סוגי אנשים....

דבושינקה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אין שליטה על הפרסום
אבל יש שליטה את מי לקבל ואת מי לא.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י דבושינקה;902797אבל יש שליטה את מי לקבל ואת מי לא.[/QUOTE:
ואת לא יכולה לדעת במי בדיוק מדובר עד שהוא מופיע אצלך בסטודיו ואז כבר אין לך ברירה.

דבושינקה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היום אני כבר יודעת פחות או יותר כבר לשמוע אותם בטלפון.
לפי הסגנון דיבור והשאלות.
אבל בכל אופן תמיד יש הפתעות.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י rosmarin;902774:
בואו נחזור להתחלה.
חן שאלה מה עושים עם לקוחות שעושים בחירה גרועה של בגדים. מזה הגעתי למסקנה שהיא לא מעוניינת מלכתחילה לעבוד עם לקוחות כאלה.
מעצבת גרפית אמורה לדעת שא' ב' של שיווק נכון זה בידול. לדעת מי הלקוח האידיאלי ולפנות אליו.
הערתי את תשומת ליבה של חן שחוץ מהפתרונות המקצועיים למצב (כמו שריקי כתבה- צילום רק של פנים וכו') כדאי לה גם להשקיע בפרסום דווקא אל קהל היעד שהיא רוצה לצלם.
לדעתכם- ורבקה אני בטוחה שיש צילום שאת לא אוהבת לעשות, או אושר- את בטח רוצה מלכתחילה לעשות פרסומות אם את מעצבת גרפית ולא דפי קשר.
אבל- אם אתן מחפשות דווקא גיוון בעבודה- בהצלחה. זה זכותכם ואני מכבדת את זה. אבל שימו לב שייעצתי את העיצה למישהי שקשה לה להתמודד עם סוג העבודה הזאת.
אשמח אם תקראו הודעה זו לפני הלחיצה על מקש "תגובה מהירה":)

יפה אמרת. אוקיי, עם זה אני מסכימה: בעל עסק חייב לדעת להשקיע את מאמצי השיווק שלו בקהל היעד אותו הוא רוצה לקבל. ולאלו שהגיבו מתחת רוזמרין: ברור שאפשר לבחור את קהל היעד של השיווק.
דרך בחירת עיצוב לאתר האינטרנט (וההחלטה האם בכלל להחזיק באתר אינטרנט), בחירת המקום בו תפורסם מודעת פרסומת, בחירת הניסוחים והעיצוב במודעת הפרסומת... יש כ"כ הרבה דרכים.
למשל, אני ניסיתי לפרסם כמה פעמים במקומונים במודיעין עלית (כי הסטודיו שלי נמצא במודיעין), וגיליתי שזה פשוט לא יעיל: העסק שלי (שממותג גבוה) לא מתאים לקהל היעד של העיר הזו (שמחפש להשקיע פחות ו"מה שיוצא אני מרוצֵה". כמובן שזו הכללה, ויש הרבה שכן מחפשים את ה"יותר", אבל זה חריג, ולא מצדיק השקעה בפרסום שם).

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לתושבי מודיעין לא מגיע פרסומת עם התמונות המדהימות שלך? :)

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שהם נבהלו מהכלב שבלוגו ולא ראו את התמונות בכלל.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לא, זה בגלל שלא היה בתמונה שבפרסום כינור, תפוחים, סלסלות וכובע קש וסטנדר,
רק סתם ילד משעמם.
מה, בלי אביזרים?? זו צלמת ממש פושטית:)
בקרית ספר יש אימהות משקיעות. אל תשמיצו.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sarigold5;903294:
אני חושבת שהם נבהלו מהכלב שבלוגו ולא ראו את התמונות בכלל.
נכתב ע"י נוי;903301:
רק סתם ילד משעמם.
בקרית ספר יש אימהות משקיעות. אל תשמיצו.

חחח. הורסות. דווקא התקשרו אנשים, אבל היה להם יקר/רחוק מדי...
אוקיי, אני לא שופטת אותם. (במקום בו אני גדלתי נראה בכלל מופרך לשלם על צילומים. האנשים לא מצליחים להבין מהו סוג הלקוחות שלי. מי האנשים שמשלמים כדי שיצלמו את הילדים שלהם...)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כאשר יופנם המסר הסמוי העובר כחוט השני בין התגובות השונות כאן,
שצלמים אינם מוכרים מוצר, אלא נותני שירות בעלמא. אז תוכל כל אמא להזמין פועל/ת צילום לביתה, ולבקש ממנה לצלם את ילדיה כפי שמתחשק לה.
כיום המצב הוא הפוך לחלוטין, הצלמות והצלמים המקצועיים רואים בעיסוקם סוג של אמנות, הובי שגם משלמים עליו. התמונות הן קניינם הפרטי, הילדים צריכים להיות חנוטים בחליפות שלושת רבעי ומסודרים כגרף של ראי לפי הגיל, רפליקה זולה של השכנים ממול.
יש הרבה סגנונות לבוש, סטייל, ודרך חיים, שלעיתים לא מוכרים לצלמת המהוללת. והם כמובן לא ישמשו אותה לבהיה אילמת בתצלומים ה'מושקעים' שלה. יש אנשים שאף צלם שבעולם לא יאלץ אותם לכפות את ילדם בתוך פרוות כבש סינטטית, או לעטות על ראשו של תינוק בן יומו כיפת סריגה ארכאית שהשכנה החליטה שזו המילה האחרונה היום.
יש הורים שמחליטים שמכנסיים מרופטים יעשו את הלוק המתבקש עבורם, יש הורים שימסרו את נפשם על מנת שלא ילבישו את בנותיהם, מהתינוקת שבעריסה עד הכלה המיועדת באותו 'סט' בדיוק, 'חמוד' ככל שיהיה.
אני שומע את רחשי הלב של הצלמות המבקשות לעשות 'אמנות' לפרנסה.
זה יפה מאוד, וזה מומלץ, אך יש לזכור שאתן ואתם, פועלי צילום לכמה שעות. אתם זוכרים את זה טוב מאוד כשמישהו לא שילם לכם באותו היום, ושולפים את הפסוק "ביומו תתן שכרו" שמדובר על פועל.
אני לא כותב בזעם, למרות שהסגנון קצת צעקני, נא לקרוא בין השורות כמו שעשיתי בסבלנות רבה עד לרגע זה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;903335:
שצלמים אינם מוכרים מוצר, אלא נותני שירות בעלמא. אז תוכל כל אמא להזמין פועל/ת צילום לביתה, ולבקש ממנה לצלם את ילדיה כפי שמתחשק לה.
כיום המצב הוא הפוך לחלוטין, הצלמות והצלמים המקצועיים רואים בעיסוקם סוג של אמנות, הובי שגם משלמים עליו. התמונות הן קניינם הפרטי, הילדים צריכים להיות חנוטים בחליפות שלושת רבעי ומסודרים כגרף של ראי לפי הגיל, רפליקה זולה של השכנים ממול.
יש הרבה סגנונות לבוש, סטייל, ודרך חיים, שלעיתים לא מוכרים לצלמת המהוללת. והם כמובן לא ישמשו אותה לבהיה אילמת בתצלומים ה'מושקעים' שלה. יש אנשים שאף צלם שבעולם לא יאלץ אותם לכפות את ילדם בתוך פרוות כבש סינטטית, או לעטות על ראשו של תינוק בן יומו כיפת סריגה ארכאית שהשכנה החליטה שזו המילה האחרונה היום.
יש הורים שמחליטים שמכנסיים מרופטים יעשו את הלוק המתבקש עבורם, יש הורים שימסרו את נפשם על מנת שלא ילבישו את בנותיהם, מהתינוקת שבעריסה עד הכלה המיועדת באותו 'סט' בדיוק, 'חמוד' ככל שיהיה.
זה יפה מאוד, וזה מומלץ, אך יש לזכור שאתן ואתם, פועלי צילום לכמה שעות. אתם זוכרים את זה טוב מאוד כשמישהו לא שילם לכם באותו היום, ושולפים את הפסוק "ביומו תתן שכרו" שמדובר על פועל.
אני לא כותב בזעם, למרות שהסגנון קצת צעקני, נא לקרוא בין השורות כמו שעשיתי בסבלנות רבה עד לרגע זה.

אתה יודע כמה עולה התענוג לתעד את הילדים בביתם כפי שהם???

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י mig;903341:
אתה יודע כמה עולה התענוג לתעד את הילדים בביתם כפי שהם???
אין לכך כל קשר לכמה זה עולה..
מי שרוצה לתעד את ילדיו מזמין איש מקצוע שעושה עבורו בלבד את העבודה. זכותו של אדם לתעדף את הוצאותיו לפי רצונו, והוא לא צריך להיות מוכתב על ידי הפועל השכיר שלו, איך להלביש את הילדים, תבוא תצלם ותלך, ואל תשכח להביא את התוצר מחומר הגלם שנתתי לך.
כשמוסרים זהב לצורף ומבקשים ממנו שיעשה מזה טבעת X הוא צריך לעשות את העבודה כפי שביקשו ממנו, אם הלקוחה שמנה, לא יעלה על דעתו לבקש ממנה להוריד קצת במשקל כי הוא עושה רק טבעות לרזות. ואם הוא רוצה שלא יראו עבודה שונה שהוא עשה -בעיה שלו.
עוד דוגמה: כשמזמינים מתקין להתקנת המזגן, האם יעלה על הדעת שהוא יסתובב וילך אם הוא יראה קיר מקולף, והוא לא רוצה שיראו שהוא עשה עבודה בכזה בית?
(במאמר המוסגר- עברנו כבר דיונים ארוכים על 'זכויות יוצרים' ששייכות על פי פרשנות קלושה, לצלם.
יש גם סוגי אנשים שמוכנים לוותר על הפרטיות שלהם וזכויותיהם בחוזה רב סעיפים, רק מכיוון שלוחצים אותם אל הקיר. זו תופעה אנושית שקורה גם בחברות הסלולר....)
אבל אל תפתחו נושא עכשיו, בבקשה לא.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נוי;903301:
רק סתם ילד משעמם.
.
השורות האלה כבר מיצו את עצמם בפורום,את לא חושבת?:rolleyes:

נכתב ע"י קקטוס;903335:

אתה נשמע מחומם משהו......;)
חבל להתעצבן סתם,
השוק מוצף ב'פועלי צילום' - כל אחד יבחר לו את האחמד שלו והכל יבוא על מקומו בשלום :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;903335:
אני דווקא הייתי מהמתנגדים לביקורת על לבוש המצולמים (בשרשור פה), אבל ההודעה שכתבתה פה היא ההיפך הגמור מדעתי.

אם אתה רוצה למכור שירות - תמכור שירות. אני מוכרת מוצר (ביחד עם שירות חם ויחס אישי. למה נישלת אותנו מהמילה "שירות"?), ואם זה לא מתאים לך - אתה לא חייב לבוא אלי. שוק חופשי.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רבקה.;903480:
אני דווקא הייתי מהמתנגדים לביקורת על לבוש המצולמים (בשרשור פה), אבל ההודעה שכתבתה פה היא ההיפך הגמור מדעתי.

אם אתה רוצה למכור שירות - תמכור שירות. אני מוכרת מוצר (ביחד עם שירות חם ויחס אישי. למה נישלת אותנו מהמילה "שירות"?), ואם זה לא מתאים לך - אתה לא חייב לבוא אלי. שוק חופשי.
המוצר הזה הוא הילד שלי ושל אחרים.
המלמה היא כלי עבודה בדיוק כמו מברג שבידו של טכנאי המחשבים, שלא כופה אף לקוח להשתמש במחשב דווקא לצורכי גרפיקה ולא לשלוח מיילים, למרות שהוא זה שהתקין לכם את הלוח הגרפי.
והצלם הוא משמש כאן כראי, מחזיר למצולם את השתקפותו במומחיות רבה, ואף מחייך ומסדר את הסט תוך כדי, שאגב הסטודיו על מטריותיו ומבזקיו, הוא עוד כלי עבודה ולא מקדש האמנות הפרטי שלך.
אף אחד לא צריך את הדוגמאות האלה בשביל להבין את זה, במיוחד לא מי שעומל לפרנסתו ומומחה לענין.
לי אישית קשה להבין את ההגיון בטענה שאתם מוכרים מוצר, במיוחד כשהעיקר חסר מן הספר, איך יש לכם מוצר בלי חומר גלם?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;903513:
המוצר הזה הוא הילד שלי ושל אחרים.
המלמה היא כלי עבודה בדיוק כמו מברג שבידו של טכנאי המחשבים, שלא כופה אף לקוח להשתמש במחשב דווקא לצורכי גרפיקה ולא לשלוח מיילים, למרות שהוא זה שהתקין לכם את הלוח הגרפי.
והצלם הוא משמש כאן כראי, מחזיר למצולם את השתקפותו במומחיות רבה, ואף מחייך ומסדר את הסט תוך כדי, שאגב הסטודיו על מטריותיו ומבזקיו, הוא עוד כלי עבודה ולא מקדש האמנות הפרטי שלך.
אף אחד לא צריך את הדוגמאות האלה בשביל להבין את זה, במיוחד לא מי שעומל לפרנסתו ומומחה לענין.
לי אישית קשה להבין את ההגיון בטענה שאתם מוכרים מוצר, במיוחד כשהעיקר חסר מן הספר, איך יש לכם מוצר בלי חומר גלם?

ב"ה שהמיתוג שלי מרחיק ממני לקוחות כמוך.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רבקה.;903646:
ב"ה שהמיתוג שלי מרחיק ממני לקוחות כמוך.
אני מציע להרחיב את הנושא מעבר ללקוחות, אולי גם ידידים?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;903696:
אני מציע להרחיב את הנושא מעבר ללקוחות, אולי גם ידידים?

חס וחלילה. אין לי בעיה עם חילוקי דעות ביני לבין החברים שלי. האמת היא שאני נמצאת בזוגיות שמתמודדת באופן יומיומי עם חילוקי דעות כאלה (בעלי חילוני-שמאלני, אני דתית-ימנית).
אבל אני לא מעוניינת לעבוד עם לקוחות שההשקפה שלהם דומה לשלך. זו בחירה שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה