דרוש מידע סדר יום במעון- דרישת הפיקוח???

שםמשתמש

משתמש פעיל
יש לי ילד בתינוקיה במעון.
יש להם סדר יום כבר בגיל כזה :(
שזה אומר שילד שמגיע רעב לא זוכה לאוכל עד 9:00 וילד שמגיע שבע גם הוא אוכל ב9:00, גם אם הוא לא רוצה.
היום למשל האכילו את הילד שלי ב9:30 ו11:00 שאלתי את המטפלת למה כ"כ צפוף והיא ענתה, אין מה לעשות, אז הגיע האוכל.

אותו דבר לגבי שינה, לא מעירים ילדים ישנים אבל מורחחחיייים ילדים עד לשעת השינה או מרדימים בכוח.

מנהלת המעון אמרה לי שזה דרישות הפיקוח, יכול להיות????

אני וביתי

משתמש מקצוען
שזה אומר שילד שמגיע רעב לא זוכה לאוכל עד 9:00 וילד שמגיע שבע גם הוא אוכל ב9:00, גם אם הוא לא רוצה.
היום למשל האכילו את הילד שלי ב9:30 ו11:00 שאלתי את המטפלת למה כ"כ צפוף והיא ענתה, אין מה לעשות, אז הגיע האוכל.

אותו דבר לגבי שינה, לא מעירים ילדים ישנים אבל מורחחחיייים ילדים עד לשעת השינה או מרדימים בכוח.

לגבי שעות האוכל הצפופות זה ממש לא דרישה.
כנראה היה להם הכי קל להאכיל אותו ראשון. או שהוא היה מאוד לא רגוע.
ואין סיבה בעולם לתת לילד לאכול לפני 9 -9וחצי. ילד צריך לבוא למוסד למודי שהוא שבע!!!
לגבי שעת שינה זה אכן דרישה של התמת.
ועל זה בדיוק אמרו שילדי מעון הופכים לרובוטים......

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני בכלל מנסה להבין למה לא משכיבים לישון ב11 עד 1, ואז יותר הגיוני לתת ארוחת צהרים
למה צריך לאכול ארוחה חמה ב11:30??

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני בכלל מנסה להבין למה לא משכיבים לישון ב11 עד 1, ואז יותר הגיוני לתת ארוחת צהרים
למה צריך לאכול ארוחה חמה ב11:30??
מהסיבה הפשוטה שצריך לתת 3 שעות בין ארוחה לארוחה וכך זה מסתדר מצוין! ב8:30 בוקר ב11:30 צהריים וב14:30 מנחה....
בוודאי בכל גיל שאפשר עושים אחרת זה לרעת הילדים כפשוטו!! כי לטפל בשבעה תינוקות בו זמנית כל אחד לפי הסדר שלו זה טירוף הדעת!! ואין סיכוי בעולם שלא יהיה מישהו שייפול בין הכיסאות...
ילד אמור להגיע בצורה נורמלית אחרי שעות שינה סבירות ואכילה של פת שחרית (לא ארוחה כי אז אין ארוחת בוקר והוא מתחיל לרעוב ב10...) ילד שמגיע כך הסדר של המעון מעולה בשבילו. הוא אוכל כל 3 שעות וישן בשעה שהיא לא מוקדמת מידיי אבל לא מאוחרת (שתהרוס את כל היום..)...

אישית- מטפלת שיודעת לתת סדר יום טוב ומנוצל כמו שצריך (ולא מרוח כפי שהוזכר) אני בהחלט בעד!!

mina

משתמש מקצוען
ואם הזמנים הם כמו שכתבו, כלומר 8:30 ארוחת בוקר והילד מגיע ב7:30 שבע אחרי אוכל ( הנקה) אין סיבה לתת לו אוכל כ"כ מוקדם שעה אחרי.
אתם מבינים לבד שאין שום אפשרות בעולם להתחיל לתת לכל תינוק את מנתו בזמן שהוא דורש.
אלו הזמנים והכללים של המעון, וזהו, אנחנו צריכים להתאים אותם אלינו.
אף פעם לא חשבתי שיש בעייתיות מסויימת.
אדרבא, תנסי את לשנות לו את הסדר בצורה שיאכל שעות לפני זמן האכלה במעון..

שםמשתמש

משתמש פעיל
אתם מבינים לבד שאין שום אפשרות בעולם להתחיל לתת לכל תינוק את מנתו בזמן שהוא דורש.

זה נכון, אבל לדעתי תלוי גיל ופחות מתאים לתינוקיה.
אף פעם לא חשבתי שיש בעייתיות מסויימת.
אדרבא, תנסי את לשנות לו את הסדר בצורה שיאכל שעות לפני זמן האכלה במעון..

עובדת את זה. אבל עדין משגע אותי לקרוא את הדיווח בסוף היום על כמות האוכל והצפיפות בין הארוחות.
ועל זה שלחמים עם תינוק בן חצי שנה שישן עוד שעה למרות שקם לפני רבה שעה משינה טבעית.

dafnat

משתמש מקצוען
תינוק קטן לא תמיד יכול לחכות ל- 9:30. הקטנה שלי בת 5 חודשים בד"כ יונקת ב- 5 או 5:30 (אז היא מתעוררת ורוצה לאכול) ב- 8 היא מגיעה למעון ולפעמים כבר רעבה או ב- 8:30. אז מה, היא תחכה עד 9:30?

בר לוין

משתמש מקצוען
אין על הסדר יום של המעון.
אולי בהתחלה קצת קשה אבל זה הסר יום הכי טוב לילד..
חוץ מילד בן שלוש שהשינה בצהריים מיותרת לו לגמרי..

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אחותי מנהלת מעון, והיא אמרה שאצלם בתינוקה אין סדר יום קולקטיבי, אלא כל תינוק לפי צרכיו.
כנראה שמדובר במקום קטן אחרת היה הולך שם סדום!!

כיתת תינוקיה לפי התקן אמורה להכיל 6/7 תינוקות לקבוצה לפעמים זה כפול 3 אז להאכיל 21 תינוקות כל אחד לפי השעה שלו זה טירוף גם אם יהיה 5 אנשי צוות מה שבפועל אין..

(ראיתי מעון כזה לא מזמן ב''ה שלא היו שם הרבה תינוקות מה שהלך שם פשוט די לחכימא....באותו רגע שראיתי את זה הבטחתי לעצמי שבעז''ה בלנ''ד אני את הילדים שלי לא אשים ש/ם נקודה!!!)

לכן יש סדר יום כל התינוקות אוכלים יחד משחקים יחד וישנים יחד ואז יש אוירה רגועה כל התינוקות מקבלים מה שצריך בלי להפיל אף אחד בין הכיסאות....

ותאמיני לי שתינוק שאכל ב7:30 והמטפלת רואה שהוא לא אוכל טוב שעה אחר כך אז היא תשים לב ותיתן לו משהו קטן בין הארוחות לאף אחד אין לב להשאיר תינוק רעב בשביל תקן...

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תינוק שלא אכל משאירים לו בצד את האוכל ונותנים לו מאוחר יותר.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עד גיל עשרה חודשים4שנה אין סדר יום בכלל.
מגיל עשרה חודשים מתחילים להכניס לאט לאט לסדר יום.
כשהילד מתרגל אליו טוב לו באמת. הוא יודע מה אחרי מה ומתי כל דבר ומדהים לראות אותם יודעים שאחרי חצר הולכים לג'ימבורי לוגמא ולא לחדר וכו'.
סדר יום חובה גם למטפלת אחרת ישרור בלאגן אימים. תחשבי את עצמך משכיבה ארבעה ילדים בלי סדר קבוע וברור

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עד גיל עשרה חודשים4שנה אין סדר יום בכלל.
מגיל עשרה חודשים מתחילים להכניס לאט לאט לסדר יום.
כשהילד מתרגל אליו טוב לו באמת. הוא יודע מה אחרי מה ומתי כל דבר ומדהים לראות אותם יודעים שאחרי חצר הולכים לג'ימבורי לוגמא ולא לחדר וכו'.
סדר יום חובה גם למטפלת אחרת ישרור בלאגן אימים. תחשבי את עצמך משכיבה ארבעה ילדים בלי סדר קבוע וברור
ככה באמת היה במעון שהבת שלי נמצאת. עד גיל 10 חודשים כל תינוק קיבל מה שצריך לפי הסדר יום שהוא הכתיב. ובערך כשהיתה בת 10 חודשים התחילו לנסות להרגיל לסדר יום, ואציין - שניסו, אבל בכלל לא בכוח או בכפיה! וזה התבטא בעיקר בזמני הארוחות, אם ילד היה רעב לפני זה או אחרי זה אז הכינו לו בקבוק או חצי בקבוק מטרנה לבינתיים.
לגבי שינה - הבת שלי למשל ישנה פעמיים (אזור 10 ובאזור 2), רוב הילדים ישנו רק פעם אחת, כל אחד לפי דרישה שלו.
רק עכשיו בשנה"ל החדשה, והיא כבר בת 12 חוד' - כן מנסים ללמד אותם לישון בין 12 ל- 2, אמנם לבת שלי זה מאוד קשה כי היא רגילה לשעות שינה אחרות לגמרי ואז ב- 6 בערב היא כבר ממש עייפה, אבל בעיני זה מבורך, אוטוטו היא תתרגל לזה והכל יהיה בסדר. אין כמו שנת לילה רצופה וארוכה לתינוק. מ- 6.30 עד 6.30 (או 7-7, לא משנה בדיוק...)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אצלינו במעון אין סדר יום בתינוקיה עד גיל שנה.
זה דווקא ממש הגיוני ומקל על המטפלות. מי יכול להאכיל שישה תינוקות בו זמנית? הם לא יושבים ואין סלקלים מקסימום פופים אבל צריך לשבת צמוד ולהשגיח. כך שגג שתי תינוקות אפשר להאכיל במקביל וזה ספור של איזה 10 דקות רבע שעה.
גם כשהשינה לא ביחד זה מקל עליהם כי בכל רגע נתון מישהו רוצה על הידיים.
בקיצור סדר יום במעון לפני גיל שנה לא מחויב ולא מקובל בכל המעונות. והוא גם לא בהכרח מסיע למטפלות.

קצרה

משתמש מקצוען

תלוי בגילאי הילדים.
תינוקיה זה אומר?? בן כמה הוא??

לא מכירה מעון שמחלק בקבוקים לפי שעות. נראה שאת מדברת על אוכל מוצק כמנה. וכנראה שהילד שלך קצת יותר גדול.

במעון כשיש מבשלת אכן ארוחת הבוקר (פירות טחונים לדוגמה) מגיעים רק סביבות שעה 8 וחצי שאז הם מוכנים וארוחת הצהריים מוכנה בשעה 11:00.
זאת אומרת שלהקדים את שעת האוכל באמת אי אפשר - והן תוכלנה רק לתת לו בקבוק אם הוא הגיע רעב - וכנראה שאחרי זה את ארוחת הבוקר הוא לא יאכל במיוחד. (וזה קורה. ואם תינוק שלי היה רעב הוא קיבל בקבוק מטרנה בידיעה שאחר כך מהפירות הוא כנראה לא יאכל... אבל לא קרה הרבה כי בדרך כלל מ-6 וחצי שינקו בבית - עד 8 וחצי עוד לא רעבו..)

לעומת זאת לאחר את השעה אם ילד נניח בדיוק ישן - קורה חופשי.
(אני מדברת על תינוקיה ממש ממש קטנה. לילדים בני 9 חודשים ומעלה - מנסים באמת לפי הוראת הפיקוח בעדינות לייצב סדר יום - וזה תקף לכל מסגרות התמ"ת).

בנוגע לשעות שינה - שוב, מהניסיון שלי - רק בתינוקיות ה"גדולות" יותר מנסים ליצור לילד סדר יום. אני מצפה זאת גם ממטפלת פרטית. שלא תשכיב את הילד 2-3 פעמים ביום כי לילד בן 9 חודשים אמור להיות סדר יום של שינה אחת במקום 2 . זה הגיל שבו זה אמור לקרות.
אצל תינוקים ממש בגיל חצי שנה - הם ישנים מתי שהם בוכים ורוצים לישון. אין שום מטפלת שתשאיר אותם לא לישון - היא תשתגע מהצרחות וזה לא יעזור לה כלום.

אם מישהו השתגע ועשה סדר יום לתינוקות קטנים ממש - אז זה גם על בטוח לא הולך לו בשום אופן וגם כנראה לא לפי הוראות הפיקוח. (כי לא יתכן שבדיוק המעונות שבהם שהו ילדי חרגו מהוראות הפיקוח .... )

"מרדימים בכוח"?? - זה כבר ממש ממש מתחיל לסקרן אותי. איך למען השם מרדימים תינוק בכוח?? יש להם את המתכון עבור אמהות מיואשות ונואשות?!?!

נערך לאחרונה ב:

שםמשתמש

משתמש פעיל
לא מכירה מעון שמחלק בקבוקים לפי שעות. נראה שאת מדברת על אוכל מוצק כמנה. וכנראה שהילד שלך קצת יותר גדול.

חצי שנה ואפילו לא יום יותר :(
אני מביאה בקבוקים בנוסף למרקים שיש במעון למקרה שהוא יהיה רעב לפני/ אחרי הזמן אבל הודיעו לי חגיגית שיש סדר יום ויש זמנים לא משנה מה האוכל :(
"מרדימים בכוח"?? - זה כבר ממש ממש מתחיל לסקרן אותי. איך למען השם מרדימים תינוק בכוח?? יש להם את המתכון עבור אמהות מיואשות ונואשות?!?!
שמים ילד בעריסה, מחשיכים את החדר ומורידים ראשים לכרית. אה.. ומנדנדים מנדנדים מנדנדים. בכול אופן מקווה שלפחות נשארים ליד העריסה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה