קורונה נגיף הקורונה המשתולל - 1

מצב
הנושא נעול.

יוכית

משתמש צעיר
מישהו יודע או יכול לברר באיזה שעות התירים הקוראנים היו בנתב"ג במוצ"ש ה15.2 הייתי שם ואני לא מצליח לברר באיזה שעה יצאה הטיסה שלהם

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו יודע או יכול לברר באיזה שעות התירים הקוראנים היו בנתב"ג במוצ"ש ה15.2 הייתי שם ואני לא מצליח לברר באיזה שעה יצאה הטיסה שלהם
את לא זוכרת אם במשך רבע שעה עמדת בתוך 2 מטר מקבוצת קוריאנים?

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל עוד לא היית במרחק של יותר מ2 מטר במשך 15 דקות הכל בסדר.

יעקב וייס

משתמש פעיל
לאחרונה גוברים הדיווחים בעולם כי וירוס הקורונה, שזורע הרס בכלכלה העולמית, יהפוך לעוד זן של מחלה נגיפית שאתו יתמודדו מערכות בריאות בעולם. אז זהו, שלא בטוח. את אותו הדבר חשבו על נגיף ה-SARS – גם הוא ממשפחת הקורונה – אבל הנגיף נעלם מאז ההתפרצות החד פעמית ב-2002/3 ולא חזר.

נכון לכרגע, השווקים בעולם וגם בישראל, בירידות ולחץ בשל התמשכותו של המשבר – אך יכול להיות שהפאניקה מוגזמת, כשההשפעה המהותית היא דווקא ברמה הפסיכולוגית והיא זו שמפילה את השווקים.

לדברי ד"ר עמי נויברגר, מומחה למחלות נגיפיות בבית החולים רמב"ם שבחיפה, המחלה לא תשנה סדרי עולם. "האנושות לא תיכחד מהקורונה, זה בסך הכול עוד וירוס. אז מי שמדמיין את סוף העולם אפשר להירגע", אמר ד"ר נויברגר בראיון . "מדובר בעוד סוג של שפעת, שיכול להיות שתיעלם מהעולם כבר השנה, כמו שקרה עם נגיף ה-SARS, שהיכה פעם אחת ב-2003 ומאז נעלם".

"מספר המתים ככל הנראה קטן מ-3% מהנדבקים"
עם זאת ההשפעה בהחלט ניכרת גם בבתי חולים בארץ, כשבמהלך סוף השבוע הגיעו לבית החולים רמב"ם אנשים רבים מנצרת, מאחר ובית החולים שם לא עמד בלחץ מרוב פונים.
"אמנם כרגע, על פניו, אחוזי התמותה משפעת היא פחותה בהרבה, אבל הנתון מעוות כי יש אנשים עם סימפטומים קלים שבכלל לא נבדקים. אנשים עד גיל 50 במצב גופני טוב כמעט ולא מתים. אז אחוזי התמותה כנראה נמוכים משמעותית מ-3% שמדווחים. בנוסף, רוב הנפטרים הם בני 70 ומעלה, אז זו לא מגפה שמחסלת את כל מי שחולה בה", ממשיך נויברגר.

"יש סיכוי טוב שעד הקיץ הווירוס יירגע. נכון שקיים סיכוי לשינוי גנטי שיהפוך אותו למסוכן יותר, אבל רוב הווירוסים ממשפחת הקורונה פעילים בעיקר בחורף, בקיץ הם פחות פעילים בגלל החום.
"בנוסף, ברגע שהחלונות פתוחים והכול מאוורר פחות נדבקים בווירוסים. אבל אני מצדיק את המהלכים של משרד הבריאות, לא בגלל הסיכון אלא בגלל שפשוט עדיף בלי", הוסיף.
"מהמר שהווירוס לא ישפיע על כמות המתים בעולם"
לטענת ד"ר נויברגר, ההשפעות של נגיף הקורונה הן בעיקר פסיכולוגיות. הרי ידוע שהאדם, ככלל, לא אוהב מצבי חוסר ודאות והווירוס החדש בהחלט מייצר מצב שכזה.
"אני מהמר שאחוז התמותה העולמי לא יהיה שונה מהשנה שעברה. רק כדי לסבר את האוזן, בארה"ב לבד מתים בכל שנה משפעת 30 אלף איש. בקורונה עד עכשיו מתו הרבה פחות. אז לדעתי זה לא ישנה כלום ברמה העולמית.

"הדבר היותר מסוכן זה הפאניקה, ההשלכות הכלכליות הן אדירות אבל זה מתחום הפסיכולוגיה-סוציולוגיה, כי עכשיו נראה יותר פעילות של ממשלות שייאלצו להתמודד עם ההשפעות הכלכליות של הנגיף", סיכם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נו נו...
בזמן בעלי התוספות היתה מגיפה עולמית שחוללה שממון נוראי, אל תרגעו מדברי הבל אלו!
זו מגיפה:
(ויקיפדיה)
"המוות השחור" או המגפה השחורה הייתה מגפה שהכתה באסיה ובאירופה בכמה גלים במשך כחמש שנים (13471351) וקטלה, לפי הערכות שונות, כ-35 מיליון בני אדם בסין לבדה, ובין 20 ל-25 מיליון בני אדם באירופה. האומדנים נעים בין רבע לחצי מאוכלוסיית אירופה. בכפרים מסוימים נספו עד 80% מהאוכלוסייה. זהו האסון הדמוגרפי הגדול ביותר אשר פגע באירופה הקדם-מודרנית. התפרצויות של המחלה, בהיקף קטן יותר, המשיכו להכות במקומות שונים באירופה עד המאה ה-17‏.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
הטיסה שלהם יצאה ב21:55

אנונימי123

משתמש מקצוען
לדעתי עדיף לא לקחת סיכון.
הייתי ממליצה לך בחום להיכנס לבידוד.

תהני שם!!

google

משתמש רשום
D I G I T A L
1. קחו את השפעת חורף הרגילה... בארה"ב לבד מתים בשנת שפעת אחת באזור 60.000 איש
חולים בארה"ב בשנת שפעת אחת באזור 650.000 איש. נתוני משרד הבריאות.
2. אם ננתח את זה לאחוזים או מדוייק יותר לחלקים, אז חולים זה אחד חלקי 510 ומתים זה אחד חלקי 5,400
3. עכשיו קחו את זה לסין, בסין חיים היום כ1.400.000.000 [מליארד וארבע מאות אלף]
אם נעשה אותם אחוזים, צריכים להיות 2,745,098 חולים [קרוב לשלוש מיליון!!!!] ו- 260,000 מתים.
זה שפעת חורף רגילה....

לגבי חולים בארה"ב בשפעת

יש אחוז ממש קטנה ממי שחולה בשפעת שהולך בכלל לרופא (אם זה נקרא בכלל חולה) , שבדרך כלל הולכים רק במצב יותר
מחמיר ואפילו אם כן הולכים הרופא לא מדווח כל פעם

ומי לא חולה השנה בשפעת ? אם לא השנה אז שנתיים ?

לדוגמה השנה זו כל משפחה שלי וכל הכולל שאני לומד חולה בשפעת ומה קרה ב"ה כלום
וזה חוזר כל שנה ושנה ועד שאני זוכר ולא קרה כלום מלבד אי נעימות ליום יומיים וכבר כתב שרב פעמים לא הולכים בכלל לרופא לדווח

סה"כ שאחוז המתים בנוגע שפעת הוא הרבה יותר נמוכים ממה שנמתר הממשלה בארה"ב

משא"כ בקרונה הנתנים נכון לעכשיו הוא 2 אחוז למוות וזה מפחד מאוד אני לא צריך להערך מה זה 2 אחוז מוות

זה פשוט 2 מכל 100
בוא לחשוב כמה אנשים יש לך בקהלה
כמה בבנין שלך
אני לא רוצה להעריך יותר בקיצור זה מגיפה רגילה

וצריך להתפלל

ועבדתם את ה' אלהיכם וברך את־לחמך ואת־מימיך והסרתי מחלה מקרבך

נערך לאחרונה ב:

שיר השירות

משתמש מקצוען
זו מגיפה:
(ויקיפדיה)
"המוות השחור" או המגפה השחורה הייתה מגפה שהכתה באסיה ובאירופה בכמה גלים במשך כחמש שנים (13471351) וקטלה, לפי הערכות שונות, כ-35 מיליון בני אדם בסין לבדה, ובין 20 ל-25 מיליון בני אדם באירופה. האומדנים נעים בין רבע לחצי מאוכלוסיית אירופה. בכפרים מסוימים נספו עד 80% מהאוכלוסייה. זהו האסון הדמוגרפי הגדול ביותר אשר פגע באירופה הקדם-מודרנית. התפרצויות של המחלה, בהיקף קטן יותר, המשיכו להכות במקומות שונים באירופה עד המאה ה-17‏.
וואו תודה.
כמעט הרגיעו אותי בהודעות למעלה, ואם נהיה רגועים נצרך לחזור לבעיות הרגילות של האוטובוס שלא הגיע, ואו הצ'ק שחזר.
אבל עכשיו ב"ה אפשר לחזור להיסטריה ולגמד את כל הבעיות האחרות בחיים, כי מה הם בעיות החיים לעומת המגפה המשתוללת.

מרחבית

משתמש מקצוען
לדברי מומחה למחלות נגיפיות בבית החולים רמב"ם שבחיפה, המחלה לא תשנה סדרי עולם. "האנושות לא תיכחד מהקורונה, זה בסך הכול עוד וירוס. אז מי שמדמיין את סוף העולם אפשר להירגע",
לא מבינה למה הציטוט הזה אמור להרגיע. יש עוד כמה דברים מדאיגים לפני 'הכחדת האנושות'. ולא כל וירוס הוא 'בסך הכל עוד וירוס'. תלוי איזה וירוס הוא.

ד' נתן לנו היום אמצעים הרבה יותר טובים להתגוננות מאשר פעם. ובחסדי ד', עם השתדלות ראויה בתחום הרוחני והגשמי - יעברו את הגל הזה במינימום נזקים.

בעבר, היו מקרים לגמרי לא פשוטים. אחד הבולטים שבהם - 'השפעת הספרדית' מלפני כ 100 שנה. 'האנושות לא נכחדה ממנה'. והיא היתה 'בסך הכל עוד וירוס'. ועשרות מיליונים ברחבי העולם מתו ממנה תוך כשנה.

אני לא משווה את מה שקרה אז להיום! השפעת ההיא היתה זן אחר ואלים באופן מיוחד! היא התרחשה לפני כ 100 שנה, עם הרבה פחות אמצעים וידע! וחלק גדול מהעולם היה אז בתנאי מלחמה! (מלחמת העולם הראשונה החלה כמה שנים קודם, ועדיין נמשכה). ההתמודדות איתה היתה גרועה!

הבאתי את זה רק כדי להסביר, שהציטוט הנ''ל לא אומר הרבה. אם יש ידע מרגיע ספציפי יותר ואמיתי, יהיה טוב להביאו.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לדעתי עדיף לא לקחת סיכון.
הייתי ממליצה לך בחום להיכנס לבידוד.

תהני שם!!
א. כל העניין שהיא תיכנס לבידוד זה בשבילנו לא בשבילה.
ב. אם תכניסו את כל מי שהיה בנתב"ג לבידוד מספק (גם אם הוא לא היה לייד הקבוצה הנ"ל), אז כל עוד את גרה בארץ כדאי שתיכנסי מהר לבידוד, כי לדעתי אין שכונה בארץ שלא מסתובב שם מישהו שהסתובב בתנב"ג באותו יום (או שבא במגע הדוק עם מישהו שהיה בנתב"ג באותו יום)..

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
בתחילת ניסן אנחנו צפויים לטוס לארהב, טיסת קונקשן באיטליה. עם ילדים.
נראה לכם שהטיסות יבוטלו? שלא ניתן יהיה לעבור באיטליה?
מה שברור - (ולמרות שבמשרד הבריאות כרגע לא יגידו את זה)
ששווה לשקול עכשיו כל נסיעה לחו"ל, האם היא מחויבת,
לא משנה להיכן, כל שדה תעופה בעולם נושא בחובו סיכון להדבקות,
ובלי לדבר על החשש של ביטול טיסות וכו'.

מרחבית

משתמש מקצוען
וואו תודה.
כמעט הרגיעו אותי בהודעות למעלה, ואם נהיה רגועים נצרך לחזור לבעיות הרגילות של האוטובוס שלא הגיע, ואו הצ'ק שחזר.
אבל עכשיו ב"ה אפשר לחזור להיסטריה ולגמד את כל הבעיות האחרות בחיים, כי מה הם בעיות החיים לעומת המגפה המשתוללת.
אני התחלתי לכתוב את הודעותיי לאחר ששמעתי (בתחילה) על מקרים של זלזול חמור בהוראות של משרד הבריאות.
אנשים לפעמים מרגיעים את עצמם עם כלום, ומגיעים בגלל זה, ולא בזדון, להתנהגות של הפקר וסיכון עצמם ואחרים!
דווקא בגלל זה העניין נעשה באמת מדאיג. וחייבים להסביר את המצב האמיתי, כדי שינהגו בצורה אחראית, שתוכל בע''ה להפחית באמת את הסיכון.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני בדרך כלל לא מהמגיבים.... [0 הודעות 0 נקודות....]
אבל פשוט נשמע לי הדיוטי מדי לא לחשוב בהגיון
כמובן שאני לא ערכתי מחקרים ולא פענחתי סטטיסטיקות ואני לא איזה מומחה גדול לפיענוח נתונים משתנים ובכלל....
אבל מה שאני כן רוצה זה שנחשוב ביחד!
1. קחו את השפעת חורף הרגילה... בארה"ב לבד מתים בשנת שפעת אחת באזור 60.000 איש
חולים בארה"ב בשנת שפעת אחת באזור 650.000 איש. נתוני משרד הבריאות.
2. אם ננתח את זה לאחוזים או מדוייק יותר לחלקים, אז חולים זה אחד חלקי 510 ומתים זה אחד חלקי 5,400
3. עכשיו קחו את זה לסין, בסין חיים היום כ1.400.000.000 [מליארד וארבע מאות אלף]
אם נעשה אותם אחוזים, צריכים להיות 2,745,098 חולים [קרוב לשלוש מיליון!!!!] ו- 260,000 מתים.
זה שפעת חורף רגילה....
4. ספינת התענוגות/ הקורונה, תעשו חשבון:
על הספינה היה כ 3,700 איש. מס' החולים היה כ 630 איש. מס' המתים עד כה 2.
אם נעשה את זה בחלקים אז זה ככה: אחד חלקי 6 תחלואה. אחד חלקי 1,800 מוות.
לשם ההמחשה אם נשווה את לסין: 233,333,333 מליון חולים, 777,777 מתים.
5. כמובן שהחשבונות לא נכונים כי הנתונים משתנים בהתאם למיקום והנקיון והשמירה ורמת הרפואה והמרחבים וכדו'
אבל אם נקזז שטחים תמורת רמת רפואה ופיתוח וכדו' אני מאמין שזה פחות או יותר יתקזז, אבל על כל פנים קצת חשבון.
6. סגירת כל שערי הארץ, ביטול טיסות מטורף, הנחייה לבידוד ממדינות שיש רק קצת חולים, בהלה עולמית משוגעת, הנחיות לא נורמליות של הרשויות בישראל, פקחים של השב"כ (!!!!!) ועוד ועוד, אולי יש דברים שאנחנו לא יודעים????
7. מי שרואה סרטונים מסין, רק השעונים(!!!!) של המתים בכל סרטון לבדו יותר מכמה אלפים......
הכמויות של אנשים מתים ברחובות, של רכבי צבא מלאי גופות וכו' וכו', 2300 איש?????
8. על פי הנתונים של הרשויות הרשמיות בסין הושמדו עד כה מעל חצי מליארד בעלי חיים!!!!!
רגע???? כל זה בגלל 80,000 חולים???? 2300 מתים??? רק מפופורן בגרון מתים בסין בשבוע יותר אנשים......
9. סין היא הבית חרושת של העולם, רק בחודש וחצי האחרונים שיעור המטבע בסין ירד ב1.6 % וההפסד של שיתוק המשק מעורך במאות מליארדיי דולר!!!!!
כל זה הם עושים רק בגלל 70000 חולים {אחד חלקי 2800 מחולי שפעת...}?????
10. כמובן שעכשיו כולם יתקיפו אותי וינסו לפרוך נתון אחר נתון וכו', אז רגע!!!!
זה באמת לא משנה אם הנתונים הם ממש נכונים או לא, אני באמת לא מנסה לדעת מה הנתונים הנכונים, לא מנסה לנסות לשער מה האמת, אבל רק מנסה להסביר לכם שקצת הגיון לא יזיק, קצת יותר להאמין לשכל שלנו הבריא ולא לדיוחים הרשמיים של סין הקומונסטית למי ששכח..., קצת להאמין למשרד הבריאו הישראלי והשב"כ ו...ו.... שהוא לא כל כך טיפש, סתם לדוגמא, בישראל בשנת 17/18 מתו בשפעת 77 איש, קחו את זה לסין מדובר על קרוב ל20000 אל"א, או חשבון הפוך לפי הנתונים של סין על הנגיף המפחיד... אז ביחסיות לישראל זה אומר סה"כ 13 איש!!!! אחד חלקי 6 משפעת רגילה!!!!!
זהו אין לי כוח עוד, תחשבו לבד...
ותתפללו
לא אחזתי ראש בכל החשבונות המסובכים אבל אין השוואה בין הספינה שכולם באו במגע עם כולם וזה מקום קטן יחסית לסין שאין קשר בין צד אחד לשני. זה התפרץ במקום אחד ובשביל שלא התפשט במהירות לכל העולם לכן נוקטים בצעדי מנע כי אם לא ישלטו בזה אז אי אפשר לדעת עד איפה זה יגיע.

אנונימי123

משתמש מקצוען
א. כל העניין שהיא תיכנס לבידוד זה בשבילנו לא בשבילה.
ב. אם תכניסו את כל מי שהיה בנתב"ג לבידוד מספק (גם אם הוא לא היה לייד הקבוצה הנ"ל), אז כל עוד את גרה בארץ כדאי שתיכנסי מהר לבידוד, כי לדעתי אין שכונה בארץ שלא מסתובב שם מישהו שהסתובב בתנב"ג באותו יום (או שבא במגע הדוק עם מישהו שהיה בנתב"ג באותו יום)..
א. ברור. כל עם ישראל אחים. משתדלים לעשות מקסימום הגנה בשביל מינימום נזקים בשביל כולםםם!!!
ב. תסכימי איתי שיש הבדל בין כל אדם לבין מישהו ששהה בנתב"ג והוא בעצמו מתלבט..

מרחבית

משתמש מקצוען
משא"כ בקרונה הנתנים נכון לעכשיו הוא 2 אחוז למוות וזה מפחד מאוד אני לא צריך להערך מה זה 2 אחוז מוות
מסכימה עם כל מה שכתבת. רק לגבי הנתון הזה, קרוב לוודאי שבסין יש המון חולים בקורונה בצורה קלה, שלא דווחו ולא נספרו, והם חלו וגם החלימו בלי שיודעים.
הבלגן שם היה עצום. אנשים רצו להתרחק כמה שיותר מהחולים. ולא רצו שיכניסו אותם על כל סימן קל של איזו הצטוננות לבידוד מחמיר/אגרסיבי או לבית חולים מלא בחולי קורונה קשים.
כך שנראה שמספר גדול של חולים בצורה קלה - לא ידועים ולא נספרים.
בגלל זה, בין השאר, עדיין לא ברור אחוז המתים. ייתכן שהוא קטן משני אחוז.

google

משתמש רשום
D I G I T A L
מסכימה עם כל מה שכתבת. רק לגבי הנתון הזה, קרוב לוודאי שבסין יש המון חולים בקורונה בצורה קלה, שלא דווחו ולא נספרו, והם חלו וגם החלימו בלי שיודעים.
הבלגן שם היה עצום. אנשים רצו להתרחק כמה שיותר מהחולים. ולא רצו שיכניסו אותם על כל סימן קל של איזו הצטוננות לבידוד מחמיר/אגרסיבי או לבית חולים מלא בחולי קורונה קשים.
כך שנראה שמספר גדול של חולים בצורה קלה - לא ידועים ולא נספרים.
בגלל זה, בין השאר, עדיין לא ברור אחוז המתים. ייתכן שהוא קטן משני אחוז.
צודק אבל יש שם גם המון מתים שלא דווחו כמתים קרונה וגם לא בדקים כל מת אם
זה מקרה קורונה ובטח בעת המבלבל שיש שם עכשיו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה