סדנת כתיבה

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אצל האחר - הלילה הזה הפגיש אותו עם פחד מודחק.
איזה סיפור חזק יותר?
בהחלט
סיפור לא אמור להיות תאור של תהליך טיפולי, וסיפור טוב הוא גם עלילתי ולא רק רגשי.
היום נוצר ז'אנר שלם של סיפורים שכולם תהליך טיפולי, מרישא ועד גמירא
סיפור כזה הוא לא רק מספק יותר בקריאה, אלא עונה על צורך נפשי עמוק שלנו, להאמין בזה שאנחנו יכולים להשתנות, ושאנחנו מסוגלים ליותר ממה שאנחנו רגילים לחשוב שאנחנו מסוגלים.
את צודקת, רק שהחלק שאמור להביא לנו את ההבנה שאנחנו יכולים צריך להיות מוסווה, ולא ישיר ומוסרי מידי, כי אז הוא מאבד את המטרה.

תודה רבה.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכון. מסכימה עם התגובה שמעלי.
יתכן שעצם הרעיון של 'טיפולי' קפץ לי בעין וישר אמרתי - לא.
לא שאני נגד טיפולים כשצריך... ואם כשכואבת היד הולכים לטפל - אז גם כשכואבת הנפש, מטפלים.
וזה שלא מי'ישמים את זה, זה חבל מאד.
אבל מה, רוב מי שכותבים על טיפול הם לא מקצועי'ים בעני'ין, ובגלל שבספר חי'יב להיכתב על פנים הנושא שהוא עוסק בו, לרוב הנושאים קורית מריחה או חוסר מקצועיות או בכלל חוסר עני'ין רציני בדבר. ואצלי זה נהי'ה כבר 'בלתי אכיל'.
חשוב לי לומר זאת דווקא לך, כמיצאת סופרות חדשות לשוק בע"ה - שימי לב שהחיטוט בעני'ין הזה נהי'ה פחות יעיל, ואפילו מזיק ---
אני, באופן אישי ולא סתם - אוהבת סיפורים המכילים התמודדות שכלית. ואז - הרגשית רק מעצימה את החוי'ה, ולא הופכת אותה על פי'ה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה