אתגר נספח לאתגר #4 - דמיוני שימושי

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@ט תהילה שאפו!
מעבר לזה שהמוצר שלך מגניב ושימושי,
הפרסומת שלו, מעוצבת בדיוק כמו שפרסומת טובה צריכה להראות. מקסים!

נערך לאחרונה ב:

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
הי, תודה!
את האמת שלא הספקתי להגיב לך,
אבל גם לי צרמו מאוד מס' מוצרים באתגרים הקודמים
שאומנם היו משעשעים/דוחים/קרייטיבים
אבל מבחינה גרפית:(:(:(

אני שמחה לשמוע שאהבת,
אם אמצע כזה בחנויות אעדכן כאן....

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לייקים זה ממש לא פונקציה למדידת עבודה
בעיקר בשל העובדה שמימד הזמן מסלף אותם.
כלומר: עבודה שהועלתה בין האחרונות באופן טבעי תקבל הרבה הרבה פחות לייקם מזו שהועלתה ראשונה,
גם אם האחרונה מדהימה והראשונה הרבה פחות... זה תהליך טבעי.
(ואפשר לראות בברור באתגר הקודם את מיקום העבודות ביחס לליקים עליהם)

ולכן זה קצת לא הוגן לשפוט לפיהם את איכות העבודה :(
לייק!

אביגוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שהלייקים כן קובעים ולא קשורים לזמן שהעלו את העבודות. מכיון שאת הלייקים נותנים כל משתמשי הפורום ולא רק כאלה שמבינים בעיצוב. ולכן זה הרבה יותר נכון משום שכמו שבכל מודעה רגילה שאתם מעצבים לעיתון אתם לא פונים למעצבים גרפים אלא לכלל האוכלוסיה ולכן לדעתי צריך לעשות מודעה מעוצבת נכון אבל לא צריך להרשים דווקא את המבינים בעיצוב אלא את מי שרואה את העיצוב ולכן ה"לייק" הכי אפקטיבי במקרה הזה.
>>אבל אולי נעשה כזה דבר: קודם כל נעשה סינונים איזה מודעות בדיוק ענו הכללים ולאחר מכן יספרו הלייקים..

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שהלייקים כן קובעים ולא קשורים לזמן שהעלו את העבודות. מכיון שאת הלייקים נותנים כל משתמשי הפורום ולא רק כאלה שמבינים בעיצוב. ולכן זה הרבה יותר נכון משום שכמו שבכל מודעה רגילה שאתם מעצבים לעיתון אתם לא פונים למעצבים גרפים אלא לכלל האוכלוסיה ולכן לדעתי צריך לעשות מודעה מעוצבת נכון אבל לא צריך להרשים דווקא את המבינים בעיצוב אלא את מי שרואה את העיצוב ולכן ה"לייק" הכי אפקטיבי במקרה הזה.
>>אבל אולי נעשה כזה דבר: קודם כל נעשה סינונים איזה מודעות בדיוק ענו הכללים ולאחר מכן יספרו הלייקים..
אני עדיין לא חושבת שזה צודק, אבל בכל זאת המשפט האחרון יכול להיות טוב ותני לי להציע משהו:
אחרי שמסננים הכל, מעלים את כל התמונות עוד פעם לעוד אשכול ויש 3 ימים או יותר או פחות כמה שתחליטי להצבעה וללייקים ואז נראה מי מנצח
כי כמו שנאמר:
כלומר: עבודה שהועלתה בין האחרונות באופן טבעי תקבל הרבה הרבה פחות לייקם מזו שהועלתה ראשונה,
והוא/היא צודק/ת! כפי שראו בתחרות הקודמת ככל שהעלו יותר מהר כך צברו יותר לייקים כי מטבע הדברים כאשר אני מעלה ביום האחרון יש אנשים שבאותו יום לא יכנסו לפרוג אך אם אני יעלה ביום הראשון יהיה מלא הצבעות.
ואם אני טועה במה שאמרתי - תקני אותי.

אביגוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כי מטבע הדברים כאשר אני מעלה ביום האחרון יש אנשים שבאותו יום לא יכנסו לפרוג אך אם אני יעלה ביום הראשון יהיה מלא הצבעות.
ואם אני טועה במה שאמרתי - תקני אותי.
ברור שמי שמעלה ביום האחרון לא יצבור לייקים. אבל כפי שאת יכולה לראות באתגרים קודמים שמי שזכה בלייקים גבוהים לאו דוקא היה במקומות הראשונים הנה למשל האתגרים האחרונים:

האתגר הראשון - כאן בוודאי אפשר לראות שאנשים שהעלו יחסית אחרונים קבלו הרבה יותר והלייקים לא היו קשורים כלל לזמן העלאה
https://www.prog.co.il/threads/אתגר-1-חודש-חשוון-טיפוגרפיה.324695/

באתגר השני- לא היו הרבה משתתפים אבל תראי את @לוגיקה למשל העלתה מהאחרונות וקיבלה 43 לייקים והייתה מקום שני
https://www.prog.co.il/threads/אתגר-2-חודש-כסלו-לטרינג.330736/

ובאתגר האחרון - הניק האחרון שהעלה עבודה - @בול 613 קיבל 31 לייקים, הרבה יותר מאחרים שהעלו לפניו
https://www.prog.co.il/threads/אתגר-2-חודש-כסלו-לטרינג.330736/

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
לדעתי אולי לאחר שיסננו את העבודות המתאימות, לפתוח "אשכול סקר" ויכנסו לשם מי שעבר כך וכך לייקים (נגיד אם יש 30 שהעלו עבודות אז עשרת הניקים עם הלייקים המרובים יכנסו לסקר ) וינתן יום אחד לבחור... או משהו בסגנון

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי אולי לאחר שיסננו את העבודות המתאימות, לפתוח "אשכול סקר" ויכנסו לשם מי שעבר כך וכך לייקים (נגיד אם יש 30 שהעלו עבודות אז עשרת הניקים עם הלייקים המרובים יכנסו לסקר ) וינתן יום אחד לבחור... או משהו בסגנון

הדוגמאות ש @אביגוש נתנה אינן רלוונטיות
כמויות הלייקים מהאתגרים הקודמים נתווספו אחרי השיפוט והבחירה
כלומר אחרי שעבר זמן מהעלאת העבודות
הדוגמא האתגר השני לא רלוונטית - שימי לב שהעבודה של לוגיקה הועלתה לפחות 10 ימים לפני נעילת האתגר - מה שאפשר לה לצבור לייקים - ולא אפשרי כשמשהו מעלה ברגע האחרון (בלי קשר לזה שהעבודה שלה מדהימה והיא זכתה ביושר רב כמובןף גם אם היה לה רק לייק אחד :) )
כנ"ל הדוגמא של האתגר השלישי הניק בול לא קיבל אולי קיבל ליקים יותר מאלו שלפניו נכון לרגע זה, אבל רובם נצברו לאחר נעלת האתגר.

ברור שמי שמעלה ביום האחרון לא יצבור לייקים.
ואם זה ברור אז איך השפיטה יכולה להיות הוגנת בצורה כזאת???? תמהני.

בקיצור כמו שכתבתי ואכתוב שוב מימד הזמן מסלף שפיטה נטו לפי לייקים ולכן זו שיטה לא הגונה.
הצורה היחידה להפוך אותה להוגנת אם מתעקשים על שפיטה כזו היא בצורה ש @Mmiri הציעה:

אחרי שמסננים הכל, מעלים את כל התמונות עוד פעם לעוד אשכול ויש 3 ימים או יותר או פחות כמה שתחליטי להצבעה וללייקים ואז נראה מי מנצח
כמו"כ לדעתי ההצבעה צריכה להיות על 6 נבחרים שמתוכם יבחרו כלומר: הסינון הראשוני לענ"ד צריך להיות בשיקולים עיצוביים אמתיים.

עד כאן דברי :)
ואני רואה שאני לא היחידה בדעה הזאת.
(אם נשפוט לפי כמות הלייקים בהודעותי הקודמות ;) )

.

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
הדוגמאות ש @אביגוש נתנה אינן רלוונטיות
כמויות הלייקים מהאתגרים הקודמים נתווספו אחרי השיפוט והבחירה
כלומר אחרי שעבר זמן מהעלאת העבודות
הדוגמא האתגר השני לא רלוונטית - שימי לב שהעבודה של לוגיקה הועלתה לפחות 10 ימים לפני נעילת האתגר - מה שאפשר לה לצבור לייקים - ולא אפשרי כשמשהו מעלה ברגע האחרון (בלי קשר לזה שהעבודה שלה מדהימה והיא זכתה ביושר רב כמובןף גם אם היה לה רק לייק אחד :) )
כנ"ל הדוגמא של האתגר השלישי הניק בול לא קיבל אולי קיבל ליקים יותר מאלו שלפניו נכון לרגע זה, אבל רובם נצברו לאחר נעלת האתגר.

בקיצור כמו שכתבתי ואכתוב שוב מימד הזמן מסלף שפיטה נטו לפי לייקים ולכן זו שיטה לא הגונה.
הצורה היחידה להפוך אותה להוגנת אם מתעקשים על שפיטה כזו היא בצורה ש @Mmiri הציעה:

כמו"כ לדעתי ההצבעה צריכה להיות על 6 נבחרים שמתוכם יבחרו כלומר: הסינון הראשוני לענ"ד צריך להיות בשיקולים עיצוביים אמתיים.

עד כאן דברי :)
ואני רואה שאני לא היחידה בדעה הזאת.
(אם נשפוט לפי כמות הלייקים בהודעותי הקודמות ;) )

.

לא הבנתי למה ציטטתם אותי? :rolleyes: ;)
האשכול עם הסקר טוב או לא טוב?

אביגוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה אתם אומרים על כזה דבר:
אתם לא מעלים עבודות לאשכול אלא שולחים לי למייל (כמובן בצירוף שם ניק..) ויהיה תאריך אחרון לשליחת עבודות ורק לאחר מכן אני יעלה כל עבודה בהודעה חדשה ולמי שיהיה הכי הרבה לייקים (או אותו דבר אפשר לעשות עם הסקר כמו שהציעו..) יזכה. הכי פשוט ונכון. ככה א"א לטעון שזה שהצביע היום לא היה אתמול או לא יהיה מחר.

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אתם לא מעלים עבודות לאשכול אלא שולחים לי למייל (כמובן בצירוף שם ניק..) ויהיה תאריך אחרון לשליחת עבודות ורק לאחר מכן אני יעלה כל עבודה בהודעה חדשה ולמי שיהיה הכי הרבה לייקים (או אותו דבר אפשר לעשות עם הסקר כמו שהציעו..) יזכה. הכי פשוט ונכון. ככה א"א לטעון שזה שהצביע היום לא היה אתמול או לא יהיה מחר.
מצד אחד זה נשמע אופציה טובה אבל מצד שני אני ואני בטוחה שיש עוד כמה רוצים לקבל השראות מעבודות של אחרים ועל כן זה סותר את ההשראה...
אלא אם כן יש לך עוד השראות מאתרים אחרים ואז זה יכול להתקבל בברכה.

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
טוב.. עכשיו היה לי זמן קצת לשבת על המודעה...
יש מצב אולי במקרה לערוך את המודעה הקודמת שלי ולשנות בחדשה?... כי לי אין :(

אביגוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טוב.. עכשיו היה לי זמן קצת לשבת על המודעה...
יש מצב אולי במקרה לערוך את המודעה הקודמת שלי ולשנות בחדשה?... כי לי אין :(

לא יודעת נראה לי שלפי החוקים כל עוד אפשר לערוך את המודעה לבד אז אפשר לשנות אבל לאחר מכן כבר א"א... :(

>> ואגב לגבי הטענות שהלייקים לא מסמלים כי המשתמשים פה באתר לייקו לאחר מכן. הנה תראו עכשיו- דוגמא הכי טובה יש כאלה שיש להם יותר ויש כאלה שיש להם פחות ולאו דווקא לפי סדר העלאתם לאתגר... (לדעתי כל המודעות שהעלו תותחות אחת אחת :) )

>> ולגבי השראה - אין לי מושג המצאתי את זה כשראיתי את האתגר של נקודת מחשבה.. אזאם יש למישהו השראות- תעלו לכאן , מעניין לראות

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
לא יודעת נראה לי שלפי החוקים כל עוד אפשר לערוך את המודעה לבד אז אפשר לשנות אבל לאחר מכן כבר א"א... :(

>> ואגב לגבי הטענות שהלייקים לא מסמלים כי המשתמשים פה באתר לייקו לאחר מכן. הנה תראו עכשיו- דוגמא הכי טובה יש כאלה שיש להם יותר ויש כאלה שיש להם פחות ולאו דווקא לפי סדר העלאתם לאתגר... (לדעתי כל המודעות שהעלו תותחות אחת אחת :) )

>> ולגבי השראה - אין לי מושג המצאתי את זה כשראיתי את האתגר של נקודת מחשבה.. אזאם יש למישהו השראות- תעלו לכאן , מעניין לראות
טובבב...
לא נורא, מזה צריך ללמוד לפעמים לא להיות זריזים מדי בלחץ, עדיף מאוחר ברוגע :)
מעלה לכאן בכלאופן....
גם זה מבבחינתי לא מושלם אבל סביל יותר...
פקסמארט-01.jpg

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
יש לי הרבה רעיונות. מותר לכתוב אותם כאן לטובת הציבור? ;)

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אביגוש, את לא לגמרי צודקת.
ברור שאם יעלו בהתחלה משהו לגמרי לא מעוצב ולא יפה,
לא יהיו הרבה לייקים למרות שהיה הרבה זמן עד נעילת האתגר.
אבל ברור שאם 2 ניקים יעלו עבודה שהיא נניח בדיוק באותה רמה,
ברור שמי שיעלה ראשון יצבור הרבה יותר לייקים

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איך מתנהלים האתגרים בפורומים אחרים? בפורום כתיבה ובפורום ציור?

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@וו תעלי את זה לאתגר ותכתבי שלא יתיחסו לקודם אלא לזה
זה מקסים
הרבה הרבה יותר מהקודם :)

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

נראה לי רעיון טוב מאד.
אני עדיין חושבת שסינון ראשוני צריך להיות עם שיק'ולים מקצעיים ולא "עממים"
אבל כרגע זאת נראית האופציה הכי רלוונטית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה