אתגר נספח לאתגר כתיבה דו שבועי: אפוקליפסה

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@הפצחן, האם האתגר מחייב לעשות זאת על תרחיש בדיוני עתידני, או שניתן להשתמש באירועי העבר באופן גמיש?
נניח, קטע שמבוסס על המבול או מסעות הכיבוש של נבוכדנצאר (כמובן, בעיבוד שיאפשר לו להיות אפוקליפסי) - יעבור?

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@יוסף יצחק פ.
האם אין זה העתקה כמעט מדוייקת מ'קטעי צפיה' שהתפרסמו לציבור?!
זה רעיון מקורי משלך?
בכל מקרה השכתוב מעולה, והדמיון חסר גבולות... נס שלא קיבלתי חיסון...

מתרגשת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@יוסף יצחק פ. יפהה!
רבותי", פנה אליהם כריס, "התכוונתי לנזוף בפרופסור סמית' על ההתפרצות הנלוזה הזו למשרדי מבלי לקבל את רשותי לכך, אך אני סבור שכדאי גם לכם להצטרף אלי ואל כריס לראות את תוצאות הניסוי".

היה אמור להיות כתוב 'סמית'

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@יוסף יצחק פ.
האם אין זה העתקה כמעט מדוייקת מ'קטעי צפיה' שהתפרסמו לציבור?!
זה רעיון מקורי משלך?
בכל מקרה השכתוב מעולה, והדמיון חסר גבולות... נס שלא קיבלתי חיסון...
לא הבנתי מה הכוונה 'קטעי צפייה', אך נעזרתי בדמיון המפותח שרבים ניבאו שיש לי, ובאיזשהו מקור השראה שראיתי איפשהו..
אז כן רובו רעיון מקורי משלי.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
רוב שלומות, אישים חביבים.
דבר ראשון- תודה רבה לכל המחמיאים.
דבר שני- במענה לשאלותיכם:
האם השואה עונה על ההגדרה מבחינת מה?
מבחינת מה. כמובן שיידרש עיבוד כלשהו. גם אם נניח שהשואה היוותה אפוקליפסה (מה שלא כל כך מדוייק, אבל בסדר) היא לא התרחשה בכל העולם, אלא רק בחלק ממנו.
אתגר מיוחד ומקורי ביותר, שבאמת מתאים לכל חובבי הפנטזיה שכאן.
אם כי קצת קשה לי לחשוב על עולם עתידני בלא משיח...
גם היהדות מציגה סוג של אפוקליפסה, במובן מסויים.
גוג ומגוג, חורבן באלף השביעי וכ״ו.
לא טועה... אני טעיתי.
יש עוד אפשרות לתיקון?... @הפצחן
כמובן. כל זמן שהנר דולק.
@הפצחן, האם האתגר מחייב לעשות זאת על תרחיש בדיוני עתידני, או שניתן להשתמש באירועי העבר באופן גמיש?
נניח, קטע שמבוסס על המבול או מסעות הכיבוש של נבוכדנצאר (כמובן, בעיבוד שיאפשר לו להיות אפוקליפסי) - יעבור?
אמממ.
על פניו, לא.
ניתן לשרטט אירוע המבוסס על אירועי העבר, בהתאמה אפוקליפטית לעתיד.

ועכשיו: הודעה חשובה!
באישור ההנהלה, האתגר מוארך עד לחמישי, י׳ סיוון.

בהצלחה לכולם, ושוב תודה רבה.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כחובב נלהב של ספרות פנטזיה על סוגיה השונים, הלוואי ויכולתי להשתתף באתגר.
מה אעשה, וטרדות רבות (מן הסוג החיובי והרצוי בדר"כ) אופפות אותי, וכשאני סוף סוף מתיישב לכתוב, אני עסוק בשכתוב מסיבי של יחידאי זה מזכיר לי אגב, שהרבה זמן לא העליתי שם קטע נוסף
לדעתי זה צריך להיות חלק מהאתגר @נודד
לא נראה לי שקטסטרופה רוחנית עומדת בכללי האתגר...
בכל אופן, משמח לראות שיש ביקוש לז'אנר בציבור החרדי. נותן סיכוי לא רע לספר העתידי

איש חדש

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
מאחורי הקלעים של ה CRISPR/Cas9

האם עריכת גנים היא מדע בדיוני? כנראה שממש לא.

בשנת 2012 התגלה כלי מאוד שימושי, שמאפשר לחתוך ולהחליף כל גן ספציפי. (המוצאות זכו בפרס נובל)

לדוגמא אם אנו רוצים, אדם עם מסת שריר גבוהה, הגן האחראי על זה נקרא מיוסטין, נקח את הגן הספציפי הזה מחיה בעלת מסת שריר גבוהה, לדוגמא צ'יטה, ובעזרת הקריספר, נחליף את הגן הזה אצל האדם באותו גן רק משודרג יותר.

השיטה הזאת משמשת בפועל היום, לריפוי מחלות שונות. לדוגמא ילדים שלא יכולים לראות בגלל שחסר להם גן מסוים מזריקים להם את הגן הזה וזה עובד.

(בשיטה הישנה היו משליכים את הגן, לתוך הדנא של האדם ומקווים שישתלב במקום מתאים וישנה רק את מה שנצרך).

למה זה עדין לא קורה בפועל: בעיקר אתיקה, בעולם המדעי נעשה איסור לערוך דנא אנושי בצורה שתעבור לדורות.

בגלל זה אין ניסוים בפועל באנשים, (בסין נעשו ניסוים בעוברים שנשאו מחלה גנטית,)

במציאות כרגע זה ברמה של לרפא אנשים חולים בגלל בעיה גנטית, ולא שינוי במקור שאותם אנשים לא יעבירו את זה הלאה.

לעומת זה בבע"ח צמחים וכדומה, הקריספר בשימוש מואץ, החל מיתושים שלא יכולים להעביר מחלות, עד לצמחים שגדלים מהר, או צורכים מעט מים.

אבל עם כל היופי שמציע הפלא המדעי הזה, אי אפשר להתעלם מהסכנות הטמונות בו: הפשטות שבה נוכל כנראה בעתיד לשנות את הקוד הגנטי עלולה לשמש לא רק לריפוי מחלות ולהצלת חיים, אלא גם לניצול פחות מוסרי של המדע. הורים יוכלו לשנות תכונות בלתי רצויות של הילדים שלהם; צבאות יוכלו להעצים תכונות של ילדים ולגדל חיילים יותר ממושמעים או אגרסיביים; תאגידי ענק ישווקו "תכונות טובות" בסכומי עתק, שישאירו את העניים בעמדת נחיתות לא רק כלכלית אלא גם גנטית.

בכל מקרה ההנחה המדעית היא שתוך כמה עשרות שנים, כל התינוקות יולדו עם עריכה גנטית כזאת או אחרת.

(נכתב ברמה פשטנית מקריאה והעתקה ממקורות שונים)

נערך לאחרונה ב:

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
@סיפור8 תגידי! מה-זה-הדבר-עוצר-הנשימה-הזה-שכתבת-וקראתי-בלי-לנשום-למרות-החמשת'לפים-מילים-שהוא-מורכב- מהם..(כל מילה יושבת בול ושלא לדבר על המסר)

את האחרים לא קראתי עדיין, עם האחרים הסליחה
באמת לא ברור למה היא לא זכתה,
מבחינתי זה הסיפור הזוכה!

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אוי, כל כך מייאש...
למה תמיד יש רק שלוש זוכים? -שהם לא אני:cautious:
אומרים לי שאני תחרותית מדי, כנראה שזה נכון:sne:

והמנצחים -מודה שמ-מ-ש מגיע לכם לזכות!- בא לכם לשתף במאחורי הקלעים?

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
באמת לא ברור למה היא לא זכתה,
מבחינתי זה הסיפור הזוכה!
הפריע לי שהסיפור לא בדיוק פוסט אפוקליפטי. הוא מתרחש בדור שקודם האפוקליפסה, שקיים דור שלם, עם צאצאים מועטים. לו הסיפור היה מתרחש בדור השני שבו כמות בני אדם קטנה, הוא בהחלט היה ראוי לזכות באתגר.
האמת הייתי בטוחה ש @רודיום יזכה, קטע אחד הטובים, ממש גרם לי צביטת קנאת סופרים...
האמת היא שחשבתי עליו כאחד הזוכים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה