טכניקות בצילום משחקי אור וצל בצילום- מאחורי הקלעים

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
צילום נוצר מאור וצל. ברוב המקרים נעדיף כנראה את הצילום הקלאסי, תאורה רכה ונעימה.
עם זאת משחקי אור וצל בצילום יוצרים תמונה אמנותית ומיוחדת יותר. כיום נוכל לראות יותר ויותר שימוש בתאורה קשה
ויצירת משחקים בעזרת הטלת צלליות על הנושאים המצולמים. צילום בסגנון כזה אפשר לראות הרבה בצילומי מוצר, אופנה וגם מזון.
אני רוצה לשתף אתכם בצילומים שצילמתי אתמול לפוסט יום הולדת בבלוג שלי. רציתי ליצור תמונות מעניינות יותר, שיבטאו רגש באמצעות התאורה. בעלי חתך עבורי מקאפה לבנה חלונות- עם תריסים. בעזרת הקאפה הזו יכלתי ליצור את משחקי הצל שרציתי.
העמדת סט התאורה: בצד שמאל העמדתי פלאש עם כוורת. בצד ימין העמדתי פלאש חשוף.
קרוב לאובייקט המצולם העמדתי את הקאפה, כל פעם בזוית אחרת. הפלאש החשוף יצר את הצל של הקאפה על הקיר ממול. וכך קיבלתי אפקטים אמנותיים ומיוחדים בתמונה.
התאורה הקשה ומשחקי האור והצל, יצרו דרמה מעניינת ומרגשת יותר. לטעמי.
יצא לי להשתמש הרבה בקאפות "תריסים" גם בצילומי מזון. התוצאה יוצאת יפה ומיוחדת, כמובן שהתאורה לא תמיד מתאימה לכל מנה.
טרם השתמשתי במשחקי הצל שעשיתי כאן, ומעניין יהיה לנסות את זה.

מצרפת תמונה של מאחורי הקלעים. לא צילמתי את כל הסט, אבל בטוחה שתצליחו להבין מהתמונה הזו.
מצרפת גם תמונות מתוך הסט.
לשאר התמונות מזמינה אתכם להכנס לפוסט שבבלוג.

20200426_172724.jpg
happy29 birthday  shoshi-sitkis.co.il 01.jpg

happy29 birthday shoshi-sitkis.co.il7.jpg

happy29 birthday shoshi-sitkis.co.il8.jpg

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מיוחד ממש!
אוהבת הכול,
במיוחד את הפרוטרטים של הכותנה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה