קורונה נגיף הקורונה המשתולל - 1

מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
המוות בצרפת הוא של תיירת סינית בת 80.
ובמצרים מדובר בלא-מקומי שהוכנס לבידוד.
זה לא כ''כ נפק''מ, כי למעשה הם שהו במדינה ורק בעוד כשבועיים (פחות הזמן שכבר שהו בבידוד) נדע בדיוק מי נדבק וכמה. וגם אז לא נדע כמה נדבקו מהנדבקים עד שגילו את זה.

יעקב וייס

משתמש פעיל
מפת התפשטות נגיף הקורונה.
כל משקיע שהתעסק בעשורים האחרונים עם הכלכלה הסינית יודע שצריך להוסיף כוכבית ליד כל נתון כלכלי שמתפרסם. הסיבה לכך היא העדויות הרבות כי הרשויות במדינה "משפצות" את הנתונים לפני הפרסום. ברקע להתפרצות נגיף הקורונה בשבועות האחרונים, יהיה מפתיע כי הממשל הסיני מפרסם נתונים שגויים?

סוגיית האמינות של הנתונים מסין עולה שוב לכותרות ביומיים האחרונים. הנתונים שפורסמו אתמול (ה') הצליחו להפתיע את העולם: זינוק חד של מספר הנדבקים כאשר במקביל עלה מספר הנפטרים עלה לרמה של 1,367 איש. חלק מהערכות הצביעו ביממה האחרונה כי מדובר בתיקון טכני בלבד, שנתייחס אליו בהמשך, אך הנתון היום הוא המעניין יותר.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

הנתון היום הצביע עלייה מתונה יחסית במספר הנדבקים החדשים, כאשר במקביל מספר הנפטרים מהנגיף עלה ב-121 איש. בסה"כ, הרשויות בסין טענו הבוקר כי מספר הנפטרים מהנגיף הסתכם ב-1,380 איש. רגע, איך 121 פלוס 1,369 מיום חמישי מסתכמים ב-1,380 נפטרים? התשובה לכך היא שהרשויות במדינה טוענות כעת כי 108 נפטרים נספרו אתמול פעמיים!
ההודעה הבוקר של הרשויות בסין: ספירה כפולה של גופות?

NHC%20feb%2014.jpg

כעת נשאלת השאלה כיצד ניתן לבצע ספירה כפולה על גופות באירוע בסדר גודל כזה, כאשר כל העולם מחכה לראות את הנתונים? אם זה המצב (ולא מדובר בשיפוץ של הנתונים), הסיטואציה מבחינת התנהלות הרשויות במדינה נראית רע.
בתוך כך, שווה להזכיר כי אם מחליטים בכל זאת להעניק משמעות לנתונים שמפרסמות הרשויות בסין, אז נגיף הקורונה מתנהג באופן מושלם מבחינה מתמטית. באופן די מדהים, היחס בין מספר הנדבקים מהנגיף למספר הנפטרים עומד על רמה של 2.1%-2.2% בכל החודש האחרון, למעט יומיים בלבד.
היחס הנ"ל נשמר למרות שהרשויות בסין ביצעו פעמיים בשבוע האחרון שינוי בתהליך ספירת הנדבקים. בתחילת השבוע החליטו הרשויות בסין לספור בסעיף הנדבקים רק חולים שמראים על סימפטומים של חולי. תהליך זה הוריד את מספר הנדבקים בתחילת השבוע. ביומיים האחרונים נטען כי הרשויות שוב ביצעו שינוי באופן ספירת הנבדקים. עם כל שינויים אלו והספירה הכפולה של הנפטרים, זה פשוט נראה "טוב מידי מכדי להראות אמיתי".
חשוב להדגיש כי במקביל לכאוס סביב הנתונים, הרשויות בסין מסרבות לאשר את כניסת המשלחת של ארגון הבריאות העולמי למדינה, דבר שמעלה עוד יותר את החשד בנוגע לאמינות הנתונים.

ayys

משתמש מקצוען
זה לא כ''כ נפק''מ, כי למעשה הם שהו במדינה ורק בעוד כשבועיים (פחות הזמן שכבר שהו בבידוד) נדע בדיוק מי נדבק וכמה. וגם אז לא נדע כמה נדבקו מהנדבקים עד שגילו את זה.
על צרפת לא ברור, אבל נראה לי שלא דווח על חולים חדשים שם בתקופה האחרונה, רק על 4 שהבריאו ועל האחת שמתה.
המצרים לא בטוח שהבנתי לגמרי, אבל זה היה נראה שהוא הגיע מאחת הארצות 'הבעיתיות' ומיד הכניסו לבדיקות ובידוד.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
על צרפת לא ברור, אבל נראה לי שלא דווח על חולים חדשים שם בתקופה האחרונה, רק על 4 שהבריאו ועל האחת שמתה.
המצרים לא בטוח שהבנתי לגמרי, אבל זה היה נראה שהוא הגיע מאחת הארצות 'הבעיתיות' ומיד הכניסו לבדיקות ובידוד.
בצרפת יש 12 חולים (הכוללים את 4 המתרפאים והאשה שמתה היום),
מתוכם 1 חדש מהיום...
לא נראה לי שמה שדווח על מצרים זה רק חשש לקורונה כי אם כן היה גם אמור להירשם מעל 140 החששות בישראל...

ayys

משתמש מקצוען
בצרפת יש 12 חולים (הכוללים את 4 המתרפאים והאשה שמתה היום),
מתוכם 1 חדש מהיום...
לא נראה לי שמה שדווח על מצרים זה רק חשש לקורונה כי אם כן היה גם אמור להירשם מעל 140 החששות בישראל...
בצרפת לפי הרישומים 11 חולים (לפחות ב2 אתרי מעקב), מתוכם 4 שהבריאו והאחת שמתה, עוד 5 (מקרים שנוספו ב8 לפברואר) שכתבו עליהם שהם במצב סביר, עוד מקרה שלא ראיתי מה כתבו עליו.
במצרים לא כתבתי שזה 'חשש', אלא שפורסם שמדובר באדם לא מקומי שהגיע למצרים ממדינה 'בעייתית', והכניסו אותו מיד לבידוד (כמו שיש פה הוראות של משרד הבריאות על מי שחוזר מסין), ובבדיקות שבוצעו עליו אובחן כחולה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
בצרפת לפי הרישומים 11 חולים (לפחות ב2 אתרי מעקב), מתוכם 4 שהבריאו והאחת שמתה, עוד 5 (מקרים שנוספו ב8 לפברואר) שכתבו עליהם שהם במצב סביר, עוד מקרה שלא ראיתי מה כתבו עליו.
במצרים לא כתבתי שזה 'חשש', אלא שפורסם שמדובר באדם לא מקומי שהגיע למצרים ממדינה 'בעייתית', והכניסו אותו מיד לבידוד (כמו שיש פה הוראות של משרד הבריאות על מי שחוזר מסין), ובבדיקות שבוצעו עליו אובחן כחולה.
הדיווח על החולה ה-12 מופיע כאן:
אולי זה עוד לא עודכן באתרים אחרים כי זה ''טרי'' מהיום.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
סין פרסמה בשעה האחרונה את הנתונים המעודכנים להיום ומשום מה הרבה נתונים נראים לי כ''מבושלים'' וגם בישול לא טוב, או יותר נכון ''הקדיח תבשילו'':
1855 חולים חדשים שמתוכם 888 הם רק מאובחנים קלינית (הספירה החדשה),
בשבוע שעבר זה עמד כל יום על תוספת של 3000-4000 לפני הספירה החדשה ותוך שבוע המספר יורד לחמישית ???
ומשום מה בנתונים האחרים אני ממש לא רואה שיפור 140 מתים חדשים שזה ממש תואם את העליה של כ-12 % ביום ???
ואם נאמין לכל מילה מהם יוצא שקצב המתים מתקרב ל-10 % ??? (כמובן שלא, כי זה נתונים שהשתנו ביממה האחרונה ולא נתונים כוללים, אבל בכל זאת...)

נ.ב. היות שעברו 6 ימים מאז שפרסמתי את נתוני ההכפלה במהלך כל 6 ימים, אפרסם בל''נ את המשך העליה והקצב לאחר שאגמור לערוך את הנתונים.

חסה

משתמש פעיל
סין פרסמה בשעה האחרונה את הנתונים המעודכנים להיום ומשום מה הרבה נתונים נראים לי כ''מבושלים'' וגם בישול לא טוב, או יותר נכון ''הקדיח תבשילו'':
1855 חולים חדשים שמתוכם 888 הם רק מאובחנים קלינית (הספירה החדשה),
בשבוע שעבר זה עמד כל יום על תוספת של 3000-4000 לפני הספירה החדשה ותוך שבוע המספר יורד לחמישית ???
ומשום מה בנתונים האחרים אני ממש לא רואה שיפור 140 מתים חדשים שזה ממש תואם את העליה של כ-12 % ביום ???
ואם נאמין לכל מילה מהם יוצא שקצב המתים מתקרב ל-10 % ??? (כמובן שלא, כי זה נתונים שהשתנו ביממה האחרונה ולא נתונים כוללים, אבל בכל זאת...)

נ.ב. היות שעברו 6 ימים מאז שפרסמתי את נתוני ההכפלה במהלך כל 6 ימים, אפרסם בל''נ את המשך העליה והקצב לאחר שאגמור לערוך את הנתונים.
הם משקרים לכל העולם אסור להאמין לסינים השקרנים האלו יום אחד אומרים כך ויום אחד אומרים משהו אחר לפי דעתי יש כבר כמה אלפי מתים שהם לא מראים לעולם

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אני מאוד מקווה שאני טועה במה שאני כותב אך לצערי המצב לא נראה לי טוב בלשון המעטה!!!
התחלתי לעקוב אחרי מספרי החולים והמתים לפני 6 ימים (או יותר נכון - לילות) ס''ה ולצערי אם המספרים אכן נכונים (ובפרט אם הם יותר גבוהים) המצב חמור ולא רק בסין,
אביא כאן השוואה בין כמות החולים בסין ובשאר חלקי העולם וכן כמות המתים רח''ל ופשוט כל המספרים הוכפלו !!!!! (ושוב - גם המספרים של שאר המדינות),
סך החולים לפני 6 ימים 19856
והיום 40,553 !!!
כמות המתים לפני 6 ימים 426
והיום 910 !!!!!
כמות החולים שאינם בסין לפני 6 ימים 188
והיום 382
(ולפני 6 ימים היה מת אחד בהונג-קונג ובמהלך השבוע זה הוכפל כשמת חולה אחד בפיליפינים - אך כאן זה לא נקרא אומדן סטטיסטי)
אינני צריך להסביר איזה עוצמה זה נקרא מגפה שמכפילה את עצמה כל 6 ימים, אך אינני מבין את האדישות שישנה בעולם, ובפרט כשרואים איך שבהדרגה זה מתפשט גם בעולם,
ה' ירחם.
עברו 6 ימים מהסיכום הזה ולמרות שיש כמה נקודות שיפור, אבל בכללי המצב ממשיך להתדרדר בקצב מסחרר:
כל המדדים (שאני מדדתי) עלו לפחות ב-80 % ב-6 הימים האחרונים !!!
(שיפור קל מול ה-6 ימים שקדמו שאז זה הוכפל),
הנתון המשמח היחיד היא שקצב המתרפאים עלה פי 3, אבל צריך לסייג שנתון זה כיון שזה עדיין בתחילתו אין זה נחשב כנתון סטטיסטי אמיתי,
להלן הנתונים בהשוואה ללפני 6 ו-12 יום:

חולים כולל סין:
לפני 12 ימים: 19,856
לפני 6 ימים: 40,234
היום: 69,270

מתוכם במצב קשה:
לפני 6 ימים: 6,400
היום: 11,299

נספים כולל סין:
לפני 12 ימים: 426
לפני 6 ימים: 906
היום: 1,669

חולים בעולם לא כולל סין:
לפני 12 ימים: 188
לפני 6 ימים: 382
היום: 768

נתונים שאינם סטטיסטיים בינתיים:

מתים בעולם:
לפני 12 ימים: 1
לפני 6 ימים: 2
היום: 4

כמות המתרפאים כולל בסין:
לפני 6 ימים: 3200
היום: 9,664

אינני בא בעדכון זה כדי להפחיד ולהכניס לפאניקה, אלא כדי להפחיד במקצת את האדישות שיש בציבור למען להרבות בתפילה.
(ובפרט לאחר שהתבשרנו על 2 נדבקים ישראלים...)

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
רק אני לא מבינה את ההנאה הגדולה בלקיחת ההיסטריה מתחת חיק ידיכם בלי להרפות?
מה ההתעקשות הזאת שמספר החולים כ"כ גדול וכנ"ל המתים....

תרגיעו,
תחשוב טוב, יהיה טוב. (לא אני אמרתי אלא כמדומני שזה הצמח צדק מחב"ד (?) שאמר את זה.)
מילא היה מדובר במקום מגורכם, עוד הייתי מבינה על מה ולמה אבל תרגיעו...!

יענק'ל

משתמש פעיל
D I G I T A L
משרד הבריאות: 3 ישראלים נדבקו 'בקורונה' על ספינת התיירים היפנית
מערכת JDN16.02.202009:51
משרד הבריאות נקיף הקורונה ספינת הקורונה קוביד-19קורונה
בעקבות בדיקות שנערכו על הספינה ביפן עלה חשד ששלושה מהישראלים על הסיפון נדבקו בנגיף. הם יורדו מהספינה בקרוב להמשך טיפול. הלילה דווח כי 70 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף על הספינה, שנתונה בהסגר כבר יותר משבועיים

משרד הבריאות הישראלי הודיע הבוקר (ראשון) כי הרשיות ביפן אישרו הבוקר כי 3 ישראלים שנמצאים בספינת התיירים שעוגנת ביפן, נמצאו נגועים 'בקורונה', ע"פ הדיווח מצבם קל, ומספר נוסעים נוספים נמצאים עדיין בתהליך הבדיקה.

משרד הבריאות הודיע כי הוא נמצא בקשר ישיר עם הרשיות ביפן, ארגון הבריאות העולמי, ושאר הגורמים הרלוונטים. עוד נמסר: כי הישראלים שנמצאו חיוביים – הועברו לבית החולים ביפן, וישראל תשלח רופא מומחה שיעמוד בקשר ישיר עם הצוות, וילווה אותם בהליך הרפואי.

לגבי יתר הישראלים על הספינה, ככל שלא יימצאו חיוביים לנגיף, המשרד בקשר עם חברות הביטוח על מנת לבדוק את האפשרות להחזרתם ארצה בטיסה ייעודית ישירה באמצעות חברות הביטוח בהן הם מבוטחים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
רק אני לא מבינה את ההנאה הגדולה בלקיחת ההיסטריה מתחת חיק ידיכם בלי להרפות?
מה ההתעקשות הזאת שמספר החולים כ"כ גדול וכנ"ל המתים....

תרגיעו,
תחשוב טוב, יהיה טוב. (לא אני אמרתי אלא כמדומני שזה הצמח צדק מחב"ד (?) שאמר את זה.)
מילא היה מדובר במקום מגורכם, עוד הייתי מבינה על מה ולמה אבל תרגיעו...!
ואם מדובר במקום מגוריי (ח''ו) אין עניין לחשוב טוב ?
ובעידן הגלובלי של היום, האם סין איננה מקום מגורינו ?
ולעצם העניין,
אני מחדד שוב, לא באתי להכניס אף אחד לפאניקה או לטראומה, אלא להוריד את השאננות ע''מ שירבו בתפילה כפי המבואר במס' תענית שעל מגיפה מתפללים גם המקומות שזה יכול להתפשט לשם,
ולמי שמחפש בכל דרך לטמון את ראשו בחול בטענת שלום עלי נפשי, הנני מוסיף עוד כמה נתונים מרגיעים:
1. כמות המתרפאים שמשלשת את עצמה בכל 6 ימים.
2. ב-8 מדינות שהיו בהם חולים כולם נתרפאו והמדינות יצאו מהרשימה.
3. גם אלו שמתו, 80 % מהם הם אנשים שחולים במחלות כרוניות ו/או קשישים בני 80 ומעלה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה