דיון נספח לאתגר דו שבועי - בלתי צפוי

אלישבע10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הארות, הערות, ביקורות ודיונים בעקבות האתגר - כאן.

עט להשקיע

עימוד ועיצוב מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אתגר מאתגר..
האמת שכבר עלו פה סיפורים בסגנון (על התקופה שהיה עם שיער ארוך בלי כיפה וכיו"ב)
ובטח יהיה מי שישים פה כמה לינקים..

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

לפענ"ד עדיף לא לשלוח לסיפורים ישנים בסגנון, כדי לא להגביל את היצירתיות בבחינת "כזה ראה וקדש". תנו דרור לדמיון.

לגופו של אתגר, יישר כוח. יש כאן אתגר כפול ומכופל: למרות שהקוראים יידעו מראש שעומד להיות פאנץ' "בלתי צפוי", להצליח להיות בכל זאת בלתי צפוי. זאת בניגוד לקטע רגיל כזה שמתפרסם פה ושם, שאז הקורא מתחיל לקרוא בתמימות בלי להיות מודע לכך שהוא עומד לדרוך על מוקש בסוף הסיפור.

בטח יהיה החכם הראשון שהפאנץ' שלו יהיה זה שאין פאנץ'. להלן "פרדוקס הפאנץ'".

מעניין לציין שהאתגר הפעם הוא רק על התוכן ולא על הצורה, כך שיש לקוות להשתתפות רבתי של מיטב כוחותינו.

בהצלחה!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לפענ"ד עדיף לא לשלוח לסיפורים ישנים בסגנון, כדי לא להגביל את היצירתיות בבחינת "כזה ראה וקדש". תנו דרור לדמיון.

לגופו של אתגר, יישר כוח. יש כאן אתגר כפול ומכופל: למרות שהקוראים יידעו מראש שעומד להיות פאנץ' "בלתי צפוי", להצליח להיות בכל זאת בלתי צפוי. זאת בניגוד לקטע רגיל כזה שמתפרסם פה ושם, שאז הקורא מתחיל לקרוא בתמימות בלי להיות מודע לכך שהוא עומד לדרוך על מוקש בסוף הסיפור.

בטח יהיה החכם הראשון שהפאנץ' שלו יהיה זה שאין פאנץ'. להלן "פרדוקס הפאנץ'".

מעניין לציין שהאתגר הוא רק על התוכן ולא על הצורה, כך שיש לקוות להשתתפות רבתי של מיטב כוחותינו.

בהצלחה!
אתה מם אינטרנטי אמיתי...

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אה, עוד דבר שכחתי.

תשקלו לצבוע את הטקסט בשורה שמגלה את הפאנץ' בצהוב או בלבן.
לעתים העין גולשת באינסטינקט בלתי רצוני לסוף הקטע במקביל או לפני תחילת קריאתו. חבל שההפתעה תיהרס.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אה, עוד דבר שכחתי.

תשקלו לצבוע את הטקסט בשורה שמגלה את הפאנץ' בצהוב או בלבן.
לעתים העין גולשת באינסטינקט בלתי רצוני לסוף הקטע במקביל או לפני תחילת קריאתו. חבל שההפתעה תיהרס.
נכון.

גם מוסיף - לכתוב משהו שלא יורגש שהוא מוביל לפאנץ' מסויים.
האתגר האמיתי הוא לכתוב קטע טקסט שייראה תמים לגמרי עד הסיום המפתיע.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
יצאנו לטיול בגן החיות, צילה ואני. תרמילים על כתף, מצלמות על צוואר, משקפי השמש במרומי הקודקוד.
הסתובבנו ופטפטנו, הבטנו וקרקרנו. היה מקסים.
עברנו מכלוב לכלוב, צילמנו, דחפנו, ראינו האכלות. נהנינו. כשהגענו למתחם הפילים, לא יכולתי להינתק מחכמתם המפעימה שנראתה מכל תזוזה קלה שלהם.
נזכרתי במדרש שאומר שבדור הפלגה שליש מתושבי העולם הפכו לפילים וקופים, וחשתי חמלה רבה על הדמויות שמולי.
צילה שהכירה את מצבי הכלכלי הדחוק, ניצלה את עמידתי המרותקת ואצה רצה אך לרגע לביתן המזכרות הסמוך, לרכוש מזכרת חמודה מהטיול הנהדר עבור אחיינה הפעוט.
דבר לא הכין אותי לעומד להתרחש.
פתע פתאום שמעתי מרחוק צעקות וזעקות שבר. קריאות בהלה נואשות. טפיפות רגליים. ילדים בוכים, אמהות מייבבות.
אז נדלקה סירנה ברחבי גן החיות, וקול סמכותי בקע מרמקול סמוך לאוזני ואיים על בריאותה: "מטיילים יקרים, הזהרה חשובה. נצפתה הימלטותה של הגורילה מכלובה. צוות הגן מטפל בבעיה, אין צורך להילחץ. אנא השארו רגועים וערניים, שמרו על ילדים קרוב להורים".
התחלתי לרעוד בכל גופי, שותקתי לחלוטין מבהלה. רציתי לחפש מקום מסתור, לאסוף את חפציי ולצאת ממקום האימה, אך לא הייתי מסוגלת לנוע. והיכן צילה?
ואכן, אשר יגורתי בא לי. מול עיניי הנדהמות הגיחה מולי דמות נפילים, שעירה, כהה ומטילת אימה. צעדיה מגושמים וקולות החרחור שהשמיעה הגיעו עד לאוזניי, גורמות לי לרטט בלתי רצוני.
ראיתי מזווית עיניי את כל הנוכחים במקום נמלטים בריצה, שמעתי קריאות: רוצי! המלטי! בואי! הנצלי!, אך אני - כמו הורעלתי מהריח החזק שהגיע לאפי, ונשארתי כך.
עיניים ריקות מבע הביטו לתוך עיניי, ויד כבדה וחדת ציפורניים הונחתה על כתפי.

"קניתי גם לך מזכרת קטנה. היי, להיכן נעלמו כולם?", אכן - מכוערת הייתה צילה, ומכוערת תישאר.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
@הדוויג
הקטע שלך טוב משל האחרים, כי הקורא חושב שהוא מבין את הקטע, ורק בפאנץ מבין שיש עוד פרשנות שונה לגמרי.
בשאר הקטעים, נניח של @יוסף שחק , הקורא מרגיש שהוא לא מבין מילה עד הסיום.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכון.

גם מוסיף - לכתוב משהו שלא יורגש שהוא מוביל לפאנץ' מסויים.
האתגר האמיתי הוא לכתוב קטע טקסט שייראה תמים לגמרי עד הסיום המפתיע.
לקחתי לתשומת ליבי.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מוישי
מוישי עומד בתחנת האוטובוס, נשען על העמוד הבודד. האוטובוס לירושלים אמור לעבור בדקה הקרובה ואסור לו לפספס אותו בשום אופן!

באוטובוס היה לו זמן לפרוס על ברכיו את ערימת המסמכים, למיין, להדק, לקרוא שוב את הסעיפים הקטנים, למצוא את הנקודות שעלולות אולי לעמוד לו לרועץ ביום מן הימים.

מהרגע שהגיע לירושלים הוא לא נח לרגע. נכנס לבנק, מילא ערימות של טפסים כדי לקבל עוד משכנתא. משם לקח מונית למשרד עורכי דין כדי לקבל ייעוץ על פריסת תשלומים נוחה. משם לקח אותו ברכב קבלן להראות לו כמה דירות חדשות העומדות למכירה.

הוא הספיק לדחוף גם פגישה עם משווק הקרקעות שלו, ואפילו סגר כמה חוזים על עסקאות ענק שעתידות להכפיל את רכושו בחודשים הקרובים.

ההתניידות המסורבלת באוטובוסים עירוניים האטה עד מאד את קצב ההספקים שלו, ומהר מששיער מראש, הגיעה השעה 12:00 בצהריים והוא מיהר אל תחנת האוטובוסים הקרובה כדי להגיע הביתה בשעה שחוזרים כל הילדים מהחיידר.

האוטובוס הגיע בזמן דווקא, ובתוכו חיכתה לו הפתעה נעימה. ישראל בן דודו.

"הי, מוישי, מה איתך?"

"ברוך השם הכל טוב." השיב מוישי בעייפות וצנח על הספסל המאובק.

"איך העסקים?" התעניין ישראל.

"קשה, קשה, אתה יודע איך זה. רץ מפה לשם, משם לפה. אבל ברוך השם ובעזרתו מתקדמים כל הזמן."

"ולמה שלא תאט את הקצב? יש לך מספיק כסף בשביל לנוח, לא?"

"כמה זה מספיק?" מתעניין מוישי בסרקזם, ופורס את משנתו הוא: "אני חושב שמספיק זה כאשר יש לך ביד דירה ראויה לשמה כדי להתגורר בה, כמה דירות נוספות כדי לתת לילדים, ועוד כמה נכסים מניבים כדי שיהיה אפשר לנוח באמת."

"ומה בעצם כל כך קשה?" ישראל מתעניין באמת ובתמים.

"תראה", מסביר מוישי בטון רציני.

"אני אין לי רכב, כמו שאתה יודע. ולהסתובב בכל הארץ באוטובוסים גומר לי את היום. שלא לדבר על זה שבתוך העיר זה ממש סיוט, אני לא מצליח להגיע לשום מקום בזמן ואנשים תופסים אותי כלא אמין."

"ולמה באמת שלא תשקיע בלימודי נהיגה כמה חודשים?"

"נו באמת," מבטל מוישי במרירות.

"מי יתן רשיון נהיגה לילד בן שמונה?"

הסיום באמת מאוד מפתיע.
אבל אני לא בטוח שהבנתי את הסיפור.
כל העסקאות הענפות מתרחשות בדמיונו של הילד?

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
הסיום באמת מאוד מפתיע.
אבל אני לא בטוח שהבנתי את הסיפור.
כל העסקאות הענפות מתרחשות בדמיונו של הילד?
לא. במציאות.
בן שמונה עם משכנתא? טפסים? תשלומים?
באותה מידה יכלת לעשות אותו בן שלוש.
או שלא הבנתי נכון את הקטע.
דמיינתי שיש ילד אמיתי כזה "אויבער חוכעם"
שמצליח לסובב את כולם על האצבע.
ולקבל תשלומים וחתימות עם טפסים אפילו עם הגיל הקטן שלו.
נגיד הוא נעזר בעורכי דינים משת"פים או מבקש "טובות" ממבוגרים או לא יודעת מה.
אחרי הכל,
זה לא באמת אמיתי.
תזרמו...
אבל ילד בן שלוש הוא בכל זאת צעיר מידי לכאלו משחקים.
גם אם הוא נולד עם ראש עסקי...

בכל אופן, תודה שקראתם בתשומת לב.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
https://www.prog.co.il/threads/אתגר-דו-שבועי-בלתי-צפוי.493879/#post-7025353
@רחל סרולוביץ, בת ראשונה אחרי כמה בנים? אז יש הרבה פחות התלבטויות, כבר שמים פס לכתחילה.
אבל אם זו בת בכורה, מנין צנח לה בגד תכול?
את צודקת!!!
כל הכבוד על תשומת הלב. מוזר שקראתי את הקטע כמה פעמים ולא עליתי על זה.
צריך לחדד שם משהו.
רק שכבר אי אפשר לערוך לצערי

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא. במציאות.

דמיינתי שיש ילד אמיתי כזה "אויבער חוכעם"
שמצליח לסובב את כולם על האצבע.
ולקבל תשלומים וחתימות עם טפסים אפילו עם הגיל הקטן שלו.
נגיד הוא נעזר בעורכי דינים משת"פים או מבקש "טובות" ממבוגרים או לא יודעת מה.
אחרי הכל,
זה לא באמת אמיתי.
תזרמו...
אבל ילד בן שלוש הוא בכל זאת צעיר מידי לכאלו משחקים.
גם אם הוא נולד עם ראש עסקי...

בכל אופן, תודה שקראתם בתשומת לב.
יש ילדים / ילדות מחוננים עם מנת משכל שלא תאמן.
אני חושב, ללא שמץ של מושג, שהמחוננות מתבטאת לפעמים בעיקר בשפת דיבור גבוהה או בשליטת רגשות יפה של המבוגרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה