דרוש מידע סטירת לחי ממצלמה (יש דבר כזה)

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפני תקופה ראיתי באשכול שכן שאנשים כתבו שמאוכזבים ממצלמת sx720 והמליצו להם שם לשנות בהגדרות איכות תמונה ועוד
כדאי לחפש אשכולות בנושא.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אבל יש כאלה שמחפשים המלצה לייעוץ, שואלים שאלות בחינוך ילדים...
רציתי לעשות על זה פעם סקר, האם מישהו ששואל, מה לעשות עם ילד שהרביץ לאחותו בשעה שהוא בכלל אמור להיות במיטה ישן,
האם פותח האשכול, רואה איזשהי תגובה "אצלנו בבית במקרים כאלה, אנחנו מרשים לאחותו להחזיר לו", ומגיע הביתה ומודיע חגיגית, "מהיום, מי שמרביץ כשהוא אמור להיות במיטה, מותר להחזיר לו"

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אם תערכי חיפוש, תגלי שיש כאן המון תלונות בסגנון הזה
באחד האשכולות נכתב שיש בשוק מצלמות מחודשות
ואולי זו הסיבה שחלקם מרוצים מאד, וחלקם בכלל לא.
לדעתי, תמיד הכי קל למצוא ''אשמים'' בדמות המצלמה, סגנון הרצפה עקומה למי שלא יודע לרקוד.. אבל אחרי בדיקות מקצועיות מתגלה תמיד, שצילום לא נכון / בערכים לא נכונים, הם האשמים ב-99% מהתוצאות העגומות של התמונות.
הסיכוי שקלקול ממשי במצלמה יגרום לתמונות מפוקסלות/לא מפוקסות/שרופות/חשוכות/ וכו', שואף לאפס מלמטה..

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ממש ממש לא קשור. בפלאפון בחיים אי אפשר להפיק תמונות כמו שאפשר להפיק מהSX
צר לי לאכזב.
אבל ראשית, אני התייחסתי לגודל החיישן - ובsx730 גודלו 1/2.3 אינצ', מה שאומר פחות מחצי אינצ', זה גם הגודל של חלק מהמצלמות סמארטפונים.
שנית, בסמארטפונים ישהיום תוכנות עריכה מעולות, וגם נתוני צילום טןבים יותר, כמו מפתחי צמצם רחבים ועוד.
אישית, הייתי יוצא לצלם עם סמארטפון משוכלל ולא 730.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
@עברי אנכי
קראתי את הפוסט שהעלית והוא מאד מעניין ומחכים.
אשמח לשמוע מה דעתך על מצלמת sx740.
לשימוש ביתי.ילדים, מסיבות, טיולים וכו.
ביחס לעצמה היא מצלמה חביבה בהחלט, אינני מזלזל בה.
אך היא מיועדת יותר לצילומים בתנאי אור טובים, בחוץ באור יום, וכדו'.
במידה ויש אפשרות להוסיף קצת ולעלות לסדרת ה-G, דוגמת G9, זה שדרוג מאד משמעותי ומקבלים הרבה יותר תמורה לכסף.
נכון' אין את כל הפיצ'רים' אבל יש סופסוף מצלמה.

@qwerty

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מתפלאת מאד.
לי יש כבר שנה את הSX730 בתור המצלמה הביייתית שלנו ואני מרוצה ממנה מאד!
התמונות יוצאות חדות וברורות, העומק שדה שלה מצוין אך אני מוסיפה שאני יודעת לצלם, וכנראה זה קשור גם(למרות ששמעתי מכמה אנשים שהם מרוצים ממנה מאד)

טוצ'ה

משתמש מקצוען
במידה ויש אפשרות להוסיף קצת ולעלות לסדרת ה-G, דוגמת G9, זה שדרוג מאד משמעותי ומקבלים הרבה יותר תמורה לכסף.
תודה רבה.

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
צר לי לאכזב.
אבל ראשית, אני התייחסתי לגודל החיישן - ובsx730 גודלו 1/2.3 אינצ', מה שאומר פחות מחצי אינצ', זה גם הגודל של חלק מהמצלמות סמארטפונים.
שנית, בסמארטפונים ישהיום תוכנות עריכה מעולות, וגם נתוני צילום טןבים יותר, כמו מפתחי צמצם רחבים ועוד.
אישית, הייתי יוצא לצלם עם סמארטפון משוכלל ולא 730.
כנראה שאני לא מעודכן... (לי אישית אין סמארטפון כך שכל המידע שלי בנושא הוא משל אחרים, ומתמונות שראיתי שהם צילמו הבנתי שזה שונה, ואני עדיין סבור שרוב ככל הסמארטפונים לא מגיעים לרמה הזו, תהיה הסיבה אשר תהיה)

poupee

משתמש פעיל
עימוד ספרים
קופצת על האשכול
קיבלתי מתנה G9 בלי חוברת הוראות, מרגישה שאני ממש לא יודעת להשתמש בה
אשמח אם יש למישהוא ויכול לעזור לי

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני כבר שנים ממאוכזבי 710 SX
עצבים גדולים.
השקעתי 1200 שקל בזמנו, והמצלמה הזו רק הורידה לי את החשק לצלם.
יותר גרועה מקנון ישנה שנקנתה מלפני 10 שנים.
אני מסתכלת בתמונות של אז ושל היום, ושל אז הרבה יותר חדות.
שיחקתי הרבה עם ההגדרות, ואני מהסוג שיודע יותר לצלם מהסטנדרט, אם כי אף פעם לא לקחתי קורס.
בחוץ באור יום עושה תמונות יפות.
אבל בבית? שה' ישמור. רק עם פלש יוצא איכותי.
אבל צריך ללחוץ על הפלש מספר שניות ארוכות שבזמן הזה הילד ממש רץ לדרכו.
הוא עושה אור ירוק שמפחיד תינוקות.
והתמונות יוצאות באור לא טבעי בכלל!
זה בלי פלש, תגדילו תראו כמה שזה לא איכותי.

וזה עם פלש יותר מדויק אבל לא טבעי, הבית לא היה כזה חשוך. פלש מחשיך את הרקע ומאיר את האוביקט בלבד.
IMG_5206.JPG
IMG_5196.JPG
IMG_5247.JPG

נערך לאחרונה ב:

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין צורך להוסיף כסף מ740 לG9 אם אני זוכרת זה היה 100 ש"ח פחות
אם אני טועה אז ה100 היה לכיוון השני
וכמשקיעים במצלמה שהיא מעל 1500 ש"ח אני מאמינה ששווה להשקיע בG9

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קופצת על האשכול
קופצת על האשכול
יש לי את החוברת ואוכל להלוות אותה באיזור ק"ס

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לי יש את הsx720 ואני ממש מרוצה
התמונות יוצאות חדות וברורות.- מה שהכי חשוב לי.
הוידאו גם הוא ברור וכל הפיצ'רים סביב עושים חשק לצלם עוד ועוד....
וזה מה שאני עושה המצלמה בפעולה על בסיס יומיומי.
התמונות באור יום בחוץ מדהימות הצבעים החדות וכ'
בתמונות בבית צריך מדי פעם לשנות את הבהירות והאור לפי המיקום והאור זה לה יכול להיות על אוטומט. אבל התמונות יוצאות מדהים.

לגבי מה שכתבו כאן אם יגדילו את התמונה היא תצא מפוקסלת- אז בהגדלה של 600% זה כבר לא חד אבל בד"כ אין צורך להגדיל בכ"כ גדול.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני כבר שנים ממאוכזבי 710 SX
עצבים גדולים.
השקעתי 1200 שקל בזמנו, והמצלמה הזו רק הורידה לי את החשק לצלם.
יותר גרועה מקנון ישנה שנקנתה מלפני 10 שנים.
אני מסתכלת בתמונות של אז ושל היום, ושל אז הרבה יותר חדות.
שיחקתי הרבה עם ההגדרות, ואני מהסוג שיודע יותר לצלם מהסטנדרט, אם כי אף פעם לא לקחתי קורס.
בחוץ באור יום עושה תמונות יפות.
אבל בבית? שה' ישמור. רק עם פלש יוצא איכותי.
אבל צריך ללחוץ על הפלש מספר שניות ארוכות שבזמן הזה הילד ממש רץ לדרכו.
הוא עושה אור ירוק שמפחיד תינוקות.
והתמונות יוצאות באור לא טבעי בכלל!
זה בלי פלש, תגדילו תראו כמה שזה לא איכותי.

וזה עם פלש יותר מדויק אבל לא טבעי, הבית לא היה כזה חשוך. פלש מחשיך את הרקע ומאיר את האוביקט בלבד.
צפה בקובץ המצורף 597447 צפה בקובץ המצורף 597448 צפה בקובץ המצורף 597449

ראשית, בתמונה השלישית השתמשת בפלאש הקופצני של המצלמה, מה שמכנים בעגה המקצועית צילומית: "פוטו רצח"!
למה השם הנורא הזה?!.. הא.. כי זה מה שהוא עושה. הוא יורה את הפלאש קדימה חזק בטירוף אל האובייקט המצולם, שורף את הצבעים שלו (תראי את המצח של התינוק), ועושה רק חושך סביב.
בעיקרון היה כדאי לדאוג לפיזור של האור יותר מסביב לאובייקט המצולם, אלא שעם כזה פלאש (לא מתכוונן כמו הפלאשים המקצועיים) א"א לעשות את זה כ"כ.
אם אפשר לשים איזה נייר לבן מול הפלאש שיעמעם את הזריקה הישירה של האור אל כיוון התינוק, אולי זה יעזור. ואם לא, לפעמים עדיף לא להשתמש בו..

שנית, בכל התמונות שהעלית כאן את "נעולה" על איזו מאד גבוה 1600!! בשביל כזה חיישנון פיצפון זה הרבה מידי (ייתכן והאוט' העדיף לבחור בזה כדי להאיר את התמונה, אבל מכנגד זה התופעת לוואי שאת חווה וכ"כ מתסכלת אותך היא ה'גרעיניות'..), את חייבת להוריד אותו ולהשתדל לא לעבור את ה-800 מקסימום. התמונות יהיו הרבה פחות מגורענות.
אממה.. האיזו הוא משפר תאורה מלאכותי, בדר"כ מה שצלם מקצועי עושה בתור תחליף הוא לפתוח יותר את הצמצם (מה שאצלך דיי פתוח ביחס לנתוני המצלמה שלך, למרות שלא לגמרי..), ולהאט את מהירות הסגר של התריס לתת ליותר אור אפשרות להיכנס מבחינת הזמן (אבל, אצלך בתמונות שהעלית התריס נע במהירות שבין 40-60 חלקי השנייה, אם תורידי אותו עוד יותר זה יעזור בוודאי אבל נסתכן עם טשטוש התמונות כתוצאה מתזוזת המצולם או היד המצלמת..).
אני מבין ומאמין שאת מצלמת באוט', ולכן ייתכן ונתוני הצילום האלה לא אומרים לך הרבה, אך גם ב-710 יש אפשרות לתכניות צילום שבה המצלם יכול לשחק 'קצת' עם ההגדרות ביחס למצב התאורה שבו הוא נמצא.
לסיכום: בעצם מה שהכי כדאי זה לצלם במקום מואר יפה והיטב. חלון פתוח לרווחה שמכניס כמה שיותר אור, ועדיף לצלם קרוב לחלון. בלילה, להאיר כמה שיותר טוב את החדר, ולחילופין לצלם באיזור כמה שיותר מואר.
במידה וזה לא שייך: להיכנס לתכנית צילום מותאמת, להוריד תריס אפי' לכדי 1/10 צמצם הכי פתוח אצלך (F3.3), ולהתפלל..
אגב, ישנו אלמנט נוסף שנקרא 'וויט באלאנס' (WB), אבל הוא לא קשור הפעם, אולי בכתבה הבאה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה