משיכת כספי קרן פנסיה

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלום,
מסיבות השמורות עמי אני מעונין למשוך כמה שיותר מקרן הפנסיה שנצברה לי בעבודתי במשך תקופה.
איך עושים זאת?
לפי מה שאני רואה הקרן מורכבת משלושה רכיבים: תגמולי עובד תגמולי מעסיק ופיצויים.
האם ניתן למשוך את שלושתם?
ואיך?

תודה רבה

A052

משתמש סופר מקצוען
ניתן למשוך הכל באמצעות טופס משיכה מקרן הפנסיה. חלק הפיצויים צריך גם את אישור המעסיק.
30% מס הכנסה.
ניתן לקבל החזר על המס, בהתאם להכנסה החודשית והמצב המשפחתי וכדו'.

אקראי

משתמש מקצוען
לכל רכיב יש התיחסות מסויית אחרת.
בקצרה:
פצויים - ניתן בעת פרישה מעבודה . הפטור ממס בכפוף לתקרות בחוק (משכורת אחרונה*שנות ותק)
תגמולי מעסיק + תגמולי עובד - מיועדים לתשלום קצבה בעתיד,
משיכה שלא כדין (לפני גיל פרישה / אחרי גיל פרישה אבל אי עמידה בתנאים) - המסוי 35%
ישנם מספר מצבי מסכנות שמאפשרים משיכה בפטור - נכות רפואית , מיעוט הכנסות , הוצאות רפואיות (לכל מצב יש את הכללים שלו).

בהצלחה!

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
upload_2019-2-14_23-14-24.png

אם אני מבין נכון,
את ה3376 ש"ח אני מקבל במלואם.
וה6964 ש"ח, מקוזז מזה 35 אחוז?
סה"כ 4526.6 + 3376 ש"ח = 7902 ש"ח במקום 10340 ש"ח, הפסד של 2438 ש"ח?
אני צודק? או שפיספסתי משהו?

תודה רבה

אקראי

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 443549

אם אני מבין נכון,
את ה3376 ש"ח אני מקבל במלואם.
וה6964 ש"ח, מקוזז מזה 35 אחוז?
סה"כ 4526.6 + 3376 ש"ח = 7902 ש"ח במקום 10340 ש"ח, הפסד של 2438 ש"ח?
אני צודק? או שפיספסתי משהו?

תודה רבה

1. אם פרשת מעבודה והסכום עומד בתקרת הפטור - תוכל לקבל את סכום הפצויים 3,376 ש"ח מלא (בפטור ממס)
2. לגבי כספי התגמולים - באם לא עמדת באחד מתנאי המסכנות , הקופה תנכה לך 35% מס.
שים לב שככל שיש לך יתרת נקודות זיכוי בסיסיות פנויות - תוכל להגיש דוח למס הכנסה לשנה זו ולקבל את הסכום שנוכה בחזרה (בתוספת 4% ריבית והפה"צ)

ONE1

משתמש מקצוען
1. אם פרשת מעבודה והסכום עומד בתקרת הפטור - תוכל לקבל את סכום הפצויים 3,376 ש"ח מלא (בפטור ממס)
2. לגבי כספי התגמולים - באם לא עמדת באחד מתנאי המסכנות , הקופה תנכה לך 35% מס.
שים לב שככל שיש לך יתרת נקודות זיכוי בסיסיות פנויות - תוכל להגיש דוח למס הכנסה לשנה זו ולקבל את הסכום שנוכה בחזרה (בתוספת 4% ריבית והפה"צ)
אם אני לא עובדת כעת ויש לי ילד שלומד בגן שפה אני יכולה למשוך את כספי הפנסיה ונקודות הזיכוי על גן שפה יוחזרו אלי ממס המשיכה? הבנתי נכון?

A052

משתמש סופר מקצוען
זה מס מיוחד והוא לא קשור לנקודות זיכוי.
יש מקרים שנותנים פטור אבל לא יודע מה הם.

אגב תשקלו טוב אם זה שיש לכם ילד בגן שפה, מצדיק את זה שכשתהיו בעז"ה בני 130, תצטרכו לקבץ נדבות באיצקוביץ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה