נציב המלח. כמה שורות על ידידי בעל הסמארטפון---

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שוב נראה שהדברים נלקחים באופן אישי ומוציאים את הדברים מהקשרם וחבל.

יכול להיות שבמקרה שלך אכן יש לך את המוגן ואת שוכחת אותו בבית או כל דבר אחר, אבל בואו לא נהיה עוורים, אנחנו רואים אכן הרבה כאלה ש'מחוברים' למכשיר כאילו שאם יתנתקו ממנו יקרה להם משהו, אז בהתבוננות פשוטה, לרואה מן הצד הדבר יכול להזיק, והדברים נראים לעין.

זה שאת לוקחת את הדברים בצורה אחרת, אשרייך, אבל האם בגלל זה היית אומרת לכולם שאכן אין בזה כל בעיה, ושכולם יעשו כמותך כי את לוקחת את זה בצורה בריאה ובמינון הנכון? נראה לי שלא.

אז עדיין, אף אחד לא שופט כי אכן יש את המקרים שכתבת שיש בזה צורך, ואף אחד לא חושב אחרת, כי אם לא היה בזה צורך אז לא היו מתירים את זה, אבל עדיין מי שנמנע מכך, יבורך.

ומי שיש לו ושומר את עצמו, גם הוא יבורך...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י welcome;2147927:
אין כל סיבה למצוא הבדל בין אחד לרעהו, כולנו עם מטרה אחת לעבוד את ה' כל אחד כפי כוחו ודרכו, חלילה וחס מלהטיל דופי האחד ברעהו, חלילה וחס שמישהו בא לדבר סרה בדבריו של האחר או בדרכו.

יש כאן דיון על אלו שיש להם מכשיר המחובר לרשת, שנמצא איתם כל הזמן שהולך איתם לכל מקום, או יותר נכון, שהם הולכים איתו לכל מקום ובכל זמן.

פותח האשכול האיר את הדברים בצורה מאד יפה, נעימה ונוקבת, לא דובר כאן על מי שיש לו במחשב בבית, כל אחד מבין שזה שונה לחלוטין, אם כי גם בזה יכול להיות שאדם מתמכר (או איך שלא נקרא לזה) וכל אחד יעשה את חשבון נפשו, וכמו שביטא את זה מטאלי בצורה ברורה שנותנת מקום של חשיבה מחודשת.

הכל נכון, והכל בסדר, אף אחד לא חי בשביל האחרים ובשביל מה שיאמרו הבריות, אלא בשביל לעבוד את ה' כפי כוחותיו וכדרכו, וכולנו בני אב אחד נחנו.

ובקיצור, לא באו מעט דברי ביקורת על אלו שיש להם פרוג במחשב, אלא על אלו שפרוג הולך איתם לכל מקום, וגם עליהם לא היו הדברים כשפיטה וכהטלת דופי, אלא נתנו את הכוח למי שנמנע מזה לומר "אשרינו" שאין לנו את אותם המכשירים.

כל אחד נוהג להטיל דופי במה שאין לו.
ולמה אין לו?
כי הוא לא זקוק לזה, אחרת היה לו.

אני לא זקוקה לרכב. לא מבינה את האנשים שמוציאים הון כל חודש לביטוח+ טסט בסוף שנה+ דלק על רכב. אז יאללה שילכו ברגל.
ואז פתאום קרה והזדקקתי לרכב. ואו! אני לא מבינה את אלו שאין להם רכב. נסחבים ברגליים, לוקחים מוניות, נוסעים עם טפם באוטובוסים במוצאי שבתות כשהצאצאים בוכים כל הדרך מעייפות.

כך גם אני. כרגע אין לי צורך בסמרטפון. אני יכולה לצאת נגד אלו שיש להם. לא מבינה אותם. שיסתדרו רגע בגינה עם הילדים ויבהו בנוף.
ואז מגיע היום בו נזקקתי לסמרטפון, אני מקפידה לקנות מוגן ולא מצליחה להבין איך אפשר להסתדר בלי. איך קובעים תור באפליקציה לדואר? מתבזבז זמן לשוא! איך יודעים לאיפה לנסוע אם אין וייז? לא מבינה אותם.

אז כרגע אני מבינה שלא כל דבר אני מבינה.

ואל תדון אדם עד שתגיע למקומו.

ולכן מעצבנים אותי כל האשכולות הללו שנפתחים כדי ללמד את הזולת ולאלפו בינה. סוג של זלזול בבעלי הסמרטפונים, זלזול במי שהולך עם פאה או עם מטפחת, כינויי נציבי מלח לאלו שקצת שונים ממני, ולקשוט כל הזמן את הזולת בצורה מתנשאת.

אל תתנשאו. גם למי שלא הולך בדיוק כפי שהחלטתם, יש מצב שהוא מאושר והילדים שלו מטופחים פיזית ונפשית. הוא קשוב לזולת גם אם תפסת אותו על חם בקופת חולים מזפזפ באייפון מתוך שעמום (אולי זה היה כדי לספק לך תעסוקה שלא תשתעמם חלילה ולא יהיה במה לבהות), אין צורך להתנשא ולכנות בכינויים. הגיע הזמן לתת קצת כבוד לזולת.
נראה לי שהמשיח יגיע כך מהר יותר.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
והערה-
לכבד את הזולת אין פרושו להסכים להתנהלויות אסורות או לתת לגיטימציה.
רק לא לזלזל בו.

אפשר לאסור על ילד שלי ללכת לחבר שיש לו גמבויי, אם אני לא רוצה שיחשף לזה, אבל לא מתוך זלזול.
אם הוא עושה נגד דבר הלכה, הוא אפיקורס והרחק מחבר רע,
אבל כל עוד הוא רק לא מספיק מחמיר כמוכם, ולא צדיק כמו שאתם זכיתם להיות, הוא לא צריך להרגיש חיצי לעג מופנים כלפיו בלי יכולת התגוננות.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבהרה

נכתב ע"י מלפפון;2148171:
והערה-
לכבד את הזולת אין פרושו להסכים להתנהלויות אסורות או לתת לגיטימציה.
רק לא לזלזל בו.

אפשר לאסור על ילד שלי ללכת לחבר שיש לו גמבויי, אם אני לא רוצה שיחשף לזה, אבל לא מתוך זלזול.
אם הוא עושה נגד דבר הלכה, הוא אפיקורס והרחק מחבר רע,
אבל כל עוד הוא רק לא מספיק מחמיר כמוכם, ולא צדיק כמו שאתם זכיתם להיות, הוא לא צריך להרגיש חיצי לעג מופנים כלפיו בלי יכולת התגוננות.
בוקר טוב לכולם!!!
לא ברורו לי איך הנושא נהיה כל כך טעון ורגיש בין לילה, אך חובה להדגיש משהו:
מעלה הדיון לא התכווין להעלות כאן נושא אישי/תורני, בסך הכל הוא דיבר על הנושא מזווית אנושית כאדם לאדם ולא כיהודי ליהודי, לצורך העניין כולנו כאן גויים אוקי?! עכשיו תעלו לתחילת הדיון ותקראו את הנושא מתחילה דומני שלא יהיה מקום להרבה מן התגובות! כל המילים "מוגן" "מחמיר יותר" "עבודת ה' " אינם קשורים לדיון זה, ומקום המכובד והחשוב שמור להם בדיון אחר, לא בזווית האנושית שהועלתה כאן!!
יום טוב!:)

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י מלפפון;2148169:
ולכן מעצבנים אותי כל האשכולות הללו שנפתחים כדי ללמד את הזולת ולאלפו בינה. סוג של זלזול בבעלי הסמרטפונים, זלזול במי שהולך עם פאה או עם מטפחת, כינויי נציבי מלח לאלו שקצת שונים ממני, ולקשוט כל הזמן את הזולת בצורה מתנשאת.

אל תתנשאו. גם למי שלא הולך בדיוק כפי שהחלטתם, יש מצב שהוא מאושר והילדים שלו מטופחים פיזית ונפשית. הוא קשוב לזולת גם אם תפסת אותו על חם בקופת חולים מזפזפ באייפון מתוך שעמום (אולי זה היה כדי לספק לך תעסוקה שלא תשתעמם חלילה ולא יהיה במה לבהות), אין צורך להתנשא ולכנות בכינויים. הגיע הזמן לתת קצת כבוד לזולת.

זו לא התנשאות, ולא זלזול במי שהולך אחרת. נעזוב לרגע את הקטע הדתי בצד.
ההתמכרות הזו קשה ומוכרת בקרב כל האוכלוסיות.
ודווקא באוכלוסיה החרדית, זה הכי פחות.

במסגרת עבודתי נחשפתי לעשרות מחקרים (!) מכל העולם (לא חרדים כמובן, כן?) הדנים אודות הנזקים של הסמרטפון, על ההתמכרות הקשה שרוב האוכלוסיות בעולם לוקים בה ואפשרויות ההתמודדות עימה.

כבר היום יש חברות הגנה למגזר הכללי, למה?
הפוזה הזו של זוג הורים יושבים עם הילדים במסעדה, או בבית עם סמרטפון בידיים והילדים מדברים ביניהם, היא לא נדירה בכלל במגזר הכללי.
אני יושבת עם עובדים ולקוחות שבאים לשבת איתי בשביל להסביר לי משהו, ומזפזפים בסמרטפון במקום לדבר, וכל מילה שניה נקטעת בעוד צליל של ווצאפ.

זה חיובי בעינייך?
את רואה פה התנשאות או ״אי קבלת האחר״?
כל המחקרים האלו לא ״מקבלים-את-האחר-ואת-השונה-ממנו״?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הקטע כל כך נכון!
נגעת בנושא הכאוב של דורינו ההתכמרות.

המציאות של ימינו טופחת על פנינו, מצד אחד העולם צועד קדימה בצעדים מטורפים בשכלולו ומנגד הוא בדיוק קם עלינו.

העלו כאן את הוייז - קצת מיתרונותיו , מחשב את כל המסלולים למקום המיועד.
ונותן שעה מדויקת להגעה כולל חישוב הפקקים הנצפים ומתעדכן און ליין כל רגע!

כמה אפשר לנצל את הזמן על שניות על ידיו,

ברור שמי שהתרגל כמעט לא יכול בלעדיו.

וזה רק דוג קטנה לשיכלולים של היום.

השאלה האם העולם והטכנולוגיה משרתות אותנו או אנחנו אותם.

אי אפשר לעצור את התקדמות העולם וזה גם לא נכון, בכל כלי אפשר להשתמש להיטיב וחלילה להיפך,
יש הרבה דברים טובים ומצוינים שנעשים בשרות הטכנולוגיה ולא כאן המקום לפרטם.
יכולת העברת מידע תורני, הנגשת עזרה מקצה לקצה העולם התחזקות ביראת שמיםועוד.

אם נהיה במצב שולט ומודע מי שולט במי, אנחנו במקום מצוין.

וכל אדם יכול להרגיש ולדעת היכן נקודת הקושי שלו.

ההתמכרות היא בריחה מהתמודדות ואכן בעולם הוירטואלי אפשר להאריך ימים ושנים רבות ...

וכל דור היתה לו את ההתמכרויות שלו, האינטרנט מלבד ההתמכרויות שלו הוא מלא בכל רפש ותואבה שיש וזה עוד בעיה אחת ענקית בנוסף.

החיים הם מאמץ וככל שנשקיע בהם נרווה יותר פירות ויותר עונג וסיפוק כאן.
וזו משימת חיים.

תודה לכותב הקטע.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י מלפפון;2148169:
כל אחד נוהג להטיל דופי במה שאין לו.
ולמה אין לו?
כי הוא לא זקוק לזה, אחרת היה לו.

אני לא זקוקה לרכב. לא מבינה את האנשים שמוציאים הון כל חודש לביטוח+ טסט בסוף שנה+ דלק על רכב. אז יאללה שילכו ברגל.
ואז פתאום קרה והזדקקתי לרכב. ואו! אני לא מבינה את אלו שאין להם רכב. נסחבים ברגליים, לוקחים מוניות, נוסעים עם טפם באוטובוסים במוצאי שבתות כשהצאצאים בוכים כל הדרך מעייפות.

כך גם אני. כרגע אין לי צורך בסמרטפון. אני יכולה לצאת נגד אלו שיש להם. לא מבינה אותם. שיסתדרו רגע בגינה עם הילדים ויבהו בנוף.
ואז מגיע היום בו נזקקתי לסמרטפון, אני מקפידה לקנות מוגן ולא מצליחה להבין איך אפשר להסתדר בלי. איך קובעים תור באפליקציה לדואר? מתבזבז זמן לשוא! איך יודעים לאיפה לנסוע אם אין וייז? לא מבינה אותם.

אז כרגע אני מבינה שלא כל דבר אני מבינה.

ואל תדון אדם עד שתגיע למקומו.

הכל נכון.

זה נכון שצריך להימנע משיפוטיות. אבל עדיין יש נורמות כמו נציבות המלח, שלא כדאי להסכין להן.

מודעות עוזרת לזה, והכחשה או הצדקה לא.

אם אני מודע לכך שכאשר אני נותן עדיפות לחיי החברה/ העבודה/ המשפחה/ הצרכים החשובים בעולם הוירטואלי שלי, אני עלול לפגוע בחיי החברה / העבודה/ המשפחה/ הצרכים החשובים בחיי המעשה הפיזיים - יש הרבה יותר סיכויים שאסגל לעצמי התנהגות שתשאיר לי את היתרונות ותתמודד עם הבעיות.

ככה את רואה אנשים שמדברים איתך ביישוב הדעת למרות הכיס המצפצף, ככה חבורה יוצאת למסעדה ואחד הנוכחים אוסף קודם את כל המכשירים מכולם ומניח יחד בצד, ככה אני בוחרת לצאת לגינה עם הילדים ולהשאיר את המכשיר הנצרך בד"כ מחוץ לתחום ליד הילדים, אפשר להשתמש במכשיר אבל לא בבית, או מחוץ לתחום השמיעה בארוחות משפחתיות.

כאשר יש צורך אמיתי, ויש מודעות לחסרונות או לבעיות שעלולות להיווצר, ניתן לתת להן מענה.

רבנים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
יצא לכם פעם לנסוע באוטובוס המיועד לציבור הכללי, בית קברות... אף אחד לא מדבר, כל אחד מכונס בעצמו - מביט באייפונו, פשוט דיכאון, לא שאני מחפש רעש באוטובוס, אבל סת'כלו ע"ז מהצד האנושי, כל מעלתינו על הבהמות הינו היכולת 'לדבר' להקשיב ולשוחח - הווי חברתי, והנה קם דור חדש אשר לא ידע דיבור מהו, עד כדי שאילו האצבעות המקשקשות היו שפתיים, היינו צריכים אטמי אזנים.
ומאידך אוטובוס היוצא משכונה חרדית, זה מדבר עם זה (גם בטלפון, אבל 'מדבר'...) זה צוחק עם זה, 'תוריד ת'מזגן', 'תעלה ת'מזגן', יש כאן אנשים...
ולדעתי ע"ז יצא הקצף, עם טלפון הסתדרנו יופי, זה אכן הוסיף לנו מלא בחיים, אבל כשמגיע מכשיר מעבר להרי החושך שמשבית את מעלתינו כבני אדם, זה כבר תמרור 'חשב מסלול מחדש'.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י XXXXXXX;2139188:
בעזהי"ת

בכל דבר רע יש טוב, גם בהתנתקות:
אם אני מוצא את עצמי במעלית עם אשה, אין זמן טוב מזה להוציא את הנייד ולמחוק טיוטות,

זוהי הפעם הראשונה שאני שומע על אדם שקנה אייפון ע"מ להתחזק בשמירת העיניים, מעניין...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נתין;2148639:
זוהי הפעם הראשונה שאני שומע על אדם שקנה אייפון ע"מ להתחזק בשמירת העיניים, מעניין...

זה קצת הרבה לא הוגן לקחת משפט אחד מתוך קטע שלם ולנפנף,
במיוחד שלא כתבו את מה שאמרת!

כל אדם ירא מחפש דרך איך לשמור עיניו ואם יש כבר במה, מצוין.

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מלפפון, מאד חבל שאת לוקחת באופן אישי את הדברים, או שחשוב לראות כאן שפיטה במקום שאין, אני רואה את הדברים אחרת, וחבל שלא יראו את הדברים כולם כך.

כפי שכבר דובר למעלה, אנחנו חיים בחברה שמחדשת דברים כל הזמן, חדשים לבקרים, אם זה אופנות, אם זה אורח חיים (רק כדוגמא: נהיה 'סטנדרט' שעושים תמונות חאלאקה עם כל מיני שגעונות, עושים ביומולדת של שנה איזה משהו שלוקחים עוגה והורסים אותה, יש נושא של מלונות, פסח במלון - לא משנה, אני לא נכנס לכל הדברים האלו), אך זה מראה לנו כל הזמן שהחברה סוחפת, לא יעזור לאף אחד שום דבר.

אם פעם היו נאמר 3% חרדים שעושים על בסיס קבוע חופשות בחו"ל הדבר הזה גדל, וכך זה על מתגייסים לצבא, כך זה באופנות הלבוש, וכך זה בעוד הרבה דברים, זו לא בעיה חדשה, זה לא מראה על דבר גרוע דווקא בדור שלנו, כי זהו דבר בסיסי, וכמו שכתב הרמב"ם שהאדם נמשך בדעותיו ובמנהגו אחרי אנשי עירו ומקומו [בטוח שלא דייקתי, אך זה הרעיון...].

כעת מגיע אדם, איש שמח שמו... הוא אכן שימח אותי מאד, הוא בא לחזק את ידיהם של אלו שמנסים לחזק את עצמם, אלו שלא מבינים למה יש התנגדות לאותם מכשירים, אלו שמסתפקים אולי לקנות אותם, "כי הנה ההיא קנתה כזה מכשיר" או "כוווווול החברות שלה בעבודה עם זה ורק היא לא" (מכירים את הכווווווול הזה?...), אבל זה דבר טבעי, החברה מושכת, לא יעזור לאף אחד שום דבר, אני רואה צעירים שהגיעו לגור בסביבה צעירה שבה דברים שבמקום אחר לא קיימים, או כמעט לא קיימים, או שגם מי שכן עושה כך, אך הוא לא המייצג, הוא השוליים - אאוטסיידר, והם מגיעים למקום שבו יש לזה לגיטימציה גבוהה יותר, הם משתנים, ככה זה, לא יעזור לנו כלום.

אז זה ממש מחזק לקבל מבט שמאיר באור פחות טוב את אותם הדברים, ונותן שוב נקודה למחשבה, ואדם שיש לו את זה, מה הבעיה? אם הוא בטוח ש'הוא' באמת צריך את זה, אצלו לא קיימים הדברים הנ"ל, אז מה יש לו להתקומם, שיאמרו מה שיאמרו.

אלא שלעתים האמת נוקבת, ולא רק שהיא מחזקת את הנמנעים, אלא לא נותנת מנוח לאלו שכן מחזיקים באותם הדברים, אז לא קרה שום דבר, לא צריך להיפגע, אם האדם בטוח שהוא הולך בדרך נכונה, יערב לו, ואם לו, אז הוא קיבל נקודה למחשבה - מקום לחישוב מסלול מחדש.

כשכתב מטאלי ביקורת על כולנו, על כל מי ש'מתקשקש' כאן, נהניתי, לא ניסיתי לגונן על עצמי, הוא צודק, יש מקום להתבוננות, ולא לקחת את זה כפגיעה באופן אישי...

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ובכלל צריך לזכור שפרוג מכיל את כללללל הציבור החרדי על כל גווניו, רבדיו, קהילותיו, איש על מחנהו ואיש על דגלו, כולם יבורכו מפי עליון, ואחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוון את ליבו לאביו שבשמים, כולם רוצים לעשות רצונו של מקום, כל אחד כפי דרכו, החינוך שקיבל, ההכוונה מרבותיו וכדו'.

ולכן יכול להיות שבנושאים רגישים נהיים כאן דיונים שלאחד נראים מובנים מאליו, הוא לא חש שהוא פוגע באחר כי הוא 'במקום אחר', זה לא עניין של יותר או פחות, ולא מקום להתנשאות, כל אחד כדרכו, אז מה? אז יש ריבוי דעות, אם נראה לי שמישהו מבלבל את המוח, אצחק לי בבית מול המחשב, אך את עצמם הם באים לחזק, ולא לפגוע בזולתם.

אם אדם בטוח בדרכו, הוא לא פוחד מהביקורת. וביקורת - בונה, נקודה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נתין;n5044681:
פנס אתה חייב להפיץ את הקטע הזה

חחח..
מאיפה הגרלת את הקטע הזה??
זה אשכול ישן!!!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
וואו איזה קטע חזק!!!

וגם נכון...
כשהבאתי את הבת שלי לעבודה היה נדמה לי שהיא מרעישה יותר מדי
כל שניה קמה, צבעה בצבעים, הדביקה מדבקות הלכה וחזרה

כשחברתי הביאה ילדה קטנה יותר לעבודה, ההיא היתה שקטה כמו דג
צמודה למסך עם אוזניות ללא תזוזה

| פנס בערפל |

משתמש פעיל
מצרף קטע שקיבלתי הבוקר במייל, מחבר. לענ"ד שווה קריאה. ידעתם שיש דבר כזה FOMO? גם אני לא.
---------
מחקרים קובעים: רשתות חברתיות רק מאמללות אותנו
אופיר ארצי -
22 ביולי 2018, 20:57
2

facebook-reactions-like-logo.jpg

האם רשתות חברתיות מגדילות את הסיכוי למחלה נפשית? סקר שנערך בשנה האחרונה ופורסם לאחרונה בבריטניה על ידי ארגון הבריאות הלאומי מצא כי בריטים בגילאי 14-24 מאמינים שרשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, סנאפצ'אט וטוויטר אמנם סיפקו להם מצע לפיתוח הבעה עצמית וקשים חברתיים, אבל לכל זה יש מחיר כבד: המשתתפים בסקר הודו הם סובלים מרמות גבוהות של חרדה ודיכאון, חוסר שינה, חשיפה לבריוניות, בעיות וחרדת "FOMO" (פחד לפספס דברים).

מחקרים אקדמאיים שנערכו מאששים את התופעות האלו וקובעים כי הן נפוצות בעיקר בקרב משתמשים "כבדים" במיוחד. כך למשל, ניסוי שנערך בשנת 2014 על ידי חמישה חוקרים ממדעי המוח הסיק כי שימוש בפייסבוק (Facebook) מגרה את אותם הדחפים במוח שמתעוררים כאשר עוסקים בפעילות כמו הימורים או שימוש בסמים.

כמו כן, סקר שנערך בארה"ב בין השנים 2013 ל-2015 בקרב 5,208 אמריקאים מצא כי ככל שהפעילות שלהם בפייסבוק עולה, כך הם פחות מדווחים על בעיות נפשיות. משמע שייתכן ופייסבוק מושכת מלכתחילה אנשים בעלי בריאות נפשית מעורערת.

בבדיקה אחרת שנערכה על ידי אפליקציית ניטור ומעקב בשם Moment השואלת מדי שבוע משתמשים ברשתות חברתיות האם הם מאושרים או מדוכדכים מכמות הזמן שהם מבלים רשתות החברתיות נמצא כי 63 אחוזים ממשתמשי אינסטגרם אשר מבלים בממוצע שעה ביום באפליקציה טוענים שהם אומללים. זאת לעומת 37 אחוז שטענו שהם מאושרים, וזאת משום שהם מבלים בה כחצי מכמות הזמן. עוד צויין כי משתמשים אשר מבצעים שיחות קוליות או ויזואליות באמצעות הטלפונים – 91% מהמשתמשים ב-FaceTime אומרים שהם מאושרים, ו-84 אחוז מהמתקשרים הקוליים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה