מתכנתים? מאגר מיוחד לחומרי למידה!

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אחרי אין ספור פעמים שראיתי כאן בפורום אנשים מחפשים חומר לימודי לתכנות, עלה רעיון במוחי:
לבנות אתר שמאגד בצורה יפה חומרי למידה למתכנתים מכל הסוגים, מדריכי ווידיאו, בלוגים מובחרים (עברית), ועוד, ובדגש מיוחד על חומרים שנדבקו ואושרו ע"י נטפרי.

ממחשבה למעשה, והנה התוצאה!
Screen Shot 2020-02-24 at 15.25.31.png

אני מקווה מאוד שתיהנו מזה, ושיהיה לתועלת הכלל!

חשוב לציין שהאתר עדיין נמצא בבניה, ועוד אוצר גדול נמצא על הדרך, כמו כן יש עוד הרבה רעיונות להוסיף ולשפר, ובל"נ הם יתווספו ככל שירחיב הזמן...

תרומה לפרויקט
יש לכם רעיון טוב שיכול לקדם את המטרה של האתר? אשמח מאוד לשמוע את זה. כמו כן כל הערה יתקבל בשמחה!

איך זה עובד? (מאחורי הקלעים...)
האתר בנוי עם Gridsome - (Vue) Gridsome הוא "Static Site Generator", כלומר: כל התוכן של האתר (בעצם, כמעט הכל) שמגיע אליכם, מגיע כ-HTML סטטי!
למשל, כל הקריאות ל-API של YouTube קורות בזמן שהאתר בונה את עצמו על השרת, (כל פעם שמעדכנים משהו).
הריוח הגדול: מהירות! כשאתם פותחים את הדף הכל כבר נמצא שמה מוכן, אין צורך לחכות...
ויש עוד ריוח גדול, השימוש עם ה-API של YouTube מוגבל (10,000 קריאות ליום - אפשר לחרוג מזה די בקלות...), מכיון שכל הקריאות מתרחשות בזמן הבנייה, אני יכול לדעת בוודאות שאני לא יחרוג מהסך המותר ;)

אציין שאני נעזר הרבה באתר ווידיאו-טוב ליצירת המאגר של הסרטונים.

נערך לאחרונה ב:

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
למה שלא תעלה את האתר לגיטהאב
האמת, חיכיתי שמישהו ישאל את זה...
ובכן, אם יש פה כמה שיכולים להירתם למשימה אני יעשה את זה public בכיף!

למעשה, קל מאוד להוסיף סרטון למאגר, פשוט מוסיפים את ה-URL של הסרטון למערך בקטגוריה המתאימה, Pull Request וגמרנו!
[אני יכול להוסיף הסבר יותר מפורט אם מישהו יהיה מעוניין לתרום].

כמו כן הוספתי עכשיו במהירות את הכלי הזה שבודק אם סרטון מסויים כבר נמצא במאגר!

אז מי מוכן להשקיע קצת לתועלת הרבים?? (לייק להודעה מתפרש כהצבעה...)

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הרבה מהסרטונים באנגלית, מה שדי מקשה על חיפוש החומר הספציפי לו נזקקים...
לא כדאי למיין אותם באיזושהי צורה?
יש את הפילטר הזה:

Screen Shot 2020-02-25 at 23.22.22.png

אני בהחלט מתכוין להוסיף אפשרויות מיון נוספות (כמו תגיות), וגם מערכת חיפוש משוכלל! (- זה כבר יהיה יותר מסובך, מכיון שהכל סטטי ואין אפשרות של קריאות לסרבר בזמן ריצה, אבל יש פתרונות אחרות).

בינתיים אשמח לשמוע עוד הערות...
בהצלחה!!

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
המאגר פתוח, מעכשיו כל אחד יכול לתרום למאגר ממש בקלות!

איך תורמים?
הנה "מדריך" קטן למי שאינו מתמצא (אל תדאגו, זה ממש לא מסובך, לא צריך להיות מתכנת-על בשביל הדבר הזה :D):
קודם כל, כדי שיהיה באפשרותכם לתרום יש להחזיק בחשבון גיטהאב, אם אין לך אפשר לפתוח כאן בכמה צעדים פשוטים.

כל החומר של האתר נמצא בתיקיה הזאת, כדי לערוך אין צורך לעשות fork או clone, אפשר לעשות זאת ישירות עם הממשק של גיטהאב:

1) יש לפתוח את הקובץ "videoTutorials.js" (בתיקיה הנ"ל), וללחוץ על הלחצן הזאת:

Screen Shot 2020-02-26 at 21.01.16.png

כמו שאתם רואים, כל סרטון נמצא במערך "videoTutorials" באובייקט בפני עצמו, כערך של הפרופרטי "url". כל url של סרטון YouTube לעולם יהיה מחרוזת של 11 תווים בדיוק.

חשוב לציין שהסרטונים מופיעים באתר בדיוק לפי הסדר שהם נמצאים במערך, אז בחרו את המיקום הנכון תחת הקטגוריה הנכונה, ופשוט הוסיפו את הסרטון כאובייקט חדש במערך.

2) כדי לוודא שהסרטון עדיין לא מופיע במאגר, ושזה אכן פתוח בנטפרי (טעות של תו אחד של ה-url - ואנחנו מקבלים תוצאות לא רצויות...) - אפשר להשתמש עם הכלי הזה.

3) אחרי שגמרתם עם העריכה יש לעשות "commit":
Screen Shot 2020-02-26 at 21.17.47.png

4) עכשיו, כדי שהקומיט שלכם ייכנס למאגר, עליכם לבקש "Pull Request", כותבים שוב הודעה קטנה ולוחצים על "Create Pull Request", זהו זה! אם אין קונפליקטים והכל בסדר, הקומיט שלכם יכול להיות merged למאסטר, ברגע שזה נוחת במאסטר, כל האתר ייבנה מחדש על השרתים של Netlify באופן אוטומטי!
אם משהו עדיין לא ברור, אשמח להרחיב עוד...

אם מישהו מעוניין לפתוח קטגוריה חדשה, לעבוד על פיצ'ר חדש לאתר או לכל דבר אחר הקשור אל האתר ותוכנו, הדרך הכי קלה לעבוד על זה יהיה אם תפתחו issue על הנושא בגיטהאב.

תודה רבה מראש לכל מי שיקח חלק לתועלת הכלל!!

@ynigun, @נחמד לעזור, @yitzhak123 , @מאה100, @יאיר מן, @זרקור באפילה @nach

kadima

משתמש מקצוען
מקפיצה לתועלת כולנו.
ותודה על הכל.
ואם מישהו מבקש סרטון בנטפרי- נשמח אם יעדכן במאגר.
או יעדכן כאן ויבקש שמישהו יעדכן במאגר.

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי תוסיף את הבלוגים של medium שפתוחים
רעיון מעולה!
אולי תשלח פניה לנטפרי שיתנו לך את הרשימה של הפתוחים אם הם יסכימו
שלחתי להם פנייה כזאת לגבי Reddit, הם ענו לי שאין להם רשימה כזאת...

בכל אופן, אפשר ליצור רשימה מכובדת של בלוגי מדיום פתוחים בנטפרי אם כל אחד יוסיף את מה שהוא מכיר...
אפשר להוסיף אה זה ישירות למאגר בגיטהאב, או לכתוב את זה כאן באשכול ואני (או מישהו אחר) ישתדל להוסיף את זה.

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אני לא מצליחה לפתוח את הסרטונים, יכול להיות שזה בגלל שיש לי חסימה של נתיב?

צחי קרמר

משתמש פעיל
אחרי אין ספור פעמים שראיתי כאן בפורום אנשים מחפשים חומר לימודי לתכנות, עלה רעיון במוחי:
לבנות אתר שמאגד בצורה יפה חומרי למידה למתכנתים מכל הסוגים, מדריכי ווידיאו, בלוגים מובחרים (עברית), ועוד, ובדגש מיוחד על חומרים שנדבקו ואושרו ע"י נטפרי.

ממחשבה למעשה, והנה התוצאה!
צפה בקובץ המצורף 611654

אני מקווה מאוד שתיהנו מזה, ושיהיה לתועלת הכלל!

חשוב לציין שהאתר עדיין נמצא בבניה, ועוד אוצר גדול נמצא על הדרך, כמו כן יש עוד הרבה רעיונות להוסיף ולשפר, ובל"נ הם יתווספו ככל שירחיב הזמן...

תרומה לפרויקט
יש לכם רעיון טוב שיכול לקדם את המטרה של האתר? אשמח מאוד לשמוע את זה. כמו כן כל הערה יתקבל בשמחה!

איך זה עובד? (מאחורי הקלעים...)
האתר בנוי עם Gridsome - (Vue) Gridsome הוא "Static Site Generator", כלומר: כל התוכן של האתר (בעצם, כמעט הכל) שמגיע אליכם, מגיע כ-HTML סטטי!
למשל, כל הקריאות ל-API של YouTube קורות בזמן שהאתר בונה את עצמו על השרת, (כל פעם שמעדכנים משהו).
הריוח הגדול: מהירות! כשאתם פותחים את הדף הכל כבר נמצא שמה מוכן, אין צורך לחכות...
ויש עוד ריוח גדול, השימוש עם ה-API של YouTube מוגבל (10,000 קריאות ליום - אפשר לחרוג מזה די בקלות...), מכיון שכל הקריאות מתרחשות בזמן הבנייה, אני יכול לדעת בוודאות שאני לא יחרוג מהסך המותר ;)

אציין שאני נעזר הרבה באתר ווידיאו-טוב ליצירת המאגר של הסרטונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה