קורונה נגיף הקורונה המשתולל - 1

מצב
הנושא נעול.

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ואיך זה שבהודו הענקית הצמודה לסין יש רק 3?
הודו לא צמודה לסין, ונראה לי שגם יש פחות קשר בין הארצות האלו.
למשל קוריאה וסין זה כמו קו פנימי.
יש לשם המון טיסות.
ממה שידוע לי, בהודו זה לא ככה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
עוד סיכום ביניים:

אתחיל עם החדשות הטובות:
בסין קצב החולים והמתים החדשים יורד בצורה דרסטית מדי יום !
כשביממה האחרונה נוספו כ-400 חולים חדשים בלבד (10 % מהכמות שנוספה עד לפני כשבועיים),
וגם קצב המתים ירד ל-50 ביממה האחרונה שזה שליש למה שהיה עד לפני 3 ימים,
כמו-כן קצב המתרבים גדל והולך במעל 3,500 ליום וכבר עומד על מעל 30,000 בסין לבדה !!!

ולחדשות ה(מאוד) לא טובות:

ברחבי העולם המגיפה מתפשטת בקצב שגדל (באחוזים) יותר מבסין בתקופה הכי גרועה !!!
כמות החולים עומדת על מעל 3,220 חולים, בזמן שבמוצ''ש זה עמד ''רק'' על כ-1700,
ומניין המתים עומד היום על 55 !!! בזמן שבמוצ''ש היה ''רק'' 17.

אפשר לחלק את מוקדי ההתפרצות ל-2 צירים מרכזיים (צירי הרשע - נצרות ואיסלם...) שפושטות את טלפיהן על הרבה מדינות אחרות וחדשות מדי יום !!!,

הציר האיראני (שכמובן מצנזרת בנדיבות ומפרסמת רק מספר השווה לאזרחי חוץ שנדבקו בעת ביקורם באיראן...) שפשט את טלפיו על כ-8 עד 10 מדינות באיזור (מצרים לבנון עיראק אפגניסטן פקיסטאן כווית איחוד-האמירויות עומאן בחריין ואלג'יריה, שבמדינות האלו רוב או כל החולים ביקרו באיראן בשבועיים האחרונים).
וגם איטליה (אני לא רוצה להיכנס לנושא של עבודה-זרה ונתתי פגריכם על פגרי גילוליכם וכו' וכו') שבה עצמה עומד מניין החולים על 383 ו-12 מתים, שגם שילחה גרורות לכ-10 מדינות מערביות (יוון צ.מקדוניה קרואטיה גרמניה צרפת ספרד ופינלנד, שבמדינות האלו נתגלו חולים שביקרו באיטליה בתקופה האחרונה.
ה''י,
המה (המשתחווים להבל ולריק) כרעו ונפלו,
ואנחנו (שבשם ה' אלוקינו נזכיר) קמנו ונתעודד...

google

משתמש רשום
D I G I T A L
חיסון לקורונה?
חברת תרופות שלחה לממשלת ארה"ב סדרה ראשונה של חיסונים ניסיוניים - TheMarker

עד סוף אפריל צפוי להתחיל ניסוי קליני של 25-20 מתנדבים בריאים כדי לבדוק אם בטוח להזריק שתי מנות של החיסון הניסיוני, שפיתחה חברת התרופות מודרנה, וכדי לעורר חסינות מפני הידבקות בווירוס ■
"שלב הראשון של ניסוי בתוך שלושה חודשים היא ללא ספק שיא עולמי"

סביונית

משתמש מקצוען
בכל זאת,
צריך כמות אדירה של אנשים שינטרו את החומר שזורם שם כל שניה, בין מעל למיליארד איש!!! וזה סינית, לא שפה נורמלית. והם בלעה''ר לא מפסיקים ברברת ...
ולכן הגיוני מאד שחלק מהחומר דולף, ולאנשים יש אומץ.

עם זאת להרבה אנשים אין... והם מספרים כמה שהממשלה חזקה ויודעת להתמודד עם הוירוס.

ואני לא מתפלאת על מה שמספרים. גם ככה כל בדיקה בטחוית פשוטה בנתב''ג היא סוג של הפרת זכויות אדם ;)
אחרי שראיתי סרטון על איך עוצרים בן אדם שחושדים בו לוקה במחלה, אני מבינה למה זה התחיל לעצור.
השאלה מה יקרה במדינות עדינות יותר.
הסרטון הזה באמת הזוי.
אין להם אפשרות למדוד עוד פרמטרים חוץ מחום?
הבנאדם הזה יכל להיות בסה"כ מצונן!

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
פרשנות שלי:
לדעתי הפרופסור לא צודק,
כי אם יצליחו לעצור את המגפה - זה לא יתפשט ל-70 % ,
ואם זה יגיע ל-70 % - אין סיכוי שזה יעצור ב-70 % ולא ב-100 %... (אולי בצפון קוריאה זה לא יגיע אם הבידוד הוא הרמטי עדיין...)

ראשית, הוא מגדולי המומחים באפידמיולוגיה של מחלות מדבקות ובעל ניסיון גדול בתחום. זה לא אומר שהוא נביא ושהתחזיות שלו בוודאי יתממשו, אבל יש לו ידע מקיף מאוד. בנוסף, הוא ומומחים נוספים רבים טוענים שהסיכוי למניעת הפיכת המגיפה לעולמית הוא נמוך מאוד, או שכבר אינו קיים.

שנית, הוא עדכן אתמול את ההערכה שלו:
I'd now say likely 40-70% of adults (kids uncertain) unless very effective and long-lasting (thus burdensome) control measures can be sustained.

כלומר, הוא מסייג את דבריו ואומר שמדובר על אחוז המבוגרים שיידבקו, אלא אם כן יינקטו לאורך זמן אמצעי מניעה משמעותיים ומכבידים מאוד, כמו אלו שנקטה ממשלת סין. זה מתאים גם לדבריו של ראש ארגון הבריאות העולמי אתמול.

האפשרות של מדינות דמוקרטיות לנקוט בצעדים קיצוניים כאלה מוטלת בספק.

בכל מקרה, חשוב להדגיש שהוא גם טוען שרובם מן הסתם יהיו אסימפטומטיים או שיחוו מחלה קלה מאוד. אין סיבה לפאניקה מסוג 'זה סוף העולם'.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
הסרטון הזה באמת הזוי.
אין להם אפשרות למדוד עוד פרמטרים חוץ מחום?
הבנאדם הזה יכל להיות בסה"כ מצונן!
אני לא רוצה להיכנס לנושא זה (כי זה מועד לפורענות-נעילת האשכול) אך אני רוצה לתקן טעות קריטית אחת:
לצערנו/שמחתנו (תלוי את מי שואלים) רובנו לא מבינים אנגלית, ולכן גם אני בהתחלה הופתעתי מהעוצמה שהסינים נוקטים כלפי המפרים את החוק,
אך הראיתי את הסרטון הזה למי שמבין אנגלית (שפת אם) והוא מראה לי עוד באמצע הסרטון שיש שלט בצד שכתוב עליו באנגלית "תרגיל",
זה הכל...

זבון וזבין

משתמש מקצוען
ראשית, הוא מגדולי המומחים באפידמיולוגיה של מחלות מדבקות ובעל ניסיון גדול בתחום. זה לא אומר שהוא נביא ושהתחזיות שלו בוודאי יתממשו, אבל יש לו ידע מקיף מאוד. בנוסף, הוא ומומחים נוספים רבים טוענים שהסיכוי למניעת הפיכת המגיפה לעולמית הוא נמוך מאוד, או שכבר אינו קיים.

שנית, הוא עדכן אתמול את ההערכה שלו:

כלומר, הוא מסייג את דבריו ואומר שמדובר על אחוז המבוגרים שיידבקו, אלא אם כן יינקטו לאורך זמן אמצעי מניעה משמעותיים ומכבידים מאוד, כמו אלו שנקטה ממשלת סין. זה מתאים גם לדבריו של ראש ארגון הבריאות העולמי אתמול.

האפשרות של מדינות דמוקרטיות לנקוט בצעדים קיצוניים כאלה מוטלת בספק.

בכל מקרה, חשוב להדגיש שהוא גם טוען שרובם מן הסתם יהיו אסימפטומטיים או שיחוו מחלה קלה מאוד. אין סיבה לפאניקה מסוג 'זה סוף העולם'.
אני התכוונתי להטיל ספק בדבר אחד:
אם המגיפה היא כ''כ מדבקת שאדם אחד הדביק 500 אנשים בכנסייה בדרום קוריאה, מי מבודד את אוכלוסיית 30 % מהעולם שלא ידבקו משאר ה-70 %...

עריכה: אני אינני רופא אך ביררתי הרבה בעניין הנגיף הזה ולמיטב ידיעותיי אין דבר כזה ''מפיץ על'',
אלא כל חולה אם יישאר בבית הוא איננו מפיץ ואם הוא מסתובב במקומות רגילים הוא כן נחשב מפיץ, ואם הוא מסתובב הרבה במקומות מרכזיים הומי אדם הוא נחשב ''מפיץ על''.

הסיבה שערכתי את ההודעה ולא הגבתי בהודעה חדשה היא רק כדי לא לפתוח וויכוחים כאן - כדי לשמור על האשכול כמה שניתן רק לעדכונים.
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני התכוונתי להטיל ספק בדבר אחד:
אם המגיפה היא כ''כ מדבקת שאדם אחד הדביק 500 אנשים בכנסייה בדרום קוריאה, מי מבודד את אוכלוסיית 30 % מהעולם שלא ידבקו משאר ה-70 %...
בכל מגיפה ישנם אנשים שהם 'מפיצי על' (super spreaders), וחישוב רמת ההדבקה של המחלה לוקח אותם בחשבון. יכול להיות אדם אחד שידביק עשרות, ועשרות אנשים שלא ידביקו אפילו אחד.

זה תלוי במערכת החיסונית של כל אחד, בכמות המפגשים שלו עם הסביבה, ובאמצעים שיינקטו ע"י אחרים במאמץ למנוע הידבקות, אם כבר ידוע שישנה מגיפה.

גיטרה

משתמש מקצוען
אני לא רוצה להיכנס לנושא זה (כי זה מועד לפורענות-נעילת האשכול) אך אני רוצה לתקן טעות קריטית אחת:
לצערנו/שמחתנו (תלוי את מי שואלים) רובנו לא מבינים אנגלית, ולכן גם אני בהתחלה הופתעתי מהעוצמה שהסינים נוקטים כלפי המפרים את החוק,
אך הראיתי את הסרטון הזה למי שמבין אנגלית (שפת אם) והוא מראה לי עוד באמצע הסרטון שיש שלט בצד שכתוב עליו באנגלית "תרגיל",
זה הכל...
בהחלט נראה סרטון מבוים. ולו בגלל שהמסריט שעומד קרוב כ"כ, לא זוכה לחיטוי מסיבי כמו כל האחרים בסביבה......

איילת מטילת

משתמש מקצוען
בהחלט נראה סרטון מבוים. ולו בגלל שהמסריט שעומד קרוב כ"כ, לא זוכה לחיטוי מסיבי כמו כל האחרים בסביבה......
עוד משהו הוא מחטא את הרכב מבחוץ ולא מבפנים ונכנס למושב הנהג... חלם!!!

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
חדשות gdn:
משרד הבריאות מרחיב את ההנחיות באופן דרסטי: "אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה". בהמלצה כלל עולמית: "קוראים לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי". עוד הוסיפו: "יש להימנע מנסיעות לכנסים והתקהלויות בינלאומיות"
משרד הבריאות יוצא בהמלצה כוללת לבחון נחיצות נסיעות לחו"ל: "הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך כי התחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות", נמסר מהמשרד.

לגבי איטליה נמסר כי, "הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם – אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה. בנוסף, בכוונת משרד הבריאות להנחות כי החל מיום א׳, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 יום האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. המועד האמור נועד בין היתר לתת מספיק זמן לאיטלקים השוהים בארץ לצאת מישראל באופן מסודר".

במשרד הבריאות פרסמו הנחיות למבקרים ברחבי העולם כי, "נוסף על האמור – יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל. הנחיות מפורטות יועלו לאתר המשרד".

משרד החוץ פרסם אתמול המלצה לא לנסוע לצפון איטליה: "עקב התפשטות נגיף הקורונה במספר מחוזות בצפון איטליה ובהמשך להחלטת ממשלת איטליה על התנהגות מונעת, ממליצים לכל מי שמתכנן נסיעה לאיטליה לשקול את נחיצותה בעת הנוכחית, ולהתעדכן באשר להנחיות הרשויות באיטליה (הן הממשלתיות והן המחוזיות) ביחס להתנהגות מונעת. משרד החוץ מבקש להדגיש כי שגרירות ישראל ברומא פועלת כרגיל".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הסביר הערב בראיון ל'חדשות 12' מה עומד מאחורי ההנחיה להימנע מנסיעות לחו"ל: "זה אכן מהלך דרסטי אבל יש כלל ידוע במגפות – כל מה שאתה עושה לפני שהמגפה מתפרצת אומרים לך שאתה מגזים וכשהמגפה מתפרצת שואלים אותך למה לא עשית יותר. אז אנחנו מעדיפים להגזים ולעשות את ההיערכות כמה שיותר גבוהה כדי לדחות כמה שיותר את התפשטות הנגיף בארץ".

בשלב זה, טרם התקבלה החלטה האם תיאסר כניסת אזרחי איטליה לישראל, אולם גורם מקצועי בכיר אמר כי סביר להניח שזו תהיה המשמעות גם הפעם, כפי שהיה בהנחיות שיצאו לגבי מדינות אחרות. באיטליה אובחנו עד כה 374 חולים ו-12 נפטרו מהמחלה. רק היום נוספו 51 חולים חדשים. איטליה היא מוקד ההתפרצות השלישי אחרי סין ודרום קוריאה.

מוקדם יותר מסר ארגון הבריאות העולמי כי בפעם הראשונה, נרשמו יותר מקרי הידבקות בנגיף הקורונה מחוץ לסין מאשר בתוכה. זאת אחרי שבייג'ינג דיווחה על 411 מקרים חדשים, בעוד שביתר העולם מספר ההידבקויות החדשות בנגיף היה 427. בסך הכול, מספר המקרים בעולם הגיע ל-80,980, רובם המוחלט בסין.

גיאורגיה הודיעה הערב על אדם ראשון שאובחן כנשא הנגיף בשטחה, ובגרמניה, שם אובחנו עד כה כ-20 נשאים, הזהיר שר הבריאות ינס ספאן כי הנגיף הופך למגיפה של ממש בעקבות הנשאים שלא היה להם כל קשר לסין. בארה"ב דרש משרד ההגנה מהקונגרס תקציבים נוספים למאבק בנגיף, שעות ספורות לאחר שחייל המשרת בדרום קוריאה אובחן כנשא.

דובר ארגון הבריאות העולמי, כריסטיאן לינדמייר, התייחס מוקדם יותר היום בריאיון ל'חדשות 13' להתפשטות הנגיף במזרח התיכון, ואמר: "אזור המזרח התיכון מדאיג אותנו כרגע מסיבות שונות. זאת, משום שבאופן כללי דאגנו לכל אורך הדרך מכך שהנגיף יכה במדינה שלא מוכנה לקבל מטופלים, לטפל בהם, לבודד אותם, לנטר את המצב ולעשות את המיטב כדי לזהות את הנגיף, לפקח ולהכיל אותו. זו בעיה שקיימת במזרח התיכון, אבל גם בעיה כלל עולמית כרגע".

בתוך כך, ועדת הבחירות המרכזית פרסמה היום תיעוד של הקמת הקלפיות הייעודיות, שבהן יוכלו להצביע ביום הבחירות ב-2 במארס הישראלים השוהים בבידוד בשל החשש מנגיף קורונה. הקלפיות יוצבו באוהלים, ומוועדת הבחירות נמסר כי למצביעים יהיו כפפות ומסכות, ומי שיפעיל את הקלפיות יהיו מתנדבי מד"א.

יעקב וייס

משתמש פעיל
מצא אשמים: נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, ששב היום לוושינגטון מביקור בהודו, אמר כי CNN ורשת MSDNC של חברת קומקאסט מפיצות פייק ניוז בנוגע לקורונה, מה שמעלה את החששות ומפיל את השווקים בוול סטריט.

"MSDNC בעלת הרייטינג הנמוך והפייק ניוז ו-CNN עושים כל דבר אפשרי להפוך את וירוס הקרונה (טעות במקור) להיראות רע ככל האפשר, כולל הכנסת פאניקה לשווקים", צייץ טראמפ. "כמוהם כך גם חבריהם הדמוקרטים חסרי היכולת שאינם עושים דבר, מראים בדיבורים ובלי מעשים. ארצות נמצאת במצב מצוין!"

Low Ratings Fake News MSDNC (Comcast) & @CNN are doing everything possible to make the Caronavirus look as bad as possible, including panicking markets, if possible. Likewise their incompetent Do Nothing Democrat comrades are all talk, no action. USA in great shape! @CDCgov.....
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) February 26, 2020[/QUOTE]

טראמפ הוסיף בציוציו כי יערוך היום מסיבת עיתונאים יחד עם נציגי ה-CDC, הארגון למניעת מחלות, כדי לדבר על השפעות הווירוס ועל חדירתו לארצות הברית. עוד לפני כן, בניסיון להרגיע את השווקים, טראמפ צייץ מחדש ציוץ של ה-CDC שבו נטען כי הווירוס טרם התפרץ בארצות הברית.

כאמור, ביומיים האחרונים השווקים בעולם ירדו בעקבות החששות מהמשך התפשטותו של וירוס הקורונה, בירידות החדות ביותר מאז פברואר 2018. מדד ה-S&P 500 השלים ירידה של יותר מ-8% במהלך 4 ימי המסחר האחרונים.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
קוויתי שאני לא אצטרך לכתוב עדכון כזה, אבל לצערי...

היום המגפה התפרצה/פורצת בעולם בקצב חסר תקדים בהקיפו !!!
נכון לעכשיו (יש עוד כמה שעות עד למעבר לחישובי היום הבא) נוספו עוד 540 !!! חולים חדשים ברחבי העולם (לא כולל יבשת סין) שזה גידול אדיר יחסית לימים קודמים (השבוע הזה זה עמד על 300-400 ליום) והיום עדיין לא הסתיים,
באיטליה (מדינה מערבית מתוקנת) כבר עלה מס' החולים למעל 450 חולים מאומתים !!!
השתדלו והרבו תחינה.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מתורגם:
ארה"ב וארגון CDC הציע אתמול כי הסיכון ללקות במגיפת נגיף הקורנה הוא סביר ומזהיר את הציבור להתחיל להתכונן להתפשטות הקהילה בארה"ב.
ד"ר אן שוחט, סמנכ"ל CDC הצהיר: "זו לא שאלה של אם. זו שאלה מתי וכמה אנשים ייפגעו."
העיר סן פרנסיסקו הכריזה ביום שלישי על מצב חירום גם אם כרגע אין מקרים מאושרים של קוביד -19 באזור.
הנשיא טראמפ יקיים היום (ד') ועידת חדשות בנושא קוביד -19 בשעה 18:00 אחר הצהריים.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
קוויתי שאני לא אצטרך לכתוב עדכון כזה, אבל לצערי...

היום המגפה התפרצה/פורצת בעולם בקצב חסר תקדים בהקיפו !!!
נכון לעכשיו (יש עוד כמה שעות עד למעבר לחישובי היום הבא) נוספו עוד 540 !!! חולים חדשים ברחבי העולם (לא כולל יבשת סין) שזה גידול אדיר יחסית לימים קודמים (השבוע הזה זה עמד על 300-400 ליום) והיום עדיין לא הסתיים,
באיטליה (מדינה מערבית מתוקנת) כבר עלה מס' החולים למעל 450 חולים מאומתים !!!
השתדלו והרבו תחינה.
גרף
1582752572935.png

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ראיתי עכשיו את הסרטון על המעצר ההזוי לסיני עם החום. מפחיד והזוי, ומאידך רק כך הם מצליחים לעצור את קצב ההדבקות. מעניין מתי נראה מחסומים בארץ שדגים אנשים בחכה... שלא נראה בעז"ה....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה