** נספח לאתגר הכתיבה הגדול **

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תענוג, פשוט תענוג. כל הכבוד.
אם כי מענין לגלות שהרבה כותבים סוברים שאור\חושך זה בעצם מילה מכובסת ל- שמח\עצוב, פחד\ביטחון וכדו' ובאמת שזה קצת מוזר! אמנם האסצואציה הראשונה שמתחברת עם חושך זה בדידות, ועצב, אבל יש עוד הרבה זוויות אחרות, מכוסה\מגולה חם\קר קיום\העדר,
תעברו שוב על הסיפורים, שימו לב כמה דחפו את מוטיב השמח\עצוב, מדהים!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לא אוהב את הסלנג הזה. יש לי מזדהים?
(סליחה על התגובה המוזרה)
אני מתכוון אליו ולחבריו "איך שעה" "איך פעם" ו"אני שאלה" שלא כל כך ברור ההקשר הלשוני שלהם. יש בהם משהו עילג ומרגיז. מישהו מסכים?
(זה התחיל בשפה המדוברת, שמצולקת כבר בלאו הכי מחרולים וקמשונים שהשתרבבו בלי לדפוק קודם באיזו דלת, אבל זה תופס תאוצה אל תוך המילה הכתובה, וזה כבר סיפור אחר. אגב, ייתכן שמוישה גוטמן הוא שצריך להכות על פשע, כי הוא הכניס את זה בתמימות גדולה רצופת כוונות טובות אל ציטוטים של מושבניקים מהיער, מה שהתברר כדלת האחורית אל קדמת הבמה הלשונית)

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
וואלה?
נמק, ספר, הוכח. אני באמת סקרן. ממש ממש.
אני מעמיד את הטור הזה מול טורים אחרים שלך, ומרגיש שמיותר להסביר. בכל אופן אני לא יודע איך. בהחלט יתכן שגם שיפור המבנה [שאולי יש לזקפו למריבות שלנו על אורך הפסקאות] השפיע על הרושם הכללי.
(סליחה על התגובה המוזרה)
אני מתכוון אליו ולחבריו "איך שעה" "איך פעם" ו"אני שאלה" שלא כל כך ברור ההקשר הלשוני שלהם. יש בהם משהו עילג ומרגיז. מישהו מסכים?
(זה התחיל בשפה המדוברת, שמצולקת כבר בלאו הכי מחרולים וקמשונים שהשתרבבו בלי לדפוק קודם באיזו דלת, אבל זה תופס תאוצה אל תוך המילה הכתובה, וזה כבר סיפור אחר. אגב, ייתכן שמוישה גוטמן הוא שצריך להכות על פשע, כי הוא הכניס את זה בתמימות גדולה רצופת כוונות טובות אל ציטוטים של מושבניקים מהיער, מה שהתברר כדלת האחורית אל קדמת הבמה הלשונית)
אני למשל לא אוהב קלישאות בסגנון 'להכות על פשע' או 'דלת האחורית אל קדמת...' וכדומה. גם זה עניין של טעם. לדעתי זה הגיע מה-that's why שבאנגלית, אבל אני לא סגור על זה. בכל אופן זה סלנג שמושרש חזק בעברית, ומגוחך לייחסו לגוטמן, אגדי ככל שיהיה.
מלבד זאת, לדעתי, במינוח 'זה למה' ישנו עומק מסוים שאולי רק אנשים שלא מבקשים תמיד את ההפי-אנד יכולים לרדת לעמקו ובאמת להתחבר אליו.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ניסיתי משהו, אבל זה לא כל כך הלך, לא נורא!
ולא, הוא לא מחזיק משפי מצ"מ. הוא פשוט עוד 'סופר' שקודח רעיונות, יוצר דברים ומעיף אותם, סתם ככה, כי בא לו.
אומנם היה צריך בשביל זה קריאה שניה אבל היה מובן לחלוטין..
סגנון כתיבה מעניין מאוד

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני רק שאלה: לאן נעלמה שעת הנעילה של האתגר?

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
מתי האתגר אמור להינעל?
מוצאי שבת האחרון או הקרוב?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
האתגר ננעל.
תודות לכל המשתתפים. פותח אשכול נוסף ובו הנחיות להצבעה.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בגלל מגבלה טכנית לעשות סקר שבו יש את כל המשתתפים, אצור פתרון מחדש מחר בצהריים.
תודה על סבלנותכם.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יישר כוח גדול על כל הטרחה וההשקעה, בכמות ובאיכות.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
(סליחה על התגובה המוזרה)
אני למשל לא אוהב קלישאות בסגנון 'להכות על פשע' או 'דלת האחורית אל קדמת...' וכדומה. גם זה עניין של טעם. לדעתי זה הגיע מה-that's why שבאנגלית, אבל אני לא סגור על זה. בכל אופן זה סלנג שמושרש חזק בעברית, ומגוחך לייחסו לגוטמן, אגדי ככל שיהיה.
מלבד זאת, לדעתי, במינוח 'זה למה' ישנו עומק מסוים שאולי רק אנשים שלא מבקשים תמיד את ההפי-אנד יכולים לרדת לעמקו ובאמת להתחבר אליו.
סתם עדכון אישי. את הסלנג 'זה למה', מצאתי היום בספר של דויד גרוסמן משנת 1994 ["בשביל להתנקם באבא שתפס אותך. זה למה!"]. למען האמת, קצת הפתיע אותי שזה כל כך ותיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה