מתחילים דיאטה - אוכלים רק סוכריות !!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אחרי מחקר ארוך וממצה הגעתי למסקנה אחת - זמינות זה שם המשחק
כולנו אנשים עובדים - אוכל הוא דבר חשוב אבל בדרך כלל יש לכולנו דברים חשובים יותר -

בבוקר - מגיעים מוקדם שותים קפה ועוד אחד - מתחילים לעבוד והבטן דורשת את שלה - הולכים למקרר [בעבודה]
יש משהו זמין , אוכלים - אין ? שוחים מישהו לבורקס קונים...

בערב זה חוזר על עצמו - יש משהו זמין ומהיר טוב - אין ? שווארמה על הדרך..:mad:

החלטה שלי הייתה זמינות של האוכל תפתור את הכל , ולכן:
קונה הרים של ירקות מכל הסוגים והצבעים שמתאימים לסלט - זורקת הכל לכיור שוטפת , קוצצת , ממלאת קופסאות פלסטיק,
לא סתם קופסאות , אלה עם הרשת למטה , יש מעט [ויש ממש מעט] נוזלים הם ניגרים למטה.

אין תיבול בסלט וכך הוא נשמר בקירור כשלושה ימים - מורידים לקערה קטנה "הר" סלט מעל כף גדושה של טחינה גולמית [אבל הכי הכי איכותית שיש להשיג] לחם כפרי וגבינה תמיד זמינים - זהו בוקר מסודר לנו.

ערב - מגיעים רעבים לפעמים גם עצבניים ותמיד חסרי סבלנות [:eek:] רוצים לאכול זריז , מהיר , משהו שמכניסים למיקרו לכמה דקות מגישים ואוכלים - אבל רוצים גם מזון מגוון , מזין בריא , דיאטטי וגם...טעים - חשבתי שאין בעולם דבר כזה,

עד ש...:
בבסיס הרעיון למנה עומד המידע שיש לי על האוכלים..:rolleyes: אם זה טעים ומזין זו יכולה להיות אותה מנה לנצח...אין צורך לשבור את הראש כל פעם מחדש - מפתחים מנה , אם היא הצליחה - עפים עלייה להרבה זמן.

אתגר נוסף הוא חימום המנה - אף אחד [כאן בכל אופן] לא אוהב להוציא 5 סירים מהמקרר להניח בצלחת ולחמם -
צריך שהכל יהיה כאילו בקדרה אחת ומשם ישר למיקרו.

וזה הפתרון שלי לאתגר המסובך הזה - הסבר יש מעל כל תמונה:

מהסוף להתחלה - המנה מוכנה
דיאטה (1).jpg

כל ירק שמתאים לו אפייה נכנס - יש גם גבעולי סלרי , פרסה וקסבייה שלא היה להם מקום בתמונה - מזהות את הכל ?
דיאטה (2).jpg

בקערה גדולה - מעט שמן זית ודבש , שום טרי כתוש פלפל גרוס ו...אני חסידה של ראס אל חנות [אבל רק מהסדרה של אהרוני] היתרון של ראס אל חנות שאם את מתחברת לתערובת, היא מתאימה כמעט לכל תבשיל.
מערבבים הכל טוב ונותנים לנוח במקרר כשעה שיספוג את הטעם.

דיאטה (3).jpg

קטניות - לא חובה אבל אצלי אם אן אז "אין מה לאכול בבית הזה" - אפשר כל אחת אחרת שאוהבים בבית,
אני השתמשתי בשעועית אמריקאית , בשונה מהארגנטינית היא מתרככת די מהר.
השרתי ללילה במים ובישלתי עם בצל שלם ומלח כשעה וסיננתי.

דיאטה (4).jpg

מרכיבים את המנה כך - פורסים נייר פרגמנט [לא נייר כסף , לא תהיה אפשרות לחמם במיקרו !! ]
מניחים את הירקות במרכז ומעל חזה עוף - השתמשתי לכל סועד בחצי פרפר - צריך כמובן לבחור בחזה קטן -
אנחנו אוהבים פלפל שחור גרוס אז נתתי כמה סיבובי מטחנה גם על החזה מלמעלה [אפשר להחליף בכל חלק אחר שוק , ירך או פרגית ואפילו חלקי הודו , חזה מתאים לי לדיאטה..]

דיאטה (5).jpg

אם הולכים על קטניות זה הזמן לפזר מלמעלה.
דיאטה (6).jpg

כך נראה המסדר על השיש...
דיאטה (7).jpg

סוגרים את נייר הפרגמט בדיוק כמו סוכרייה [מובנת הכותרת עכשיו..;) ] מקפידים על סגירה יפה שלא תגיר את המיצים החוצה , גם עניין של טעם גם מלכלך לנו את התבנית..
דיאטה (8).jpg

מניחים ת'סוכריות בתבניות אפייה - אפשר אפשר גם בתבנית ח"פ
מחממים תנור ל - 180 מעלות כ - 35 דקות - מקררים היטב ושומרים במקרר , מחזיק כמה ימים בלי בעיה [הבעיה שלא שורד כמה ימים] להגשה - מכניסים למיקרו כמות שהוא מקסימום צלחת ח"פ מלמטה - ולקינוח אספרסו איכותי ופרי העונה - יותר מזה אנחנו לא צריכים - בתאבון

דיאטה (9).jpg

נחמה רובין

ביצועיסטית בנשמה.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וואי תודה ענקית על הרעיון!!!
איך ידעת שאני באמצע לשבור ת'ראש עם רעיון לארוחות זמינות????

ושאלה קצת מביכה:
מה זה פרסה וקסבייה?

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה אות לי,

כ"כ אסתטי
נראה טעים ומזמין

נערך לאחרונה ב:

אות לי

משתמש סופר מקצוען
קסבייה -
תפוח אדמה ירושלמי
ארטישוק ירושלמי
עכשיו יש להשיג אותו במקררים של הסופרים וטעמו לא כ"כ עז
לפני פסח הוא בשיא ואז גם טעמו עז יותר.

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מזהות את הירקות שבצילום ?
לא ממש..
מה זה השני מימין בשורה הראשונה?
ומה הם שני הכתומים - השני משמאל למעלה, וליד הפלפלים למטה? שניהם דומים נורא לבטטה..

ותודה על המתכון, נראה נפלא ומזמין!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
כשחדוי בסביבה זה מסבך לי את האתגרים..;)

שורה עליונה מימין :
פלפל כתום - חציל - קולרבי - דלעת - פטריות.
שורה שנייה מימין:
פלפל צהוב - פלפל אדום - בטטה - קישוא - גזר - בצל סגול
לא נכנסו לתמונה:
לפת/כרשה - תפו"א ירושלמי/קסבייה

קלרינט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נהנית מאד!!! מהכתיבה
והתגריתי מהתמונות...

אשת חיל!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה