משכנתא נוראית, הצילו...

אברך.

משתמש מקצוען
אני משלם משכנתא כשלוש שנים במצטבר יותר מ150.000 אלף ש"ח ואני הוצאתי עכשיו דו"ח יתרה לסילוק משכנתא ואני רואה שנשאר לי לשלם יותר מהקרן שלקחתי, איך זה יכול להיות???

SHILATI

משתמש מקצוען
תמלא פרטים על המשכנתא, איזה מסלולים לכמה שנים ואיזה ריבית

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כנראה שלקחתם שליש או יותר צמוד למדד
או לחילופין בזמן שהיה רביות גבוהות מאד והיתרה לסילוק מחושבת עם הפירעון המוקדם

אברך.

משתמש מקצוען
כנראה שלקחתם שליש או יותר צמוד למדד
או לחילופין בזמן שהיה רביות גבוהות מאד והיתרה לסילוק מחושבת עם הפירעון המוקדם
היתרה לסילוק מחושבת עם הפירעון המוקדם אבל עדיין אחרי שלוש שנים אני אמור לשלם יותר מהקרן, הזוי...

דאבל

משתמש מקצוען
משכנתא נלקחת לפי לוח שפיצר
בשיטה הזו בשנים הראשונות משלמים בעיקר ריבית ומעט מהקרן
וככל שחולפות השנים היחס משתנה

abc321

משתמש פעיל
יש פה לכאורה שילוב של ריביות יקרות, 30 שנה, הצמדה למדד, ועמלות פרעון גדולות
מומלץ לבדוק מיחזור

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
מומלץ לבדוק מיחזור בלי קשר כיון שהפריים נמוך מאוד (1.6%)
ולגבי המשכנתא בשנים הראשונות משלמים יותר ריבית מאשר קרן (לפי לוח שפיצר)
ואם הדירה שלך חדשה מקבלן ועשית משכנתא במסלול גרייס או שדחית את המשכנתא בתקופת הקורונה (טעות של המון אנשים)
אז זה בהחלט ברור שיש לך עוד זמן לשלם ריביות + חלק קטן מהקרן
ורק בעוד תקופה תתחיל לראות שהעסק זז

קובי s

משתמש פעיל
רוב מי שלקח משכנתא בשנים 2018-2019 ל30 שנה יבוא לברר כעת וימצא שהיתרה לסילוק שלו גבוהה מהקרן ללא קשר למדד.

מאז שינוי חישוב ההיוון ע"י בנק ישראל הריבית שהלקוח קיבל בפועל לא רלוונטית והריבית לחישוב נלקחת עפ"י הממוצע.

הפרשי ההיוון מאותם שנים נכון להיום הם למעלה מאחוז וחצי, תכפיל ב30 שנה ותגיע לסכומים אסטרונומים.

674

משתמש רשום
מאז שינוי חישוב ההיוון ע"י בנק ישראל הריבית שהלקוח קיבל בפועל לא רלוונטית והריבית לחישוב נלקחת עפ"י הממוצע.
לא הבנתי ,
אם קיבלתי לדוגמא ריבית של 2.5 בקל"צ בזמן שהממוצע היה 3 ובפרעון הממוצע הוא 2.8 אני ישלם היוון ????

קובי s

משתמש פעיל
אם קיבלתי לדוגמא ריבית של 2.5 בקל"צ בזמן שהממוצע היה 3 ובפרעון הממוצע הוא 2.8 אני ישלם היוון ???

יפה. כמעט.

ספציפית לגבי הריבית ביום מתן ההלוואה או הריבית הממוצעת לוקחים את הנמוך מביניהם, היות וההוראה באה להיטיב עם הלקוח ולא להיפך.

אברך.

משתמש מקצוען
מומלץ לבדוק מיחזור בלי קשר כיון שהפריים נמוך מאוד (1.6%)
ולגבי המשכנתא בשנים הראשונות משלמים יותר ריבית מאשר קרן (לפי לוח שפיצר)
ואם הדירה שלך חדשה מקבלן ועשית משכנתא במסלול גרייס או שדחית את המשכנתא בתקופת הקורונה (טעות של המון אנשים)
אז זה בהחלט ברור שיש לך עוד זמן לשלם ריביות + חלק קטן מהקרן
ורק בעוד תקופה תתחיל לראות שהעסק זז
אולי לא שווה לי למחזר כי אחרי המיחזור אני ישלם עוד כמה שנים טובות כמעט רק ריבית.

אברך.

משתמש מקצוען
האם בכלל שווה לי עכשיו למחזר את המשכנתא?

נערך לאחרונה ב:

ראש על הכתפיים

משתמש פעיל
רוב מי שלקח משכנתא בשנים 2018-2019 ל30 שנה יבוא לברר כעת וימצא שהיתרה לסילוק שלו גבוהה מהקרן ללא קשר למדד.

הפרשי ההיוון מאותם שנים נכון להיום הם למעלה מאחוז וחצי, תכפיל ב30 שנה ותגיע לסכומים אסטרונומים.

יפה. כמעט.

ספציפית לגבי הריבית ביום מתן ההלוואה או הריבית הממוצעת לוקחים את הנמוך מביניהם, היות וההוראה באה להיטיב עם הלקוח ולא להיפך.
אתה סותר את עצמך..
זה מחושב לפי הריבית הקיימת או הממוצעת ביום המן ההלוואה
פחות הריבית הממוצעת של היום
כפול השנים

ולכן אין סיבה שלרוב יהיה יתרה גבוהה מהקרן

ראש על הכתפיים

משתמש פעיל
אני משלם משכנתא כשלוש שנים במצטבר יותר מ150.000 אלף ש"ח ואני הוצאתי עכשיו דו"ח יתרה לסילוק משכנתא ואני רואה שנשאר לי לשלם יותר מהקרן שלקחתי, איך זה יכול להיות???
האם בכלל שווה לי עכשיו למחזר את המשכנתא?
אתה יכול לשלוח לי את הדוח יתרות
אני יסביר לך ....
ואבדוק לך כדאיות מיחזור ללא עלות:)
lando.2060אין לכתוב כתובת מייל

אולי לא שווה לי למחזר כי אחרי המיחזור אני ישלם עוד כמה שנים טובות כמעט רק ריבית.
זה נכון שבתחילת חיי המשכנתא משלמים יותר כסף בחלק של הריבית (לפי לוח שפיצר) מאשר בסוף התקופה
אבל זה לא אומר שמשלמים רק ריבית בהתחלה
אלא מכיון שבהתחלה סכום החוב גבוה ולכן התשלום של הריבית גבוה
משא"כ בסוף התקופה החוב לבנק קטן אז גם התשלום של הריבית קטן

לדוגמה:
אם החוב בהתחלה הוא 100.000 ש"ח, כפול ריבית שנתית של 2.4% = 200 ש"ח לחודש
ולקראת הסוף החוב הוא 10.00 ש"ח, כפול ריבית שנתית של 2.4% = 20 ש"ח לחודש

נערך לאחרונה ב:

קובי s

משתמש פעיל
אתה סותר את עצמך..
זה מחושב לפי הריבית הקיימת או הממוצעת ביום המן ההלוואה

מציע לקרוא שוב.
ההנחיה מתייחסת לריבית הממוצעת למעט במקרה בו הריבית ביום מתן ההלוואה נמוכה יותר שאז נלקחת ריבית המתן בפועל בכדי שהלקוח לא ינזק.
לא מסובך.
שורה תחתונה משכנתאות שנתנו בשנים 2018-2019 הן הריביות בפועל והן הריבית הממוצעת היו גבוהות משמעותית מהריבית הממוצעת כיום ולכן עמלות ההיוון גבוהות מאוד.
מציע להמתין לפחות 3 שנים שאז עמלות ההיוון יורדות ב 20%.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תעלה לפה את היתרות משכנתא אם תרצה חוות דעת אם שווה מיחזור או לא..

רבקה גיאת

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני עובדת תחת חברת R.E.S בגדול יש בדיקה חינמית ללא התחיבות אם תרצה בכיף אוכל לבדוק לך
יכול להיות מאד שאפשר לחסוך לך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה