דרוש מידע סגולה הרב עובדיה זצ"ל

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא מכיר את הסגולה, אבל הרי לך דבר דומה

האדר"ת (בספרו הר המוריה אות עג), נשאל אודות מה שהיו נוהגים ליטול אבן מקברו של ר' קלונימוס בעל הנס שצוה לא להקים מצבה על קברו רק גל של אבנים, והיו העולים לירושלים נוטלים אבנים מקברו לסגולה, והשיב שאין איסור בדבר כדאיתא בסנהדרין מז: שהיו לוקחים עפר מקבר רב לרפואה.

חני S

משתמש מקצוען
קרוב משפחה שלי עשה והתארס תוך חודש. אבל זה לא הרב עובדיא זצ''ל, זה על כל רב וגדול בישראל.

מאתר מורשת מרן -
שמעתי בשם הרב עובדיה שאמר שסגולה לזיווג לקחת אבן מקבר של צדיק.
א. האם זה נכון? ב. האם אין בזה איסור הנאה מקבר של מת?

ה

הרב אליהו כהן - מעדני המלך

Active member​

חבר צוות
ב"ה
א. במקור סגולה זו בשם מרן זיע"א, אינה ה' לידי באורח פלא לפני כשנה [היות ובד"כ אינני מאזין לרדיו] הקלטה של הסופר חיים ולדר שמספר כי מרן זיע"א הציע ליהודי אחד מעוכב שידוך לקחת אבן מקבר האוה"ח הקדוש ולהבטיח להחזירה כשימצא את זיווגו, ועשה כן והועיל לו מיד. ולאחר שנים רבות עשה כן גם עם בתו שהיתה מעוכבת שידוך, ונטל אבן מקבר מרן זיע"א, ובאותו שבוע נשתדכה. ונדפס כן בספרו האחרון.
ואצלנו בכולל נסעו יחדיו ארבעה אברכים לקבר מרן ונטלו משם אבן כנ"ל, והשבוע נישאה הבת השניה מתוך הארבעה.
ב. בשאלה כעין זו נשאל הגאון האדר"ת בספרו הר המוריה אות עג, אודות מה שהיו נוהגים ליטול אבן מקברו של ר' קלונימוס בעל הנס שצוה לא להקים מצבה על קברו רק גל של אבנים, והיו העולים לירושלים נוטלים אבנים מקברו לסגולה, והשיב שאין איסור בדבר כדאיתא בסנהדרין מז: שהיו לוקחים עפר מקבר רב לרפואה.
וראה בחזון עובדיה (אבלות א עמ' תנח ואילך) המקורות בענין הנאה מתשמישי המת, ובכמה דברים נלמד במכל שכן לנידון דידן.
ושם באותו עמוד נתבאר נמי המקור להנחת אבן ע"ג הקבר.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה שאני מקפיצה.
למי שלא יודע בספרים של חיים ולדר ישנם הרבה גוזמאות ותוספות שלא היו ולא נבראו.
את הסיפור הנ"ל אני עצמי שלחתי לו. והסיפור המדויק הינו שאבי שמע על הסגולה הזאת אצל האור החיים, ועשה זאת אצל הרב עובדיה והתארסתי תוך 3 ימים עם בחור שכלל לא היה אז על הפרק. (אנחנו חסידים)
ואגב אבי עשה זאת שוב אצל אחותי והיא התארסה לפני כ3 שבועות.
נ.ב אין בהודעה זאת כדי להביע דעה כל שהיא בפרשיה של הנ"ל. את הסיפור שלחתי לו בלי לדעת כלום.

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לפי מה שאני רואה כאן, ולדר בספרו לא כתב שהרב עובדיה ייעץ לו, אולי זה ניפוח של מי ששמע שנה קודם לכן הקלטה ברדיו ולא זכר במדוייק.
[כל הכבוד! אחדות ישראל]

נערך לאחרונה ב:

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כך הוא אכן כתב. אני קראתי את הסיפור בספר וגם שמעתי בהקלטה ברדיו- היו הרבה מאוד תוספות, ניפוחים, ופרשנויות שלו עצמו שלו אמרתי כי לא היו

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
undefined
אכן אצל הורי חונכתי שגדולי ישראל הם גדולי ישראל גם אם אנחנו לא נוהגים לפי פסקיהם. והורי גרו מול בית החיים בו קבור הרב עובדיה

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני שמעתי סיפור על אחד אשכנזי שהרב עובדיה אמר לו לקחת מהאור החיים!

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
סליחה שאני מקפיצה.
את הסיפור הנ"ל אני עצמי שלחתי לו. והסיפור המדויק הינו שאבי שמע על הסגולה הזאת אצל האור החיים, ועשה זאת אצל הרב עובדיה והתארסתי תוך 3 ימים עם בחור שכלל לא היה אז על הפרק. (אנחנו חסידים)
נ.ב אין בהודעה זאת כדי להביע דעה כל שהיא בפרשיה של הנ"ל. את הסיפור שלחתי לו בלי לדעת כלום.
אביך לא היה בשיעור של הרב עובדיה ?,
הרב עובדיה אמר בזמנו על כך בנוגע לקבר האור החיים הקדוש ?

(פשוט מנסה להבין מה בר סמכא ומה לא )

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סליחה שאני מקפיצה.
הסיפור נכתב בדיוק כך.
שהסגולה נאמרה על האור החיים ולאחר שנים האב עשה דין לעצמו ועשה את הסגולה אצל הרב עובדיה.
בזמנו אני בררתי את הנתונים גם מול חיים בעצמו בשביל מישהי שזה היה ממש חשוב לה.
אני לא יודעת מי את, אבל בזמנו הוא נתן לי את הפרטים של בעל המעשה(גבר).
היו כמה תיאורים שהוספו מסביב, אבל זה יש בכל סיפור אחרת זה היה מסופר מפה לאוזן בתחנה מרכזית ולא כתוב בספר.
לפי מה שאני רואה כאן, ולדר בספרו לא כתב שהרב עובדיה ייעץ לו, אולי זה ניפוח של מי ששמע שנה קודם לכן הקלטה ברדיו ולא זכר במדוייק.
[כל הכבוד! אחדות ישראל]
בעיניי ראיתי לא פעם,
מסתבר שחסידים דווקא מקיימים את הסגולה הזו שם הרבה יותר מכל עדה אחרת.
אביך לא היה בשיעור של הרב עובדיה ?,
הרב עובדיה אמר בזמנו על כך בנוגע לקבר האור החיים הקדוש ?

(פשוט מנסה להבין מה בר סמכא ומה לא )
הרב עובדיה אמר על האור החיים כי יש לכך מקור קודם.
אבל ידוע לי גם על רב מסוים שאמר בשם הרב עובדיה שכל אחד ילך לרב שלו, כי כביכול יש לו מחויבות של מנהיג.
אבל זה ממש אין לי מושג מה המקור לכך.

סמליל

משתמש מקצוען

לא נכנסת לנושא
אבל זה לא ככ מדוייק (אולי במקרה הספציפי שלך כן)
אני מכירה מישהי ששלחה לו סיפור, מקרה שקרה לה
והוא שינה רק 3 מילים!!!
כל השאר היה מילים שלה אד על אחד!

הסיפור המדויק הינו שאבי שמע על הסגולה הזאת אצל האור החיים,
נכון
הסגולה הזאת היא על אבן מקברו של האור החיים הקדוש והיא ידועה בעיקר על זרע קודש

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קצת סדר
א- יתכן שהוא חיבר 2 סיפורים. לפני שהוא פרסם את הסיפור הוא דיבר איתי וברר פרטים. כך שהסיפור מתבסס על הסיפור שלי אך יתכן שגם על סיפור של אדם נוסף.
ב- לא אמרתי שכבל סיפור יש תוספות ניפוחים והגזמות, אלא שבהרבה סיפורים יש וכך גם אצלי.
ג- הרב עובדיה לא אמר לאבא שלי את הסגולה! אני בספק אם הוא היה אצלו פעם בחייו.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ג- הרב עובדיה לא אמר לאבא שלי את הסגולה! אני בספק אם הוא היה אצלו פעם בחייו.
אני בספק אם באמת מדובר בסיפור שלך,
יתכן והיה לך סיפור דומה ולכן הוא לקח ממנו חלקים וחיבר יחד עם הסיפור השני.
שוב, כי בזמנו מישהי ממש בקשה ממני ואימתי את הסיפור עם הצדדים, והוא אכן היה אצל הרב עובדיה יוסף לפני הרבה שנים.(לפני שנישא בעצם)

CHAYA FFF

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני בספק אם באמת מדובר בסיפור שלך,
יתכן והיה לך סיפור דומה ולכן הוא לקח ממנו חלקים וחיבר יחד עם הסיפור השני.
חלק מהסיפור נכתב ממש במילים שלי, וגם הוא אמר לי שיפרסם ומיד אחר כך התפרסם ברדיו. וגם יש שם פרטים קטנים שלא ייתכן שמדובר בסיפור אחר. כנראה יש חיבור של 2 סיפורים.
אפשר לחפור כמה זמן מאז שלקח את האבן עד שהתארסה?
אני לא יודעת מתי בדיוק אבי לקח את האבן, אבל כן לקח זמן, ואחותי התארסה עם בחור שצעיר ממנה בשנה וחצי שרק עכשיו התחיל שידוכים.

אודיה נגר

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מכירה משהי שעשתה את זה על 3 ילדים שהיו בשידוכים
ותוך כמה חודשים התארסו 2!!

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
אני שמעתי שהסגולה היא לקחת אבן מהקרקע ולא מהקבר, להניח אותה על הקבר ולהתפלל ואז לקחת אותה ולהבטיח להחזיר כשתבוא הישועה. אצל האור החיים הקדוש יש ענין לגברים גם להבטיח ללמוד כל שבוע את הפירוש שלו על הפרשה. אנחנו עשינו זאת גם לזיווג וגם לענינים אחרים ובס"ד ראינו ישועות. ברכה והצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה