סולת---איך משתמשים??

מצב
הנושא נעול.

אלי מאיר

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אני אמורה לסנן?
באיזה מסננת?
תודה!
ו...מתכון טוב ממש יתאים לי :p
תודה תודה!!
ניתן להוסיף לקישקע, ביחס של שליש מהקמח, כלומר רבע סולת ושלושה רבעים קמח. משביח מאוד את הטעם (בפרט אם גם מטגנים אותו לפני הבישול, אפשר בשמן הבסיסי של הטשולנט לפני שמוסיפים את הקטניות והתפו"א וכו'. אחרי הטיגון להוציא מהסיר, ולהוסיף אותו בראש הטשולנט).

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סולת לא עוברת בנפה
במסננת גם חרקים יכולים לעבור
יש שיטה לשים את הסולת בקערה רחבה ולסובב, זה גורם לחרקים 'לצוף' למעלה וכך קל לראות אותם.
רצוי בנוסף לברור במגש כמו שבוררים אורז.
והכי חשוב לקנות כמה שיותר טרי (יש תאריך ייצור בראש האריזה)
יש מסננת מיוחדת שטובה לסולת.
אני כתבתי את מה ששמעתי אישית מהרב ויא ומהבד"ץ.

הפוך בה

משתמש צעיר
אני אמורה לסנן?
באיזה מסננת?
תודה!
ו...מתכון טוב ממש יתאים לי :p
תודה תודה!!
הרב ויא אומר שאין דרך לברור סולת למעשה ( יש דרך אבל טרחה עצומה - בפועל אין דרך )
סולת תמיד נגועה !!
תסתכלו בספר שלו -

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הרב ויא אומר שאין דרך לברור סולת למעשה ( יש דרך אבל טרחה עצומה - בפועל אין דרך )
סולת תמיד נגועה !!
תסתכלו בספר שלו -
רק מניחה שיש עוד דעות בהלכה. יש דעות שמתירות לכתחילה בברירה כהלכה. וכל אחד יבדוק אצל רבותיו.

אצלינו ב"ה אנו בוררים סולת. מניסיון של שנים. ב"ה יודעים לזהות נגיעות. קונים ממקום שהתחלופה גבוהה. ורוב הזמן הסולת מצוינת. היו פעמים שראינו נגיעות. תלוי מאיפה קנינו. וכשיודעים- זו לא טרחה עצומה בכלל.
מאמינה ומתפללת שלא נכשלנו אף פעם.

אלי מאיר

משתמש צעיר
עריכה תורנית
סולת תמיד נגועה !!
תסתכלו בספר שלו -
כשהסולת טריה, לרוב אינה נגועה
לעיתים רחוקות מוצאים זחלים לבנים או חרק שחור

ציטוט מ"כושרות" :

סולת
הסולת עלולה להיות נגועה לעיתים, בחרקים קטנים בצבע חום או שחור או תולעים לבנים שיוצרות כעין גוש המחובר על ידי קורים.

בניגוד למה שסוברים רבים, לא ניתן לנפות סולת כמו שמנפים קמח. הסיבה לכך היא שיש חרקים קטנים בגודל גרגרי הסולת עצמם ולכן כאשר גרגרי הסולת עוברים בנפה גם החרקים יעברו בה.

על מנת לברור את הסולת יש לפזר אותה על משטח ולהתבונן בה. כדי לברור במהירות מומלץ לפזר את הסולת על המשטח בעזרת מסננת, להמתין כחצי דקה, לראות האם יש תזוזה של חרקים בתוך הסולת, ולאחר מכן להתבונן היטב בכל הסולת שעל המשטח.

הערות:

1. בסולת מעורבים לעיתים קרובות חלקי קליפה חומים שלא נטחנה היטב. כאשר מסופקים אם מדובר בקליפה או חרקים יש להפריד אחת מהחתיכות ולמעוך אותה בעזרת הציפורן או כפית. אם זה מדובר בחלקי קליפה היא לא תמעך.
  2. על מנת להמנע מנגיעות מראש יש להתבונן בעת הקניה ולוודא שלא רואים חרקים באריזה (אם היא שקופה). באריזת נייר מומלץ להתבונן בכפלים שבפתחה. ברכישה בתפזורת יש לשפוך באיטיות מהכף לתוך השקית תוך כדי התבוננות שאין חרקים, התגבשויות או קורים.
  3. את הברירה מומלץ משטח בצבע תכלת או כתום, עליהם החרקים ניכרים יותר.

נערך לאחרונה ב:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
תשתפי?
ממש נשמע טוב!
מרתיחים על האש:
ליטר חלב + ליטר מים
כוס סוכר (אפשר קצת פחות תלוי בטעם)
רבע כפית מלח
2 כפות שמן
תוך כדי הרתחה של החלב מתחילים להוסיף לאט לאט סולת
תוך כדי עירבוב מתמיד (אני ממלאה חופן ושופכת וביד השניה מערבבת)
עד להסמכה של הדיסה ורתיחה של החלב (בערך 2+-כוסות סולת)
מכבים את האש
ויוצקים לצלחות שטוחות

חשוב מאוד!
אם מפסיקים לערבב נוצרים גושים!

להגיש חם
עם קקאו וסוכר מעל
או שוקולד צ'יפס

או בלי כלום...
מזין מחמם וטעים.............

אלי מאיר

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בענייני תולעים לא נכון להחזיק במסורת, שכן אלו דברים משתנים...
אם פעם לא היתה מודעות והיו אוכלים תירס בקלחים, היום יודעים שזה נגוע מאוד.
אכילת הסולת מוזכרת בתורה (בראשית יח ו)
  • וַיְמַהֵר אַבְרָהָם הָאֹהֱלָה אֶל שָׂרָה וַיֹּאמֶר מַֽהֲרִי שְׁלֹשׁ סְאִים קֶמַח סֹלֶת לוּשִׁי וַֽעֲשִׂי עֻגֽוֹת:
עם כל הקרבנות הקריבו מנחת סולת

לא ניתן בהנף מקלדת לאסור דברים המפורשים בתורה להיתר

גם אם לא היתה 'מסורת' איך לבדוק, לא היה נדרש מאיתנו לבדוק אלא עד מקום שידינו מגעת
כפי מיטב הבנתנו
לא ניתנה תורה למלאכי השרת
ק"ו שיש כאן מסורת
כשהמציאות השתנתה רק לטובה בזה

נערך לאחרונה ב:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני קונה כשטרי
ושומרת בקרור
לפני כל שימוש בודקת שאין נגיעות בחבילה
זה נראה כמו חוטים
מספיק טיפה כדי לזרוק הכל לפח
לא לקחת סיכון. כי לא רואים כלום...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה