משכורת

שולמית 1

משתמש רשום
עבדתי במילוי מקום לפני חצי שנה, שלחתי טפסי 101 והכול
את המשכורת- לא קיבלתי!
ו--אין עם מי לדבר....
למי אפשר לפנות בנידון?

טיגר

משתמש מקצוען
ביררת עם מקום העבודה למה לא קיבלת?
אולי יש בעיה טכנית כמו לדוג' פרטי בנק שחסרים.

בעיקרון בית דין לעבודה הוא הכתובת.

YASMIN

משתמש פעיל
צריך לשאול מבחינה הלכתית האים אפשר לדרוש פיצויי הלנת שכר, שמעתי שיש בעיה הלכתית כי זה מחושב עם ריביות..
בכל אופן החישוב נעשה כך..
עבור השבוע הראשון של ההלנה גובה הפיצוי הוא 5% מהשכר המולן.
עבור שאר השבועות גובה הפיצוי לכל שבוע או חלק משבוע הוא 10% מהשכר המולן.

את התביעה על פיצויי ההלנה ניתן להגיש עד שנה אחת מהיום בו העובד היה אמור לקבל את השכר.
אם הוא עדיין לא קיבל את השכר כלל. ואם השכר כבר שולם, אך הוא שולם באיחור והתביעה היא על פיצוי ההלנה בלבד, במקרה זה ניתן להגיש את התביעה עד 60 יום מיום קבלת השכר בפועל, ובאישור מיוחד של בית הדין לעבודה, עד 90 יום.
במקרים המפורטים בחוק והנוגעים למעסיק שמלין שכר באופן סדרתי, תקופת ההתיישנות תהיה שלוש שנים.
החוק מאפשר לבית הדין להפחית פיצוי הלנת שכר ולבטל אותו אם הוא השתכנע שההלנה היתה בתום לב.

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י טיגר;2388057:
ביררת עם מקום העבודה למה לא קיבלת?
אולי יש בעיה טכנית כמו לדוג' פרטי בנק שחסרים.

בעיקרון בית דין לעבודה הוא הכתובת.

התודה הוא על בירור עם מקום העבודה. לפעמים קורה שנופל בין הכסאות. ו/או פרטי בנק חסרים / חסרים פרטי התקשרות להשיגך וכדו'.

שולמית 1

משתמש רשום
ביררתי, אין עם מי לדבר.
סידרתי להם עובדת במקומי והיא אמרה לי שהם לא מתכוונים לשלם לי.
למרות שחתמתי על כל הטפסים ושלחתי להיכן שהיה צריך לשלוח.
(על שעות שעבדתי שם!!!)

טיגר

משתמש מקצוען
תשאלי רב ותפני לבית דין לעבודה.
עד כמה שאני יודעת הפיצויים על הלנת שכר הם ריבית אבל את השכר עצמו אין בעיה לדרוש.

התהליך בשלב ראשוני הוא פשוט, יש טופס שצריך למלא ולשלוח אליהם.

שולמית 1

משתמש רשום
נכתב ע"י טיגר;2389680:
תשאלי רב ותפני לבית דין לעבודה.
עד כמה שאני יודעת הפיצויים על הלנת שכר הם ריבית אבל את השכר עצמו אין בעיה לדרוש.

התהליך בשלב ראשוני הוא פשוט, יש טופס שצריך למלא ולשלוח אליהם.

במשני?
אני אהיה אמורה להתייצב שם?

A052

משתמש סופר מקצוען
ודאי שצריך להתייצב בדיון בבית הדין לעבודה.

וככלל חוקי העבודה מקובלים גם בבתי הדין ע"פ ההלכה, היות וכל העסקת עובד הינה ע"פ מנהג המדינה שבמקרה הזה זה החוק.

שמואל דוידו

משתמש רשום
בית הדין לעבודה הולך לטובת העובד
יש מצב שברגע שהמעביד יקבל את התביעה
הוא ירדוף אחריך להסתדר

שולמית 1

משתמש רשום
הבעיה שבטפסים של ביה"ד לעבודה יש פרטים על המוסד- שאין לי מושג מהם... חוץ מכתובת וטלפון (שאף אחד לא עונה בו)

avim10

משתמש מקצוען
מדובר במעסיק חרדי? אפשר לתבוע בבי"ד?
ב. אני מניח שיש פרטים שאת יודעת, עם זה אפשר למצוא בודאי [באינטרנט למשל?] את שאר הפרטים, אולי אם תכתבי אלו פרטים בדיוק חסרים לך, יהיה אפשר לבדוק אם אפשר לעזור.
ג. יתכן שכדאי לך להעזר בעו"ד, יכול להיות שמספיק מישהו מתחיל/לא יקר בשביל זה, את הוצאות שכרו יאלץ המעסיק לשלם כשביה"ד יחייב אותו בהוצאות.
אם תתריעי במכתב מראש על כוונתך לעשות זאת ולתבוע הוצאות, [ממליץ על מכתב בדואר רשום עם אישור מסירה, שכותרתו התראה לפני תביעה, ובו תפרטי את תביעתך ותכתבי גם שבכוונתך לתבוע הוצאות משפט] יש מצב שיעשו שם חשבון שעדיף לשלם מה שחייבים כעת לפני שיהיו חייבים יותר...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שולמית 1;2391806:
הבעיה שבטפסים של ביה"ד לעבודה יש פרטים על המוסד- שאין לי מושג מהם... חוץ מכתובת וטלפון (שאף אחד לא עונה בו)

אם זה מוסד חינוכי רשום: תני את הפרטים שאת יודעת, ונשיג לך בעז"ה את כל היתר.

אם זה עוסק מורשה/חברה: נסי להשיג קבלה או חשבונית שלהם מאחד הלקוחות. יש שם את הפרטים הנדרשים.

אם זו עמותה קיקיונית: קשה יותר לבירור, אבל אפשרי.

מה שיותר בעייתי, זו הוכחת העבודה. אם לא מילאת דוח שעות ואין לך הסכם עבודה חתום - מי אמר, בעצם, שעבדת שם? יש לך מכתב כלשהו? מייל? הודעה שמורה בטלפון?

חיה.

משתמש מקצוען
לפני שפונים לבית דין לעבודה, כדאי ורצוי לתעד תכתובת מסודרת המוכיחה שאת או עו"ד מטעמך פנה אליהם ולא נענה. אפשרי לשלוח מכתב בדואר רשום, ואפשרי גם להתקשר ולהקליט שיחה בעל פה. עדיף גם וגם.

חיה.

משתמש מקצוען
אין כזה דבר לא עונים. תתקשרי מחסוי ותקליטי. דבר ראשון תאמרי 'אני מדברת עם איקס?' ולאחר אישור תגידי מדברת שולמית 1 וכו'. גם אם בשלב זה ינתקו יש לך תיעוד.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אם את צריכה מכתב אסרטיבי, אני יכולה לכתוב לך בהתנדבות.
ב100% מהפעמים הכסף שהגיע לי (ולא שולם מכל מיני סיבות התנערות), הגיע אליי באמצעות מכתב.

שולמית 1

משתמש רשום
חברה, אתם לא מבינים עם מי העסק.
אין שם אנשים! יש כתובת אבל אין שום מען- לבנאדם ספציפי!!
את העובדות הם ידעו לגייס....

שלכם

משתמש פעיל
תביעה משפטית

לא צריך מען לאדם ספציפי
צריך גוף שאותו ניתן לתבוע בבית משפט [לאחר התר ממו"צ].

והסיפור זה שוב מדגיש את מה שכתבתי בעבר על הזלזול בעובדים בציבור החרדי
על חוסר המודעות של העובדים, ושל הציבור בכללותו לכך.
ועל הצורך בהקמת וועדי עובדים והתאגדות בארגוני עובדים בציבור החרדי

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עבדת מהבית או שיש משרד? אם יש משרד, פשוט לשלוח לשם אדם קשוח אבא/בעל/גיס, שיגיד "שלום, באתי לקחת את המשכורת של שולמית" נראה אותו מסרב, אם דוחה לומר: "אז אני יבוא עוד יומיים עד אז תכין את הצ'ק/מזומן". וכמובן להגיע.
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה