סדר השלבים בבניית אתר

רישל

משתמש פעיל
כשמתחילים לבנות אתר - מה הסדר שצריך לעבוד לפיו?
קודם החלטה על עיצוב (קניית תבנית?)
בניית מסכים?
בניית מסד נתונים?
ואם יש הדגשים חשובים אשמח לשמוע...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
דבר ראשון - אפיון.
ככל שמשקיעים באפיון יסודי ובהגדרות מוצר חד משמעותיות, הפיתוח יהיה פשוט יותר והשינויים בו מינוריים.
(אפסיים הם לא יהיו ככל הנראה. כי תמיד תוכ"ד פעולה מבינים את הצרכים באופן ספציפי יותר.)
נשמע מהודעתך שאת מתחילה ומדברת על פרויקט הגמר. אני צודקת? א"כ אנסה להסביר את התהליך בצורה פשוטה יותר.
שיהיה ברור לך מה הבעיה שאותה בא האתר לפתור ואיך בדיוק.
אילו מסכים את צריכה. אלו פיצ'רים יש בכל מסך ולמה הם משמשים.
עיצוב המסכים (mockups) תורמים מאוד בשלב הזה כדי לחדד הגדרות מוצר.
לוודא שכל מה שאת רוצה מהאתר בא לידי ביטוי בעיצוב, ולכיוון ההפוך - זה עוזר לך להבין מה את רוצה בדיוק שיהיה.
אחרי שמסיימים את כל זה ניתן להתחיל לבנות DB ולפתח, או להיפך, זה כבר עניין של נוחות בעיני.

בהצלחה!
אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול.

נערך לאחרונה ב:

זרימה

משתמש פעיל
איפיון בנוי טוב ומקיף הוא כבר למעלה מחצי עבודה.
ככה לא נופלים עליך פתאום באמצע הפיתוח שדות שחסרים בDB.
אישית אני חושבת שנכון יותר להתחיל את הפתוח עצמו מהDB וכשיש מסגרת ובסיס לנתונים ניתן להתחיל לעבוד.

בהצלחה רבה!

זקן ורגיל

משתמש חדש
תודה על התגובות:)
ומתי הזמן הנכון לקנות דומיין, אילו אתרים מומלצים לקניית דומיין ואילו שרתים לאכסון?

חבצלת123

משתמש פעיל
D I G I T A L
דומיין - ממליצה על בוקס.
שרת - תלוי בשפות והטכנולוגיות בהם כתוב הפרויקט.
ומתי לקנות? לדעתי כשהפיתוח בשלבי סיום.
הכתיבה מאפס לוקחת הרבה זמן אין ענין לשלם על שרת כל הזמן הזה.
דומיין כן מומלץ לקנות קודם אם רוצים שם מסוים - שלא יתפס. גם העלות שלא הרבה יותר נמוכה משל השרת.

מבחינת סדר הפיתוח - השלב הראשוני אחרי האיפיון זה בנית הDB.
אין מה להתחיל פיתוח לפני שיש DB בנוי ומנותח היטב.
בהצלחה!

רישל

משתמש פעיל
תודה רבה לכולם, עזרתם לי מאד!

אז עכשיו אני בונה את הDB, ויצא לי שיש למעשה טבלה אחת שמכילה את רוב המידע - משהו כמו שלושים עמודות, ועוד כמה טבלאות קטנות לוויניות.
השאלה שלי היא לגבי הטבלה הגדולה, האם מומלץ לחלק אותה לכמה עם איזשהו קשר (אותו שדה מפתח?) או להשאיר אותה כמו שהיא?
אני אסביר את עצמי - נניח שהאתר אמור לנהל מידע על מלונות (דוגמה, כן?). למשתמש יש אפשרות להוסיף מלון, לעדכן מידע עליו, להציג מלונות לפי חתכים וכו'. האם ה-DB אמור להכיל טבלה אחת של מלונות, עם כל 30 הנתונים שיש על כל מלון, או לחלק את הרשומה לכמה טבלאות?

ואם יש לכם הדגשים נוספים שצריך לשים לב אליהם בתכנון DB שיהיה יעיל ומהיר ככל האפשר, בעיקר בביצוע חיפושים עם חיתוכים שונים אשמח מאד לשמוע

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תודה רבה לכולם, עזרתם לי מאד!

אז עכשיו אני בונה את הDB, ויצא לי שיש למעשה טבלה אחת שמכילה את רוב המידע - משהו כמו שלושים עמודות, ועוד כמה טבלאות קטנות לוויניות.
השאלה שלי היא לגבי הטבלה הגדולה, האם מומלץ לחלק אותה לכמה עם איזשהו קשר (אותו שדה מפתח?) או להשאיר אותה כמו שהיא?
אני אסביר את עצמי - נניח שהאתר אמור לנהל מידע על מלונות (דוגמה, כן?). למשתמש יש אפשרות להוסיף מלון, לעדכן מידע עליו, להציג מלונות לפי חתכים וכו'. האם ה-DB אמור להכיל טבלה אחת של מלונות, עם כל 30 הנתונים שיש על כל מלון, או לחלק את הרשומה לכמה טבלאות?

ואם יש לכם הדגשים נוספים שצריך לשים לב אליהם בתכנון DB שיהיה יעיל ומהיר ככל האפשר, בעיקר בביצוע חיפושים עם חיתוכים שונים אשמח מאד לשמוע
אם זה נתונים על המלון עצמו, אז שיהיו בטבלה אחת,
אם זה נתונים על דברים אחרים כמו עובדים במלון, או אורחים אז צריך לפצל אותם לטבלאות שונות.

אולי מעניין אותך גם...