מתי המעסיק מחוייב בפיצויים?

הנושא בפורום 'פורום דין וחשבון' פורסם ע"י יחשבאף, ‏5/11/18.

  1. יחשבאף

    יחשבאף משתמש סופר מקצוען

    הצטרף:
    ‏18/5/15
    הודעות:
    1,139
    תודות :
    1,132
    נקודות:
    124
    הגשתי היום את התפטרותי, ואני אמורה לפי החוק לעבוד במקום העבודה שלי עוד שלושים יום נוספים.
    באיזה שלב המעסיק מתחייב בתלשום הפיצויים? האם לאחר שמסרתי את התפטרותי או שרק לאחר עזיבתי בפועל?
     
  2. אות לי

    אות לי משתמש סופר מקצוען

    הצטרף:
    ‏18/4/10
    הודעות:
    6,602
    תודות :
    10,252
    נקודות:
    149
    15 יום אחרי עזיבה בפועל
    אבל זה לא מציאותי ונמשך הרבה יותר
     
  3. לצאת מהריבוע

    לצאת מהריבוע משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏8/11/17
    הודעות:
    18
    תודות :
    72
    נקודות:
    14
    בס"ד
    בד"כ זה אף פעם לא קורה 15 יום כי לרוב המעסיק רוצה לקבל טופס עזר ל161 (עבור פיצויים שבפוליסה) שנכלל בו גם התשלום האחרון ולוקח זמן עד שחברת הביטוח קולטת את הכספים.
    לפני שמסיימים את כל יחסי עובד -מעביד חשוב לשים לב שכל ההפקדות -תגמולים+פיצויים נקלטו בפוליסה לאורך השנים , ניתן לוודאות מול הסוכנות/חברת הביטוח.
     
  4. 0012ortal

    0012ortal משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏16/2/14
    הודעות:
    92
    תודות :
    40
    נקודות:
    19
    לפי שאלתך המעסיק אינו חייב בהשלמת פיצויים.
    התפטרות (ביוזמת העובד) אינה מזכה בפיצויים אלא"כ:
    (מציינת כמה סיבות שהכי רלוונטיות)
    א. הרעת תנאים- כמו אי תשלום משכרות בזמן/הפחתה בשעות העבודה/בשכר.
    ב. מעבר דירה בגין נישואין לעיר של בן/בת הזוג
    ג. מעבר דירה ליישוב פיתוח (ורק לאחר הוכחה של חצי שנה תושבות במקום)

    אם התפטרת שלא מאחת הסיבות שלעיל אינך זכאית לתשלום פיצויים.

    המעסיק רק ישחרר לך את החלק של הפיצויים שנצברו בקופת הפנסיה שלך. (ע"י טופס 161)
     
  5. יחשבאף

    יחשבאף משתמש סופר מקצוען

    הצטרף:
    ‏18/5/15
    הודעות:
    1,139
    תודות :
    1,132
    נקודות:
    124
    בימינו קיים סעיף 14 שמחייב את המעסיק לתת את מה שנצבר בקופת הפיצויים גם למי שהתפטר.