזה משוכלל מבחינת אופן טייפ, בשביל זה יש את פלרון...

פלרון, מה לעשות, מכוער קטן אבל קריא ברמה מפתיעה. בעיקר כי אנחנו רגילים אליו, מישהו אמר וורד? ובעיקר העיקרים כי הוא פשטני ולא תופס במה, למען ישוט בו הקורא, יריץ ת'טקסט בעברית. אגב. הגירסא של וורד חסרת בולד ובעיקר חסרת עשרות הפיצ'רים שפונטייפ סידרו בגירסת פלרון. אבל אם כבר גרסאות...

עצור עצור. מצאנו את הקריא נכון? נו אז מעולה!
סיימנו.
קפה קטן, טוב נמשיך.

פונטביט, אם כבר גרסאות. אז אצהיר שהם בעצמם לא אוחזים כמה גרסאות פרנקריהל יש להם...
אתם חושבים שאני מגזים? כי לא ראיתם את אורך ההתכתבות עד שהפקידה התורנית מצאה בארכיון מאובק את הפרנקריהל שביקשתי...

טוב. אתם מבינים שזה יהיה ארוך איתם. למה יש להם לפחות עשר גרסאות שונות!!! אבל בקצרה:
הכי קריא: פרנקריהל פרו. מעניין ומודרני, הייתי אומר שהוא מקום שני בקריאות אחרי פלרון.
הכי יפה: הגירסא הקודמת של פרנקריהל הקלאסי שלהם, שימושי מאוד בעיצוב.
הכי מקורי: על התואר הזה יתחרה פונט ויקרא לגרסאותיו. אל תסתבכו למה יש כמה...
הכי פחות: הפרנקריהל קלאסי העכשווי.
הכי מוזר: אלף בית, דווקא מוצלח אבל נראה שיצא ממעבדת ניסויים של פרנקריהל.
הכי רחוק: פרוייקט גפן, סרפו את הסריף...
אגב: יש עוד, ויש גם בני דודים רחוקים. אך אכ"מ...

עד כאן. תודה שהייתם איתנו!
מקווה שנהניתם.
צריך אי פעם גם פוסט המשך על שאר הפונטים הקריאים, מליוורנה עד ווילנה דרך אדמה בוק ומזל. וכמובן, המלך דיאלדאן, פונט נרקיס!

*שתי הערות בשתי משקלים
- פונטביט ראויה לכתבה נפרדת בשל ריבוי תחליפי הפונטים ותחליפי תחליפיהם, לארכיוניהם ולקטלוגיהם. ולא רק בגופני טקסט.
- התגובה כולה נכתבה לעניות דעתי. על קוצו של יו"ד, דהיינו על פאנצ'ים ושיופים קטנים בפונט שעושים את ההבדל. בן אדם מהשורה לא יבחין בהם, אם כי יקבל את התחושה של הקריאות או היופי או למצער ההפך בלי להשים את האצבע על הקוץ...

נערך לאחרונה ב:

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
טוב אני מתחיל להיכנע, נראה לי שאני יעמד בתג, אבל רק תסבירו לי איך מעמדים סידור סגנון קורן בתג, זה נראה לי עבודת נמלים מורכבת שבאינדזיין במשחק של שניות כבר מקבלים את התוצאה הנרצית.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
טוב אני מתחיל להיכנע, נראה לי שאני יעמד בתג, אבל רק תסבירו לי איך מעמדים סידור סגנון קורן בתג, זה נראה לי עבודת נמלים מורכבת שבאינדזיין במשחק של שניות כבר מקבלים את התוצאה הנרצית.

אתה יכול להיות יותר ספציפי? תביא תמונה של פסקא שנראה לך קשה במיוחד ליצור בתג, והחברים יסבירו לך מה צריך לעשות

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תביא תמונה של פסקא
חסום לי העלאת תמונות משום מה, נסיתי כבר קודם.
אבל הבעיה בגדול בסידור קורן שכמעט כל פסקה שונה מחברתה, וזה נראה ממש מיגע לעשות כל פיסקה בצורה אחרת

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חסום לי העלאת תמונות משום מה, נסיתי כבר קודם.
אבל הבעיה בגדול בסידור קורן שכמעט כל פסקה שונה מחברתה, וזה נראה ממש מיגע לעשות כל פיסקה בצורה אחרת
ואתה חושב שבאינדיזיין זה לא מייגע?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
המשחק בטקסט הרבה יותר מכל הבחינות והרבה יותר נגיש
זה נכון שהממשק ויזואלי ויותר נגיש, אבל בשביל סידור שבנוי בצורה טובה אתה צריך להיות מסודר ומתוכנן מראש כמה שיותר, ואם כל פעם תבצע דריסות של סגנונות פסקה ותו (שזה מאוד מפתה לעשות באינדיזיין*) - אתה תקבל דייסה, או סלט, לא סידור.

*לדוגמה, לאחרונה עיבדתי ספר שהגיע אליי בקבצי אינדיזיין, עם למעלה מ170 סגנונות תו, 30 סגנונות פסקה, ועם אין-סוף דריסות. קיבלתי על עצמי את רוע הגזרה לנסות לאוורר את הקובץ הזה, אבל לא זו הדרך ולא זו העיר. אני אישית (כאחד שהתנסה בשתי התוכנות, ובאינדיזיין אפילו יותר, ובאופן כללי אני חסיד של אינדיזיין כידוע ליודעי ח"ן) חושב שסידור עדיף בהרבה לעמד בתג, מה לעשות.

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
חושב שסידור עדיף בהרבה לעמד בתג, מה לעשות.
אם התוצאה בסופו של דבר תהיה כמו עימוד בתג, רק תקח יותר זמן, אני מעדיף לקבל את רוי הגזרה ולעמד באינדי שאני יותר מסתדר עם הממשק.
ובלי קשר האם משהו יכול לבקש ממנהלי פרוג שיורידו את הפרסומת הזאת כאן למטה של האשה עם הפאה, זה ממש חוסר צניעות לשים באתר חרדי דברים כאלה

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גופנים לסידור, שיהיה קריא מצד אחד, וזורם, מתאים ושייך מצד שני, זה או וילנא ישן, או הוילנא הרגיל, שניהם של פלרון.
כל שאר הגופנים מתאימים למי שאוהב סגנון מסוים, ולא לכלל הציבור.

עימוד סידור - הכדאי ביותר בתג, כמובן.
ולדעתי ולנסיוני הרב בתחום, סידור רגיל לא מצריך עבור הטקסט של הסידור עצמו, הרבה סגנונות פיסקה ותו.
אלא 2-3 סגנונות יסוד, וההתאמות של העמודים עם סקריפט HAGDALA.prg.
(כמובן שלהסברים, הוראות, פירושים וכדו' המשובצים בסידור, שם כן צריך סגנונות פיסקה עיקביים לכל דבר).

אלא שאיני מכיר כלל את סידור קורן. ועל אף שאני אוחז שתג היא התוכנה לעימוד סידורים, היו לי עבודות סידור עם דרישות מאד מיוחדות ויחודיות, שהתאימו יותר לאינדיזיין, ולכן בוצעו שם. אבל אם יש היתכנות לעשות בתג, זה עדיף.

כאמור, זה בקווים כלליים, שכן איני מכיר את הסידור המדובר, ואיני יודע לשייך לפרויקט הזה את המתאים לו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה