דיון נספח לאתגר - עולם מושלם

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

אפילו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ועוד משהו, חייב להיות סיפור עם התחלה, אמצע וסוף? או גם סצנה מתקבלת?
לא קבלתי תשובה על זה. (יען, גמני רציתי לשאול אותה...:rolleyes:
מותר לתאר גם סצנה? או שזה חייב להיות סיפור?
תודה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בהשראת @וי שלוק . ואולי לזה הוא התכוון?
את החרב מצא זרוקה אי שם לצד שלד מרקיב, במגדל רפאים שאין לו התחלה ואין לו סוף. הוא אסף אותה אל חיקו, והעולם נתמלא אורה.
דרך חתחתים עבר. רבים קמו נגדו, אך בזכות החרב הוא שרד, הם פחות. הקרב היה קשה. פעמים יצא ממנו בעור שיניו, נשמתו מהבהבת ומאיימת לפרוח מגופו. אם זכה נזדמן לו קיתון של משקה להחיות את נפשו, ולפעמים גילה מאוחר מידי שהיו אלו מים מרים ומאררים, שתה ופקע.
הוא לא חס על כוחותיו. רץ, קפץ, נפל וקם. לא היה זמן לרחמים. זמנו היה קצוב. עקף מלכודות ודילג מעל סכינים משוננות, חדור מטרה.
אך בסופו של יום, בקרב הגדול מכולם, הוא נכשל. שונאו הצליח לדחות אותו אל עבר התהום. עוד חרבו בידו, צלל והתרסק.
יום יבוא, וצעיר שאפתן אחר יעבור ליד גויתו המרוטשת, יחמוד את החרב ויתחיל במסע הארוך. מי יודע, אולי הוא יצליח יותר.

הנה הוא, הגיבור:
popsword.jpg

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פרס משתלם לזוכה המאושר (חוץ מהטיסה) סט צילומים זוגי\ אישי \ משפחתי קצר עד שעה במרחבי בית חלקיה.
מכניס אותנו לסיפור המתרחש בתוך עולם דמיוני...

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@הנף מקלדת התרגשתי.
כנכדה לסבתא עם אלצהיימר, אני יודעת בדיוק על מה את מדברת. החזרה לעבר היא חוויה קשה מאד!!!
וכאילו כדי למתוח את החבל עד הסוף- החוויות אליהם חוזרים הם החוויות הקשות ביותר שהיו להם....

LIKEBOOK1313

משתמש פעיל
@הנף מקלדת התרגשתי.
כנכדה לסבתא עם אלצהיימר, אני יודעת בדיוק על מה את מדברת. החזרה לעבר היא חוויה קשה מאד!!!
וכאילו כדי למתוח את החבל עד הסוף- החוויות אליהם חוזרים הם החוויות הקשות ביותר שהיו להם....
מצטרפת!!!!!!
וואווווו!!!
איך אהבתי את הקטע שכתבת, @הנף מקלדת!
הרמה, הכתיבה, התוכן עצמו!!!!:eek::eek:
פשוט מושלם!!!

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אז היא ניצלה. ועם כל זאת ראוי למעמידים ילדיהם בניסיון מר שכזה לעשות חשבון נפש עמוק ונוקב...
ואני חשבתי שהכוונה לכל אותם ילדים (בגיל פיזי או נפשי) שלפעמים מתבלבלים וחושבים שהם מחוסנים מהשד...
זה סיפור חזק. הייתי מפרסמת אותו כמאמר, שיותר אנשים יחשפו אליו.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@הנף מקלדת התרגשתי
תודה!
מדבר... (בעד עצמו, לא?)
החזרה לעבר היא חוויה קשה מאד
האמת שידוע לי על חוויות כאלה עוד לפני האלצהיימר, אבל בגיל הזה זה באמת עולם אחר לגמרי.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואני חשבתי שהכוונה לכל אותם ילדים (בגיל פיזי או נפשי) שלפעמים מתבלבלים וחושבים שהם מחוסנים מהשד...
זה סיפור חזק. הייתי מפרסמת אותו כמאמר, שיותר אנשים יחשפו אליו.
תודה. האמת שהסיפור הזה מכיל, עבורי בכל אופן, הרבה יותר מכוונה או אמירה אחת... והוא התבשל בתוכי די הרבה זמן.
בנוגע לפרסום הסיפור כמאמר, אני עצמי התלבטתי בזה... האם זה לא נוגד את חוקת הפורום או משהו כזה? או אולי סתם משעמם ולא מתאים לכתוב את אותו הקטע בדאבל?
פתחתי אשכול בענין... אודה אם תגיבו

אפילו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני מתלבטת ;) :p כן. לא מתביישת בזה. עדיין אם להעלות את זה לאתגר.
בינתיים תהנו....

האם זה חייב להיות כך?

יצאתי. הדלת נטרקה בזעף קל, העפתי עליה מבט זועף גם כן, כדי לראות אותה בעליבות, למרות שאך לפני שבוע ארוך עמלתי לשוות לה מראה אנושי. אז עמלתי. אוף.

נזהרתי לא להסתכל על הקילופים, קשקושים, לכלוכים, שניבטו מכל מקום אפשרי, דילגתי על המדרגות שתים, שתים, בניגוד למצב רוחי הדפוק, וברחתי החוצה.

כדי למצוא את עצמי מול שמש מסנוורת שמכה בעוז, מבלי לנסות להסתתר אפילו.

אוח.....חחח.....

פסעתי בפסיעות מהירות, הגעתי לכביש, חציתי אותו.

לידי עברו ילד וילדה, הילדה ביקשה משהו בקול מתחנן, אח שלה ענה בקוצר רוח, דייייי אי אפשר. כמה פעמים צריך להגיד לך את זה, אי אפשר.

למה אי אפשר להפגין קצת יותר סבלנות כלפי אחים קטנים חשבתי בעוגמה. ולמה הורים לא חושבים פעמיים (?) לפני שהם מפקירים את הקטנים בידיים לא מיומנות של ה"גדולים", למה.

המשכתי בדרכי הלא יוצלחית מראש, מה אני רוצה בסך הכל, לקנות כמה דברים. לא צריך לעשות עסק מכל דבר, אבל העסק עושה את עצמו.

וכדי להצדיק את מהלכו, התקרבתי לעבר הכספומט, עמד שם זוג שנראה כמו אבא ובן, ממרחק יכולתי להרגיש במתח האופף אותם, בעמידה המרירה משהו של הבן, ביציבה הלחוצה של האב.

- אז כמה אבא, מאתיים? (ידעתי שאלו אבא ובן.
- מבט רב משמעות. 250! ואין עוד על מה להתווכח.
מה? שילחתי מבט מפלח לעבר הגב הקשוח של הנער, אבא שלך רוצה לפרגן לך (?) יותר ואתה עוד מתווכח על זה? למה, כי לא נאה לך? תוריד קצת ת'כבוד שלך ותגיד יפה יפה תודה. זו התנהגות???

אני כבר, כבר בחנות ביחד עם הזעף ההולך וגובר בתוכי, מבחוץ שומעים את הקולות הרמים (וזועמים) שנישאים שם, או.... אה... מי כבר שוב עצבן את יודא העובד מי.

מוצרים ירדו שוב ושוב מהמדפים, הטונים עלו שוב ושוב, הרבה מעל למדפים! סתמתי אוזניים בנסיון להימלט מן הרעש, דיי..... דיי.... דיייייייי. ! למה אי אפשר לתת קצת יותר יחס לקונים, למה? ולמה הבוס לא מפטר אותו, מה, הוא לא רואה שהעובד שלו רק מבריח קונים – כשהוא עצבני - ???

בחרתי בחוסר ריכוז את המוצרים שלי, בתקווה שלא החלפתי בטעות בין חלב ללחם.

שלמתי בחרון מאופק ביותר ורצתי הביתה ככל שרגליי מוכנות כדי לא להיתקל באף אחד, ושום דבר.

פתחתי את הדלת בתנופה, העפתי את השקית בחוסר זהירות על הרצפה, אוי, יש שם חלב! נתקלתי במראה האומלל, שהשגתי בנסיונותיי החוזרים ונשנים לאנש את סביבתי....

כמעט והטחתי בו אגרוף, בזעם לא כבוש.

למה? למה? למה???

למה כולם חייבים להיות עצבניים, עצובים, עגומים, מתרגזים, למה.

שמתי לב פתאום לדמות שעומדת מולי בתוך המראה, - שכמו החליטה לנסות לענות לי תשובה – סתורה מעט, עייפה, עגומה, תנועות עצבניות,

וזעף משתקף לו שם מבעד לעיניים !!

זה למה.

@מנוחה כהן ו @אנטיפטרוס שמתי לב שיש לכן עין חדה ומקצועית.
אז בבקשה מכם אם אפשר, בואו מהר למצוא את שגיאותיי וטעויותיי... שאוכל עוד לתקן.
תודה

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
וואו. שאלת השאלות.
וכדי להצדיק את מהלכו, התקרבתי לעבר הכספומט, עמד שם זוג שנראה כמו אבא ובן, ממרחק יכולתי להרגיש במתח האופף אותם, בעמידה המרירה משהו של הבן, ביציבה הלחוצה של האב.

אז כמה אבא, מאתיים? (ידעתי שאלו אבא ובן.
- מבט רב משמעות. 250! ואין עוד על מה להתווכח.
מה? שילחתי מבט מפלח לעבר הגב הקשוח של הנער, אבא שלך רוצה לפרגן לך (?) יותר ואתה עוד מתווכח על זה? למה, כי לא נאה לך? תוריד קצת ת'כבוד שלך ותגיד יפה יפה תודה. זו התנהגות???
טיפה לא ברור.. ככה אולי יהיה יותר טוב?

וכדי להצדיק את מהלכו, התקרבתי לעבר הכספומט, עמד שם זוג שנראה כמו אבא ובן, ממרחק יכולתי להרגיש במתח האופף אותם, בעמידה הקשוחה משהו של הבן, ביציבה המתוחה של האב.

אז כמה להוציא אבא, מאתיים?
- המבט מתקשה והאב עונה בקול החלטי. סיכמנו על 250 ואין עוד על מה להתווכח!
מה? שילחתי מבט מפלח לעבר הגב הזקוף של הנער, אבא שלך רוצה לפרגן לך (?) יותר ואתה עוד מתווכח על זה? למה, כי לא נאה לך? תוריד קצת ת'כבוד שלך ותגיד יפה יפה תודה. זו התנהגות???

אגב, יש מצב שהבן לא רצה לקחת מאבא שלו יותר כסף כי הוא חושב שאין סיבה שאבא ישלם עליו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה