בקשה נפגעי פעולות איבה

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
על טברסקי נראה לי שיש הרבה חומר, הוא היה ראש ישיבה ויחסית מפורסם
הוא אחד מקדושי הר נוף?
אני אצטרך נראה לי קשר עם המשפחה.
הפיגוע בקו 2
היו שם מלא חרדים...
יש לי גם משהו שעבר תאונת דרכים קשה, אשאל אותו אם רוצה חשיפה
תודה רבה!
יש את הרב שי אוחיון ז"ל, נרצח לפני כמה חודשים, בפ"ת
שוב, אנשים מהתקופה הנוכחית, אני צריכה קשר עם המשפחה.

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא הבנתי את כוונתך
אני יכולה דמות משנת 1948 והלאה.
אם אני לוקחת אחד שנהרג במלחמת תש"ח - ויש לי עליו מספיק חומר - אין לי שום צורך לפגוש אנשים שהכירו אותו.
אם אני לוקחת אחד מהתקופה הנוכחית - אני צריכה מידע מאנשים שהכירו אותו. מה גם, שאני חושבת שהוגן יותר לדבר קודם עם המשפחה.

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם אני לוקחת אחד מהתקופה הנוכחית - אני צריכה מידע מאנשים שהכירו אותו. מה גם, שאני חושבת שהוגן יותר לדבר קודם עם המשפחה.
לדעתי בכל מקרה שהוא, צריך בקשה מהמשפחה. צודקת לגמרי.

ואם את שואלת אותי, חפשי דמות שהכי מעניינת אותך ואחכ תנסי לאתר את המשפחה, להשיג את המספר שלה.
לא הייתי ממליצה לפנות לכמה במקביל ואחכ להחליט על מי ללכת, כי יש מצב שזה יכול לפגוע במשפחה, או לעורר בהם שוב רגשות קשים בלי תוצאה וכו...
בהצלחה רבה!!!

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ואם את שואלת אותי, חפשי דמות שהכי מעניינת אותך ואח"כ תנסי לאתר את המשפחה, להשיג את המספר שלה.
לא הייתי ממליצה לפנות לכמה במקביל ואח"כ להחליט על מי ללכת, כי יש מצב שזה יכול לפגוע במשפחה, או לעורר בהם שוב רגשות קשים בלי תוצאה וכו...
בהצלחה רבה!!!
צודקת לגמרי!
אבל בגלל הקושי שלי להשיג משפחה - אני בודקת קודם למי אני יכולה לפנות.
אני לא מתכוונת לפנות לכמה ביחד, חלילה. זה בכל זאת נושא שצריך רגישות רבה.

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הבבא אלעזר
הבבא אלעזר לא נרצח ע"י בני עוולה מזרע ישמעאל.
נפגע פעולת איבה או חלל הוא מי שנפגע כתוצאה מפעולת איבה של כוחות צבאיים או צבאיים למחצה או בלתי סדירים של מדינה עוינת לישראל, או מפעולות איבה של ארגון עוין לישראל (מתוך ויקפדיה)

מציצה

משתמש פעיל
לא הסברתי את עצמי כראוי.
אבל אני צריכה לכתוב על מישהו מהמגזר החרדי בדווקא.
משנת תש"ח והלאה.
בכל אופן תודה לכל העונים, אני אבדוק אי"ה
יש את חווה רכניצר מבני ברק שנהרגה בפיגוע של קו 2
אם את מעוניינת אני יכולה לתת לך יותר פרטים על מי הם

נערך לאחרונה ב:

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תודה לכולכם.
אני צריכה בדווקא מישהו מהמגזר החרדי, ושיהיה לי דרך לתקשר עם המשפחה.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
הערב מלאה שנה לפטירת אברמי וינברג ז"ל בתאונת דרכים, חודשים ספורים לאחר נישואיו.
אם תרצו אוכל לתת לכם מספר של בני המשפחה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
תודה לכולכם.
אני צריכה בדווקא מישהו מהמגזר החרדי, ושיהיה לי דרך לתקשר עם המשפחה.
הרב פינקוס זצ"ל, רבה של הקהילה החרדית באופקים, נהרג בתאונת דרכים יחד עם אשתו וביתם.
ויש עליו ספרים מקיפים ועוד עשרות ספרים שנערכו ממשנתו.

שמשון דוד פינקוס

הרב שמשון דוד פינקוס
Harav pinkus.jpg
הרב שמשון פינקוס
לידהאוגוסט 1944
כ"ז באב ה'תש"ד
ארצות הברית
פטירה5 באפריל 2001 (בגיל 56)
י"ב בניסן ה'תשס"א
ישראל ישראל
מקום קבורההר המנוחות
מדינהישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום פעילותאופקים
השתייכותליטאים
תחומי עיסוקרב הקהילה החרדית באופקים. דרשן ומקובל
חיבוריוראה להלן
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
הרב שמשון דוד פינקוס (כ"ז באב ה'תש"ד, אוגוסט 1944 - י"ב בניסן ה'תשס"א, 5 באפריל 2001) היה רב ודרשן ישראלי חרדי, יליד ארצות הברית. כיהן כרב הקהילה החרדית באופקים.
תוכן עניינים
קורות חייו[עריכת קוד מקור]
נולד בארצות הברית לאברהם חיים. אמו היא צאצאית של משפחת ויינברג, שושלת אדמו"רי סלונים. למד בישיבת בית התלמוד בניו יורק אצל הרב אריה לייב מאלין. בהמשך עלה לישראל ללמוד בישיבת בריסק אצל הרב יוסף דב סולובייצ'יק[1].
נישא לחיה מינדל, בתו של הרב מרדכי מן, חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה. לאחר נישואיו גר בבני ברק ואחר כך בתפרח. בתקופה זו היה משגיח בישיבת אופקים ומאוחר יותר נעשה ראש ישיבה בישיבת ירוחם. לבקשת הרב יעקב ישראל קניבסקי והרב שך הוא עבר לגור באופקים וכיהן שם כרב למעלה מעשרים שנה.
למד קבלה מהרבנים ישראל אליהו וינטרוב ויעקב משה הלל, וכמקובל התפלל על פי כוונות סידור הרש"ש.
לרב פינקוס ולאשתו היו 12 ילדים. אשתו הייתה מחנכת בסמינרים בבני ברק ובהמשך ניהלה את בית הספר היסודי בתפרח והקימה בית ספר יסודי לבנות באופקים. בשנותיה האחרונות ניהלה את התיכון החרדי לבנות באופקים, "נווה יוכבד".
בקיץ 1987 צבע בצבע שחור מודעות רחוב בלתי צנועות בבאר שבע. הוא נתפס, נשפט ונידון לשלושה חודשי מאסר על תנאי[2]
בגיל 56 הם נהרגו בתאונת דרכים עם בתם מרים בת ה-19. שלושה מתוך שאר ילדיהם נפצעו. הלוויתם יצאה ממתחם "קיוויתי ד'" שייסד הרב באופקים ועברה בישיבת תורה אור בירושלים. בין המספידים היו הרבנים חיים קמיל, חיים פנחס שיינברג ויעקב הלל. הם נקברו בהר המנוחות בירושלים[3].
בעצרת ה"שלושים" לזכרם, הוכתר לממלא מקומו כרב הקהילה החרדית באופקים, בנו הגדול הרב ישראל יעקב פינקוס, ר"מ בישיבת שערי שמועות.
לזכרו נקרא תלמוד התורה "תורת שמשון" באופקים, רחוב "הרב פינקוס" בעיר ועוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה