דיון סופרים - אוהבים לקרוא?

אני אוהב לקרוא?

• איך אפשר בלי לקרוא? קורא כל מילה כתובה

הצבעות: 69 56.6%
  • בטח, אני מאוד אוהב לקרוא.

הצבעות: 52 42.6%
  • קורא, לא חולה על זה אבל נחמד. למה לא.

הצבעות: 4 3.3%
  • מדי פעם, אם משהו מעניין אותי מאוד. בגדול לא קורא.

הצבעות: 4 3.3%
  • שונא לקרוא. מעדיף לכתוב.

הצבעות: 1 0.8%
  • שונא לקרוא וגם לכתוב.

הצבעות: 0 0.0%
  • אחר

הצבעות: 3 2.5%

• סה"כ מצביעים
    122

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לא נכנסת עכשיו לשאלה האינסופית האם סופרים צריכים לקרוא או לא צריכים לקרוא.
רוצה לדעת. טכנית. סופרים קוראים?
אתם אוהבים לקרוא או לא אוהבים לקרוא?
סיפורת/סאטירה/ידע/שירה לא משנה מה. העיקר בגדול, אתם תולעי קריאה או לא אוהבים לקרוא?
תודה.
(לא הולכת לשנות את העולם, אם שאלתם. רק רוצה להבין. תודה.)

*נא להצביע רק במידה ואתם כותבים, תודה.

נערך לאחרונה ב:

מרים קרייטמן

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
קריאה ספרים היא תענוג אמיתי, אבל רק בתנאי שמדובר בספר איכותי.
פעם הייתי קוראת כל מה שרק עבר תחת ידיי, והיום- אפילו אם יהיה לי זמן מיותר (ואין לי..) אני לא מסוגלת לקרוא ספרים עם כתיבה רדודה. מציק לי עד כדי גרדת.
אני מודעת בהרבה לכתיבה איכותית, ולא מסוגלת לקרוא ספרים בינוניים. חוש הביקורת מתפתח ומצמצם משמעותית את ההיצע לקריאה. הכול עובר אצלי סינון קפדני. אני יכולה לקרוא ותוך כדי כך להגיד לעצמי 'זה משפט שלא מנוסח היטב'. 'חבל שלא כתבה כך וכך...' וכשיש מצבור הערות כאלו- אעזוב את הספר וזהו. מתיש מדי .
אבל זה לא נורא. חוסכת זמן ולא קוראת שטויות. האמת, מה רע??
(שאין הרבה ספרים שעונים לציפיות שלי...)

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
אני מודעת בהרבה לכתיבה איכותית, ולא מסוגלת לקרוא ספרים בינוניים. חוש הביקורת מתפתח ומצמצם משמעותית את ההיצע לקריאה. הכול עובר אצלי סינון קפדני. אני יכולה לקרוא ותוך כדי כך להגיד לעצמי 'זה משפט שלא מנוסח היטב'. 'חבל שלא כתבה כך וכך...' וכשיש מצבור הערות כאלו- אעזוב את הספר וזהו. מתיש מדי .
חלק מהסיבה שלסופרים ואנשים שמתים על קריאה - קשה עם חומר קריאה לא איכותי, לדעתי זה משום אי היכולת לדלג תוך כדי קריאה. תמיד יהיה את ההרגשה של 'פספסתי משהו'.

בעוד שהרבה אנשים יכולים לדפדף בספר. התולעת חייב לעבור על כל שורה ושורה. ולכן אנחנו בוררים חומרים יותר בקפידא.

לפעמים אני מוצא את עצמי קורא כאן אשכולות ארוכים עם תגובות ארוכות ומייגעות, ולא מסוגל לדלג. משהו כמעט כפייתי.
מישהו מזדהה עם התחושה הזאת?

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מעניין מתי אבין את הפרדוקס הזה, שהסופרות החרדיות אוהבות מאוד לדבר נגד הספרות החרדית. החסר שלהם בקריאה והצפי שלא מתקיים.
אירוני למדי.
אדם שמתעסק בכתיבה באמת הוא אדם שמפתח רגישות ליצירות שאינן מושלמות.
כמו שאדם שמתעסק בציור הוא אדם שמפתח רגישות לציורים שאינם מושלמים.
והיות שאף אחד מאיתנו לא מושלם - כל אדם יקונן על חוסר המושלמות של השני. כי זה מציק לו.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
אדם שמתעסק בכתיבה באמת הוא אדם שמפתח רגישות ליצירות שאינן מושלמות.
כמו שאדם שמתעסק בציור הוא אדם שמפתח רגישות לציורים שאינם מושלמים.
והיות שאף אחד מאיתנו לא מושלם - כל אדם יקונן על חוסר המושלמות של השני. כי זה מציק לו.
ודווקא החרדית. אהה.
לא חושבת שהיא מושלמת. מודעת טוב טוב לבעיות שלה. רק חושבת שקצת אירוני שהכותבות את הספרים האלו הן המתלוננות הגדולות ביותר על השוק. כמו מנכל אנג'ל שמבכה את הלחמים הישראלים.

מרים קרייטמן

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הכותב כותב כי הוא צריך להוציא מתוכו ולבטא משהו.
המפרסם מפרסם כי הוא צריך הכרה באמנות שלו או ממניעים כלכליים.
והקורא לא קשור לכל זה.

התשובה שלי: תלוי מתי. יש זמנים שאני לא מסוגלת לקרוא אות כתובה, בדיוק כמו שיש זמנים (אחרים) שאני מוכנה אפילו לצייר סמלים במקום לכתוב.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בתור ילדה ונערה הייתי תולעת ספרים לגמרי. לא קראתי כ-ל דבר, אבל כמעט. גם את הכיתוב על קופסת הקורנפלקס בזמן ארוחת הבוקר. (מוכר? ;) )
היום, כאישה וכאמא שזמנה פחות בידה, אני קוראת קצת פחות, אבל עדיין מחבבת מאוד את הקריאה (ובשבת, בעיקר, משלימה חסכים...).
ובמשך השבוע, עיקר המניעה שלי מקריאה היא - אם כבר יש לי זמן פנוי, אז אנצל אותו לכתיבה, לא לקריאה!
הרצון לכתוב בוער בי מעצם היכולת הזו שניתנה בי משמים, אבל גם מהרצון ליצור ספרות טובה וטהורה, שעדיין לא קיימת בצורה נרחבת, לצערי...

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
בקשר לשאלה שלשמה נפתח בדיון,
כן, נראה לי שכולם פה אוהבים לקרוא, רק שלדעתי יש סדרי עדיפויות,
הבעיה היא בספרים שלפעמים רק אחרי השליש של הספר נכנסים לסיפור, ואז קולטים שזה בכלל לא הולך להיות מעניין, אבל לא עוזבים ספר באמצע, לא? אז מכריחים את עצמינו לקרוא עד הסוף...

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מזכיר -
אין להיגרר לדיונים אחרים מנושא האשכול.
(מי שלא זוכר, יכול לבדוק בכותרת)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה