נראה אתכן מפציצות!!!!!

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
מבחינה מסויימת זה ייצור בידול ברור בין אלה שמקצוענים ועולים כסף לאלה שחינמים
מצד שני זה יוצר זילות
[מצד שלישי לא זכור לי לקוח רציני שביקש שם חינם]
אז אולי צריך לסכם בין כל הפרסומאים ואנשי הקופי שלא לתרום בשום אופן שרות חינם?

הגיג

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
מסכן מי שעונה פה כבר ברור שהוא לא מקצוען?:eek:

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
נכתב ע"י הגיג;1614435:

להפך, זה הבעיה שהמקצוענים עונים!

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגיג;1614435:

מקצוען שזו פרנסתו לא ייתן שמות בחינם, זה ברור.
אולי רק לקרובים אליו וגם זה לא בטוח..

אחרת הוא יכול לתפוס לעצמו ספסל באיצקוביץ..

כמו שאני לא אלך לצלם ילד חלאקה חינם כי אמא שלו ביקשה בפורום..

הגיג

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
לא אותו דבר!
לצלם אי אפשר בשתי דקות. לזרוק רעיון - כן. וסומכים על הקהל (אני תקווה) שהוא לא מקיש מזה שזו רמת הרעיונות שהמקצוענים היו נותנים בשירות בתשלום.
לא הגיוני?

נחליאלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י EC;1614340:
בסופו של דבר, עכשיו אני רואה שמחקו את האשכול המדובר עם השמות.. בקושי הספקתי לרפרף עליהם...
מישהו יודע למה?הרי הגענו למסקנה שזה ליגיטמי באיש את רעהו? לא?
:(

תבדקי בהנהלה. כנראה מחקו בגלל תגובות שיצאו קצת מפורפורציה.
חבל שאין לך את השמות שהציעו לך שם. אם את חוששת, אני יכולה לפתוח לך אשכול חדש, עם בקשה לענייניות.

ולגבי הדיון -
אף אחד לא פנה פה לבעל מקצוע ספציפי וביקש ממנו עבודת חינם.
הפניה בפורום איש את רעהו זהה מבחינתי לאדם שעוצר טרמפ בטרמפיאדה.
אף נהג מונית לא יצעק עליו שהוא מקפח את פרנסתו. ברור לכולם שאינה דומה נסיעה במונית, ליעד המדויק, בקלות ובמהירות, לנסיעה בטרמפ לאשר ישואוהו גלגליו של בעל הרכב המזדמן.
למרות זאת רבים מעדיפים את האופציה הזו, וזכותם המלאה.

גם לי כגרפיקאית לא אכפת שאי מי זורק לחלל העולם בקשה לעבודת גרפיקה בהתנדבות. לקוח כזה ככל הנראה לא מתכוון לשלם, אין לו מאיפה לשלם, או שאינו מעריך את העבודה, וממילא הוא לא הלקוח המועדף עלי...
מכאן ועד לזלזל בו, הדרך ארוכה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י נחליאלי;1614698:
תבדקי בהנהלה. כנראה מחקו בגלל תגובות שיצאו קצת מפורפורציה.
חבל שאין לך את השמות שהציעו לך שם. אם את חוששת, אני יכולה לפתוח לך אשכול חדש, עם בקשה לענייניות.

ולגבי הדיון -
אף אחד לא פנה פה לבעל מקצוע ספציפי וביקש ממנו עבודת חינם.
הפניה בפורום איש את רעהו זהה מבחינתי לאדם שעוצר טרמפ בטרמפיאדה.
אף נהג מונית לא יצעק עליו שהוא מקפח את פרנסתו. ברור לכולם שאינה דומה נסיעה במונית, ליעד המדויק, בקלות ובמהירות, לנסיעה בטרמפ לאשר ישואוהו גלגליו של בעל הרכב המזדמן.
למרות זאת רבים מעדיפים את האופציה הזו, וזכותם המלאה.

גם לי כגרפיקאית לא אכפת שאי מי זורק לחלל העולם בקשה לעבודת גרפיקה בהתנדבות. לקוח כזה ככל הנראה לא מתכוון לשלם, אין לו מאיפה לשלם, או שאינו מעריך את העבודה, וממילא הוא לא הלקוח המועדף עלי...
מכאן ועד לזלזל בו, הדרך ארוכה.

אהבתי את ההשוואה לטרמפ והמונית

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
ואוו..באמת קצת נסחפו הפעם.
לא ביקשו ניסוח שלוקח לשבת עליו שעה, רק דקה שתיים!
את האמת?
אם היו מבקשים עיצוב שבאמת לוקח חמש עשר דקות, או צילום שהוא כמה דקות על הדרך, לא הייתי שוללת בצורה כזאת.
מה יש?
כמובן שלא אעצב לכל העולם, אני דווקא אוהבת את אלו שבקושי מבקשים, רומזים, מנסים בעדינות, דוקא לאלו אני יהיה מוכנה לתרום כמה דק' מזמני, וכמובן רק כשאהיה פנויה.
לא מתחברת לטיפוס ה "חופר" נו תביאי נו תעשי חסד אולי בכל זאת?
זה מבחינתי ניצול לגמרי! למישהו עם אופי כזה שחושב שחייבים לו אני את האמת? לא מנסה גם לעזור..

מאד מסכימה עם מה שאמרו שהרבה פעמים יש שם שעלה דווקא לא על ידי איש מקצוע, ואני מכירה המווון, ולא כל העסקים המצליחים הם אלו שבזבזו הון על מיתוג נכון.
אם אתם מאמינים שהכל משמיים, למה זה לא?
גם מי שלא השקיע בזה כי הוא לא מבין או אין לו כסף יכול להרוויח כפליים מעסק שהשקיע , כי ככה ה' החליט.
וזה משמיים!!

לא רואה בעיה לבקש עזרה ממי שיכול, השאלה איך מבקשים.
יותר מצחיק שמבקשים תמונה משאטר עשר פעמים כששולחים לך באישי שיש מישהי שמוכרת בשש שקל.
ועדיין תבקשי חינם..
הזוי!

וכמובן מה שאמרתי זה לעניין של פעם ב.. כשאין לי משהו מיוחד לעשות.. ותלוי איזה עזרה , למי ולמה הוא צריך אותה..
אני לא מתכוונת להתנדב באופן קבוע. :p

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סליחה, מישהו חיפש דוגמה לסערה בכוס חלב?
הנה, כאן באשכול ההזוי הזה.

אין דבר שמוזיל יותר את מקצוע הקופירייטינג מאשר ההתנפלות על אנשים שמבקשים "שם לעסק", "סלוגן פצצה" בחינם.
קופירייטר שמתרעם על זה, מלמד משהו על אופי העבודה שלו.
לשלוף שמות מהשרוול זה לא קופי,
לכתוב סלוגן לעסק זה לא קופי.
לעזור טיפה בניסוח מודעה, זה גם לא קופי.

מי שחושב שזה קופי, או שיש לזה קשר לקופי, מזלזל בעבודה שלו ומציג בפנינו את שיטת העבודה שלו: שליפת שמות מהשרוול, סלוגנים "מבריקים" בלי מחשבה שניה.

אז תחליטו, אם אתם קופיריטרים אמיתים - תתעלמו מזה, זה פשוט לא קשור אליכם (אצ"ל) במידה ואתם חושבים שזה פוגע בכם, לכו בבקשה ללמוד קופירייטינג, כי אתם עדיין לא שם.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י ת'כלס;1613715:
לסרוק לך את עולם הילד שלי מכתה ז'?

אם היית בענין הצילום והכשרון כבר מאז אז אשמח לראות בשביל רעיונות עבור הבת שלי (וזה אני מאמינה שאפשר בלי תשלום...)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
קריאייטיבית, מקווה שאחרי 111 תגובות עוד תשאר לך סבלנות לעוד אחת.

אבל בקשות שכאלו לא פוגעות ולא יפגעו בקופירייטרים המדופלמים, והם גם לא יוצרים זילות למקצוע, הם רק נותנים הזדמנות לאנשים שלפעמים התקציב שלהם מצ'וקמק לערוך סיעור מוחות בקהל עם רב.
וכן, הם גם נותנים הזדמנות לקופירייטרים להראות את טיב האקנומיקה בה הם מסבנים את מוחם...

לפני מספר שנים הסתובב כאן משהו מבריק שבהחלט פירגן כאן תגובות על ימין ועל שמאל, אישית נהניתי מסגנונו ועבדתי איתו בתשלום למרות שאחרים "הרוויחו" אותו חינם.
אבל הכרתי אותו מכאן.

את וכל מי שמקצועי מבין את ההבדל בין חינם מבריק שכזה, לבין מבריק מתאים לכל המכלול...

אגב, כנ"ל במקצועות נוספים, הרבה פעמים העזרה ההדדית החינמית היא בעצם במה לשווק את עצמכם, אפשר לקפוץ על ההזדמנות (אם יש זמן וכו') ואפשר לקטר עליה.

תכל'ס מי שמבין הרי לא פועל כך...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;1615006:
קריאייטיבית, מקווה שאחרי 111 תגובות עוד תשאר לך סבלנות לעוד אחת.

אבל בקשות שכאלו לא פוגעות ולא יפגעו בקופירייטרים המדופלמים, והם גם לא יוצרים זילות למקצוע, הם רק נותנים הזדמנות לאנשים שלפעמים התקציב שלהם מצ'וקמק לערוך סיעור מוחות בקהל עם רב.
וכן, הם גם נותנים הזדמנות לקופירייטרים להראות את טיב האקנומיקה בה הם מסבנים את מוחם...

לפני מספר שנים הסתובב כאן משהו מבריק שבהחלט פירגן כאן תגובות על ימין ועל שמאל, אישית נהניתי מסגנונו ועבדתי איתו בתשלום למרות שאחרים "הרוויחו" אותו חינם.
אבל הכרתי אותו מכאן.

את וכל מי שמקצועי מבין את ההבדל בין חינם מבריק שכזה, לבין מבריק מתאים לכל המכלול...

אגב, כנ"ל במקצועות נוספים, הרבה פעמים העזרה ההדדית החינמית היא בעצם במה לשווק את עצמכם, אפשר לקפוץ על ההזדמנות (אם יש זמן וכו') ואפשר לקטר עליה.

תכל'ס מי שמבין הרי לא פועל כך...

מסכימה איתך.
לדעתי האישית - לפרסם בקשות כאלה באיש את רעהו נראה לי לגיטימי לגמרי, לעומת לפרסם בפורום מקצועי של אנשים שזו פרנסתם.

לבקש עיצוב מודעה חינם אף אחד לא מעיז (כמעט)
לעומת קופי שמשום מה אנשים חושבים שזה "בשלוף", ולא מעריכים את הזמן הדרוש לכתוב קופי או לתת שם לעסק.
לא מבינים שיש תהליך מובנה בכתיבה שיווקית.
כמו שלעיצוב מעולה או צילום מעולה יש כללים, גם לכתיבה מעולה יש כללים.

אני חושבת שזה מתסכל הרבה כותבות.
אולי האשכול הזה יעזור במשהו
(רק לא הבנתי מה הוא עושה בפורום צילום, זה הפורום הכי לא קשור לעניין, ומן הסתם נוגעים בדבר מתחומים שונים אפילו לא שמו לב לקיומו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה