מתכנתות ללא נסיון

פרוגיוזר

משתמש צעיר
אשמח לשמוע אם קיימים עוד קורסים (בוטקמפ בלע"ז) במתכונת כזו וברמה כזו
- שזמינים כמובן לאישה חרדית : )

אני מתכוונת ללימודים אינטנסיביים ואפילו מאד (לבעלת רקע בתכנות אך לא תואר) לתקופה קצרה יחסית
כמובן לא "לימודי פולסטק ב-12 שבועות" אלא בתחומים מעניינים ומקדמים יותר בתכנות.
תודה מראש

אילה אחת

משתמש מקצוען
אחרי 3 חודשים כולם התחילו לעבוד בחברות הייטק טובות, חבר טוב שלי הלך לעבוד במיקרוסופט במשרת סטודנט ב175 ש"ח לשעה (חבר מספיק טוב בשביל שאני אוכל לשאול אותו כמה הוא מרוויח).
אתה בטוח שה-1 נכון?
הוא היה סטודנט בכלל שקיבלו אותו למשרת סטודנט?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתור אחת שסימה לפני שנתיים, הבעיה היום בסמינר היא שיש מחסור במורות טובות רוב המורות הן לא מתכנתות ולא מכירות את השוק(אולי היו לפני 10 שנים..) , היו לנו 2 מורות מתכנתות שבאו ללמד אחרי העבודה ומה שהן לימדו אותנו היה שוה ערך הרבה יותר ממה שלמדנו מכל שאר המורות יחד.

C

משתמש מקצוען
ממש לא פיתוח של אתר וורדפרס.
אני מאמינה שלבנות שסיימו את התגמה בהצלחה יש את היכולת לפתח אתר קטן או בינוני.
הן קבלו הכשרה בלימודים ובעיקר בפרויקט הגמר. הן גם יכולות למנף את פרויקט הגמר לכדי מוצר מוגמר.
חברה שלי בנתה אתר (לא קטן בכלל) במסגרת פרויקט הגמר עבור חברה שבבעלות אחד הקרובים שלה, וכשסיימה את הלימודים ועדיין לא מצאה עבודה, היא המשיכה לפתח את הפרויקט, עד שהעלתה אותו לאוויר לאחר כחצי שנה - שנה.
אז כן, זה אפשרי ומציאותי בהחלט.
בתור אחת שהייתה כמה פעמים מנחת פרויקט, אני מצטערת להגיד לך שהאמונה שלך ביכולת של הבנות שהגישו פרויקט קצת גבוהה מידי.
אולי הן יכולות לפתח אתר עם עזרה צמודה מהמנחה, אבל הן לא יכולות לפתח לבד אתר מוצלח מא' ועד ת'.
ואני לא מדברת רק על אילו שאני הנחיתי, אני ראיתי גם את הפרוייקטים של בנות אחרות שהגישו עם הבנות שאני הנחיתי.

חמוש

משתמש צעיר
אתם רואים הבדל בין בוגרת תואר לבוגרת סמינר בתחילת העבודה?
בטח, ההבדל הוא שלבוגרת תואר יש הרבה יותר הבנה מ-ידע וזה חשוב בטרוף!!,
נראה לי שכל בוגרת סמינר תסכים איתי שמאכילים אותנו את החומר בכפית לפה
מה שקורה אצל בוגרת תואר שקל לה בהרבה הרבה יותר ללמוד שפות חדשות שלא נגעה בהם.. ועוד...

טכנאית סאונד 100

משתמש צעיר
בתור אחת שסימה לפני שנתיים, הבעיה היום בסמינר היא שיש מחסור במורות טובות רוב המורות הן לא מתכנתות ולא מכירות את השוק(אולי היו לפני 10 שנים..) , היו לנו 2 מורות מתכנתות שבאו ללמד אחרי העבודה ומה שהן לימדו אותנו היה שוה ערך הרבה יותר ממה שלמדנו מכל שאר המורות יחד.

את צודקת שזאת בעיה, אבל יש מקומות בודדים, אני מכירה אחד שחברה לומדת שם- שרוב מוחלט של המורות מתכנתות במקביל לזה שהן מורות וזה באמת משנה את הרמה של התלמידות!!!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז התירוץ היחידי שאני יכול לחשוב שיש לסמינרים לא להספיק את החומר הזה בשנתיים זה שיש כמות גדולה של בנות שאין להן את המוטיביציה ללמוד את החומר, אלא שהן עושות את זה בלית ברירה, וחייבים להתאים את הקצב לפי אותן בנות (שאולי אפילו מהוות רוב) וממילא גם אי אפשר להיכנס מידי לתחומים שכבר כן לומדים.
אין לי מושג על מה בדיוק אתה מדבר - למי בדיוק היה מיועד הקורס ההוא, ועל איזה מסגרת מדובר.
אבל בהחלט יתכן תירוץ אחר: אתה מדבר על אנשים מוכשרים, ואולי אפילו מוכשרים מאוד. ומי שלא מצליח בכל מה שהם הצליחו, זה לא אומר לגביו שאין לו מוטיבציה או שהוא לא יכול בעל מקצוע טוב.
למשל, במקום העבודה שלי יש הרבה בוגרי 8200. ובממוצע ובהככללה גסה, מדובר באנשים מסוג אחר. פשוט חומר גלם שונה. קליטה יותר מהירה, מחשבה צלולה, נדיר מאוד שהם מבלבלים את המוח סתם וכו׳.
יש גם אחרים. פחות מוכשרים. ומן הסתם תהליך הלמידה שלהם ארוך יותר. אבל עדיין גם הם מצליחים בעבודה.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אין לי מושג על מה בדיוק אתה מדבר - למי בדיוק היה מיועד הקורס ההוא, ועל איזה מסגרת מדובר.
אבל בהחלט יתכן תירוץ אחר: אתה מדבר על אנשים מוכשרים, ואולי אפילו מוכשרים מאוד. ומי שלא מצליח בכל מה שהם הצליחו, זה לא אומר לגביו שאין לו מוטיבציה או שהוא לא יכול בעל מקצוע טוב.
למשל, במקום העבודה שלי יש הרבה בוגרי 8200. ובממוצע ובהככללה גסה, מדובר באנשים מסוג אחר. פשוט חומר גלם שונה. קליטה יותר מהירה, מחשבה צלולה, נדיר מאוד שהם מבלבלים את המוח סתם וכו׳.
יש גם אחרים. פחות מוכשרים. ומן הסתם תהליך הלמידה שלהם ארוך יותר. אבל עדיין גם הם מצליחים בעבודה.
אכן היה מדובר באנשים מוכשרים, אבל בכל זאת בני אדם, ונניח והיו מלמדים במשך השנתיים של הלימודים בסמינר את מה שהם למדו במשך שלושה חודשים, אני חושב שהרמה של בת סמינר היתה הרבה יותר גבוה, ונקודת ההתחלה היתה יותר טובה.
מעניין אותי באמת מה מלמדים במכללות חילוניות, דיברתי עם מישהו בעבודה שלי שהיה באמצע לימודים, הוא היה כבר בערך חודשיים בלימודים של כמה שעות כל יום, הם כבר עברו את השלב של ללמוד C#, הם כתבו איזה אתר עם ASP.NET
והם היו באמצע ללמוד רשתות, והם ניסו לחלץ מידע מWHATSAPP עם wireshark, עד כמה שידוע לי, זה צריך להיות בלתי אפשרי, אבל המרצה שלהם הראה להם שהוא עושה את זה לפלאפונים של הסטודנטים, מה שגורם לי לחשוב שהוא התקין להם איזה וירוס על הפלאפון.
סתם ככה, מי פה יודעת מה זה wireshark (בלי לגגל)?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אכן היה מדובר באנשים מוכשרים, אבל בכל זאת בני אדם, ונניח והיו מלמדים במשך השנתיים של הלימודים בסמינר את מה שהם למדו במשך שלושה חודשים, אני חושב שהרמה של בת סמינר היתה הרבה יותר גבוה, ונקודת ההתחלה היתה יותר טובה.
אם המוסד המדובר יכול להרשות לעצמו לגייס תלמידים הכי מוכשרים, אז לא פלא שהוא יכול לגייס גם מורים הכי מוכשרים, וגם לפתח שיטת הלימוד הכי מוצלחת.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בטח, ההבדל הוא שלבוגרת תואר יש הרבה יותר הבנה מ-ידע וזה חשוב בטרוף!!,
נראה לי שכל בוגרת סמינר תסכים איתי שמאכילים אותנו את החומר בכפית לפה
מה שקורה אצל בוגרת תואר שקל לה בהרבה הרבה יותר ללמוד שפות חדשות שלא נגעה בהם.. ועוד...
אצלי בעבודה אני לא רואה הבדל בכלל בין מתחילים בוגרי תואר לבוגרות מה"ט. מה שכן יש חלק מבוגרות מה"ט שמתקשות להבין שהן צריכות ללמוד לבד . פעם המלצתי למישהי בלי נסיון שחיפשה עבודה יותר משנה לקחת קורס מקיף ביודמי התשובה שלה היתה שהיא מספיק למדה בסמינר ולדעתה זו לא השתדלות....

ברכי ש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
סתם ככה, מי פה יודעת מה זה wireshark (בלי לגגל)?
במקרה אני יודעת כי עבדתי עם wireshark כשמידלתי פרוטוקולי תקשורת חומרתיים באמצעות תוכנה.
אם הייתי בתחום אחר, לצורך העניין מהנדסת חומרה הכותבת דיזיין חומרתי לכרטיסי זיכרון, יכול מאד להיות שהייתי מומחית בתחומי ועדיין לא מכירה את wireshark.
בטח לא התכוונת, אבל יצא לך מתנשא משהו.
לא כולם מכירים הכל וזה לא הופך אותם לפחות טובים...
האם אתה יודע מה זה ModelSim בלי לגגל?

מתכנתת - בהתהוות...

משתמש פעיל
אין בעולם מתכנת שמכיר כל רכיב, טכנולוגיה, IDE ושפה שקיימים.
מתכנת טוב לא נמדד בכמות הידע,
אלא בכמות הזמן שיקח לו לרכוש את הידע החדש.

סמרקט

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
במקרה אני יודעת כי עבדתי עם wireshark כשמידלתי פרוטוקולי תקשורת חומרתיים באמצעות תוכנה.
אם הייתי בתחום אחר, לצורך העניין מהנדסת חומרה הכותבת דיזיין חומרתי לכרטיסי זיכרון, יכול מאד להיות שהייתי מומחית בתחומי ועדיין לא מכירה את wireshark.
כמוני כמוך
והוצאת לי את המילים מהמקלדת :)

(היום לא עובדת עם wireshark פשוט כי כבר אין לי צורך, ולא רואה שזה מעיד על רמה או איכות)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה