סוכרת סוג 1 סוכרת נעורים

@יהודי

משתמש חדש
בהחלט זה ענין של גישה, הביטוי "מחלה חריפה" קיצוני מדי,
אם כי ישנה התמודדות יומיומית שאי אפשר להתעלם ממנה, בין אם קשה ובין אם לאו,
באופן אישי כסוכרתי מעל 30 שנה, אני מרגיש שההתמודדות הזו יותר נתנה לי מאשר לקחה,
אני יכול להבין יותר אנשים, מכיל יותר מצבים מורכבים בבית, במשפחה, בחברה, ומרגיש שיש לי חוסן מסוים שאין להרבה אחרים.
אמר לי פעם מישהו בהקשר אחר "מה שלא מחסל - מחשל"
יפה מאד, אהבתי
וגם נכון מאד מאד- מנסיון.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
בהחלט זה ענין של גישה, הביטוי "מחלה חריפה" קיצוני מדי,
אם כי ישנה התמודדות יומיומית שאי אפשר להתעלם ממנה, בין אם קשה ובין אם לאו,
באופן אישי כסוכרתי מעל 30 שנה, אני מרגיש שההתמודדות הזו יותר נתנה לי מאשר לקחה,
אני יכול להבין יותר אנשים, מכיל יותר מצבים מורכבים בבית, במשפחה, בחברה, ומרגיש שיש לי חוסן מסוים שאין להרבה אחרים.
אמר לי פעם מישהו בהקשר אחר "מה שלא מחסל - מחשל"
סוכרת מצריכה טיפול.
יותר נכון לקרוא לסוכרתי "מטופל בסוכרת" מאשר "חולה סוכרת"..
ההבדל הוא לא רק טרימנולוגי.
"מטופל בילדים" למשל, אינו חולה. הם דורשים ממנו התעסקות סביבם: להאכיל, לפרנס, לרחוץ, להלביש וכד'.
גם הסוכרת דורשת התעסקות.
"מחלה חריפה"???
זו הגדרה שמחמיצה את המתיקות של הסוכרת, וסתם זורה מלח.....

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
מישהו כאן מטופל אצל ד"ר יוסי מניסטרסקי?
מעונין לשמוע מידע עליו לגבי סוכרת סוג 1

משנ'ס

משתמש פעיל

משנ'ס

משתמש פעיל
לוקח הרבה זמן לקבל אצלו שם תור
בעבר שהייתי במכבי הלכתי למכבי פ"ת והיה אליו תורים לעוד 8 חודשים
לכן הרופא אמר לי ללכת אליו למעיני
אמנם התורים אצלו רק פעם ב7/8 חודשים,
אבל יש לו דיאטנית מצוינת וכל פעם שמגיעים אליה הוא נכנס להסתכל על התיק ולתת הוראות,
כך שאין באמת הבדל בין להגיע לתור אצל הרופא לתור לדיאטנית,
(היה תקופה שהגענו פעם בשבועים אליה..)

משתמש פעיל
אמנם התורים אצלו רק פעם ב7/8 חודשים,
אבל יש לו דיאטנית מצוינת וכל פעם שמגיעים אליה הוא נכנס להסתכל על התיק ולתת הוראות,
כך שאין באמת הבדל בין להגיע לתור אצל הרופא לתור לדיאטנית,
(היה תקופה שהגענו פעם בשבועים אליה..)
מי זאת?
וכל כמה זמן יש אליה תורים?
עוד נקודה, הוא מסוג הרופאים שמעודכנים בטכנולגויות והאינסולינים החדשים?
כי הייתי אצל רופאות אחרות שם וממש לא נהניתי

משנ'ס

משתמש פעיל
מי זאת?
וכל כמה זמן יש אליה תורים?
עוד נקודה, הוא מסוג הרופאים שמעודכנים בטכנולגויות והאינסולינים החדשים?
כי הייתי אצל רופאות אחרות שם וממש לא נהניתי
יוליה אבידור, כמו שכתבתי יש אצלה תורים לפי הצורך,
המעקב הקבוע זה נראה לי פעם בחודשים שלוש,
הוא מאוד "רופא" בהתחלה הוא לא כ"כ אהב את הלופ למשל כי זה פיראטי,
אבל אני חושב שהיום הוא זורם עם זה
הם מאוד משתדלים ללמוד.... כלומ' כשהתחלנו עם הנייטסקאוט הם לא הבינו בהתחלה איך מתעסקים עם זה,
אבל למדו את המערכת,
מאוד מקצוענים!
ובעיקר מה שטוב, זה לא איזה דיטנית שאומרת כל מיני דברים שהם לא הגיוניים, כמו לא לתקן עם סוכריות אלא להיות עם בקבוק מיץ צמוד 24/7 למשל וכו' וכן על זה הדרך

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
מישהו כאן מטופל אצל ד"ר יוסי מניסטרסקי?
הייתי אצלו בעבר מס' פעמים במעייני הישועה, צריך להביא 3 התחייבויות מהקופה כדי לבקר אצלו במעייני הישועה, או לשלם 100 ש"ח לביקור. (כמו שעשיתי בפחות כאב ראש)

משתמש פעיל
לחברי מכבי - יש אפשרות לרכוש סטיקים לבדיקת סוכר גם בסופר פארם? והאם צריך מרשם (כי במכבי לא צריך מרשם)?

st programmer

משתמש חדש
שלום אני חדש פה, מבקש עזרה,
כמבוטח מכבי יש לי אפשרות לבחור בין 2 משאבות היברידיות,
משאבת מדטרוניק 780 + גרדיאן 4 בלוט
או משאבת טנדם + דקסקום G6
איזו מביניהם נוחה יותר לשימוש, אמינה, ודורשת כמה שפחות התעסקות עם המשאבה
אני עם הטנדם, מאוד מרוצה
יש כמה חסרונות לאומת המדטרוניק בעיקר טכניים (העברת אינסולין איטית, הרבה נעילות מסך)
אבל יש לה את הפלוסים של הדקסקום -דיוק ומסך חיצוני לחיישן (מתחבר לי לשאיומי -כשר) והיא קטנה יותר.
מי שרוצה יותר מידע יכול לפנות אלי כאן או בפרטי.
esti24440_gmail.com

מקליד

משתמש רשום
עימוד ספרים
אני עם הטנדם, מאוד מרוצה
תודה על המידע, אני מחובר לטנדם כבר תקופה ארוכה ומרוצה מאוד, אני חושב שהחיסרון המרכזי שלה שהיא מתבססת רק על הגדרות המשתמש (פקטור תיקון, יחס אינסולין פחמימה, קצב בזאלי) ולא לומדת לבד, ומצד שני נוחה יותר לשימוש (מסך טאצ', החדרת סט ערוי פחות כואבת, חיישן דקסקום ללא צורך בהטענה ובאופן כללי נוח יותר).
יש כמה חסרונות לאומת המדטרוניק בעיקר טכניים (העברת אינסולין איטית, הרבה נעילות מסך)
האם החסרונות האלו לא קיימים במדטרוניק?? האם ההתראות של מדטרוניק לא יותר מטרידות? מנסיוני עם מדטרוניק 640 כל החסרונות האלו היו במדטרוניק ובאופן יותר מטריד.

אגב, למה בחרת בטנדם ולא במדטרוניק?

st programmer

משתמש חדש
תודה על המידע, אני מחובר לטנדם כבר תקופה ארוכה ומרוצה מאוד, אני חושב שהחיסרון המרכזי שלה שהיא מתבססת רק על הגדרות המשתמש (פקטור תיקון, יחס אינסולין פחמימה, קצב בזאלי) ולא לומדת לבד, ומצד שני נוחה יותר לשימוש (מסך טאצ', החדרת סט ערוי פחות כואבת, חיישן דקסקום ללא צורך בהטענה ובאופן כללי נוח יותר).

האם החסרונות האלו לא קיימים במדטרוניק?? האם ההתראות של מדטרוניק לא יותר מטרידות? מנסיוני עם מדטרוניק 640 כל החסרונות האלו היו במדטרוניק ובאופן יותר מטריד.

אגב, למה בחרת בטנדם ולא במדטרוניק?
בחרתי בטנדם בגלל הדקסקום.
נכון, ההתראות של מדטרוניק יותר מטרידות אבל המהירות של הזלפת האינסולין מהירה במדטרוניק בלי השואה (כאשר מגדירים מהירות בולוס גבוהה),
זה משפיע על החלפת הסט שלוקחת בטנדם פי 3 מהזמן.
בטנדם גם אי אפשר להפעיל סט על פחות מ50 יחידות (משמעותי לי שאני לא בבית וממלאה ממזרק), אי אפשר למלא רק קנולה בלי סט וכן כשנגמרת הבטריה לגמרי חייבים להפעיל טעינת סט חדש.

עדיין ממליצה מאוד על הטנדם ולא חושבת שהייתי בוחרת מדטרוניק למרות החסרונות שלה,
אבל חשוב שמי שמתלבט ידע גם את החסרונות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה