ניצול מקסימלי חדר בנות

• פותח הנושא ddd
  • פורסם בתאריך

ddd

משתמש צעיר
בס"ד

חפרתי המון באשכולות כאן לגבי תכנון חדרי ילדים, החכמתי מאד משלל העצות וכיווני החשיבה.

כעת אנחנו לקראת ריהוט חדר חדש, מיועד עבור 4 בנות בגילאי בית ספר, אך ישמש גם לאירוח.
יש לי בעקרון בסיס ראשוני היכן להניח כל דבר, אבל מבחינת ניצול החדר אני חושבת שלא הצלחתי לנצל אותו מספיק..
אשמח לרעיונות, אפילו סטנדרטיים, איך למקם את הריהוט וכיצד לנצל לפתרונות אחסון ותוספות קטנות ושימושיות..

החדר צריך להכיל:
א.) הייריזר רביעיה, רוחב כל מיטה 80 ס"מ, אורך כולל בד"כ 205 ס"מ.
ב.) ארון מינימום 4 דלתות.
ג.) שולחן כתיבה 160 ס"מ אורך, 45-50 ס"מ רוחב + כוורת.
ד.) ארגז מצעים, חשבתי על אפשרות של משהו נייד על גלגלים כי לא מצאתי לו מקום..
ומדפים פה ושם בלי להעמיס יותר מידי.

תודה מראש

1618469970721.png

קבצים מצורפים

• חדר חדש.pdf
    KB 137 · צפיות: 123

ddd

משתמש צעיר
בס"ד

איך מעלים קובץ פתוח גדול וקריא?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יכולה לייעץ לך כאמא לבנות:
* ארונות תלייה - לפחות 3 דלתות ואפילו 4. 2 לתלייה ארוכה, ו 2 לתליה קצרה [לחצאיות/חולצות תלבושת וכדו'], ומתחת לתליה מגירות לשאר הבגדים [גרביים וכו']
* כתביה של 1.6 - עשינו רוחב כזה, ורוב הזמן הוא סתם עמוס בחפצים, ואין צורך ברוחב הזה. בסופו של דבר הבנות אוהבות לעשות ש"ב - כל אחת בפינה שלה, ולא ממש יושבות בשולחן אחד. זה משמש לרוב לאירוח חברות. כך שאם דחוף לך יותר ארון למצעים - אולי תורידי קצת מרוחב הכתביה, ע"ח ארון למצעים/שמיכות
* אפשר לעשות שולחן שתלוי מצד אחד, ומחובר לרצפה בעמוד מתכת - מהצד השני, הוא עומד בקיר שבו המיטות נפתחות, אבל לא מפריע למיטות להיפתח. [כמובן צריך לחשב איפה בדיוק למקם אותו], ותאי הכוורת תלויים בנפרד- לא מחובר לשולחן כיחידה אחת.
* מדפים למחברות - חייב להיות בגובה נגיש, לא בגובה של תאי הכוורת, ולכן מומלץ מאוד לעשות מדפים בעומק של מחברת [18-20 ס"מ בערך] מעל השולחן בגובה נמוך. זה לא יפריע לשולחן, ומצד שני יהיה מספיק נגיש לשימוש. אה, ושהמדפים יהיו מחולקים, ולא מדף אחד ארוך - שהכל הופך להיות בלאגן

אילה מינה

משתמש מקצוען
ממליצה לך לקחת אדריכל/ית ליעוץ קטן עולה סכום נורמלי
לשעה אחת ואפשר לקבל כיוון ולפתוח את העיניים
עדיפות לאדריכלית שמתמחית בניצול שטח
מנסיון....

ddd

משתמש צעיר
ממליצה לך לקחת אדריכל/ית ליעוץ קטן עולה סכום נורמלי
לשעה אחת ואפשר לקבל כיוון ולפתוח את העיניים
עדיפות לאדריכלית שמתמחית בניצול שטח
מנסיון....
בס"ד

הסיבה שלא לקחתי אדריכלית זה כדי לחסוך בעלויות, אבל אם זה באמת לא יקר אז אולי כדאי.
מה טווח המחירים לשעת יעוץ?

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
ממליצה לך על @ר גן עדן
מעצבת פנים אלופה עם רעיונות מקורים לעיצוב וניצול השטח.
מחירים נוחים מאד.

ddd

משתמש צעיר
יכולה לייעץ לך כאמא לבנות:
* ארונות תלייה - לפחות 3 דלתות ואפילו 4. 2 לתלייה ארוכה, ו 2 לתליה קצרה [לחצאיות/חולצות תלבושת וכדו'], ומתחת לתליה מגירות לשאר הבגדים [גרביים וכו']
* כתביה של 1.6 - עשינו רוחב כזה, ורוב הזמן הוא סתם עמוס בחפצים, ואין צורך ברוחב הזה. בסופו של דבר הבנות אוהבות לעשות ש"ב - כל אחת בפינה שלה, ולא ממש יושבות בשולחן אחד. זה משמש לרוב לאירוח חברות. כך שאם דחוף לך יותר ארון למצעים - אולי תורידי קצת מרוחב הכתביה, ע"ח ארון למצעים/שמיכות
* אפשר לעשות שולחן שתלוי מצד אחד, ומחובר לרצפה בעמוד מתכת - מהצד השני, הוא עומד בקיר שבו המיטות נפתחות, אבל לא מפריע למיטות להיפתח. [כמובן צריך לחשב איפה בדיוק למקם אותו], ותאי הכוורת תלויים בנפרד- לא מחובר לשולחן כיחידה אחת.
* מדפים למחברות - חייב להיות בגובה נגיש, לא בגובה של תאי הכוורת, ולכן מומלץ מאוד לעשות מדפים בעומק של מחברת [18-20 ס"מ בערך] מעל השולחן בגובה נמוך. זה לא יפריע לשולחן, ומצד שני יהיה מספיק נגיש לשימוש. אה, ושהמדפים יהיו מחולקים, ולא מדף אחד ארוך - שהכל הופך להיות בלאגן

לגבי מה שכתבת על רוחב הכתביה, עולה לי רעיון לחלק את שולחן הכתיבה ל3 או ל4 , ז"א כמה עמדות נפרדות לפרטיות מלאה, השאלה איפה יכנס לי...

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לגבי מה שכתבת על רוחב הכתביה, עולה לי רעיון לחלק את שולחן הכתיבה ל3 או ל4 , ז"א כמה עמדות נפרדות לפרטיות מלאה, השאלה איפה יכנס לי...
זה לא יראה כמו חדר טלמרקינג?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא בטוח שכדאי, כי הן כן צריכות קצת מרחב על השולחן עצמו - לספר+מחברת ולפעמים עוד תיקייה/דפדפת וכו'.
אבל בסופו של דבר את מכירה את בנותייך, ואת יכולה לראות אם הן יושבות יחד לעשות ש"ב, או כל אחת הולכת לפינה אחרת בבית.

• תודה
Reactions: ddd

אילה מינה

משתמש מקצוען
בס"ד

הסיבה שלא לקחתי אדריכלית זה כדי לחסוך בעלויות, אבל אם זה באמת לא יקר אז אולי כדאי.
מה טווח המחירים לשעת יעוץ?
הרעיון של שעת יעוץ זה שמקבלים רעיונות וכיוונים ועצות זה לא תוכנית מוכנה ומסודרת
אבל מספיק בהחלט בשביל לרהט חדר
אני ממליצה כמובן על @ציפורה זילברצן
ניצול שטח זה הפייבוריט שלה
מנסיון....

• תודה

On control

משתמש פעיל
בנוגע למיכתביה, אכן מסכימה שבנותי גם פחות אוהבות לשבת ביחד וללמוד שם, כל אחת עם אופי אחר...
אחת מעדיפה בשקט שלה במיטת קומותיים, אחת אוהבת להתפרס לה עם חפציה על השולחן, אחת על הערסל או ליד השולחן בסלון בתוך כל האקשן של הבית... גם לא כולן יושבות ללמוד באותו זמן.

לבנות בחדר השני כבר הבאתי את השולחן הכי קטן ופשוט מאיקאה, שיהיה כאופציה למי שרוצה וגם ניתן לשחק עם עיצוב החדר בלי מיגבלה.
מה שחשוב שיהיה תאי כוורת לכל בת, מאוד שומר על הסדר ונותן לכל בת את פינת התצוגה שלה.
מבחינת גובה אצלי מעדיפות דווקא גבוה כדי שהקטנים לא יגיעו.

ddd

משתמש צעיר
בס"ד

זה רעיון בסיסי שתכננתי
ועליו יש לי אינספור שינויים
האם נראה הגיוני?
אשמח להערות/הארות

נ.ב. שכחתי לציין בקובץ שאת ארגז המצעים תכננתי להעמיד על גלגלים (עם מעצור כמובן) כדי שאוכל להזיז במקרה הצורך של יציאה מהדלת (נדיר)
רעיון בסיס.jpeg

D

Deleted 66182

אורח
המידות של החדר ממש כמו שלנו ואפילו הדלת והחלון...
ממליצה מאד על שני ארגזי מיטה מאחורי המיטה לרוחב כל אחד של כמטר לא זול אבל שווה כל שקל
בחדר עם בנות זה שומר מאד על הסדר
לכן הזמנתי מיטה בהזמנה ולא היי רייזר שזה יהיה חלק מהעיצוב של המיטה עומק מטר רוחב 28 בערך
זה מסעד נח לשבת על המיטה וללמוד עם חברות, יש מקומות קבועים לשמיכות ולפיגמות..תענוג.
ממליצה מאד לחדר מלא בנות על שולחן מתקפל בהזמנה רוחב 1.40 ובאמת מספיק ל3
רק שלא תמיד יושבות שם..
כך הרגליים לא תופסות מקום לא מפריעות לנקיון ובפעמים הבודדות שקפלנו זה עזר כ"כ.
ממליצה ג"כ על הרבה תליה! בהצלחה!
זה דברים פשוטים לא בטוח שאת צריכה לשלם למעצבת אא"כ את צריכה עוד דברים מסויימים.
ממליצה על גוונים בהירים כמה שזה לא פרקטי תמיד אבל משאיר מרחב.

• תודה

ddd

משתמש צעיר
המידות של החדר ממש כמו שלנו ואפילו הדלת והחלון...
ממליצה מאד על שני ארגזי מיטה מאחורי המיטה לרוחב כל אחד של כמטר לא זול אבל שווה כל שקל
בחדר עם בנות זה שומר מאד על הסדר
לכן הזמנתי מיטה בהזמנה ולא היי רייזר שזה יהיה חלק מהעיצוב של המיטה עומק מטר רוחב 28 בערך
זה מסעד נח לשבת על המיטה וללמוד עם חברות, יש מקומות קבועים לשמיכות ולפיגמות..תענוג.
ממליצה מאד לחדר מלא בנות על שולחן מתקפל בהזמנה רוחב 1.40 ובאמת מספיק ל3
רק שלא תמיד יושבות שם..
כך הרגליים לא תופסות מקום לא מפריעות לנקיון ובפעמים הבודדות שקפלנו זה עזר כ"כ.
ממליצה ג"כ על הרבה תליה! בהצלחה!
זה דברים פשוטים לא בטוח שאת צריכה לשלם למעצבת אא"כ את צריכה עוד דברים מסויימים.
ממליצה על גוונים בהירים כמה שזה לא פרקטי תמיד אבל משאיר מרחב.

בס"ד

נשמע טוב הארגז מאחורי המיטה אבל כיוון שאני רוצה הייריזר (למתבגרות) נראה לי שזה יראה קצת לא קשור לסגנון של הברזלים של המיטה,
אבל אני אשקול בכל אופן אולי כן כדאי, תודה על הרעיון
ותודה על כל הטיפים..

yoyo mor

משתמש פעיל
למה לא היירייזר עם ארגז עליון? אני קניתי עכשיו מיטה של קחטן היירייזר משולשת עם ארגז עליון

yoyo mor

משתמש פעיל
אנחנו קנינו דגם יוניק אלזה, צריך לברר בחנויות, יש כל מיני דגמים שיש בהם את האפשרות של ארגז עליון + היירייזר
אנחנו במודיעין עילית קנינו בחנות רהיטי רשב"י

• תודה

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
1618862311009.png

אם את רוצה ניצול, תעייני לעיל, ארון לאורך הקיר, הסוף ליד המיטות הוא ארגז מצעים, המכתביה יכול להגיע איפה שהוא מצויר, רק בלי רגלים/בלי רגלים שמפריעים למיטות /בכלל שולחן מתקפל או אפשר למקם את המכתביה בין הדלת לארון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה