מצב
הנושא נעול.

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רק מסייגת שהסיפור ששוטרים צועקים על ילדים הוא לא כזה נדיר ולא קורה רק על הציבור החרדי.
סיפרה לי מישהי (לא חרדית) שהיא מתכנתת במשטרה אבל היא עובדת של המשטרה כך שבזמני קורונה היא הייתה צריכה לתגבר את כוחות המטרה ולהיות בשטח
(רק תתארו לעצמכם בחורה מתכנתת שצריכה לעמוד ולעצור אנשים בסגר..)
איך השוטר שהיה איתה צעק על ילדים ששיחקו בפארק בזמן הסגר ואיך הם היו מבוהלים והיא ניגשה להרגיע אותם היא פחדו וברחו ממנה...

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושב שהדיון סוטה משיח מקצועי הנועד לייעץ לדוברות משטרת ישראל כיצד לשנות את תדמית המשטרה, לבין האמוציות על משטרת ישראל.

ברור לחלוטין שבמשטרת ישראל יש בעיה כרגע, ויש להם לטפל באופן יסודי בנהלי התנהגות השוטרים, ובמיוחד אל מול האוכלוסיה החרדית, וזה נושא לדיון אחר.

מה שקומם את פותח האשכול היא תגובת והתנהגות הדוברות.

אלצ'י

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי כך:
משטרת ישראל מצרה על עוגמת הנפש המיותרת שנגרמה לקטינה ע"י שניים משוטריה,
המקרה החריג יטופל בחומרה והדין ימוצה עם השוטרים האחראים למחדל .
המשטרה תעשה בדק בית ותפעל שמקרים כאלו ודומיהם לא יישנו בתחומיה.
הקטינה ומשפחתה יפוצו. והקנס שניתן ללא שיקול דעת -בוטל.

עד כאן הודעת דובר המשטרה :p

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי כך:
משטרת ישראל מצרה על עוגמת הנפש המיותרת שנגרמה לקטינה ע"י שניים משוטריה,
המקרה החריג יטופל בחומרה והדין ימוצה עם השוטרים האחראים למחדל .
המשטרה תעשה בדק בית ותפעל שמקרים כאלו ודומיהם לא יישנו בתחומיה.
הקטינה ומשפחתה יפוצו. והקנס שניתן ללא שיקול דעת -בוטל.

עד כאן הודעת דובר המשטרה :p

מכיון שצריך בדק בית כללי במשטרה ובעיקר בנושא הדוברות.
ובמיוחד מצד האמון הלקוי למדי.
צריך שינוי מערכתי בגישה.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני וקריקטורות אקטואליות לא הולך ביחד.
בדרך כלל פשוט אין לי מה לומר.
הבוקר העבירו לי קריקטורה מזעזעת שבה בצד אחד עומד הילד מגטו ורשה מרים ידיים ובצד השני הילדה והשוטרים וכתוב כזה, פולין 1940, ישראל 2020.
וזה זעזע אותי כי איכס איכס איכס. ציירים, אל תשתפו פעולה, לפעמים, פליז.

וגם הסיפור עצמו מביך ומטריד.
אז כל הרגשות השליליים האלה הכריחו אותי כן לעשות משהו.
שיהיה לתועלת, אני יודע...
צפה בקובץ המצורף 684689

כל מילה, אני חושב שכל השוואה בין איש יהודי יהיה אשר יהיה לבין נאצי, היא השוואה מקוממת ובלתי נסלחת.
לא ניתן להשוות את הפושע הכי מתועב בעולם למפלצות אדם שרצחו בקור רוח מליונים, אלו שהשמידו את כל משפחתה של סבתא שלי בתאי גזים, ושרפו את גופם במשרפות. אלו שירו בבחורי חמד הקשורים זה לזה בשערותיהם אל גדות נהר הדנובה שהאדים מדמם. תנצב"ה.

כמנהל האתר, אם אפגוש בקריקטורה או ביטוי המשווה יהודים כלשהם לנאצים, אמחוק את ההודעה במקום. תודה.

סערצע

משתמש מקצוען
כל מילה, אני חושב שכל השוואה בין איש יהודי יהיה אשר יהיה לבין נאצי, היא השוואה פושעת ובלתי נסלחת . .
לאידך, לא ניתן להשוות בין התעללות שיטתית ומזעזעת באזרחים שווי־זכויות כקו רשמי (בתמיכת ועידוד מוסדות המדינה, למן שר המשטרה ועד התשקורת החולנית), לעומת קומץ קטן של עשרות בודדים שאת עצמם בקושי הם משקפים.
אם יורשה, מבלי לפגוע חלילה: השוואה שכזו מלגטמצת את הפשע הסדרתי הלז.
ומסיימין בטוב.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הבנתי מילה

סערצע

משתמש מקצוען
מסובך עד־כדי־כך?!

השוואה בין קיצוני נטו"ק, המונים עשרות אנשים לכל היותר, לגוף ממוסד ובעל יכולת רבה במדינה (תוך תמיכה של מוסדות רשמיים, מן המסד ועד הטפחות) - היא מזעזעת, לכה"פ לפענ"ד.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
מסובך עד־כדי־כך?!

השוואה בין קיצוני נטו"ק, המונים עשרות אנשים לכל היותר, לגוף ממוסד ובעל יכולת רבה במדינה (תוך תמיכה של מוסדות רשמיים, מן המסד ועד הטפחות) - היא מזעזעת.
עדיין לא הבנתי, מישהו הזכיר כאן נטו"ק? מאיזה דלת הם נכנסו לדיון?

כתבתי שהשוואה של יהודי (שוטר, חייל, או לא משנה מה בכלל) לנאצי, היא השוואה נפשעת.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הדיון הסוער בוועדת החוקה על התנהלות המשטרה. היו"ר ח"כ אשר: "אני דורש שתוקם מינהלת משטרה ייעודית לציבור החרדי, כפי שכבר קיימת כלפי אוכלוסיות אחרות, ויהיו חברים בה נציגים מהקהילה החרדית וקצינים בכירים בדימוס מהקהילה. תפקידה יהיה לעקוב שהשוטר בשטח מתנהל נכון מול האזרח ושלא יישנו מקרים כמו שראינו".
מתוך "כל רגע"

מכיון שבפורום מקצועי זה, גם כן עוסקים בשאלה בוערת זו...

נראה לי שבאמת לא תעזור המנהלת, אם קיים חוסר אמון בסיסי, שרק דוברות ברורה ועדכנית תוכל ליצור.

לכן מתוך חשיבה מעמיקה נראה שדוברות צריכה לדבר בגובה העיניים.

כשמבקשים ממנה תגובה לא להכחיש במקום אלא להגיד:
"זה נשמע מקרה חמור, אבל כולנו מבינים שאי אפשר לערוף ראשים בלי לשמוע את ב' הצדדים.
אבל בעיקר אני רוצה להתמקד להבהיר לציבור שהנושא הראשון במעלה שמנחילים באירגון זה להיות לעזר לאזרחים.
זה שינוי ארוך, אבל בטח גם אתם יכולים להיזכר בשוטרים שהם לא רק טובים אלא גם מדהימים."

הרבה אזרחים באמת יכולים להיזכר בשוטרים טובים, ואולי כך בלי התעלמות ושקרים, אלא אם הפניית אור חיובי על החיוביים. יווצר אימון ושיתוף פעולה שיתן את פירותיו בשטח.

סערצע

משתמש מקצוען
עדיין לא הבנתי, מישהו הזכיר כאן נטו"ק? מאיזה דלת הם נכנסו לדיון? . .
זו:
יש כאן שני צדדים למטבע.
צד אחד , שוטרים שמתנהגים בבורוטליות כלפי כלל האזרחים ובתוכם חרדים.
והצד השני, חרדים שקוראים בכל הזדמנות לשוטרים רשעים ונאצים. כולל ילדים מגיל 5.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תגובת דובר משטרת ישראל [מי הטיפש שלוקח על עצמו תפקיד דובר על הארגון הכי לא מאורגן במדינת ישראל, אולי מי שלוקח על עצמו שר הבריאות או שר האוצר במצבי משבר]

מדינת ישראל נמצאת במשבר מהחמורים בתולדותיה, השר הממונה, המפכ''ל, מפקדי המחוזות, קציני השטח, ואלפי שוטרים עושים את עבודתם נאמנה במשמרות ארוכות ובמסירות יוצאת דופן, לצד עשרות אלפי אירועים אשר מתנהלים כשורה ועל פי דין וחוק, בצל עבודה מתישה זו מתרחשים אירועים אשר אין להם מקום בארגון כה מכובד וראוי, ואנו מצרים על כך.

אך למרות כל זאת, אנו מוחים בכל תוקף, מזדעזעים פעם אחר פעם, כיצד התקשורת העוינת מוצאת מקרים ספורים, ומבליטה אך ורק את אירועים אלו, במדינה מתוקנת אין מקום לעיתונאים אשר מכפישים פעם אחר פעם את דמותה ההרואית של משטרת ישראל.

ובאשר למקרה אשר צולם בירושלים על ידי אדם שחצה את הכביש שלא במעבר חציה ובכך עבר על החוק, מפקד המחוז, בהמלצת השר הממונה, ובהתייעצות עם צמרת המשטרה לדורותיה, בשיחה בהולה שנערכת לפנות בוקר, הוחלט כי מפקד המחוז יזמן לפגישה דחופה ומהירה את אותם השוטרים, ויאמר להם בצורה נחרצת כי בפעם הבאה שהם פוגשים נערה בת 11 וארבעה חודשים פלוס 5 ימים, אשר הורידה את המסיכה לכיוון סנטרה, ולא כל מערכת הפה והלוע מוסתרים כפי הוראות החוק, ואותה נערה שותה ברד בצבע אדום להנאתה, אין להם לעכבה לחקירה בחדרי החקירות של משטרת ישראל,
אלא להסביר לה את הוראות החוק ואת האופציות המותרות על פי החוק לשתות ברד במרכז העיר.
א. לעשות חור במסיכה ולשם להכניס את הקשית של כוס הברד בצבע אדום,
ב. להכנס לבנין הנטוש הנמצא בסמכות למקום הארוע, ושם תוכל לשתות כאוות נפשה.

ולאותם עיתונאים המחפשים את נקודות החולשה הקיימות בכל ארגון, אנו שואלים, ידעתם לפרסם את הסרטון, האם תפרסמו גם את תגובתה המהירה והמעמיקה של משטרת ישראל.

ולציבור החרדי נאמר בנימה אישית -
כידוע לכם משטרת ישראל החל מהשר הממונה ועד לאחרון השוטרים, דואגים בכל לב לשמירה על בריאותכם האיתנה, ועל מצבכם הפיזי והנפשי כאחד, משטרת ישראל נוקטת בכל האמצעיים על מנת לשמר את בריאותכם אשר נמצאת בראש מעיינה של משטרת ישראל, ולפיכך אנו נוקטים בכל דרך אפשרית למזער את הנזק התדמיתי ובריאותי במגזרכם הנחשל, לעיתים אנו פועלים במבצעים חשאיים בכוחות וטכנולוגיות המתקדמות בעולם על מנת להזהיר את פורעי החוק שעבריינותם אינה כדאית, ולעיתים אנו עושים זאת בגלוי.
דעו לכם, שכל מעשה ומעשה הוא אך ורק לטובתכם, גם אם אינכם מבינים זאת.

עד כאן הודעת הדובר, סגנו, ראש לשכתו, מזכירתו, פקודיו, וכל מערכת דוברות המשטרה.

סערצע

משתמש מקצוען
. . להכנס לבנין הנטוש הנמצא בסמכות למקום הארוע, ושם תוכל לשתות כאוות נפשה . .
למחרת: נפתחה חקירה משטרתית בעקבות תקיפה בבנין נטוש, עת נכנסה אל לועו ילדה בת 11 לשתות כוס ברד במסכה על סנטרה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שהבעיה היא לא של הדוברות אלא של המשטרה עצמה.
העם שונא את המשטרה ברמה שבמקום לחשוב על המשטרה כמצילה את העם מפשע,
חושבים עליה בתור מחוללת פשעים, כלומר משתמשת בסמכות שלה באמצעות הפעלת כח לא מידתי.

כל הסרטונים שאנשים מעלים, התחושה הזו שאם אתה פוגש שוטר כדאי שתהיה עם מצלמה פתוחה, ושאם תיתפס, לא בטוח שהצדק יעשה איתך כל עוד זו מילה שלך מול מילה של שוטרים שמגבים אחד את השני- זה משהו שלא אמור להיות.

המשטרה צריכה תדמית של מחוללת סדר ומצילה את העם מפשע.
אם התדמית שלה הפוכה- כאן הבעיה.
הדוברות יכולה איכשהו לעזור כדי לא להטמיע את האטימות ולהראות אותה בריש גלי,
אבל לא באמת יכולה לרמות את העם.
אז נכון, הדוברות בעצם ממשיכה את המדיניות של המשטרה שפני הדור כפני כלב,
ומי שיש לו כח יכול לערוך מסיבה בליל שבת, להפריע לשכנים שומרי השבת,
בלי מסכות וללא שני מטרים,
רק כי מדובר באישיות שעובדת במשטרה והיא חסינה.
אבל השינוי שנדרש אמור להיות פנימי עוד לפני הדוברות.

וזו לא רק התנהלות כלפי הציבור החרדי (למרות ששם יש הרבה יותר חולשה,
ולכן אפשר לנצל את זה), אלא גם כלפי כל אחד ששוטר משתמש בסמכויותיו שלא כהוגן.

ואז שוטרת שעוצרת כלה ביום חופתה, מתבכיינת שהעכירו את השם שלה.
כלומר לעצור כלה (גם אם לא נתנה לה דוח) ביומה הגדול, כשממילא עליה לסבול חתונת קורונה זה בסדר.
אבל לפרסם את מעשי השוטרת ברבים, זו כבר ממש הכפשת שם.

הסרטון של ילד בן 13 שהיה אזוק לילה שלם ברגליו ובידיו בספסל המתנה במשטרה,
אותה כלה, אותה ילדה מאתמול, כל סרטוני השוטרים שמסיימים לתת דוח ומסירים את המסכה.
אם אלו צריכים לחולל סדר במדינה, אז מי צריך פושעים.
זו לא רק המשטרה. זו גם אגד וגופים נוספים.
יכול להיות שנהג אוטובוס שחושש שיימצאו אצלו ברכב ילדה בלי רב קו ויספוג קנס - יהיה מפלצת.
במו עיניי ראיתי לפני שנים מספר איך נהג מוריד באמצע שום מקום ילדה קטנה בוכה עד עמקי נשמתה רק משום שלא היה לה רב קו או משהו.
בגסות רוח ובעזות פנים. (לא זוכר מה היה הלאה, מניח שהיו נוסעים ש'תרמו' לילדונת את הכסף... לא שזה ירפא לה את הטראומה).

נזכר איך היו סיפורים מבעיתים על פקחי סיטיפס שהעניקו ברוחב לב קנסות לילדות בנות 12, ואף הזמינו ניידת לאחת מהן.
בקיצור: אטימות הלב מול חסרי ישע וחלשים הינה משהו מערכתי ורחב, לא רק המשטרה.

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני חושב לענ''ד....
הועלו כאן מספר טענות לגבי מה כואב לנו במקרים האחרונים שבוצעו ע''י המשטרה....
יש שכתבו שהבעיה היא האכיפה הסלקטיבית, כלומר שרק באיזורים חרדיים אוכפים את תקנות הבריאות....
יש שכתבו שהבעיה היא שאחרי שיוצא כזה סרטון השוטרים שצולמו עדיין עובדים כשוטרים ואין שום סיבה שלא יחזרו על מעשיהם למחרת....
יש שכתבו שהבעיה היא שהמשטרה כגוף על שריה, קציניה, מפקדיה, ופקודיה, שוטריה ויסמניקיה, מושפעת מהתקשורת הכללית, ונוהגת על פי החרדה מן החרדים...
יש שיאמרו שהבעיה היא בכלל בזה שהדרג הפוליטי אינו מגנה את זה....
יש שיאמרו שהבעיה היא שיד רוחצת יד במשטרה, כלומר מח''ש חוקר את חבריו...
האמת היא לצערי הכל נכון....

אבל, אני חושב שבינינו את המשטרה כבר לא נוכל לשנות, את השנאה שחלחלה למטה לא נוכל למגר, את האלימות המשטרתית לא נוכל למנוע...
כי המשטרה היא גוף מלא בכוח, וכמו כל גוף שיש לו כח הוא מנסה להראות בכל רגע נתון מי בעל הבית...
וכמו כל גוף מאורגן הוא תמיד יראה במישהו אחר אשם ולא באחד משריו, קציניו, מפקדיו, פקודיו , וכו'...
וגם התנצלות יפה אצילה ומוערכת ככל שתהיה אינה מועילה כהוא זה למחרת באלימות כלפי מישהו אחר...
אז אם אני הייתי דובר המשטרה, אני מאמין שלא הייתי מגיב כ''כ אחרת, מכיוון שכדובר המשטרה מעניין אותי רק הגוף שאותו אני מייצג מטבע הדברים...
וגם כי לא באמת כל השוטרים אלימים וחייתיים...

אבל כחרדי, תושב עיר חרדית, כזה שמזמין אליו אלימות משטרתית, הייתי מצפה מראשי המערכת החרדית,שני דברים:

1. לדאוג למחוק ולבטל את העילה למעצר שנקרא בשם ''תקיפת שוטר'' , עליו מסתמכים כל אותם פושעים במדים, עדיין לא ראיתי שוטר מותקף בחיי (!!!) מבלי יכולת להגן על עצמו...
אפשר אולי להזכיר לבית המשפט שאני נושא על עצמי גרטל כובע וחליפה, בעוד הוא נושא על עצמו גז פלפל, מבוטה, אקדח, טייזר...
נראה לי שכל בר דעת יכול להבין שמאזן הכוחות ביני ובינו אינו קרוב לסעיף של ''תקיפת שוטר''....
2. להקים איזשהו גוף יעיל ולהתחיל לתבוע כל שוטר כזה לגופו של ענין....

טוב, אז אני לא יודע אם תסכימו איתי אבל נראה לי שזה האפשרות היחידה לשינוי אמיתי, פשוט להוריד את החסינות האוטומטית שיש לשוטר בכך שכל מי שמקבל מכות מואשם בתקיפת שוטר (זו לא בדיחה זוהי המציאות...)
וכן להתחיל לתבוע שוטרים, כי זה הדבר היחיד שיכול להרתיע אותם מלעשות לעוד ילדה סיוט שלעולם היא לא תשכח!!!

נערך לאחרונה ב:

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אז אם אני הייתי דובר המשטרה, אני מאמין שלא הייתי מגיב כ''כ אחרת, מכיוון שכדובר המשטרה מעניין אותי רק הגוף שאותו אני מייצג מטבע הדברים...
וגם כי לא באמת כל השוטרים אלימים וחייתיים...

בתור דובר אתה מפוטר...
בדיוק בשביל זה המשטרה מחזיקה דובר כי למרות הכוחנות שלה מעניין אותה איך היא נתפסת בציבור.
והם גם משקיעים כסף בקשרי קהילה.
אז זה חשוב להם.

הבעיה כנראה או שהם לא עושים את זה נכון.
או שכל כך גרוע המצב שכלום לא יעזור.

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נזכר איך היו סיפורים מבעיתים על פקחי סיטיפס שהעניקו ברוחב לב קנסות לילדות בנות 12, ואף הזמינו ניידת לאחת מהן.
ואני ראיתי שצעקו ואיימו בקנס על ילד ערבי ברכבת,
וראיתי גם שצעקו על ילד חילוני שלא העביר רב קו באוטובוס
זה קורה כל הזמן בכל המגזרים ובכל החברות, יש בעולם אנשים אטומים ולצערינו לפעמים הם עובדים עם אנשים...

אבל מה, קודם כל אני מסכימה עם העובדה שהמשטרה צריכה להיות יותר ייצוגית לטובת האזרחים
אבל הסיפור העיקרי פה הוא שהציבור החרדי כועס על המשטרה (ובצדק) ומחפש לפוצץ כל אירוע

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה