דרוש מידע סטירת לחי ממצלמה (יש דבר כזה)

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
למען האמת, אין לי מושג למה כ"כ התבאסת - ואולי כדי להרגיע אותך תראה השוואה שעשו באתר CameraDecision בין הקנון sx740 לבין הפנסוניק שקנית..
השחור - זו הפנסוניק (איך שקוראים לה בחו"ל), והכחול - הקנון. בכל פרמטר הפנסוניק לוקחת אותה בהליכה..
צפה בקובץ המצורף 682793

אחרי שהם בודקים המון פרמטרים, הם גם נותנים ציונים - אתה יכול להבין לבד שהציון של הפנסוניק גבוה הרבה יותר -
צפה בקובץ המצורף 682800
כן, במשוכלל יש לה 63 ולקנון רק 52. זה הרבה..
ולסיום, הם כותבים (בתרגום גוגל):
'Panasonic ZS60 היא המנצחת הברורה בהשוואה זו. יש לו ציון כולל גבוה יותר ומכה את Canon SX740 HS בכל הקריטריונים. יש לו איכות תמונה כללית טובה יותר, יותר תכונות, גוף קומפקטי יותר ומציע ערך רב יותר לכסף!!'.
אז תשמח במצלמה שיש לך, ואם בכ"א אתה מרגיש שהתמונות לא טובות, אז תרשה לי לגלות לך סוד קטן השמור ליודעי חן.
שלושה גורמים משפיעים על איכות התמונה בסדר עולה: - המצלמה - העדשה - הצלם.
הכי פחות משפיע הוא גוף המצלמה, חשובה הרבה יותר איכות העדשה - וכאן לטובתך (לטובת הפנסוניק) זכית בעדשת 'לייקה' איכותית ברמה פי אלף מהעדשה האומללה שיש בקנון (מסתבר שאפי' לא ידעת על כך..), אבל החשוב מהכל - הידע שיש לצלם המחזיק במצלמה, ולא משנה אם מדובר על מצלמה בסמארטפון, או על גוף שעולה לבד מעל 20,000 ש"ח. מי שיודע לצלם יפיק מסמארטפון הרבה יותר ממה שיוציא צלם שלא יודע להחזיק, במצלמה שיש לצלמי נשיונל ג'אוגרפיק..
אז ידידי, צא ולמד לצלם! ותדע להכיר בטוב שיש לך וחנן אותך ה'..
בהצלחה!!
שימחת אותי מאוד!!!
רק יכול להיות שיש פה טעות אני קניתי TZ80 ולא ZS60 ???
עכשיו ראיתי "ידוע גם בשם Lumix DMC-TZ80 "

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כתבתי לך כבר -
השחור - זו הפנסוניק (איך שקוראים לה בחו"ל),
תראה בZAP
1593985391862.png

אימפריה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
סתם ככה באופן כללי, איך אפשר לסמוך על המלצות של ניקים שאינך מכירה ואינם חייבים לך כלום?
לאו דווקא בנושא הזה, אני לא מבינה איך אנשים מקבלים החלטות על סמך דיונים בפרוג.
אני לא מציינת את זה בתור 'למה עשית', זו חכמה קטנה מאד.
רק מעלה נקודה שלדעתי נחוצה מאד פה בפורום.
יותר מידי אשכולות של המלצות ודיונים. מילא זה, אבל יש כאלה שמחפשים המלצה לייעוץ, שואלים שאלות בחינוך ילדים...
נדמה לי שכתבת את זה בעבר כמה וכמה פעמים בפורום. זהו, שמענו את דעתך בענין, וכעת כל אחד חופשי לעשות כרצונו...

פולני

משתמש פעיל
עימוד ספרים
@עברי אנכי
תודה על ההכוונה והייעוץ המקצועי בחפץ לב!!
תוכל לייעץ לי איזה דגם מומלץ לשימוש בתוך הבית.
האם המצלמה המצו"ב או הG9?

קבצים מצורפים

• מצלמת רפלקס canon 4000d.JPG
    מצלמת רפלקס canon 4000d.JPG
    KB 48.2 · צפיות: 77

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
@עברי אנכי
שאלת השאלות כאן ...
ובכן, תשובת התשובות..
ללא ספק - ובמיוחד בצילומים בתוך בית / אולם / כיתה וכיוצ"ב, הG9 לא רק מומלצת יותר, היא גם כמעט חובה קדושה!
יש לה אפשרויות הרבה יותר טובות לצילומי פנים (חיישן גדול, צמצם רחב, ועוד..).
מעבר לזה שכל סדרת הG של קנון נבנתה לאנשים שמבינים 'קצת' בצילום, אך חיפשו בכ"א מצלמה קומפקטית לחלוטין ובמחיר שפוי.
לא נתקלתי כמעט (ופגשתי בלי סוף..) אנשים שקנו מסדרת ה-G ולא היו מרוצים, אבל פגשתי (כאן בפורום, ובפורמים אחרים, וגם בכלל) אינסוף אנשים שבכו בדמעות שליש על המצלמות מסדרת sx ודומותיהן (עיין ערך השם של האשכול..).
גם המצלמה שכאן (פנסוניק) בסופו של דבר היא באותה הכיתה בביה"ס של הsx, כך שאפי' שהיא עדיפה על הקנון סדרת sx, אך סדרת ה-G זו כבר כיתה מהתיכוני-על..

שיא44

משתמש מקצוען
@עברי אנכי
אשמח אם תוכל להמליץ לי על חנות/ צלם שיכול לעשות למצלמה שלי "טיפול 10000"
יש לי canon G1X mark 2, בשימוש 4 שנים
ואני מרגישה שהביצועים שלה קצת ירדו לעומת ההתחלה
צריך אולי לנקות את העדשה/ חישן וואטאבר, לכוון הגדרות וכו'
יש כזה דבר?
תודה!

פולני

משתמש פעיל
עימוד ספרים
ובכן, תשובת התשובות..
ללא ספק - ובמיוחד בצילומים בתוך בית / אולם / כיתה וכיוצ"ב, הG9 לא רק מומלצת יותר, היא גם כמעט חובה קדושה!
יש לה אפשרויות הרבה יותר טובות לצילומי פנים (חיישן גדול, צמצם רחב, ועוד..).
מעבר לזה שכל סדרת הG של קנון נבנתה לאנשים שמבינים 'קצת' בצילום, אך חיפשו בכ"א מצלמה קומפקטית לחלוטין ובמחיר שפוי.
לא נתקלתי כמעט (ופגשתי בלי סוף..) אנשים שקנו מסדרת ה-G ולא היו מרוצים, אבל פגשתי (כאן בפורום, ובפורמים אחרים, וגם בכלל) אינסוף אנשים שבכו בדמעות שליש על המצלמות מסדרת sx ודומותיהן (עיין ערך השם של האשכול..).
גם המצלמה שכאן (פנסוניק) בסופו של דבר היא באותה הכיתה בביה"ס של הsx, כך שאפי' שהיא עדיפה על הקנון סדרת sx, אך סדרת ה-G זו כבר כיתה מהתיכוני-על..
המצלמה שצירפתי בתמונה קנון מהסדרה של D לא ראיתי בכלל שדובר עליה, מה הסיבה?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
המצלמה שצירפתי בתמונה קנון מהסדרה של D לא ראיתי בכלל שדובר עליה, מה הסיבה?
סורי, פיקששתי.
חשבתי שאתה מדבר על הפנסוניק שעלתה על שולחן הדיונים לפני"כ, קבל התנצלות.
ובכן,
המצלמה שהעלית קרויה 'מצלמת כניסה' - ולמה כך? מכיון שהיא כביכול משמשת מצלמה שמהווה כניסה לעולם הצילום. ראשית יש לה גוף עם גודל ופוזה שמזכירים את המצלמות המקצועיות, שנית יש לה יכולת החלפת עדשות עם המגוון הגדול של מצלמות הקרופ של קנון, ושלישית, וזה באמת חשוב! יש לה חיישן 'קרופ' שהוא גדול באופן משמעותי (בערך פי 3!!) מחיישן 1'' שיש לסדרת ה-G.
אממה..
שאם אתה מחפש משהו ביתי, כזה שגם שאר בני המשפחה (אשה, ילדים בוגרים וכו') יוכלו להחזיק, הייתי ממליץ לך - ממש לא! ואם אתה גם באמת רוצה להיכנס לעולם הצילום, ולהתקדם הלאה בעתיד - אז ממש ממש לא!!

חסרונות למשתמש הביתי:
1. משקל גדול - כמעט חצי קילו רק המצלמה, מה שאומר שאחרי כמה תמונות יתחיל לכאוב לך פרק היד, ואחרי רבע שעה הלך השריר בצוואר.. (צלמים מקצועיים מתרגלים, או שזה חלק מהעסק, לא למשתמש הביתי). זו כבר לבד סיבה שהמצלמה תהפוך מהר מאד להיות אבן שאין לה הופכין.
2. במחיר הזה - תקבל עדשת כניסה בסיסית - אופטיקה לא טובה, צמצם עם מפתח לא משהו בכלל, וגם האורך מוקד (זום) קצר טווח.
3. גם שאר הפרמטרים שלה לא טובים (בטח בהתייחס לחברותיה הקרופיות, וגם ביחס לסדרת ה-G), איזו נמוך מאד, מעבד מיושן, צילום רציף מאד איטי, ועוד ..

חסרונות למשתמש המקצוען:
נעשה הפוך - כיון שאין יתרונות (חוץ מגודל חיישן), אין צורך לדבר על החסרונות..

לעומת זאת, בסדרת ה-G תקבל:
1. מפתח צמצם יפה - פי 2 לפחות מהעדשה הבסיסית של הD4000.
2. מעבד חדש - דור 7 או 8, ולא דור 3.
3. וכל שאר הירקות.. משקל קומפקטי, צילום מהיר, טכנולוגיות חדישות, לא תצטרך להסתבך עם עדשות, ועוד ועוד.

אין ספק שלשימוש הביתי, ה-G היא המצלמה.
'ה-G של קנון היא, קומפקטית לאנשים שמבינים קצת בצילום', כבר כתבתי?..

פולני

משתמש פעיל
עימוד ספרים
סורי, פיקששתי.
חשבתי שאתה מדבר על הפנסוניק שעלתה על שולחן הדיונים לפני"כ, קבל התנצלות.
ובכן,
המצלמה שהעלית קרויה 'מצלמת כניסה' - ולמה כך? מכיון שהיא כביכול משמשת מצלמה שמהווה כניסה לעולם הצילום. ראשית יש לה גוף עם גודל ופוזה שמזכירים את המצלמות המקצועיות, שנית יש לה יכולת החלפת עדשות עם המגוון הגדול של מצלמות הקרופ של קנון, ושלישית, וזה באמת חשוב! יש לה חיישן 'קרופ' שהוא גדול באופן משמעותי (בערך פי 3!!) מחיישן 1'' שיש לסדרת ה-G.
אממה..
שאם אתה מחפש משהו ביתי, כזה שגם שאר בני המשפחה (אשה, ילדים בוגרים וכו') יוכלו להחזיק, הייתי ממליץ לך - ממש לא! ואם אתה גם באמת רוצה להיכנס לעולם הצילום, ולהתקדם הלאה בעתיד - אז ממש ממש לא!!

חסרונות למשתמש הביתי:
1. משקל גדול - כמעט חצי קילו רק המצלמה, מה שאומר שאחרי כמה תמונות יתחיל לכאוב לך פרק היד, ואחרי רבע שעה הלך השריר בצוואר.. (צלמים מקצועיים מתרגלים, או שזה חלק מהעסק, לא למשתמש הביתי). זו כבר לבד סיבה שהמצלמה תהפוך מהר מאד להיות אבן שאין לה הופכין.
2. במחיר הזה - תקבל עדשת כניסה בסיסית - אופטיקה לא טובה, צמצם עם מפתח לא משהו בכלל, וגם האורך מוקד (זום) קצר טווח.
3. גם שאר הפרמטרים שלה לא טובים (בטח בהתייחס לחברותיה הקרופיות, וגם ביחס לסדרת ה-G), איזו נמוך מאד, מעבד מיושן, צילום רציף מאד איטי, ועוד ..

חסרונות למשתמש המקצוען:
נעשה הפוך - כיון שאין יתרונות (חוץ מגודל חיישן), אין צורך לדבר על החסרונות..

לעומת זאת, בסדרת ה-G תקבל:
1. מפתח צמצם יפה - פי 2 לפחות מהעדשה הבסיסית של הD4000.
2. מעבד חדש - דור 7 או 8, ולא דור 3.
3. וכל שאר הירקות.. משקל קומפקטי, צילום מהיר, טכנולוגיות חדישות, לא תצטרך להסתבך עם עדשות, ועוד ועוד.

אין ספק שלשימוש הביתי, ה-G היא המצלמה.
'ה-G של קנון היא, קומפקטית לאנשים שמבינים קצת בצילום', כבר כתבתי?..
תודה על התשובה המפורטת!!!
אין מצב לא להבין...

אילה אחת

משתמש מקצוען
היי
אני רוצה לקנות מצלמה עכשיו ומתלבטת מאוד הין ה-G9, G7, וה- M100 (מירורלס) של קנון השאלה, אם אני קונה את ה-M100 מספיקה העדשה שבאה בקיט (15-45) או שחובה לשדרג אותה? ואם כן כמה זה יעלה מחיר כולל?
תודה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היי
אני רוצה לקנות מצלמה עכשיו ומתלבטת מאוד הין ה-G9, G7, וה- M100 (מירורלס) של קנון השאלה, אם אני קונה את ה-M100 מספיקה העדשה שבאה בקיט (15-45) או שחובה לשדרג אותה? ואם כן כמה זה יעלה מחיר כולל?
תודה
@עברי אנכי

קדוש!!!

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לפני כחודשיים רכשתי מצלמה אולי מהסדרה הכי מדוברת (ומומלצת) כאן. סדרת הSX של קנון.
אז אמנם לא רכשתי את הsx720 המפורסמת אבל את השדרוג שלה sx730. ובכן, זו לא באמת מצלמה איכותית. אנדרסטיימנט.
לדעתי אפי' מצלמות של 350 שח במצבים מסוימים, חדות ואיכותיות יותר.
בתוך הבית התמונות יוצאות מפוקסלות מאוד! גם בתאורה מלאה ובחלונות פתוחים שופעי אור יום.
בחוץ. איכות בינונית מינוס. צבעים מלאכותיים, והוידאו? הוא נופל ביג טיים מוידאו בסלולריים דור 3.
כעת אני מוכרת את המצלמה ביד2 ב500 שח פחות ממה שרכשתי, ומאוכזבת ומבואסת מאד.
רק בקשה אחת ולא קנטרנית (באמת), לכל הממליצים בטוח כוונתכם טובות. אבל לציין על מצלמה שמפקסלת דרמטית צילום בתוך הבית גם עם תאורה מקסימלית "חדות מטורפת"?? לפחות שאחרים כאן ידעו לפני מה הם רוכשים והאם זה מתאים לשימושים שלהם, ולא יחטפו סטירת לחי מצלצלת, כמו שאני קיבלתי.
מזדהים איתך

פנינה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי או
יש לי אותה כמה חודשים. יש לה אכן חסרון של משקל, אבל זה יש לכל מצלמה מקצועית. היא זולה מאד ויוצא לי אחלה תמונות מקצועיות ממש. שווה כל שקל. מרוצה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כבר לא נעים לי:eek::eek::eek:
הוא שמח לעזור ! מידיעה אישית !
אני קניתי בעצתו קנון G9 ושגעתי אותו חודש בשאלות במייל !
כך שאם הוא יכול לעזור, הוא עוזר בכיף !
אגב, אני קניתי את המצלמה שלי (G9 כזכור) ב1550 ש"ח בזכות @עברי אנכי שגילה לי שיש מחירי חיסול מיוחדים בארליך בת"א

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מי יכול לסכם פה איזה מצלמה חצי מקצועית הכי מומלצת היום במחיר סביר של איזור ה-1000

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה