פונט ניתוח קטלוג 2020 של פונטביט

מימד נוסף

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כידוע לכולם (ומי שעוד לא נודע לו שיזדרז לדעת [בקישור המצורף]) פורסם לאחרונה קטלוג 2020 של פונטביט. נדמה לי שנפתח על זה אשכול בפורום DIP, אבל לטובת מי שלא סימן בלוח שנה חברות בקהילה (כמוני...) ולא יכול להצטרף או סתם לא חבר בפורום, ניתן גם פה סקירה וניתוח על הפונטים החדש(ני)ים של פונטביט. מוזמנים להגיע דעות כמובן!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מימד נוסף

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אז קדימה:

הפתעת השנה 1: קבלו את... פרגמטי!
פונט "פרגמטי" הוא פונט דו-לשוני שמתאים מאוד (אבל מאוד) לכותרות חזקות. ההעובדה שמגיע עם משקלים צרים יותר הופכת אותו לרב-שימושי. המלצה אישית: חובה אצל כל מעצב שמעריך את העבודה שלו.

הפתעת השנה 2: קבלו את... גזר!
פונט גזר הוא פונט שילווה אותנו כנראה בהרבה מהעיצובים הבאים שלנו... לדעתי הוא הכלאה בין "בייגלה" של פונטייפ ל"שלוק" של אאא. פונט בעל צורה קלילה, גממישה וקופצנית, שבא עם ליגטורות חמודות. הגימורים שלו נותנים לו מימד נוסף (:D) וחמוד.

מטריצה:
פונט דו לשוני די חביב שמגיע גם בגרסא צרה. הייתי מתלהב עליו ממש אם האות צד"י הייתה קצת 'נורמלית' יותר. מתאים למודעות חמימות ו\או פונות לקהל נשי.

אות הדפוס:
פונטביט נזכרו שיש גם מעמדים, ולא רק מעצבים גרפיים, ושחררו לחלל העולם גופן טקסט חדש: אות הדפוס. אות קריאה וזורמת.

טולבוקס:
פונט רץ שמתאים להרבה מאוד שימושים (אגב, מזכיר לי קצת את "גנדלף" - מי שמזדהה שירים אצבע). הפרשנות הלועזית שלו חמודה ממש ונותנת פונט לועזי עם סגנון שונה ממה שהכרנו עד היום.

קוהרנטי:
והנה הגענו לפונט שפונטביט לקחה אותו כמתאים לעימוד הקטלוג שלה. לדעתי האישית האות שי"ן גורמת לו להיראות ישן מאוד. (ייתכן שזהו טעם אישי שלי בלבד, אבל אני לא התלהבתי על הפונט הזה בכלל...).

שפיצר:
פונט דו לשוני, ילדותי במקצת. יש שהוא יזכיר להם את "קלוגמן" של פונטימונים. אני באופן אישי מעדיף את זה האחרון...

פורמליסט:
האמת שגם לו מגיע להיחשב כ"הפתעת השנה"... פונט דו לשוני שמתאים למגוון רחב מאוד של שימושים. החל מפונט חגיגי להזמנות\תעודות\וכל מה שרץ על הספקטור הזה וכלה בשימוש בפונט לעימוד מגזינים.

ויצמן:
פונט חביב מאוד, עשיר בצורות וקימורים. מעצב מקצועי יוכל למצות את האפשרויות הרבות שטמונות בשימוש בו. מוסיף למעלתו הוא ריבוי המשקלים שלו.

גמלוני:
אות קליגרפית גבוהה ומעוצבת בקפידות. יש בה משהו מקורי ולא שגרתי.

מניפסטו:
אות כתב-יד המבוססת על פונט "טבעית", אולם מעניקה לה פרשנות שונה וזורמת. פונט שנחמד לעבוד איתו...

אידאליסט:
פונט כתב-יד ש"זורם על הדף"... יכול לתת את הפאנץ' החסר בעיצובים שונים.

הטור דלעיל הוא דעה אישית - וכולם מוזמנים להביע דעה\להעיר\להמליץ וכו'

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מטריצה:
פונט דו לשוני די חביב שמגיע גם בגרסא צרה. הייתי מתלהב עליו ממש אם האות צד"י הייתה קצת 'נורמלית' יותר. מתאים למודעות חמימות ו\או פונות לקהל נשי.

מסכימה לחלוטין בקשר ל-צ'

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@מימד נוסף ממש מסכימה עם הניתוח המפורט
לגבי האות צ' של מטריצה- ממש כך! וכבר רשמתי את זה אתמול באשכול נוסף שנפתח על הקטלוג החדש. (להיכן נעלם האשכול ההוא??)
וכן- גם לדעתי פרגמטי מקום ראשון וחובה לכל מי שאין לו את אלמוני צר של אאא
ועדיין, לפי דעתי, אלמוני צר- עולה על פרגמטי ויותר טוב ממנו (במיוחד באות ש' הקטועה שלו- שאני ממש אהבתי אותה..!)

נערך לאחרונה ב:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
על פניו נראה אות הדפוס כמשהו מבטיח לעימוד...
אם מישהו מתנסה עם זה אשמח לראות דומגאות...

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש כבוד בקטלוג החדש!

קוהרנטי, פורמליסט, פרגמטי - מעולים.
גם מטריצה מצויין (מצטרפת לגבי ה-צ', מקווה שיוציאו גרסת תיקון)

גזר - פונט מתוק,
מאמינה שנתחיל לראות אותו מככב בידיעונים בכל מודעה שניה :)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הרבה דברים טובים שמתאימים לפרסום ולמודעות ולמיתוג.
אבל חסר פונטים לעיצובים יותר יהודיים.
דברים שיותר נפוצים בסגנון הלקוחות שלי, (עימוד, כריכות לספרי קודש, עיצוב חסידי וכו')
ובעבר נדב עזרא עשה דברים מדהימים בסגנון הזה.

מימד נוסף

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
סלחו לי על הסגנון הבוטה, אבל בגלל אותיות אל"ף ושי"ן שלו קוהרנטי נראה כאילו עזרא שחרר פונט שייצר לפני 20 שנה עם תיקונים קלים, במיוחד באות פ"א שהיא מאוד יפה

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדעתי,
פורמליסט שווה במיוחד! (האות ע פחות )
גם מטריצה יפיפה עם הקריצה באות צ
פרגמטי מעולה!
כל השאר חביבים בהחלט
מניפסטו לא התחברתי
בגדול, פונטים יפים ושימושיים

כוכב עולה

עיצוב | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כבר אפשר להוריד את הפונטים מהאתר?

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כבר אפשר להוריד את הפונטים מהאתר?
באתר עצמו לא רואים את זה
אבל בטופס ההורדות כבר כן

upload_2019-11-8_13-0-4.png

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כידוע לכולם (ומי שעוד לא נודע לו שיזדרז לדעת [בקישור המצורף]) פורסם לאחרונה קטלוג 2020 של פונטביט. נדמה לי שנפתח על זה אשכול בפורום DIP, אבל לטובת מי שלא סימן בלוח שנה חברות בקהילה (כמוני...) ולא יכול להצטרף או סתם לא חבר בפורום, ניתן גם פה סקירה וניתוח על הפונטים החדש(ני)ים של פונטביט. מוזמנים להגיע דעות כמובן!

מתחילה ממש להרגיש שאני מפספסת דברים חשובים שנדונים רק בפורום הנ"ל :(

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא מבינה את פונטביט.
אאא יכולים לתבוע אותם בקלות. אפשר להוכיח את הזיקה המהותית ל'שלוק' בקלי-קלות.

מימד נוסף

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שימו לב: ניסיתי להוריד כמה מהפונטים החדשים של פונטביט, והצלחתי להוריד רק את גזר והמשקל הדק של ויצמן. בהודעה שקיבלתי מפונטביט נאמר לי כי יש להם קצתצ "תקלות" עם הפונטים החדשים, ובע זה יהיה ניתן להורידם בימים הקרובים.

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שימו לב: ניסיתי להוריד כמה מהפונטים החדשים של פונטביט, והצלחתי להוריד רק את גזר והמשקל הדק של ויצמן. בהודעה שקיבלתי מפונטביט נאמר לי כי יש להם קצתצ "תקלות" עם הפונטים החדשים, ובע זה יהיה ניתן להורידם בימים הקרובים.
אני הצלחתי רק את גזר והדק של מטריצה
למרות שהיה את כל המשקלים של מטריצה ברשימה (22 משקלים!!- הרגיל והצר עברית ואנגלית) וסימנתי את כולם- ז"א - זה הוריד לי ממכסת הפונטים בחבילה שלי!- בפועל ירד רק משקל אחד מבין כולם. פונטביט עדיין לא ענו לי..

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אני הצלחתי רק את גזר והדק של מטריצה
למרות שהיה את כל המשקלים של מטריצה ברשימה (22 משקלים!!- הרגיל והצר עברית ואנגלית) וסימנתי את כולם- ז"א - זה הוריד לי ממכסת הפונטים בחבילה שלי!- בפועל ירד רק משקל אחד מבין כולם. פונטביט עדיין לא ענו לי..
הורדה חוזרת של פונטים שבחרת בהם מורידה ממכסת הפונטים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה