מידע שימושי נהג מונית ערבי - בשיטת מצליח

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
עולה היום על מונית בירושלים שעצרתי באקראי, הנהג בחור ערבי צעיר, ישר - חצי מודיע חצי שואל: "45" (שקל),

היות ועשיתי את אותה הדרך בהלוך ובמונה יצא 30, אני אומר לו "לא, תפעיל מונה", הוא מפטיר משהו על פקק בכביש וכו' מדליק את הוויז ונוסע, משהו בצורה המוסתרת שהוא מעמיד את הוויז גורם לי להרים גבה ולהיות דרוך במקצת.

באמת יש איזה עומס קטן לפני הרמזור לא משהו רציני.

פתאום כשאנחנו ברמזור הוא נוטל את הוויז, בזוית העין אני מבחין שהוא בודק זמני הגעה במסלולים למי שמכיר, ואז אומר משהו על תאונה ושיש דרך אחרת ומסובב את ההגה.

לי הדרך לא מוכרת, אבל הנהג באותה שניה כבר מוכר היטב... - "סע ישר בדרך הרגילה" ממש צעקתי עליו, הוא נבהל וחוזר לנתיב תוך כדי גמגום "שם הדרך הרגילה", באורח פלא לאחר הרמזור אני מציץ בוויז ורואה כיצד זמן הנסיעה יורד בכמה דקות... בהמשך הוא מפספס "בטעות" פניה, ולמרות הכל כשירדתי שילמתי לגנב כמו שאמר המונה - 39...

לכו תדעו כמה הייתי משלם לפי מה שהיה אומר הוויז...

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עולה היום על מונית בירושלים שעצרתי באקראי, הנהג בחור ערבי צעיר, ישר - חצי מודיע חצי שואל: "45" (שקל),

היות ועשיתי את אותה הדרך בהלוך ובמונה יצא 30, אני אומר לו "לא, תפעיל מונה", הוא מפטיר משהו על פקק בכביש וכו' מדליק את הוויז ונוסע, משהו בצורה המוסתרת שהוא מעמיד את הוויז גורם לי להרים גבה ולהיות דרוך במקצת.

באמת יש איזה עומס קטן לפני הרמזור לא משהו רציני.

פתאום כשאנחנו ברמזור הוא נוטל את הוויז, בזוית העין אני מבחין שהוא בודק זמני הגעה במסלולים למי שמכיר, ואז אומר משהו על תאונה ושיש דרך אחרת ומסובב את ההגה.

לי הדרך לא מוכרת, אבל הנהג באותה שניה כבר מוכר היטב... - "סע ישר בדרך הרגילה" ממש צעקתי עליו, הוא נבהל וחוזר לנתיב תוך כדי גמגום "שם הדרך הרגילה", באורח פלא לאחר הרמזור אני מציץ בוויז ורואה כיצד זמן הנסיעה יורד בכמה דקות... בהמשך הוא מפספס "בטעות" פניה, ולמרות הכל כשירדתי שילמתי לגנב כמו שאמר המונה - 39...

לכו תדעו כמה הייתי משלם לפי מה שהיה אומר הוויז...
יש לכם על הקבלה פרטים שלו, נהגי המוניות מפוקחים, תתלוננו למשרד התחבורה

זבון וזבין

משתמש מקצוען
לצערי,
לא רק נהגי מונית ערבים...

לפני כחצי שנה הוצרכתי לנסוע ב-3 לפנות בוקר מהדסה עין כרם למרכז העיר ירושלים במונית נהג יהודי מחברה ידועה - לא חאפר.
באיזור ההוא אינני מכיר כ''כ את האיזור רק שמתי לב שזה לוקח יותר זמן מאשר באוטובוס,
לפני הכניסה לרח' ירמיהו (היעד היה ברח' בר-אילן) הוא הסתובב שמאלה וירד לכיוון הר-חוצבים,
שאלתי אותו למה הוא לא פנה ישר והוא התחיל לגמגם שעובדים (עלינו...) בכביש,
החוויה עלתה כ-120 ש''ח.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לכל מונית יש מספר מונית על הרכב, אפשר להתלונן בקלות.
לפני חודש פורסם שנהג מסויים היה אומר לנוסעים שיש תוספת 5 ש"ח מסיבה בירוקרטית כלשהי שהמציא, עד שעלה למונית אדם שהחליט לבדוק את הנושא בצורה יסודית וגילה שהוא משקר כי היה רגיל לנסוע במוניות וידע את המחירים, לאחר תלונה שהגיש הנהג חויב בתשלום פיצויים.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ידוע עד מיאוס... :confused:
גם אני עברתי חוויה מתישה וזוללת ממון של סיבוב בכל גבעתיים כדי להגיע לנקודה מסוימת שהתברר למפרע שהדרך אליה קצרה וחיננית...
צריך להכניס את זה חזק חזק למודעות של הציבור שלנו, שנוטה לסמוך על יושרתם של אחרים, ולהעמיד נהגים גזלנים במקומם!

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אחיין שלי לומד בישיבה בירושלים, לרגל שמחה הגיע שבוע שעבר לבני ברק.
לירושלים הוא חזר ב-1:30 בלילה, ובהוראת אמא שלו לקח מונית, נסיעה של 5 דקות, הליכה קשה (מדרגות וכו')
נהג המונית אומר לו "30 זה בסדר" הילד בן ה-17 שלא מבין אמר לו כן.
כשירד נתן לנהג 50, והנהג החזיר לו 30.
רק בישיבה אחיין שלי קלט שהנהג החזיר לו 30 במקום 20.
למחרת הוא ניגש למג"ש שהוא גם מו"צ ושאל אותו מה עושים.
המו"צ השיב קודם כל נתחיל בזה, שהנהג גנב כי הנסיעה הזו עולה 20. אם הרמזור אדום גג 22-23 (בתעריף לילה)
לכן, אם תסע שוב עם הנהג הזה (יהודי דתי) והוא נזכר בסיפור ומבקש את הכסף אתה צריך לתת לו. אבל אם הוא לא מבקש ממך אתה פטור.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
פעם נהג ערבי חישב לנו תוספת של מזוודה כאשר היתה לנו רק עגלה!

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
המו"צ השיב קודם כל נתחיל בזה, שהנהג גנב כי הנסיעה הזו עולה 20. אם הרמזור אדום גג 22-23 (בתעריף לילה)
לכן, אם תסע שוב עם הנהג הזה (יהודי דתי) והוא נזכר בסיפור ומבקש את הכסף אתה צריך לתת לו. אבל אם הוא לא מבקש ממך אתה פטור.
אמנם לא כאן המקום.
אבל הפסק מעניין... אם סוכם על סכום מסוים, עפ"י ההלכה אמור להועיל.

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
אגב אם אני לא טועה זה לא חוקי לא להפעיל מונה..
ויש פקחים מוסווים שבודקים את זה. (עולים על מונית כנוסע רגיל ואם הנהג לא מפעיל מונה, הלך עליו..)
ובדרך כלל אם הנהג לא עושה שטויות אז זה יוצא יותר זול במונה מאשר בסיכום על מחיר מראש.
(יש גם הפוך שהנהג מעדיף לקבוע מראש על מחיר זול מאשר להפעיל מונה)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ראשית, לא לנסוע במונית ללא מונה. אלא אם כן ידוע לכם כמה 'שווה' הנסיעה.
לכן, כאשר נוסעים למקום לא מוכר, אפשר לברר בוויז, הקיים בכל מחשב מחובר, את הזמן משוער של הנסיעה. ולפי זה לדעת האם יש כאן סטיה מהמחיר המתאים.
לשם דוגמא, שהיתי בתל אביב והייתי צריכה להגיע למקום שהנסיעה אליו אורכת כשבע דקות. נהג מונית שראה שאני לא מקומית הודיע לי: "שבעים שקלים. בשבילך!"
אם לא הייתי מודעת למרחק הייתי מתפתה לנסוע איתו בכל מחיר.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ראשית, לא לנסוע במונית ללא מונה. אלא אם כן ידוע לכם כמה 'שווה' הנסיעה.
לכן, כאשר נוסעים למקום לא מוכר, אפשר לברר בוויז, הקיים בכל מחשב מחובר, את הזמן משוער של הנסיעה. ולפי זה לדעת האם יש כאן סטיה מהמחיר המתאים.
לשם דוגמא, שהיתי בתל אביב והייתי צריכה להגיע למקום שהנסיעה אליו אורכת כשבע דקות. נהג מונית שראה שאני לא מקומית הודיע לי: "שבעים שקלים. בשבילך!"
אם לא הייתי מודעת למרחק הייתי מתפתה לנסוע איתו בכל מחיר.

אני יכולה לכותב ספר על מוניות בתל אביב. :confused:

בתחנת מוניות של תחנת רכבת ההגנה, פשוט הודיעו לי שהם לא מוכנים לקחת נסיעה עם מונה. (מרחק של 5 דקות נסיעה, רבע שעה ברגל) ואמרו מחיר: 50 שח!

התקשרתי לחברה עם טלפון חכם שתזמין לי גט טקסי. יצא 13 ש"ח.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני יכולה לכותב ספר על מוניות בתל אביב. :confused:

בתחנת מוניות של תחנת רכבת ההגנה, פשוט הודיעו לי שהם לא מוכנים לקחת נסיעה עם מונה. (מרחק של 5 דקות נסיעה, רבע שעה ברגל) ואמרו מחיר: 50 שח!

התקשרתי לחברה עם טלפון חכם שתזמין לי גט טקסי. יצא 13 ש"ח.

הם יוצאים מתוך הנחה שרוב האנשים המסתובבים בתל אביב לא מקומיים, מה שנכון, ואין להם מושג לגבי אורך הנסיעה.
ותחנת רכבת ההגנה היא מקום מועד באופן מיוחד.

ELISEVEN

משתמש פעיל
יש כאלו נהגים לרב,
אני עליתי על מונית בצהרי יום כלומר אין תעריף יקר, הנהג אומר 50 שקלים.
נסיעה שעןלה 30-35 שקלים, ביקשתי מונה הנהג אומר לי "את בטוחה שהכביש שלך" אמרתי שאני רוצה מונה למרות זאת, הנהג נסע על המהירות המינימלית שמותר נעצר מאחורי כל אוטובוס בתחנה!
ואז כשהגענו אל היעד אני רואה את המונה עומד על 42 שקלים, ואז הוא אומר לי:47 שקלים,
שילמתי לו וביקשתי חשבונית, הוא מדפיס אותה ובשיא החוצפה אני רואה שהוא לקח דמי הזמנה טלפונית.

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני פעם עליתי על מונית עם מונה, המונה היה מוחבא בצד שמאל ליד ההגה והיה דלוק כבר רבע שעה קודם.... נסיעה של 15 ש"ח עלתה לי 40 ש"ח!
הסתכלתי אח"כ בקבלה, כפול קילומטראז מהנסיעה בפועל וכפול זמן!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה