שיתוף - לביקורת נותן בהם סימנים

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בערב ראש השנה, הוחלט לא לנסוע לשום הפגנה. כזאת שתפרוץ את הסגר עד להורים.

"מה יש?" אמרה שרי. "נישאר בבית. אבא שלי אמר שלא נותנים השנה להתפלל בישיבה, היא הפכה למלונית קורונה. הגיע הזמן איתמר, שתתפלל בקראוון ליד הבית.

כשנפלה ההחלטה, הורם המצב רוח. שרי נכנסה בתנופה למטבח, להוכיח שגם הדור של היום, יודע לשלב בלעבוסטעיות עם קריירה. הסימנים שלה, לא יפלו באיכותם ההונגרית, מהסימנים של הבאבע עליה השלום.

אני יצאתי לחפש קפסולה שתסכים להכניס אותי לתפילות החג, בצל ניילוניה. כשחזרתי, קידם את פני ענן מהביל מכיוון המטבח. ליד קופסאות קטנות עם שלל הסימנים, עמדו שתי ערמות סימטריות של קציצות שטוחות.

"נעים להכיר איתמר, הכרתי והסילקא", הכריזה שרי. "מעדן אמיתי, בדיוק כמו של סבתא יוכקע."
"אבל למה כל כך הרבה?"
"אל תשאל הרבה שאלות, זה לא סימני ליל הסדר. פשוט אני אוהבת את זה, ולא הייתי מתנגדת לאכול במהלך כל השנה. בשביל מה יש מקפיא?"

טוב נו. עדיף לא לעורר מריבות בערב ראש השנה.

בשבת האחרונה, שבת שלפני פסח, הקפסולות כבר זיכרון רחוק. אפילו המסיכות נשמטו מעם פנינו, ובכל אופן לא יכולתי שלא להיזכר בימים הנוראים.
חזרתי מהתפילה ליל שבת.

שרי מקדמת את פניי, "יש לי הפתעה. אתה לא תאמין! אתה יודע שהכנתי כמה שפחות, סלטים וחלות קנינו, היה חסר לי תוספת לעוף. פתאום שהתחלתי לעשות פסח במקפיא, מצאתי את אלו."

למול עיני נגלתה, ערמה צהבהבה ירקרקה, עם ריח של מקפיא.
"מה זה?"

"נעים להכיר איתמר,זה כרתי וסילקא. ממש מעדן בדיוק כמו של סבתא יוכקע."

"והרבה יותר טרי" הוספתי באירוניה. "סבתא שלך מתה לפני שמונה עשרה שנה, ועל הקציצות האלו עבר בקושי חורף אחד במקפיא."

"לא נורא עדיף מלזרוק לפח. תאכל תאכל."
אכלתי. שיכרתו שונאינו ויסתלקו.
באנחת רווחה, שיחררתי את החגורה והתחלתי לשיר 'חמול על מעשיך'.

למנה אחרונה נשלפה קופסת קומפוט.
"אתה זוכר שנה שעברה בפסח שהיינו בבית והכנתי מלא קומפוט? אז השארתי קופסא שלמה.
נכון מגניב?"

מזל שבראש השנה לא אוכלים חריף . אחרת הייתי אוכל חזרת.
שהוקפאה בפסח.

שנה טובה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמע שהסיפור הוא על זוג צעיר שהאשה בסביבות גיל 21. והסבתא יוכקע הרי נפטרה לפני 18 שנה. איך ילדה בת שלוש תזכור את הטעם המדהים של הסימנים?
מכאן אתה למד שהרבה אחרי שהסבתא מתה, הסימנים שלה נשארו לחיות במקפיא לאי"ט עד אשר יצא מאפם.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פותח דיון.

"והרבה יותר טרי" הוספתי באירוניה. "סבתא שלך מתה לפני שמונה עשרה שנה, ועל הקציצות האלו עבר בקושי חורף אחד במקפיא."

האם המילים " הוספתי באירוניה" הן מיותרות?
דהיינו קטע ציני בתוך דו שיח, חייב הסבר שהוא ציני. או שהכיוון הכללי יכל לתרום להבנת העניין עם כל האירוניה שבדבר?

מחכה לדעת מלומדי.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
הקטע מעולה!!

זה במקרה שרוב הקטעים כאן שובינסטים לעילא בשבוע האחרון?
או שזה מתופעות הלוואי של ערב פסח ואז נבלע את מכת צפרדע עד לבוא העומר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה