מתי "אם" ומתי "עם"

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
בלתק

כשאומרים עם- הכוונה זה ביחד, התנועה בידיים יוצרת כמו סיקול זו צורת האות ע'.
ואם בא, הכוונה לו (בשורוק) היד כמו סימן שאלה של האות א'.
מקווה שהובנתי....
בכל מיקרה הרעיון הוא ליצור את האותיות מהידיים לפי המשמעות.

יעל גולד

משתמש צעיר
אפשר להגיד לו ככה אם- במשפטי תנאי
עם -איתו\עימו \עם מישהו משהו
אם זה ילד אני זוכרת שבילדותי התקשתי בעניין הזה עד שעשו לי סימן מצויר שממש עזר ומיד אחרי שעשו לי אותו לא התבלבלתי אז ככה ילד משחק עם עוד ילד בחבל וציירו לי שני ילדים שמשחקים חבל שצורתו של החבל בצורת האות ע
לדעתי עזר לי מאוד כיון שיש לי זיכרון חזותי

אסתיס

משתמש מקצוען
בלת"ק
אותנו לימדו בזמנו:
לפי תנועת היד שמתאימה למשמעות המילה:
עם- ליצור עם היד-חיבוק עצמי-שיוצר איקס עם הידיים-כעין האות עין. המשמעות: עם אני-חיבוק עצמי.
אם-לעשות תנועה כתנועת שאלה עם הזרוע, מכיוון המותן למרכז הבטן וחזרה לכתף.. כעין תנועת תנו רבנן, ובמנגינת שאלה, תוך כדי תנועה... יוצר את חצי העיגול של האות א'.
מקווה שהובנתי... ;)
אם הייתי יודעת לצייר, זה היה מסביר הכי בקלות... אבל אני לא..

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה