מידע שימושי סגולת רבי מתיה בן חרש-מקור

שארפער

משתמש מקצוען
אתה רציני???
בוא תסביר לי הגיונית, איזה אינטרס יכול להיות כאן.
לא, ואני לא קונה את השטות הזאת שהאינטרס היה לעשות צחוק.....

מילא בסיפורי ישועות של קופות, אתה יכול לחשוד שזה פשוט כי רוצים שתתרום, אבל כאן, נו באמת.....

זה כבר נראה יותר שיש אינטרס ליצה"ר, שלא תגיד ח"י פרקי תהילים, ועוד תרגיש צדיק עם זה. נשמע לי יותר ריאלי.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הקצף יצא כשהגזמתם.
תודה שאתם פונים אלי בלשון כבוד, לשון רבים... אשמח לדעת במה הגזמתי - בסך הכל שאלתי שאלות ולא קיבלתי תשובות. אפילו לא עשיתי (עדיין, אם כי אין זה משולל סיכוי שאעשה) סגולה זו, ועוד הרבה סגולות שכתבו עליהן שעשאון ונושעו...
אפילו לדבריכם (לשון כבוד...)
שיש מישהו [לכאורה] בעל אינטרס
אין לכם הוכחה לכך שיש בעל אינטרס (אולי כמו שהבריק אחד הכותבים בפורום כתיבה - בית חרושת לנרות...) שהמציא את זה ומשווק בצורה אגרסיבית. אולי אם תכתבו אתם ואחרים שוב ושוב שבעל אינטרס הוא שמשווק זאת בצורה אגרסיבית ישתכנעו סוף-סוף הקוראים כי המציא את זה בעל אינטרס וכו' (חזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקם), אבל בכך אין אתם עושים אלא את מה שאתם צועקים כנגדו. הלוא כשם שאין לתומכי הסגולה מקור (לפי שעה; אולי יתגלה), גם לכם אין מקור לכך שזה מעשה שלא ייעשה.
בכל אופן שהוא - כל מקנאי קנאת ה' צבקות כבר יצאו בלי ספק ידי חובת מחאה. הניחו למי שנושע (ומספר שעשה את סגולת ר' מתיא בן חרש) לנפשו.

נערך לאחרונה ב:

משפחת X

משתמש צעיר
בלי להכנס לעצם הענין, הסיבה שנתפסים דוקא לעבודה זרה היא פשוטה, משום שכמו שיש אסור לעבוד מישהו 'זר' - אלוהים אחרים כך יש איסור לעבוד את הקב"ה בעבודה שהיא זרה לו, והיינו עבודה אשר לא צווינו בה, ולכן כאשר לוקחים סגולה שלכל היותר ענינה הוא 'לקדם' את התפילה להשי"ת, והופכים אותה לאיזשהו 'מנחה' לה' ועבודה בפני עצמה הרי שריח ע"ז יש כאן.

בתפילה שנזכה כולנו להיות דבקים ומאמינים בו יתברך ללא עזרים למיניהם.

מענדיל טרייסטער

משתמש פעיל
עריכה תורנית
סתם אגב, (ובכדי להנמיך טונים...)
הסופר הידוע בנימין קלוגר שיחי' מעיד, שהוא וחביריו המציאו את הסגולה של תפילה ביום שישי אחרי חצות בציון ר' לייב בעל היסורים זי"ע. הם עשו זאת בבחרותם כשהיה להם זמן מיותר...
ובנוגע לכל הנכתב, הרה"צ ר"א בידרמן אומר שהסגולה הכי גדולה שיש ב'תשע דקות', זה שכל ישראל מתפללים יחדו ומעתירים באותו זמן.
ובלבד שיכוון ליבו לשמים....

HADASAP

משתמש רשום
כשתגיעו למעלה בעז"ה ותראו איזה רעש גדול יש מההתחזקות מקו הצניעות ...
אז תכלמו ותתביישו !!!
כאן אין לנו אין להוכיח לכם זאת!

שארפער

משתמש מקצוען
כבר הבעת את דעתך בכל פורום אפשרי
דעתך הובנה
אולי הובנה, אבל לא על ידך בכל אופן.
הבנו אותך שאתה מאמין לכל דבר
אולי זהו. תניח.
אם זה המסקנה שלך, אז בכלל לא התחלת להבין.
יש! אמצע!!
קרא שוב. :)

ובכלל, אולי אל תחליט לאחרים מה לכתוב ומתי? אתה מקבל משכורת על "פיקוח" כאן? ;)

נערך לאחרונה ב:

שארפער

משתמש מקצוען
בלי להכנס לעצם הענין, הסיבה שנתפסים דוקא לעבודה זרה היא פשוטה, משום שכמו שיש אסור לעבוד מישהו 'זר' - אלוהים אחרים כך יש איסור לעבוד את הקב"ה בעבודה שהיא זרה לו, והיינו עבודה אשר לא צווינו בה, ולכן כאשר לוקחים סגולה שלכל היותר ענינה הוא 'לקדם' את התפילה להשי"ת, והופכים אותה לאיזשהו 'מנחה' לה' ועבודה בפני עצמה הרי שריח ע"ז יש כאן.

בתפילה שנזכה כולנו להיות דבקים ומאמינים בו יתברך ללא עזרים למיניהם.
הבנתי את הרעיון, אבל אפשר להירגע, אין בזה חשש ע"ז.
כל עוד מדובר באמירת תהילים, גם אם זו עבודה זרה לך, להקב"ה היא כלל לא זרה.
חברים, היהדות לא הומצאה אתמול, לפני שכותבים, תסתכלו במקורות מה זה ע"ז בכלל, מה זה ריח ע"ז.
בכולופן, את הכלאי הכרם, אני תפסתי.... ;)

שארפער

משתמש מקצוען
סתם אגב, (ובכדי להנמיך טונים...)
הסופר הידוע בנימין קלוגר שיחי' מעיד, שהוא וחביריו המציאו את הסגולה של תפילה ביום שישי אחרי חצות בציון ר' לייב בעל היסורים זי"ע. הם עשו זאת בבחרותם כשהיה להם זמן מיותר...
ובנוגע לכל הנכתב, הרה"צ ר"א בידרמן אומר שהסגולה הכי גדולה שיש ב'תשע דקות', זה שכל ישראל מתפללים יחדו ומעתירים באותו זמן.
ובלבד שיכוון ליבו לשמים....
דברים כאלו בהחלט יכולים לקרות!
ומה שאמר ר' אלימלך בידרמן, זה דבר עוצמתי!
שאפילו אם הסגולה הומצאה, ואין כלום מאחוריה, עצם זה שעושים אותה מתוך דבקות בה' ובטחון בה', עוזר לאדם הרבה יותר מלהיות חכמולוג שיש לו עודף אמונה ולכן הוא לא עושה כלום!!
אני לא אמרתי אפילו לרגע אחד, שחייב להיות שזאת סגולת אמת.
רק יש כאן אנשים מאוד שחור לבן. או סגולה בדוקה, או כלאי הכרם.
אני לא כזה.
יש אמצע!
ומה שאתה כתבת, זה בדיוק האמצע שנעלם מעיני רבים בדורנו המבולבל!

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אותי קווי הצניעות מטרידים מזויות אחרות.
א.
האם כל אחת יכולה להקים קו ולמסור בו תוכן ללא מקור?
שד' ירחם ויציל! וכבר התפרסם מכתב בנידון על קו שהועלו בו דברים חמורים ועל נזקים נפשיים שנגרמו.
אני לא מדברת על קוים בהם ברור מי מוסרת השיעור ומהיכן התוכן.

ב.
עבודת ד' היא לא למען ישועות.
ממש לא.
אנחנו עובדים את ד' מתוך מטרה לקים את רצונו.
זה מהלך מסוכן לכרוך ישועות בעבודת ד'. (חוץ ממצות מדקה "בחנוני"...)
ואם הישועה לא תגיע? מה יקרה לאמונה?
עוד יותר מסוכן כשזה נעשה בלחץ על בנות צעירות.

וודאי שכל התחזקות בצניעות היא דבר חשוב ונפלא!

שארפער

משתמש מקצוען
זה מהלך מסוכן לכרוך ישועות בעבודת ד'. (חוץ ממצות מדקה "בחנוני"...)
ואם הישועה לא תגיע? מה יקרה לאמונה?
זה נושא קצת מורכב.
זה אולי מסוכן, אבל רצון ה' הוא שתתפלל אליו דווקא כשאתה צריך ישועה.
אסור להגיע למצב שמאמינים שהסגולה היא 100%. כי אז יש את הבעיה של "ובחנוני".
אבל קיום המצוות כסגולה לישועות, זה דבר שה' מתווה אותנו אליו בתורה בפירוש. (והיה אם שמוע, אומרים את זה פעמיים ביום. כל הנושא של שכר בעוה"ב, הובא רק בחז"ל, אבל טובות כאן בעוה"ז (סגולות, תכל'ס...) הובאו כבר בתורה שבכתב כדרך עבודה.)
זה נושא מורכב, וקשה לתת בו מילה פסוקה.
בכל אופן, את הכיוון הבנתי, דברים יפים.

malmala

משתמש מקצוען
ואם כפי שאת כותבת בעצמך את מאמינה בכוחו של הקו הזה לחולל ישועות לא חושבת שצריך להסביר את הבעיה שבדבר
לא מאמינה בכח של הקו, אני מאמינה בכח של הקבלות, כשנשים שוברות את הטבע והיצר הרע שלהן זה עושה רעש בשמים. ואגב אני מקשיבה בשביל התחזקות ולא לישועה ספציפית.
עדיין לא מצליחה לקבל על עצמי קבלות רציניות, אבל עצם ההקשה מעלה את המודעות לדברים שאנחנו אפילו לא שמים לב, כמו ריצה לאוטובוס, דיבור קולני וכו, שכולם יודעים שיש בזה בעיה, אבל צריך פשוט לזכור את זה...
בשבת ניהלתי שיחה עם בנות סמינר הספיק לי התיאורים שלהן על איך שמשתמשים בקו הזה לחולל ישועות שהשם ישמור ויציל לא רק שהבחורות לא מקבלות על עצמן כלום הן משוכנעות שעצם ההאזנה לסיפורי הפלאות זה בלבד יצמיח ישועות
לא יודעת איפה תהיה האמונה התפילה וההשתדלות של הבנות האלה אם זה ימשך..
בנות כמו בנות לוקחות כל דבר בצורה שטחית, לא הייתי לוקחת מהן דוגמה.
מה שכן מפריע לי בקו הישועות זה שמלא נשים מספרות שהיה להן בעיה קטנה, נאבד משהו, או כאב, או הבן לא חזר בזמן וכו' מיד פתחו את קו הישועות וכו', ומה עם פניה להשם? פתיחת ספר תהילים.?
כאילו החליפו את התהילים בקו הישועות...

malmala

משתמש מקצוען
הקצף יצא כשהגזמתם. זה כבר נהיה בלתי נסלח. יש הבדל בין סגולות שחסידויות עושות עם האדמו"ר שלהם וכו' ומעתיקים גם זה מזה ויבושם להם, לבין סגולה שיש מישהו [לכאורה] בעל אינטרס שמשווק אותה בצורה אגרסיבית. שאגב תחשבו על זה שיתכן שהאינטרס שלו זה לעשות צחוק מכל הסגולות גם יחד.
וכמו המעשה המפונטז בקוקה קולה ו3 מליון הדולר.
נניח זה אכן מישהו שרוצה לעשות צחוק ולהרויח עלינו כסף, כל אלו שמפרסמים שראו ישועה, ממציאים?
ואם לא ואכן ראו ישועה, מה 'כפת לנו שהדליקו כמה נרות ואמרו תהילים? העיקר שהישועה הגיעה!!

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כשתגיעו למעלה בעז"ה ותראו איזה רעש גדול יש מההתחזקות מקו הצניעות ...
אני מבין שהייתם שם...
אפשר לדעת עוד כמה דברים חוץ מ"קו הצניעות"?
למשל מתי נופלת הממשלה? או נגמרת הקורונה?
או מתי כבר מגיע המשיח?
ואני לא מזלזל בקו הנ"ל! אני מזלזל באנשים ש"יודעים" מה שקורה בשמים...

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני מבין שהייתם שם...
אפשר לדעת עוד כמה דברים חוץ מ"קו הצניעות"?
למשל מתי נופלת הממשלה? או נגמרת הקורונה?
או מתי כבר מגיע המשיח?
ואני לא מזלזל בקו הנ"ל! אני מזלזל באנשים ש"יודעים" מה שקורה בשמים...
די, מסכנים.
זה מה שהרבנית-הסטנדאפיסטית-הזמרת אמרה להם.

נערך לאחרונה ב:

דותוש'

משתמש מקצוען
לא מאמינה בכח של הקו, אני מאמינה בכח של הקבלות, כשנשים שוברות את הטבע והיצר הרע שלהן זה עושה רעש בשמים. ואגב אני מקשיבה בשביל התחזקות ולא לישועה ספציפית.
עדיין לא מצליחה לקבל על עצמי קבלות רציניות, אבל עצם ההקשה מעלה את המודעות לדברים שאנחנו אפילו לא שמים לב, כמו ריצה לאוטובוס, דיבור קולני וכו, שכולם יודעים שיש בזה בעיה, אבל צריך פשוט לזכור את זה...

בנות כמו בנות לוקחות כל דבר בצורה שטחית, לא הייתי לוקחת מהן דוגמה.
מה שכן מפריע לי בקו הישועות זה שמלא נשים מספרות שהיה להן בעיה קטנה, נאבד משהו, או כאב, או הבן לא חזר בזמן וכו' מיד פתחו את קו הישועות וכו', ומה עם פניה להשם? פתיחת ספר תהילים.?
כאילו החליפו את התהילים בקו הישועות...
על זה אני מדברת על כך שבמקום לדבר עם השם ולהתפלל רצים לקו הישועות רק השם של הקו מעביר בי חלחלה .
ועוד משהו
אין ספק שכול התחזקות של אישה בכול נושא שהוא צניעות,כבוד לבעל,כיבוד הורים,להתייחס בנחת לילדים וכו'
מעורר שמחה בשמיים אבל מי שעושה את הדברים הנ"ל ע"מ שתגיעה לה ישועה פה מתחיל משהו בעייתי כבר כמעט לא קיים שמקבלים קבלה כי פשוט רוצים להיות יהודים טובים יותר ולעבוד את השם אני קוראת לזה דור כספומט אני יתן לך ואתה תביא לי בעד ...
וגם שימי לב לכול הרעש שעשו סביב הקו הזה לשם שנתנו לו לכוח שמייחסים לו לסוג הסיפורים נודף ממנו ריח רע מאוד במיוחד שבחורות הן כאלה שיטחיות במיוחד שהדור היום כל כך פרוץ נותנים דבר שיעסיק את המוח ויתן תחושה של צידקות כביכול כשבעצם אין בזה כלום!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה