קורונה נשים צעירות - התחסנתן / מתכננות להתחסן לקורונה?

מצב
הנושא נעול.

stbar

משתמש מקצוען
כי משום מה נראה לי שאם את כל כך מעדיפה להיות מהשליש ההוא,
כנראה בהמהלך ההתקופה האחרונה לא כל כך היה לך אכפת משני השלישים שכן היה אכפת להם....
נראה לך באמת שכל מי שלא רוצה להתחסן זה בגלל שהוא רוצה להמשיך בהדבקות????
יש אנשים שיש להם התנגדות עקרונית לחיסונים
מה קשר לומר את מה שאמר?

מרחבית

משתמש מקצוען
כן. שמעתי מפחידן אחד מסביר שבסוף בגלל המוטציות והכל עוד לא יספיק חיסון אחד, ויצטרכו להתחסן כל תקופה.
טענה ששמעתי כמה פעמים, ולא הצלחתי להבינה.
מציעה לאנשים לקרוא את דברי האחות ממחלקת קורונה באשכול הסמוך, ולחשוב אם לא כדאי לקבל חיסון אפילו כל חודש או כל שבוע בשביל למנוע מצבים נוראיים כאלה.

מתנות קטנות

משתמש מקצוען
@שירבירשירי
את חושבת שזה מעשה הוגן ונעים להגיד "לכו לכו תתחסנו, אני מפחדת אבל כולכם רוצו להתחסן כדי שתשמרו עלי?"
זה בדיוק כמו שאני אגיד לך "לכי לכי תחגגי את ובני משפחתך תידבקו כולכם תארגנו הדבקה המונית ואני אשב בבית בשילוב ידיים כשאני מוגנת ואחכה שיהיה פה חיסון עדר, אחרי שכולכם תסבלו אני אצא לי מהבית ואחגוג"

זה בסדר לחשוש להתחסן, זה בסדר לבדוק את העובדות לאשורן,
אבל מכאן ועד לאמירה כזו? סורי, זה ממש אגואיסטי!

stbar

משתמש מקצוען
לא שמתם לב בתגובה למה זה נכתב?
שמתי לב ובדיוק בגלל זה אמרתי את מה שאמרתי
אנשים שמעדיפים להיות מהשליש שלא יתחסן- הם לא בהכרח רוצחים,
יש כאלו שזה קשור לעיקרון שלהם בעינין החיסונים.

שירבירשירי

משתמש פעיל
אופס, צדקתי.
אייש.
מה את רוצה
שאספר לך שכל יום ערכתי קניה אחרת לשכן/אחות/מכרה שבבידוד/ חולה?
שאפיתי עוגות כדי שירגישו נעים,
שמה?
ב"ה באמת לא נזקקתי. כן. ב"ה.
שמרתי על הכללים. שימי לב.
וכן, ליבי על החולים, מרחמת עליהם מאוד.

מרחבית

משתמש מקצוען
נראה לי שעד כמה שאפשר, לא כדאי להיכנס לויכוחים ברמה האישית.
כגון איך כל אחד נוהג ומה מניעיו.
משנה החומר עצמו שמביאים.
וכן, הדבר שהכי חורה לי כבר 10 חודשים, כשאנשים מביאים חומרים לא נכונים ולא בדוקים, וטוענים שזו דעה.

נערך לאחרונה ב:

מתנות קטנות

משתמש מקצוען
אני לא מפחדת.
אני לא רוצה להתחסן כרגע . כרגע.
אני גם לא מפחדת מחיסון של שפעת.
אבל שאלו אותי אם אני מעוניינת, וגם סרבתי.
זה בסדר גמור (כמובן כל עוד את מצליחה לשמור על עצמך ועל אחרים)
אבל האמירה שלך "לכו להתחסן, אני דוקא בעד שכולכם תתחסנו כדי שתשמרו עלי"
נשמעת מלגלגת, עוקצנית ובכלל לא נעימה.
גם כשמתווכחים, וגם כשלא מסכימים, יש דברים שעדיף לא לומר...

שירבירשירי

משתמש פעיל
זה בסדר גמור (כמובן כל עוד את מצליחה לשמור על עצמך ועל אחרים)
אבל האמירה שלך "לכו להתחסן, אני דוקא בעד שכולכם תתחסנו כדי שתשמרו עלי"
נשמעת מלגלגת, עוקצנית ובכלל לא נעימה.
גם כשמתווכחים, וגם כשלא מסכימים, יש דברים שעדיף לא לומר...
הסברת את עצמך.
מבינה.
מתנצלת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
קחי בחשבון שהתוצאות של הדבקה בקורונה בהריון ידועות
וכמה שהן חמורות אף אחד לא יודע בבירור מה יהיו תוצאות החיסון בהריון או לפניו...
יקח קצת זמן עד שזה יוודע בבירור.
התוצאות של הדבקה בקורונה בהריון עדיין אינן ידועות.
אין שום מחקר ארוך טווח בנושא עדיין.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אשמח להבהיר משהו על מתנגדי החיסונים.
אנא, חלקו אותם לשתיים!!!
יש את החלק שתמיד יאמר הפוך מכולם, תמיד יחפש תיאוריות מוזרות, פרובוקציות, וכו' וכו' וכו'.
יש את החלק שיש לו חשיבה עצמאית. בכל דבר הוא אוהב לבדוק בעצמו ולהחליט.
בדיוק כמו שהוא מברר על נושא העירוב, הגנרטור, כיסוי הראש, הוא מברר גם את זה.
ובדיוק כמו שנשים שהולכות עם מטפחת ולא עם פיאה יש המון נורמטיביים, לא מוזרים, לא משויכות לשום כת. הם פשוט בדקו את הנושא הלכתית. התייעצו אישית עם גדולי הפוסקים, והחליטו לנהוג בשיטה הזו. הם ממשיכים לחסן את ילדיהם. לשלוח למוסדות הרגילים, ולא החליפו את הקמח הלבן בקינואה.
אותו הדבר יש אנשים שביררו לעומק, והחליטו שהם לא מחסנים, חיסון ספציפי או בכללי. זה לא הופך אותם למוזרים. להזויים או לרוצחים. במיוחד אם הם שאלו גדול דור לפני שהם החליטו לעשות זאת.
הכינויים, הדימויים, והיחס המטופש הזה (שימפנזה, זנב, שבבים, קרניים, הזויים, מכחישי- שבא- איך לא- להזכיר את מכחישי השואה) אם זה ממש ממש חשוב לכם תנו את הכינויים האלו לפרובוקטורים ול"הזויים" כלשונכם. אני לא רואה תועלת. אבל אם זה עושה לכם טוב, תהנו.
אין שום סיבה להתייחס לכל מי שמביע דיעה שאמר אותה במקרה גם מישהו משוגע כאילו הוא המשוגע בעצמו.
התחושה שמתקבלת היא שהמזלזלים פשוט אינם מסוגלים להתמודד עם טענות המפקפקים וזה הפיתרון הקל והזמין שהם מצאו. אדרבא, אם זה כאלו שטויות, תביאו הוכחות לדעתכם.
ואגב, דווקא חלק ממתנגדי החיסונים הגדולים, משבחים את חיסון הקורונה, וטוענים כי חלק מהסכנות בחיסון רגיל אינן קיימות בו, כלל לא שוללים אותו באופן כללי, ואף טוענים שהטכנולוגיה החדשה עשויה להביא תועלת לחיסונים נוספים.
דיון קיים כדי שיובאו בו כל הדיעות. אחרת הוא לא דיון.

מרחבית

משתמש מקצוען
(למי שמעוניין: תהליך יצור החיסון של MRNA ידוע לכל דרדס. בסוף זה חומר שנכנס לגוף ומתפרק תוך כמה ימים, ובסה"כ גורם לגוף לייצר נוגדנים. שום דבר חוץ מזה)

מה שעוד כדאי להדגיש שה mRNA הזה של החיסון נכנס לתוך התא, אך לא לתוך גרעין התא, שבתוכו מוגן החומר הגנטי שלנו. וגם בתוך התא הוא כאמור מתפרק מהר.
בעוד שה mRNA שבנגיף, שהוא הרבה יותר ברוטלי ומכיל הרבה יותר - נכנס גם הוא לתוך התא, והוא נשאר שם להרבה זמן וגורם לנזקים ומתרבה מתא לתא, וגורם למחלה.
כך שהחיסון הוא חיקוי 'עלוב' של הנגיף, ולא יכול לגרום למחלה. אין בו אורניזם.
אך הוא כן יכול לגרום לנוגדנים.
וזו החכמה שד' נתן לבני אדם, לייצר דבר מתוחכם ומציל כזה. חסדי ד' עלינו, שנתן לנו דבר כזה.

ומה שהביאו בשם מישהו שמכניסים חומרים שגורמים לשבוש בDNA שלנו, אלו שטויות מכמה בחינות. קודם כל בגלל שהDNA שלנו כאמור מוגן בתוך גרעין, וחומרי החיסון לא נכנסים אליו! ואם מישהו חושש לזה, איך ייתכן שאיננו חושש מהנגיף עצמו שחודר לגרעין ומשבש את הDNA לנו??

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אותו הדבר יש אנשים שביררו לעומק, והחליטו שהם לא מחסנים, חיסון ספציפי או בכללי. זה לא הופך אותם למוזרים. להזויים או לרו.
זה דווקא כן הופך אותם.
איך הם ביררו על חיסונים, הם מבינים ברפואה ? כמה שנות לימוד יש מאחוריהם ?
או שהם מבינים גדולים בשמועות ???

והם צריכים לדעת שמי שלא מתחסן לא רק מוותר על ההגנה לעצמו אלא מסכן את הסביבה שלו.

אולי אם היו יותר רופאים חרדים הם היו מספרים לנו שאין שום חשש בחיסונים,
והסכנה מאי החיסון גדול עשרת מונים מהחשש שלא קיים מהחיסון עצמו.

זה גם אותם אנשים שביררו והגיעו למסקנה שלא צריך לחגור חגורות בטיחות ?

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אשמח להבהיר משהו על מתנגדי החיסונים.
אנא, חלקו אותם לשתיים!!!
יש את החלק שתמיד יאמר הפוך מכולם, תמיד יחפש תיאוריות מוזרות, פרובוקציות, וכו' וכו' וכו'.
יש את החלק שיש לו חשיבה עצמאית. בכל דבר הוא אוהב לבדוק בעצמו ולהחליט.
בדיוק כמו שהוא מברר על נושא העירוב, הגנרטור, כיסוי הראש, הוא מברר גם את זה.
ובדיוק כמו שנשים שהולכות עם מטפחת ולא עם פיאה יש המון נורמטיביים, לא מוזרים, לא משויכות לשום כת. הם פשוט בדקו את הנושא הלכתית. התייעצו אישית עם גדולי הפוסקים, והחליטו לנהוג בשיטה הזו. הם ממשיכים לחסן את ילדיהם. לשלוח למוסדות הרגילים, ולא החליפו את הקמח הלבן בקינואה.
אותו הדבר יש אנשים שביררו לעומק, והחליטו שהם לא מחסנים, חיסון ספציפי או בכללי. זה לא הופך אותם למוזרים. להזויים או לרוצחים. במיוחד אם הם שאלו גדול דור לפני שהם החליטו לעשות זאת.
הכינויים, הדימויים, והיחס המטופש הזה (שימפנזה, זנב, שבבים, קרניים, הזויים, מכחישי- שבא- איך לא- להזכיר את מכחישי השואה) אם זה ממש ממש חשוב לכם תנו את הכינויים האלו לפרובוקטורים ול"הזויים" כלשונכם. אני לא רואה תועלת. אבל אם זה עושה לכם טוב, תהנו.
אין שום סיבה להתייחס לכל מי שמביע דיעה שאמר אותה במקרה גם מישהו משוגע כאילו הוא המשוגע בעצמו.
התחושה שמתקבלת היא שהמזלזלים פשוט אינם מסוגלים להתמודד עם טענות המפקפקים וזה הפיתרון הקל והזמין שהם מצאו. אדרבא, אם זה כאלו שטויות, תביאו הוכחות לדעתכם.
ואגב, דווקא חלק ממתנגדי החיסונים הגדולים, משבחים את חיסון הקורונה, וטוענים כי חלק מהסכנות בחיסון רגיל אינן קיימות בו, כלל לא שוללים אותו באופן כללי, ואף טוענים שהטכנולוגיה החדשה עשויה להביא תועלת לחיסונים נוספים.
דיון קיים כדי שיובאו בו כל הדיעות. אחרת הוא לא דיון.
האחוז שבדק לעומק ואח"כ התנגד מזערי עד בלתי קיים.
רוב רובם של המפקפקים, סימנו את העיגול מסביב לחץ, לפי רצונותיהם ומאוויהם.
קיימים כאלו ששאלו ואמרו להם אישית לא לחסן. [בדר"כ לא נשמע את קולם. כי היתה להם הוראה אישית ספציפית.]

מרחבית

משתמש מקצוען
התחושה הפוכה בדיוק.
כמה הסבירו כאן. טונות של הסברים עניניים, מבוססים על מומחים ועל מספרים. גם בעניין הקורונה עצמה וגם בעניין החיסונים.
אולי לא עברת על מאות האשכולות.
אבל באיזהו שלב, יש קוצר רוח אחרי שכל-כך משקיעים להסביר, ומקבלים מיליון פעם תשובות לא ענייניות או סיסמאות.
אפשר שיהיו דעות שונות. אבל שכל דעה תהיה מבוססת, ועם נכונות לדון בצורה רצינית.
לצערי ברוב הפעמים זה לא היה.

עריכה:
האשכולות האלה הם פיתוח מידת הסבלנות בשבילי, שלפעמים נמתחת עד הקצה...אני כותבת אחרי בירורים רציניים ועם נכונות לקבל כל דבר שנראה הגיוני ואמיתי, ולא מסומן מראש. משקיעה המון זמן ואנרגיה. מסבירה שוב ושוב. לומדת את הנושאים.
ויש אחרים כמוני.
ויותר מעשרה חודשים רוב רובן של תשובות - לא כולן - לא מתייחסות לעובדות ולמספרים ולבסיס של ידע מדעי ומחקרי.
והסימון של המטרה מראש כל-כך בולט וברור.
חבל שזה כך. אבל זה המצב.

נערך לאחרונה ב:

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
חשוב לציין

הגר"ש קמנצקי ידוע בכלליות כמתנגד לחיסונים

בנידו"ד אחרי שפרסמו אנשים מכתב כאילו שחתם עליו לא להתחסן נגד קורונה פירסם הכחשה ואמר שכל אחד ישאל את הרופא שלו

למה זה שונה? תשאלו אותו

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה תיאוריה קשה להפרכה? מי אמור להפריך? למה הוא חושב שהוא בכלל יכול להפריך?
הוא יודע בכלל איך מייצרים חיסונים כבר מאות שנים?
הוא יודע מי זה ארגון הבריאות העולמי שכותבים עליו?
הוא מבין בכלל איך מייצרים את התרופות והרעלים שהוא וילדיו (וגדול הדור) אוכלים כבר עשרות שנים ולא קרה כלום?

RNA ? DNA? MRNA? הוא יודע בכלל על מה מדובר? ואם הוא קיבל קורס מזורז ממישהו שיודע, יש לו ידע לעומק? הוא יודע איך שוללים נזק של תרופות וחיסונים?

אם היה לי מצב רוח (אין לי), היה אפשר בקלות לייצר פארודיה מלאת ציטוטים אמיתיים מהתורה ומהפוסקים ומרבנים בני זמנינו, שמשכנעת בקלות אדם מסורתי (כמובן בתנאי שהוא "עצמאי"), שכל האוכל את העופות של הכשר איקס עובר על איסור גמור של מכשפה לא תחיה ועל קללת שרח בת אשר שכל המתקלל בה אין לו ילדים.
הוא שמע משתי הצדדים דברים שאין לו איך לוודא אותם. כי גם מחקרים אפשר לזייף (בשני הצדדים)
אז בגלל שהוא לא מבין,
היות ומדובר בגופו ובגוף ילדיו, חייו וחייהם,
שהוא נצטווה לשמור עליהם,
הוא פועל באחריות.
ולכן הוא שואל. וקיבל כידוע, תשובה מפתיעה! (לא אותו, אתכם)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה