התייעצות משפחתון - ילד שמגיע לפני 8

yoyo mor

משתמש פעיל
המטפלת של הבן שלי (משפחתון) ביקשה שאם מביאים את הילד לפני 8 שהוא יהיה אחרי אוכל,
כי עד 8 היא עסוקה עם הילדים שלה, והוא סתם בוכה, היא לא מטפלת בו לפני 8, כדבריה.
מה דעתכם?
אני יוצאת מהבית בשעה 6 לעבודה, והיא לא יכולה להתחיל את העבודה לפני 8?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ברור שהיא חייבת לקבל את הילד החל מ-7:00
זה חלק מתנאי עבודתה, ואין בזה ספק.
אבל בהחלט אפשר להבין מטפלת שעסוקה וטרודה בשליחת הילדים למוסדות, ומבקשת להביא אחרי אוכל (מה הבעיה לתת בקבוק לתינוק, או ביסקוויט ביד לילד גדול יותר) כדי שיהא קצת שבע עד זמן ארוחת הבוקר.
הרי גם כששולחים ילד לגן מומלץ לתת לו משהו ביד, להשביע את רעבונו מהלילה...
מה דעתכם?
זה נשמע הגזמה, כנראה רצתה להבהיר העניין, אבל זה ברור שאין הטיפול בילדים לפני 8 כטיפול לאחר שילדיה שלה הולכים למוסדות לימודם והיא פנויה כל כולה לטיפול בילדך...

כמובן אפשר ללכת עם ראש בקיר, ואפשר להבין שזה מציאות, וכדאי לתת משהו לילד ולפתור את העניין בלי לעשות מזה עסק...

elibeli

משתמש מקצוען
גם לי היתה משפחתונית כזו אי פעם.
היתה לה לזה הגדרה- שעת שמירה ולא שעת טיפול...
ניסיתי להסביר שהתינוק הוא בן 8 חודשים וישן לילה כמעט שלם וקבוע מתעורר בשעה 4:30 לאכול, הגיוני שרעב אח"כ ב7:30. וכשאני יוצאת מהבית ב-6:45 הוא עדיין לא רעב.
בסוף החלטתי שמויכוחים אף אחד לא ירוויח ואם תכל'ס אני מרוצה ממנה באופן כללי שווה לי להחליק את זה ושלחתי לו בקבוק מוכן בתוך שומר חום ובא השלום.

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וכי מה זה משנה מה דעתנו?
אם כך היא הודיעה - אז זה מה שצריך לעשות, ייתכן כי דת=עתך ואולי דעת רובן היא אחרת אך כיון שהיא המטפלת - בקולה את צריכה לשמוע...:rolleyes:
אלא אם כן את טיפוס לוחמני עם מרפקים ששוה לו להזיז שולחנות בשביל ביסקוויט או שאת דווקא יכולה להעביר אותו למשפחתון אחר.

Rochit

משתמש מקצוען
אני יודעת שאני נכנסת לתחום של ויכוח-ישן-שאין-לו-פתרון...
אבל כל פעם שהמטפלת אומרת לי "תבואי אחרי 8:15 ולפני 15:45" ואני נכנעת (כמו כולן, מה אני אריב איתה ואז אולי פחות תתיחס לילד שלי...), אז אני מרגישה שדווקא הכניעה של כולן זה הסיבה שהן מרשות לעצמן לחרוג משעות תפקידן.

ונכון זה קשה ולא היתנסיתי בזה והכל נכון
תכלס אני משלמת על שירות ומקבלת פחות ממה שצריך

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
וכי מה זה משנה מה דעתנו?
אם כך היא הודיעה - אז זה מה שצריך לעשות,
בדיוק, ולא כי היא צודקת דווקא..
כי גם אם תגידי לה שלא מסתדר לך והיא צריכה להאכיל אותו, התינוק לא יהנה במיוחד מההסדר הזה... כדאי לך מה שכדאי לילד שלך. להגיע שבע על כל מקרה.
אלא אם כן יש נורות אזהרה נוספות על המטפלת....
זה לבד אפילו קצת לגיטימי, היא היתה יכולה להיות לא פרית ולא לעדכן אותך על העומס שלה בשעה זו.
היא מנסה לבקש את זה לטובת הילד.
היא תמשיך להיות עמוסה בשעה הזו אם תרצו ואם לא...

פנדורה

משתמש מקצוען
המטפלת של הבן שלי (משפחתון) ביקשה שאם מביאים את הילד לפני 8 שהוא יהיה אחרי אוכל,
מה דעתכם?
אני יוצאת מהבית בשעה 6 לעבודה, והיא לא יכולה להתחיל את העבודה לפני 8?
יוצאת ב-6?
איך את עשה את זה?

chaia

משתמש מקצוען
כשהילדים שלי היו במעון והבאתי אותם לפני שעה 8, למרות שהמעון נפתח כבר ב7, המטפלות ביקשו שהם לא יגיעו רעבים מכיון שהם רק בשעה 8 מתחילות להאכיל ולהכין אוכל.
מבחינתם בין 7 ל8 זה סוג של בייביסיטר

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אפשר לשאול אם זה בקשה או דרישה....
בקשה, אפשר להתאמץ ולשלוח עם הילד.
דרישה זה קצת בעייתי..
ואם הילד בוכה בשעה הזו? היא מתייחסת?..

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יכולה לספר לך שאני עובדת מהבית.
אני קמה בבוקר, הולכת למטבח, נוטלת ידיים, ומכינה ישר את האוכל לכולם,
וכשהוא מוכן- רק אז מעירה אותם.
כי כשהם מתרוצצים לי במטבח בין הרגליים (אני מדברת בעיקר על שלושת הקטנים, למרות שהגדול מהם לא מרשה לי לומר שהוא מהקטנים), ודורשים לאכול, ואני צריכה לשים לב שנטלו ידים ולא נגעו באוכל לפני זה, ואם אני מכניסה מלפפון הם רוצים גםף ובלגן.
ככה, אחרי שהאוכל מוכן אני באה לחדרים ומארגנת אותם, או שתוך כדי הפ מגיעים למטבח, אני נוטלת להם ידים ואז אני שולטת על מה שהם אוכלים בבוקר.
בקיצור, לא קל להם לראות אוכל ולא לבקש..
אם הם בוכים אני כמובן מתייחסת והכל, או תוקעת משהו ביד, אבל לא יודעת מה היה קורה אם היו לי חמישה קטנטנים באותו גיל. לכן הדרישה שלה מובנת. מקסימום היא שולפת דבר אוכל שהכנת, ויכולה לשלוח גם את הילדים שלה.
גם ככה עבודת מטפלת לא קלה בכלל!
והשכר בכלל לא כזה גבוה, וקרוב מאד למינימום.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מותר להביא ילד ממתי שמותר לך להביא.
סדר היום במשפחתון היא קובעת. לא אף אחד אחר.
יש זמן אוכל, ילד שמגיע מוקדם לפני אוכל יהיה רעב עד זמן האוכל.

להחליף לו את מבינה שאת צריכה? אז מה ההבדל?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
וכי מה זה משנה מה דעתנו?
אם כך היא הודיעה - אז זה מה שצריך לעשות, ייתכן כי דת=עתך ואולי דעת רובן היא אחרת אך כיון שהיא המטפלת - בקולה את צריכה לשמוע...:rolleyes:
אלא אם כן את טיפוס לוחמני עם מרפקים ששוה לו להזיז שולחנות בשביל ביסקוויט או שאת דווקא יכולה להעביר אותו למשפחתון אחר.
למה האפשרות היא או להוריד ראש או מלחמות ומרפקים?
טלפון עדין לברור (למפקחת כמובן) הוא לא אופציה?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני יודעת שאני נכנסת לתחום של ויכוח-ישן-שאין-לו-פתרון...
אבל כל פעם שהמטפלת אומרת לי "תבואי אחרי 8:15 ולפני 15:45" ואני נכנעת (כמו כולן, מה אני אריב איתה ואז אולי פחות תתיחס לילד שלי...), אז אני מרגישה שדווקא הכניעה של כולן זה הסיבה שהן מרשות לעצמן לחרוג משעות תפקידן.

ונכון זה קשה ולא היתנסיתי בזה והכל נכון
תכלס אני משלמת על שירות ומקבלת פחות ממה שצריך
ברור שהכניעה יוצרת את ההידרדרות בתחום!
ולכן אני חושבת שהגיע הזמן לפחד פחות משיחות עדינות ומכבדות מול הפיקוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה